Autor Wątek: Gryfy - 350 pkt :)  (Przeczytany 60448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 23, 2004, 03:03:54 pm »
Niestety tutaj tez przeszkadza we wszystkim moj chamski kompleks - Inkwizytor to genialna figurka i na zadnego templara go nie zamienie :mrgreen: eee a poza tym ma 5 obrony i kontrataki !! Wiec od czegos sie tam moze przydac.
No wiem ze figurek malo ale zauwaz ze to sama elita ! Nie ma tu zadnego miesa - kazda figurka umie sama o siebie zadbac. Nie ma tu przypadkowych popi****lek w stylu fusiliera czy conscripta. Jesli czegos by mi tu tylko brakowalo to ze 3 duelistek. Nie jest to elita ale maja ambidextra a to pomaga. No ale coz nie ma punktow na takie frykasy :P
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 23, 2004, 03:18:15 pm »
elita, elitą ale w konfie ilość modeli też ma spore znaczenie. Co z tego że templar ma świetne statsy skoro obskoczą go 4 gobosy + kolejne 4 gotowe do zastąpienia poprzedników. Nawet jeśli co rundę będą zadawać tylko lekką ranę (bo sam RES go nie ochroni przed tym, a kostek będą miały więcej) to szybciej go utłuką niż on je.
Do przesady doprowadza to Cielaq który wymyślił sobie 4 pretorian i Diakon'a Tyberiusza z jego mieczykiem na te 350 pkt. 5 modeli które w sumie są najlepszą elitą gryfów... ale to tylko 5 modeli, gdzie nawet devourerzy mogą spokojnie koło 8-9 wystawić.

Tak btw. znalazłem coś co Ci się nie spodoba, ale warte wspomnienia:
z lwów bierzesz niejaką Telime de Manilie statsy mniej niż średnia ale:
1) leadership przy odwadze 6  - przy średniej gryfińskiej 4 to już coś.
2) możesz dać jej zbroję allmoon za 19 pkt co prawda, ale ma jedną bardzo miłą opcję:
żaden wojownik w kontakcie z nią nie może mieć więcej niż 2 kości walki. I nagle jeśli ona + templar walczą z dasyatisem tak żeby się nie stykali ze sobą (co nie jest trudne w końcu) to masz 2 kostki za nią na np obronę, 3 kostki z war fury templara kontra 2 i tylko 2 kostki dasyatisa :D
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 23, 2004, 07:23:42 pm »
Cytat: "Ryogaty"
elita, elitą ale w konfie ilość modeli też ma spore znaczenie. Co z tego że templar ma świetne statsy skoro obskoczą go 4 gobosy + kolejne 4 gotowe do zastąpienia poprzedników.


I od tego mamy Carpet of Fire. Smazymy dziadow masowo.

Cytat: "Ryogaty"
Nawet jeśli co rundę będą zadawać tylko lekką ranę (bo sam RES go nie ochroni przed tym, a kostek będą miały więcej) to szybciej go utłuką niż on je.


nie ma rzeczy idealnych. Wszystko polega na pierwszym uderzeniu, zdjeciu paru figurek i ruchach poscigowych. Co ja gadam. Defy tez sa niezle wiec taki glupi goblin bedzie mial problem z przebiciem sie. Mozna dac wszystko oprocz jednej kosci w def i jedna w atak. Wyciagac sustainedem a jedna lac dziadow. Pewnie wszystkiego w atak nie wrzuca. EE tam jakos to bedzie hehehe

Cytat: "Ryogaty"
Do przesady doprowadza to Cielaq który wymyślił sobie 4 pretorian i Diakon'a Tyberiusza z jego mieczykiem na te 350 pkt. 5 modeli które w sumie są najlepszą elitą gryfów... ale to tylko 5 modeli, gdzie nawet devourerzy mogą spokojnie koło 8-9 wystawić.


