Autor Wątek: WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!  (Przeczytany 15816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 21, 2002, 05:57:35 pm »
ale zapominasz dasst ze w nastepnym miesiacu ukaza sie kolejne tp,i z czegos bede musial zrezygnowac
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 21, 2002, 06:01:34 pm »
Cytat: "Cujo"
:mrgreen: Dokladnie to samo napisalem kilka postow wyzej.

Clayman, zakup na raty jakoby z definicji zaklada, ze nie stac sie na cos i wolisz koszt rozlozyc na kilka czesci. I ma to praktycznie tylko zastosowanie przy raczej kosztownych zakupach. Stawianie slow "rata" i "komiks" w jednym wierszu jakies smieszne mi sie wydaje.

no ja cie sorry ale nie kazdy ma dobrze platna prace zeby mogl sobie pozwolic na kupowanie wszystkiego co zechce w sposob jaki mu najbardziej odpowiada
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline mykupyku

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 21, 2002, 06:02:09 pm »
z jednej strony clay ma racje, że to forma kupowania na raty (bo przecież dla budżetów niektórych z nas wydatek kilkudziesieciu czy 100 zł jest porównywalny z wydatkiem rodzinnego budżetu na kupno szafy i telewizora czy tam snopowiązałki)

ale z drugiej strony Dasst ma racje - cierpliwość to rozwiazanie, chociaż wiekszości to nie uraduje, bo cierpliwi nie są
opyright by mykupyku

Offline DrEary

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 21, 2002, 06:57:18 pm »
Cytat: "dasst"
Clay, przecież nie musisz kupować komiksu zaraz po tym jak ukaże się na rynku. Możesz poczekać miesiac i uskładać odpowiednią ilość kasy. Zysk podwójny. Zaoszczędzisz i dostaniesz komiks wydany tak jak orginał. No ale jeśli nie nalezysz do osób cieprpliwych, to takie rozwiazanie raczej ci nie przypasuje ;),


no wlasnie, o tym mowie.


rozumiem Clay, ze po prostu obawiasz sie, ze przez to wzrosnie laczna liczba wydawanych rzeczy, i bedziesz mogl kupic mniejszy procent rzeczy, na ktore mialbys ochote? Ja tez tam kombinowalem, ale i tak liczba wydawanych tytulow ustabilizuje po prostu sie na najbardziej oplacalnym dla wydawnictw poziomie i nic na to nie poradzimy; naszym prawem i obowiazkiem wrecz jest domagac sie, zeby cena w przeliczeniu za strone komiksu byla jak najnizsza.

naprawde, lepiej zmusic sie do oszczedzania niz placic wiecej - pamietajmy, ze kupowanie na raty laczy sie z ODSETKAMI (niestety)
mozna np. zalozyc konto w mBanku i cala jego zawartosc (niewielka zreszta sume) co jakis czas przepierdalac na komiksy (ja po paru miesiacach posuchy niedlugo sobie ZASZALEJE!!!) :twisted:
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline wilk

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 21, 2002, 07:00:21 pm »
Chcialbym na cos zwrocic uwage. Co prawda ekonomie mialem tylko przez jeden semestr, ale za to bylem z niej calkiem dobry i jedno wiem na pewno. Ekonomia to nie proste sumowanie lub cos w tym stylu. To nie jest tak ze 5 zl to wiecej nz 4 dlatego wole placic 4 - to uwaga przede wszystkim do DrEary i prosze nie zarzucac niescislej argumentacji ;)
Wszystko co mialem do powiedzenia w tym temacie napisalem juz wczesniej wiec nie bede sie powtarzal...

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 21, 2002, 07:17:18 pm »
Cytuj
naprawde, lepiej zmusic sie do oszczedzania niz placic wiece

lepiej-napewno,latwiej?-zdecydowanie nie
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline DrEary

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 21, 2002, 07:56:11 pm »
Cytat: "wilk"
Co prawda ekonomie mialem tylko przez jeden semestr, ale za to bylem z niej calkiem dobry i jedno wiem na pewno. Ekonomia to nie proste sumowanie lub cos w tym stylu. To nie jest tak ze 5 zl to wiecej nz 4 dlatego wole placic 4 - to uwaga przede wszystkim do DrEary i prosze nie zarzucac niescislej argumentacji ;)


ja mialem rok, i wlasnie zbliza sie egzamin, kurde...


