Autor Wątek: WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!  (Przeczytany 15722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« dnia: Grudzień 02, 2002, 02:05:43 pm »
Od jakiegoś czasu koresponduje sobie z Mandragorą i Egmontem w kwestii podziału grubszych tomów poszczególnych serii- np. Sandman, Kaznodzieja, Transmetroploitan, 100 naboi, itd., itp.
Zjawisko to mogłoby się zmienić, gdyby wystarczająco dużo osób zadeklarowało, że woli kupic komiks nie podzielony. argumentacja ze strony wydawców jest taka, że byłyby one droższe niż obecne coś pomiędzy 20-30 złotych.
Chciałem jednak zauważyć, że zgodnie z prawami rynku suma cen 2 części danego komiksu jest jednak wyższa niż byłoby to w przypadku wydania zbiorczego (chociażby cena dwóch okładek, 2*transport, 2*koszty stałe drukarni, itp.)

Mam w związku z tym pytanie, czy chcielibyście by zamiast podziałówek pojawiały się w dystrybucji grubaski zgodne z orginalnym podziałem wydań zbiorczych?

Przykład:
W chwili obecnej zakup Cienia Drugiej Szansy #1 i#2 to jakieś 50-55 złotych (podaje orientacyjnie, bo drugi tom się jeszcze nie ukazał), a wydany w całości kosztowałby na pewno przynajmniej 5 zika mniej, tyle, że byłaby to kaska do wyłożenia naraz.

Przy okazji poproście wszystkich znajomych o to, żeby oddali głos w tej sprawie, myśle, że dla wielu z nas kwestia 'grubasów' jest istotna.
...

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2002, 02:19:02 pm »
wole tak jak jest,kiedys tez uwazalem ze to zly pomysl ale jednak przekonalem sie ze latwiej jest mi odlozyc dwa razy po 20 niz raz 35,poza tym wydania zbiorcze niepodzielone spowoduja prawdopodobnie to ze wzrosnie czestotliwosc wydawania komiksow,czyli (przynajmniej w moim przypadku) kolejny problem z gotowka,tak wiec aktualny stan rzeczy raczej mi odpowiada
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Cujo

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2002, 02:58:05 pm »
Wg. mnie dzielenie tlusciochow na 2 wydania to nabijanie sobie kasy do kieszeni i nabijanie konsumenta w butelke. Zawsze przeplacisz.

Przyklad:
Hellboy "Spetana trumna" - 2 malutkie zeszyciki, kazdy po praktycznie 20 zl.
Hellboy "Nasienie zniszczenia" - jeden zeszyt grubszy niz dwie "trumny" razem - 25 zl.
Wszystko w tym temacie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kurczaczek

GRUBASY
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2002, 04:05:26 pm »
No wlasnie, jak widac na przykladzie podanym przez Cujo, moje obliczenia, ze zaoszczedzimy 5-10 zika byly zanizone (nie chcialem prorokowac super optymistycznych prognoz, zeby mi nikt potem nie wypominal). Naprawde prosze, niech jak najwiecej z was wypowie sie i zaglosuje, a ja potem przedstawie te wyniki Bezdusznym Pozeracza Kasy z Ryleh!
...

Offline pookie

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2002, 04:30:26 pm »
Jestem zdecydowanym zwolennikiem wydań zbiorczych. Swojego czasu na innym forum toczyła się dyskusja o formę wydania "Watchmen" i ja powiem szczerze, nie wyobrażam sobie rozbicia tego komiksu na zapewne, cztery albumy. Niestety jak znam Egmont, to właśnie tak się stanie.
 for Pookie

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2002, 05:20:50 pm »
tylko cujo zapomniales o jednej rzeczy,wydania nasienia i trumny byly odzielone nowym rokiem,a kolodziejczak juz dawno mowil ze komiksy beda drozec o 10% na rok,tak wiec nie mozesz mowic ze roznica byla 5 zl bo tym roku nasienie napewno nie kosztowalo by tylko 25 zl,a trumna wydana rok temu z pewnoscia bylaby tansza,
oczywiscie bylbym za jak najgrubszymi komiksami gdyby bylo mnie na to stac,ale niestety musze zadowolic sie kupowaniem i placeniem w ratach,
poza tym mam taki odruch,widze komiks za 35 zl i od razu go skreslam,wiem ze mnie na niego nie stac,zwlaszcza gdy za dwa miesiace trzeba bedzie wylozyc kolejne 35 na kolejny tom a potem dalej i dalej,a przeciez nie kupuje tylko jednego tytulu,sytuacja zmienia sie gdy komiks jest o polowe chudszy i kosztuje 20 zl
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Cujo