tam od razu wymyslil - ja i Vallarr bylismy pierwsi. :P

Cytat: "Ryogaty"
Tak btw. znalazłem coś co Ci się nie spodoba, ale warte wspomnienia:
z lwów bierzesz niejaką Telime de Manilie statsy mniej niż średnia ale:
1) leadership przy odwadze 6  - przy średniej gryfińskiej 4 to już coś.
2) możesz dać jej zbroję allmoon za 19 pkt co prawda, ale ma jedną bardzo miłą opcję:
żaden wojownik w kontakcie z nią nie może mieć więcej niż 2 kości walki. I nagle jeśli ona + templar walczą z dasyatisem tak żeby się nie stykali ze sobą (co nie jest trudne w końcu) to masz 2 kostki za nią na np obronę, 3 kostki z war fury templara kontra 2 i tylko 2 kostki dasyatisa :D


skoro te lwy takie wspaniale to czemu nimi nie grasz :P:P:P:P
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 23, 2004, 07:52:30 pm »
Cytat: "Piter"
I od tego mamy Carpet of Fire. Smazymy dziadow masowo.

1) musisz być w zasięgu - 10 cm
2) przy takim zasięgu jest spore ryzyko, że zanim dojdzie do czarowania będziesz już Melkionem w walce, albo że będzie taki tłok, że będziesz walić po swoich
Cytat: "Piter"
Co ja gadam. Defy tez sa niezle wiec taki glupi goblin bedzie mial problem z przebiciem sie. Mozna dac wszystko oprocz jednej kosci w def i jedna w atak. Wyciagac sustainedem a jedna lac dziadow. Pewnie wszystkiego w atak nie wrzuca. EE tam jakos to bedzie hehehe

Def templara 4, przeciętny atak goboska ~2, (licząc, że nie dostałeś szarży co jest małomożliwe - najprawdopodobniej zszarżujesz jednego, poczym dostaniesz 2 kontrszarże + wejście w zwarcie). Ale walcząc 1 vs 4 masz 5 kostek, przeciwnik 8...  nawet jak rozdzieli pół na pół (jak jakimś cudem przegra inicjatywę)to i tak albo się nie przebijasz atakiem, albo dostajesz ataki na czysto bo podtrzymywaną obroną nie dasz rady wybronić więcej jak 2 ataki chyba że masz cholernego farta. Każdy atak który na woundowanie będzie miał rzut 3,3 lub więcej bez względu na siłę to light wound...
Cytat: "Piter"
tam od razu wymyslil - ja i Vallarr bylismy pierwsi. :P

A masz dowód z datą wpisaną przez urzędnika państwowego upoważnionego do potwierdzania takichże formalności?
Cytuj
skoro te lwy takie wspaniale to czemu nimi nie grasz :P:P:P:P

bo:
1) nie podoba mi się ich fluff
2) z małymi wyjątkami nie podobają mi się ich figurki
3) ogólnie mi się nie podobają z małymi wyjątkami które mogą służyć jako wsparcie dla gryfów
4) wolę gryfy

aha... ja wcale nie jestem pesymistą, rozpa może być, wsio wyjdzie w praniu, tak se po prostu marudzę bo niechce mi się projektu robić  :P  :lol:
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 23, 2004, 10:44:28 pm »
Dzizas jaki dlugi post az nie wiem za co sie zabrac. Co do dywanika to jest przede wszystkim niedrogi !! Jak cos ot mozna wypierdzielic ten drugi czar. Sam juz kurna nie wiem. Co do defow to tak zamotales ze skonczylem czytac na drugiej linijce. Az mnie glowa rozbolala. Nie czepiaj sie templarow - czep sie pretorianka hehehe. Najbardziej mnie zawsze boli w grach typu Konfra i Mordheim to, ze nie ma co stawiac na jakosc. Zawsze cie masa pojada i po dupie dostaniesz. Co za nedza. A to jak juz mowilem rozpiseczka czysto elitarna. Najtansza jednostka za 28pkt na Boga !
Co do dowodu to naturalnie go mam w siateczce razem z matura i prawem do posiadania broni. Jak chcesz to puszcze ci faksem. Podpisal to sam Zygmunt Wrzodak. Maciek z Romanem przy grillu zagadal i sprawe zalatwilismy. W tym kraju to wszystko trzeba po znajomosci zalatwiac :/
Co do lwow to chamska jest to nedza a war2bone ma kiepski gust !
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 23, 2004, 11:37:37 pm »
heh wolę to niż to co było w battlu gdzie przy odrobinie (i to nie dużej) szczęścia wyciąłem w pień saurus herosem pół regiment savage orców :P (save na 1+ z przerzutami, więc mogli mi nakukać, przegrywałem combat resultem o jakieś 1 i zdawałem liderkę więc dalej ich siekłem :P)
To akurat dobra strona konfy, że nie wiadomo jak wypasiony heros możesz zostać zaciukany przez parę parszywych gobosków, byle miały przewagę liczebną.

