Autor Wątek: Gryfy - 350 pkt :)  (Przeczytany 60267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 11, 2004, 02:59:05 pm »
Achh jakie piekne gryfowe stronnictwo widze kwitnie na potege !! Tak tak ! Juz niedlugo na czele armii templarow i innych czcigodnych rycerzy zgnieciemy zielone dziadostwo ! Naprzod ku zwyciestwu !!

A moze podaliby stronnicy rozpiski jakimi graja bo ciekawy jestem - takie orientacyjne na 300 pkt :mrgreen: ?
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Szczur

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 11, 2004, 04:50:30 pm »
Cytat: "Piter"
Achh jakie piekne gryfowe stronnictwo widze kwitnie na potege !! Tak tak ! Juz niedlugo na czele armii templarow i innych czcigodnych rycerzy zgnieciemy zielone dziadostwo !


Chyba uderzenie w głowe wywołało głęboką traumę, pacjent bredzi :P
I niech się stronnictwo tworzy - będzie więcej łupów dla wiernych zielonych wyznawców Szczura :D

Cytat: "Piter"
Naprzod ku zwyciestwu !!


Chyba ku przepaści :P

Cytat: "Piter"
A moze podaliby stronnicy rozpiski jakimi graja bo ciekawy jestem - takie orientacyjne na 300 pkt :mrgreen: ?


Jaka perfidna metoda wywiadowcza przed następnymi turniejami (pewnie żeby potencjalnych przeciwników wyrolować jak biednego Maćka podstepnie skuszonego na zagranie midkowym ofensem i wystrzelanego przez tchórzliwych gryfów :P ) ;)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline cielaq

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 11, 2004, 04:59:01 pm »
Cytat: "Szczur"
wystrzelanego przez tchórzliwych gryfów :P ) ;)
Powiedział Szczur, stawiając na stole działo :P
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 11, 2004, 10:26:02 pm »
Eh ty Szczurze jeden. Najpierw wolasz koniec z offtopami a teraz sam zaczynasz. Ja tu usiluje wrocic do tematu a ten znowu z tymi goblinami :roll:
eeeh. Prawda jest jedna - gobliny to glupie zielone ludki i koniec dyskusji !

Cielaq - nie wstydz sie ! DAWAJ ROZPISKE :silly:

Ja juz swoja podalem. Wiem ze jest glupia i wogole ale moze kiedys kogos nia rozwale (a te glupie gobliny to z pewnoscia) :mrgreen:
A za dwa czy tam 3 tygodnie gwardia i wtedy Szczur przestanie sie udzielac w tym temacie hehehehe
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Szczur

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2004, 05:21:35 am »
Cytat: "cielaq"
Powiedział Szczur, stawiając na stole działo :P


Ja przynajmniej nie mówie że wezmę rozpiske 'do powalczenia sobie' ;)
Zresztą - nawet z działem mam mniej strzelców od takich różnych gryfów więc się nie czepiać :P
Pozatym działo (przy jego koszcie) jest co najwyżej klimatycznym elementem - skuteczniejsze zamiast niego byłoby kolejne 30 goblinów :giggle:
(muszę kiedyś chyba spróbować zagrać na te 350 punktów przy pomocy jakiś 60 figurek :roll: ;) )

Cytat: "Piter"
Eh ty Szczurze jeden. Najpierw wolasz koniec z offtopami a teraz sam zaczynasz. Ja tu usiluje wrocic do tematu a ten znowu z tymi goblinami :roll:
eeeh. Prawda jest jedna - gobliny to glupie zielone ludki i koniec dyskusji !


Ty Piter oftopiczysz najbardziej :P Oprócz bredzenia chcesz rozpiskę na 300 punktów (podczas gdy temat wyraźnie mówi że powinny być tu poruszane rozpiski wyłącznie na 350 punktów :lol: :P )
Mylisz prawdę ze swoimi rojeniami :P

Cytat: "Piter"
(a te glupie gobliny to z pewnoscia) :mrgreen:
A za dwa czy tam 3 tygodnie gwardia i wtedy Szczur przestanie sie udzielac w tym temacie hehehehe


Ciekawe  :giggle:
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 12, 2004, 03:49:43 pm »
No chociaz staralem sie na powrot do rozmowy o gryfach a nie o zielonych patafianach !! Ale skoro ludzie nie chca dawac to nie :P Moj wywiadowca Maciej K. pojdzie na turniej i po nim mi wszystko wyspiewa !!
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 22, 2004, 04:52:37 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Co powiecie na moj przed-chwila-z-nudow-wymyslony-offens-gryfowy ??

350 Pts  -   Griffin of Akkylannie Army

1 Melkion The Flaming @ 103.0 Pts
     Fire Ball [25.0]

1 Inquisition Templar @ 29.0 Pts

1 Inquisition Templar @ 29.0 Pts

1 Griffin Inquisitor @ 40.0 Pts
     Incandescent Chastiment [8.0]

1 Praetorian Guard @ 38.0 Pts

1 Praetorian Guard @ 38.0 Pts

1 Griffin Thallion @ 28.0 Pts
     #Pistol [0.0]

1 Griffin Thallion @ 28.0 Pts
     #Pistol [0.0]

1 Griffin Thallion @ 28.0 Pts
     #Pistol [0.0]

Total Army Cost: 361.0

Tallioni wprowadzaja zamieszanie (jesli mamy od czynienia z defensem), a reszta prujemy do przodu. Zaleta Fireballa jest jego zasiego 25 cm, dzieki czemu Melkion moze walic w najwiekszych kosiorow (sila 15) juz z wiekszej odleglosci. Problem to to ze dostaja tez cele w kontakcie z ofiara. Jesli wszystko bedzie zwiazane to mozna maga rzucic do walki, bo bic tez sie umie, ew. pierdzielnac po naszych i modlic sie ze wysoki res ich zbawi. Nie ma co sie zwalac kupa na jednego wroga - szukamy jak w sredniowieczu pojedynkow jeden - na - jeden. Nie ma co sie ich bac bo to jest rozpiska bazujaca na elicie i zadnego miesa tu nie ma. Dodatkowym plusem sa pretorianie, dzieki ktorym nie ma sie co lekac ze nam polowa jednostek spierdzieli na srodku stolu. To by byl pogrzeb :/
Ewentualnie mozna dac Melkionowi czarek Angel of Fire - wtedy zbijamy sie w kupe, rzucamy i walcujemy wroga z dodatkowa koscia.