jasne, ze to sa wszystko uproszczenia, ale zwolennicy dzielenia komiksow nie musza o tym wiedziec ;)
a tak powaznie, to  pewnie sie na tym znasz lepiej - wcale sie nie uwazam za eksperta i jestem zawsze sklonny do zmiany stanowiska (po to jest forum).

na dzien dzisiejszy w takiej mikroskali, jaka jest moj budzet komiksowy, jedynym dla mnie zauwazalnym efektem (moze to wina mojego powierchownego zaznajomienia z matematyka)  jest to, ze oszczedzam na grubszych komiksach, i nie mieszajmy do tego zadnej krancowej uzytecznosci konsumenta czy stopy redyskonta weksli.

chyba  po prostu troche zaklinam rzeczywistosc - niech komiksy beda bardziej dla mnie dostepne...

a tak w ogole, to nie chce sie czepiac, chociaz takie sprawiam wrazenie, po prostu chcialem sobie nabic liczbe postow ;)


pojednawczo, drodzy bracia w kredzie, napisze, ze chcialbym doczekac czasow, kiedy komiksy beda wydawane w kilku wersjach - od zlotych okladek po papier taki jak w starych komiksach tm-semica, zbiorczo i oddzielnie, grubo, srednio i cienko.

jak juz tu jestem, to chcialem serdecznie zyczyc wszystkim, ktorzy przeczytaja te slowa, zeby ich dochody i rynek komiksowy rozwinely sie i zgraly w ten sposob, aby zmaksymalizowac Wasza satysfakcje i poczucie komiksowego spelnienia.
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 21, 2002, 08:23:14 pm »
Cytuj
jasne, ze to sa wszystko uproszczenia, ale zwolennicy dzielenia komiksow nie musza o tym wiedziec icon_wink.gif

przezabawne
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kurczaczek

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 23, 2002, 10:46:07 am »
No to fajnie- dyskusja znow rozgorzala, przypominam tylko zwolennikom grubaskow- wyslijcie maile do =Mandragory i Egmontu- duzo was to nie bedzie kosztowac i nie myslcie sobie- a ja nie wysle, bo jeden mail nic nie zmieni- jakby kazdy tak myslal... poza tym od czego macie po kilka kont pocztowych :D ?

Ja studiuje ekonomie i wyliczenia i dowod na to, ze bedziemy placic mniej podalem gdzies na poczatku tego topicu... zajrzyjcie tam.
...

Offline DrEary

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 23, 2002, 12:20:48 pm »
Cytuj

przezabawne


dziekuje bardzo, polecam sie na przyszlosc

jak cos jeszcze wymysle, to na pewno Cie poinformuje
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Clayman_

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 23, 2002, 01:43:24 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
poza tym od czego macie po kilka kont pocztowych :D ?


a ty to fanem mang przypadkiem nie jestes?przez takie przeklamania mozna sie niezle przejechac
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wilk

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 23, 2002, 01:55:50 pm »
Cytat: "DrEary"

a tak powaznie, to  pewnie sie na tym znasz lepiej - wcale sie nie uwazam za eksperta i jestem zawsze sklonny do zmiany stanowiska (po to jest forum).


Nie, nie... skadze. Nie uwazam sie za jakiegos eksperta od ekonomi i wcale nie wykluczam ze mnie ktos przekona, ze jest inaczej niz napisalem. Chcialem tylko zwrocic uwage ze to nie jest takie proste, ze trzeba brac pod uwage wiele czynnikow, nie tylko cene.

Offline Kurczaczek

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 23, 2002, 04:30:09 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytat: "Kurczaczek"
poza tym od czego macie po kilka kont pocztowych :D ?


a ty to fanem mang przypadkiem nie jestes?przez takie przeklamania mozna sie niezle przejechac


Yyyy... to byl przeciez zart- po tp postawilem  :D , a czemu od razu fan mangi? Szczerze mowiac mangi nie czytam, bo mnie ta kreska drazni... :(
...

Offline dasst

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 23, 2002, 05:29:04 pm »
 Clay nawiązał do pewnego niechlubnego wydarzenia sprzed kilkunastu dni, którego negatywnymi bohaterami byli właśnie fani mangi..
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline KoM@R

WAŻNE>>Grubasek?To na pół go psubrata!
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 23, 2002, 08:30:43 pm »
dasst ,mógłbyś przybliżyć temat ,bo nie wiem o co chodzi (nie lubie nie wiedzieć o co chodzi) :?
mmmm....

 

anything