Melkionowi czary zostaw, w końcu bez nich nie ma co go wystawiać. Carpet może być dobry, tyle że musisz się odpowiednio ustawić (możesz np. wykorzystać ten drugi czar - zostawić Melkiona w rezerwie i ruszyć go jako ostatniego, kiedy wszystkie pozostałe ruchy zostały już wykonane i wiesz już gdzie co stoi)
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 24, 2004, 12:23:03 am »
To ze nie ma co go bez czarow wystawiac to ja wiem. Chodzilo mi raczej o wywalenie tego czaru co to mi go zaproponowales. Melkiona tez nie ma co trzymac w rezerwie bo jakis jeszcze wredny gobbos podleci i mag uziemiony. Wiec ostatecznie wole powrocic do wariantu numer 1 - jeden czar ale ofensywny jak malo co i jak przypierdzieli to nie ma co zbierac.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 24, 2004, 10:33:27 pm »
To jeszcze bardziej ofensywna rozpiska:
Inkwizytor z Incandescent Chastiment - 40 pkt.
2x Templariusz Inkwizycji - 58 pkt.
2x Templariusz Inkwizycji - 58 pkt.
2x Pretorianin - 76 pkt.
2x Pretorianin - 76 pkt.
2x Thallion - 56 pkt.
Łącznie 11 modeli, 364 pkt. najtańszy model = 28 pkt :)

Thallioni wprowadzają zamęt, a przy odrobinie szczęścia (sporej co prawda...) szarżują w pierwszej turze tych największych wymiataczy, ew. magów czy strzelców. Reszta ma tylko dobiec i zacząć wyrzynać, o ile to możliwe operując zespołami 1 Templar + 1 Pretorianin, wtedy templar daje war fury a pretorianin zależnie od inicjatywki.. Jeśli nie możliwe, to pretorianie mają się zająć największymi wymiataczami (ew. największym strachem) a templarzy resztą...
Problem w tym że nie mam pretorian :(
Ew. zamiast jednych templarów egzekutorzy inkwizycji - w przypadku moich rzutów na woundowanie assassin jest cokolwiek przydatny. Poza tym mają spory ruch więc mogą dobiec wspomóc thallionów, no i mają zawziętego... czyli blokują ew. ruchy pościgowe nawet po śmierci.
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 24, 2004, 10:58:24 pm »
No wszystko pieknie ale jak to tak bez bohatera...kto bedzie dowodzil, wykrzykiwal rozkazy podczas bitwy ?
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Vallarr

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 24, 2004, 11:50:14 pm »
imho poza magami nie widze dobrego bohatera do walki .... wiec bohaterom mowimy nie :P
a rozpa Ryogatego mi sie podoba :) ale za malo fizylierow :P:P:P
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 25, 2004, 12:30:25 am »
Cytat: "Piter"
No wszystko pieknie ale jak to tak bez bohatera...kto bedzie dowodzil, wykrzykiwal rozkazy podczas bitwy ?

