Autor Wątek: WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!  (Przeczytany 15718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grze.hu

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 18, 2002, 02:16:47 pm »
Cytat: "Clayman_"
wole tak jak jest,kiedys tez uwazalem ze to zly pomysl ale jednak przekonalem sie ze latwiej jest mi odlozyc dwa razy po 20 niz raz 35,poza tym wydania zbiorcze niepodzielone spowoduja prawdopodobnie to ze wzrosnie czestotliwosc wydawania komiksow,czyli (przynajmniej w moim przypadku) kolejny problem z gotowka,tak wiec aktualny stan rzeczy raczej mi odpowiada


ja sie podpisuje
ralala

Offline DrEary

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 19, 2002, 08:24:44 pm »
po raz 2547 (z tego na tym forum 2312): jak nie umiecie oszczedzac, to nie powod, zeby ja placil drozej w przeliczeniu na strone komiksu!!!!!!!
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 19, 2002, 08:31:36 pm »
nie przesadzasz troche?przeciez dzielenie komiksow nie zalezy od mojego zdania,nie rozumiem dlaczego tak atakujesz te osoby ktore sa zadowolone z takiego stanu rzeczy,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wilk

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 19, 2002, 11:03:15 pm »
Cytat: "DrEary"
po raz 2547 (z tego na tym forum 2312): jak nie umiecie oszczedzac, to nie powod, zeby ja placil drozej w przeliczeniu na strone komiksu!!!!!!!

To nie Ty o tym decydujesz, lecz wydawca ktory kieruje sie (przynajmniej z zalozenia) spodziewanymi zyskami, ile osob kupi komiks podzielony a ile niepodzielony itp...

Offline mykupyku

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 20, 2002, 12:09:34 am »
w sumie to wydawca nie daje nam wyboru - dzieli i już, bo i tak kupimy
opyright by mykupyku

Offline grze.hu

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 20, 2002, 10:49:16 am »
Cytat: "DrEary"
po raz 2547 (z tego na tym forum 2312): jak nie umiecie oszczedzac, to nie powod, zeby ja placil drozej w przeliczeniu na strone komiksu!!!!!!!


oszczedzac ??? nie wszyscy maja takie same dochody (studenci, licealisci, itp.) i nie maja na czym juz oszczedzac, wiec np.: gdyby nie dzielono komiksow w pewnym miesiacu mogloby sie zdarzyc, ze ukazalyby sie :
100 Naboi (50 zl) Kaznodzieja (50) Mistrzowie komiksu (35) i jeszcze kilka innych pozycji, ale na nie juz wielu by nie moglo sobie pozwolic (ja bym je pewnie kupil, ale nie mialbym wtedy na chleb, no ale co tam-nie samym chlebem czlowiek zyje  :) )
Ja bylbym za niedzieleniem komiksow, gdyby faktycznie w zyciu tak bylo, jak z tym przykladem Hellboya, ze za 2 albumy placimy 40, a za 1: 25, no i gdyby grubaski ukazywaly sie z odpowiednia czestotliwoscia.
ralala

Offline Kurczaczek

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 20, 2002, 12:30:33 pm »
Wlasne o to chodzi- rozsadne ceny, rozsadna czestotliwosc proporcjonalna do cen (wieksza objetosc i cena, ale rzadziej)...

To jest mozliwe- kontaktowalem sie z mandragora i egmontem, napislam im o tej ankiecie, podalem adres... jedyna szansa na reakcje, to to, ze dostana duzo listow i maili- dlatego slijcie do nich!!!

mandragora@mandragora.com.pl
sk@egmont.pl

Wyslicie sie i skrobnijcie do nich po pare slow, a moze cos sie zmieni
...