bueeee
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 22, 2004, 07:05:41 pm »
Fireball ma trudność 11, a Melkion 5 powera więc wychodzi na 6+ nawet jak będziesz ładować gemy w masterowanie zaklęcia jest spora szansa, że nie wyjdzie. Lepszy dla niego jest chyba ball of flames - trudność wybierasz sam i obrażenia z siłą równą poziomowi trudności (czyli średnio ~9) Możesz dać mu laskę mocy - zawsze to +1 do testu inkantacji ale idzie w koszt :( Melkion może rzucać inny milutki czar - Premonitory Vision - z magi światła. Rzucasz to po rzucie taktycznym ale przed zrobieniem puli kart. Jeśli wyjdzie możesz wybrać sobie jedną kartę i odrazu zatrzymać jako rezerwę. Wtedy wrzucasz dwóch thallionów na jedną kartę. W pierwszej rundzie masz pewność że ruszysz ich pierwszych (no chyba że przegrasz taktyka :P)

Jeśli thallioni mają robić zamęt możesz zamiast jednego dać gryfinskiego magistra - jego sentence of condemnet pozwoli im z tych pistolecików objąć zasięgiem cały stół (tylko do jednego celu co prawda)
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 22, 2004, 07:23:44 pm »
Wiesz fireball zuzywa 3 gemy ognia, a to nie jest duzo. Jak Melkion bedzie w zasiegu to jakies 7 gemow bedzie spoko mial. Wiec mozna zuzyc 4 dodatkowe gemki na wiecej kosci ! Z przedluzeniem jedna 5 powinna na 5 kosci wejsc. Jak nie to coz - pech hehehe :P . Ale jak wyjdzie to hit z sila 15 moze niezle namieszac (jak sie nie trafia w nogi i lapska :roll: ). Ball of flames ofkoz moze tez byc ale ma maly zasieg a po drugie optymalna sila to jakas 8-9 :/ Nie to co 15 hehe. Magistra moim zdaniem nie oplaca sie wrzucac - jest drozszy od thalliona i jeszcze cuda kosztuja. A w tej rozpisce jest niewiele modeli wiec jak dla mnie przynajmniej to ciecia budzetowe sa konieczne. Poza tym to offens wiec na co mi dodatkowy zasieg dla pistoletow  :P To ma byc ostra siekanina :silly:
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 22, 2004, 08:38:47 pm »
To dorzuć melkionowi to zaklęcie z magii światła [15 pkt] - daje pewność że zaszarżujesz thallionami w pierwszej rundzie, ew. że będziesz mógł nimi wykonać kontrstrzały, w kolejnych możesz mieć w rezerwie np templarów czy pretorian żeby szarżować jeśli wcześniej nie doszli.
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2004, 09:57:49 pm »
Kurna ty wogole tego czaru wczesniej nie "odkrylem". Swietny jest ! Tylko tutaj kazdy punkt sie liczy :/ Ewentualnie mozna zamiast fireballa dac Melkowi to i jakis tanszy offensik. Pomysly kwitna :mrgreen:
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2004, 10:22:04 pm »
wiesz... możesz dać też barda alahanu zamiast Melkiona (warrior-mage z powerem 4 :) ) z tymże czarem, wychodzi z połowę taniej.
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2004, 11:32:20 pm »
Tylko ze sa 3 podstawowe problemy jesli o mnie chodzi - jestem za tzw "czystoscia rasy", nie znosze alahanu i uwielbiam Melkiona :mrgreen: Wiec zadnego barda nie wrzuce !

A oto i drugi wariant:

350 Pts  -   Griffin of Akkylannie Army

1 Melkion The Flaming @ 113.0 Pts
     Carpet of Flames [20.0]
     Premonitory Vision [15.0]

1 Griffin Thallion @ 28.0 Pts
     #Pistol [0.0]

1 Griffin Thallion @ 28.0 Pts
     #Pistol [0.0]

1 Griffin Thallion @ 28.0 Pts
     #Pistol [0.0]

1 Praetorian Guard @ 38.0 Pts

1 Praetorian Guard @ 38.0 Pts

1 Templar of the Inquisition @ 29.0 Pts

1 Templar of the Inquisition @ 29.0 Pts

1 Griffin Inquisitor @ 32.0 Pts

Total Army Cost: 363.0

Jest nawet jeszcze jeden punkcik do rozdysponowania :P
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Rebel

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 23, 2004, 12:09:49 pm »
Popieram twój punkt widzenia co do czystości rasowej ;)
Ale osobiście bym cosik pokombinował aby pozbyć sie inkwizytora bo bez żadnego spela to chyba lepiej wziąsć kolejnego templara :)
Poza tym może być fajnie ale troszkę mało modeli jak na 350 ale twój wybór :)
Potestuj i zobaczysz jak wyjdzie :D
powodzonka
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2004, 03:03:40 pm »
żeby wystawić templarów inkwizycji MUSISZ wystawić inkwizytora... taki drobiazg a boli :P
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.