Inkwizytor? :P
Cytat: "Vallarr"
imho poza magami nie widze dobrego bohatera do walki .... wiec bohaterom mowimy nie :P
a rozpa Ryogatego mi sie podoba :) ale za malo fizylierow :P:P:P

Do fizków jest inna rozpa - typowo strzelająca:
- Safon Kaznodzieja ze Strike of justice
- Magister Gryfa z Sentence of Condemned
- 3 Fizylierów z poświęceniem
- 2 thallionów
- pretorianin
- 2 templariuszy gryfa
- sokolnik alahanu

Sokolnik jest głównie po to żeby bronić przed scoutami - dzięki tej jego zdolności w promieniu 25 cm od nich, nie będzie można wystawić żadnych scoutów. Safon strzela pierwszy poczym używa swojego cudu - wychodzi na 2+ i obniża poziom trudności strzału do danego modelu o 1. Magister używa swojego cudu i z pistoletów do wybranego celu można strzelać na całym polu bitwy. Przy celowaniu i obu tych cudach strzał nawet do modelu na drugiej krawędzi stołu jest na trudność 8... A jest 8 modeli strzelających - więc np 2 ekipy po 4 strzały do zdejmowania największych bydlaków. Z czego sokolnik i Safon mają harassement. Templariusze i pretorianin są do ochrony fizków i Safona, a Thallioni też nie są źli w walce...
Ale po przemyśleniu chyba jednak wolę tą poprzednią - wygląda na ciekawszą w grze :P Ta jest dobra na armie z małą ilością modeli (głównie wilki i rozpruwacze), należy po prostu wystawić się fizkami&ska jak najdalej, a thallionami i magistrem z tyłu - przeciwnik będzie musiał albo rozdzielać siły i pruć do przodu wystawiając się na ogień, albo najpierw zająć się jedną ze stron wystawiając na ostrzał drugiej.

Tak btw. ta rozpa wykorzystuje pewien bug w polskim ab... tak się zastanawiałem czy wysłać to VeyDerowi czy nie, bo jest mi cokolwiek na rękę :P Nie no, powiedzmy, że będę już uczciwy i to zgłoszę... (Ajm soł stjupid :( ) To ją trochę osłabi, ale nie tak znów bardzo :P
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline veyDer

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 25, 2004, 04:03:47 am »
Ten bug to ja już parę dni temu zauważyłem, jak robiłem rozpiskę do Pożeraczy, więc i tak przy następnej aktualizacji się to zmieni...  :P
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline cielaq

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 25, 2004, 05:34:14 am »
Cytat: "Ryogaty"
Cytat: "Piter"
No wszystko pieknie ale jak to tak bez bohatera...kto bedzie dowodzil, wykrzykiwal rozkazy podczas bitwy ?

Inkwizytor? :P
Nie jest bohaterem? :P
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Ryogaty

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 25, 2004, 08:58:49 am »
ale będzie dowodził i wykrzykiwał rozkazy :P
@Bartku R. - to ja tutaj się męczę, cierpię moralne katusze czy to zgłosić czy nie...

Tak dla wyjaśnienia - Safon jak każdy inny warrior-monk moze używać tylko cudów uniwersalnych, własnej religii, ew. własnych przeznaczonych tylko dla niego, natomiast Strike of Justice jest cudem światła, z którego mogą korzystać tylko kapłani... no ale skoro ab na to pozwala ;)
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Piter

Gryfy - 350 pkt :)
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 25, 2004, 03:23:36 pm »
Z inkwizytorem to jest jeden problem. Ta maska na jego gebie bedzie tlumila wszelkie okrzyki wiec bedzie ci sie buractwo rozbiegalo w chaosie.

Vallarr co ty gadasz ?? A Tiberius ? Sered ? Arkhos ? Oni sie do walki wrecz nie nadaja ??
A fusilierzy to malo zywotne cioty i sie kiedys na nich przejedziesz (o ile wkoncu przyjedziesz na turnieja i zagrasz gryfami).
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

 

anything