Offline Cujo

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 20, 2002, 12:51:42 pm »
Jeszcze jedna prosta sprawa na rzecz nie-dzielenia komiksow. Kolejny argument przeciw zwolennikom dzielenia: Nie musicie kupowac wszystkich TPB (grubaskow) w danym miesiacu. Kupujecie, na ile was stac, a reszte na liscie priorytetow - wtedy kiedy dostaniecie kolejna porcje miedziakow. I nadal macie tych miedziakow wiecej niz byscie wydawali na komiksy dzielone. Co prawda nie jest to opcja dla niecierpliwych, ale chyba sie zgodzicie, ze lepiej byc cierpliwym i z brzeczaca sakiewka.
To takie oczywiste i banalne ale nie zostalo jeszcze przytoczone.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 20, 2002, 01:05:20 pm »
Twoje zlozenie byloby dobre, gdyby grubaski ukazywaly sie w odpowiednich odstepach, a tego nie uda sie osiagnac, bo watpie by wydawcy dogadali sie miedzy soba, ze "w tym miesiacu my wydamy jednego, a w nastepnym wy"-wiec lista priorytetow szybko stalaby sie lista koszmarow sennych
ralala

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 20, 2002, 01:08:31 pm »
dokladnie,sten sposob dzialalby tylko w przypadku kuopwania kilku pozycji,a nie 20
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline ponury_jay

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 20, 2002, 08:19:41 pm »
Jakkolwiek cieszą mnie wyniki ankiety, to moim zdaniem nie jest wystarczająco reprezentatywna by informować o niej wydawnictwa.
(tak na prawdę to wcale nie muszą się jej przyglądać, nakłady są na tyle niskie, że można polegać na hobbystach, którzy wymarzony komiks kupiliby nawet w zeszytach/drogich wydaniach zbiorczych -przykład: pewien tłumacz mimo protestów najprawdopodobniej nadal będzie tłumaczył...).

Może trochę przesadziłem, ale....

Offline DrEary

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 21, 2002, 04:04:52 pm »
Cytat: "Clayman_"
nie przesadzasz troche?przeciez dzielenie komiksow nie zalezy od mojego zdania,nie rozumiem dlaczego tak atakujesz te osoby ktore sa zadowolone z takiego stanu rzeczy,


dajcie mi sie przez piec minut poczuc kims kontrowersyjnym ;)

wiem, że mamy dość mały wpływ na wydawców - w końcu nasz rynek komiksow jest za maly, zeby moc skutecznie wywierac rynkowa presje (chociaz mozna trzeba zaczac probowac, jak proponuje Kurczaczek?)

po prostu nie dam sie przekonac, ze placenie wiecej za komiksy w jakikolwiek sposob moze byc dla kogos ekonomicznie korzystne, bo to jest argumentacja wyjatkowo balamutna. 5 to wiecej niz 4 i nic tu sie nie zmieni.

fakty sa bezlitosne:
1 liczba wydawanych pozycji i tak osiagnie po prostu granice chlonnosci rynku, niezaleznie do niczego.
2 majac wiecej pieniedzy na komiksy (oszedzajac na grubaskach), mozna wydac wiecej na komiksy

jako student nauk przyrodniczych jestem po prostu przewrazliwiony na niescisla argumentację
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 21, 2002, 05:23:46 pm »
Cytuj
po prostu nie dam sie przekonac, ze placenie wiecej za komiksy w jakikolwiek sposob moze byc dla kogos ekonomicznie korzystne, bo to jest argumentacja wyjatkowo balamutna. 5 to wiecej niz 4 i nic tu sie nie zmieni.

wiec ciekaw jestem jak wytlumaczysz popularnosc kupowania roznych rzeczy na raty
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline dasst

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 21, 2002, 05:50:54 pm »
Clay, przecież nie musisz kupować komiksu zaraz po tym jak ukaże się na rynku. Możesz poczekać miesiac i uskładać odpowiednią ilość kasy. Zysk podwójny. Zaoszczędzisz i dostaniesz komiks wydany tak jak orginał. No ale jeśli nie nalezysz do osób cieprpliwych, to takie rozwiazanie raczej ci nie przypasuje ;),
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Cujo

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 21, 2002, 05:56:17 pm »
:mrgreen: Dokladnie to samo napisalem kilka postow wyzej.

Clayman, zakup na raty jakoby z definicji zaklada, ze nie stac sie na cos i wolisz koszt rozlozyc na kilka czesci. I ma to praktycznie tylko zastosowanie przy raczej kosztownych zakupach. Stawianie slow "rata" i "komiks" w jednym wierszu jakies smieszne mi sie wydaje.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

 

anything