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2002, 05:31:36 pm »
Rokiem? Gimme a break. Gora pol roku, a i to juz mi zakrawa na program "Nie do wiary". Dlatego jako przykladem posluzylem sie "nasieniem" a nie "obudzic diabla" (wtedy roznica by byla dopiero szokujaca). I jeszcze do tego dochodzi fakt, ze to Egmont a nie 2x drozsza Mandragora... Wyobraz sobie dzielone komiksy od niej. Nie wyrobilbys.
W kazdym razie nie zmienia to radykalnie faktu, ze dwie "polowki" sa zawsze drozsze niz jeden polaczony komiks.
Tak czy inaczej, rozumiem twoj punkt widzenia. Wolisz polowki bo tak ci wygodniej finansowo. Mi nie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kurczaczek

Clayman
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2002, 06:16:40 pm »
Clayman: Masz chyba troszke zle podejscie, jestem pewien, ze gdyby np. taki Sandman, czy 100 naboi wychodzilo pogrubione, to wychodziloby tez rzadziej (przedluzony szacowany czas wyprzedania tytulu, oraz wiecej czasu na edytorskie przygotowanie tytulu przed pojsciem do drukarni), w zwiazku z czym mialbys wiecej czasu na zgromadzenie funduszy, a zaoszczedzilbys sporo.

Wracajac do  przykladu Hellboya, to nawet Obudzic diabla, mimo iz znacznie grubsze i pozniej wydane (pozniej=drozej w Twojej argumentacji) wypada taniej niz 2*Trumna.
...

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2002, 06:23:11 pm »
no ale chyba zauwazyles ze komiksy egmontu drozeja w okolicy 1 stycznia?
a czy mandragora nie zaczela juz dzielic 100 naboi i transmetropolitan?
bo te dodatki "cz I" troche dziwnie wygladaja
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kurczaczek

Grrr
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2002, 06:27:15 pm »
Niestety zaczela, ale wlasnie oto chodzi, zeby ja zatrzymac nim sie rozkreci na dobre...
...

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2002, 06:28:00 pm »
Cytuj
jestem pewien, ze gdyby np. taki Sandman, czy 100 naboi wychodzilo pogrubione, to wychodziloby tez rzadziej

100 naboi chyba na poczatku mialo wychodzic pogrubione,a czestotliwosc byla taka sama jak teraz,to samo z transmetropolitan
Cytuj
pozniej=drozej w Twojej argumentacji)

to nie jest moja argumentacja,powiedzialem ze komiksy drozeja co rok o 10%,to niedokladnie to samo
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Rzezbiarz.wg

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2002, 07:05:00 pm »
wszystko mi jedno, bo na pol sa ciete komiksy amerykanskie w ktorych nie gustuje.

Offline Kurczaczek

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2002, 07:07:50 pm »
Cytat: "Clayman_"

100 naboi chyba na poczatku mialo wychodzic pogrubione,a czestotliwosc byla taka sama jak teraz,to samo z transmetropolitan


Nie wydaje mi sie, o ile wiem 100 naboi i Trans od poczatku mialy byc tak podzielone- zreszta jest pewne, ze komiksy beda wychodzic wtedy odrobine rzadziej- patrz argumentacja wyzej
...

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2002, 07:42:27 pm »
a ja jednak pamietam zapowiedzi z wakacji gdzie drugi tom mial wyjsc we wrzesniu a trzeci tom w listopadzie,nikt nie wspominal o dzieleniu na polowe,chyba dopiero w sierpniu pojawila sie taka informacja
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kurczaczek

Zapowiedzi
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2002, 08:08:48 pm »
Juz wtedy chodzilo o rozbity Cien Drugiej Szansy, a na potwierdzenie moge pokazac katalog wydawniczy Mandragory wydany w czasie wakacji wlasnie.
...

 

anything