trawa

Autor Wątek: Podstawki  (Przeczytany 12492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lharhard

Podstawki
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2004, 12:35:41 pm »
Jest w Bardzie do zamówienia. A zasada działania chyba polega na tym że są to cieniutkie "kłaczki" łatwo sie elektryzujące przez co nie przyczepiają się do siebie ... coś na zasadzie potrzyj sobie ebonitem włosy na głowie :P Ale osobiście nie zrobiły na mnie wrażenia ... widziałem w Bardzie na makiecie ... takie sobie, bardzo słabo widoczne, bardzo drobne - z bliska fajne a z daleka takie sobie, odwrotnie jest z posypką za 3,50 z bliska taka sobie a z daleka fajna :P ... a co wy myślicie ?
Forth! and fear no darkness! Arise! Arise! Riders of Theoden! Ride! Ride to ruin, and the world's ending! DEATH! DEATH! DEATH!"

Offline LordThom

Podstawki
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2004, 01:46:21 pm »
a ja mysle ze chyba z tym sprobuje
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline kubususul

Podstawki
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2004, 04:49:58 pm »
Ja chyba rowniez sprobuje,ale bardziej przemawiaja za mna wzgledy ekonomiczne- 3,5 to nie 11 zl.
UT INVENIAM VIAM AUT FACIAM
Mówcie mi Usul- ksywka, lub Kubuś- imię,
a nie pełnego nicka :)

Offline Christoph

Podstawki
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2004, 08:17:49 pm »
He, GW też produkuję trawkę statyczną? Ja mam trawkę jakiejś firmy od kolejek - Faller czy jakoś tak...
I jak dla mnie to ta trawka jest naprawdę wypaśna :lol: Kosztuje trochę dużo w porównaniu do posypki za 3,50 , ale jest jej w pudełku tyle, że naprawdę trudno będzie to wszystko zużyć :D
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline dan15

Podstawki
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2004, 02:43:17 pm »
trawe statyczną kupisz w bardzie po 24 zł
najlepsza jest pospka

Offline Wraith

Podstawki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2005, 08:41:54 am »
Odgrzeję ten temat, bo chciałem założyć nowy o tej tematyce ale znalazłem ten.

Zastanawiam się jak robić podstawki?
-Czy tak jak w GW czyli każda brązowy brzeg a na górze żwirek i trawka elektrostatyczna? Fajne, jednolite czyli uniwersalne w umiejscowieniu, pasuje do stołu z matą itp. Ale wyjątkiem od tego pozytywnego aspektu są m. in. Gobliny z Mori przecież to w oczy bije jak wyskakują z podziemnymi stworzeniami a na podstawce jasny żwirek i kępki trawy(wiem czepiam się można powiedzieć że to pościg w Lorien za DP)
-Lub robić podstawki klimatyczne czyli oddające realia "kraju rodzinnego" jednostki np. orki z Mordoru - czarne brzegi z  czarnymi kamieniami wycieniowane na szaro czyli ziemie Mordoru, Harad piaskowe brzegi z kamykami lub żwirkiem piaskowym wycieniowane bleached bone czyli taki teren pustynny?
-Czy znowu zrobić podstawki odpowiednie do pojawienia się konkretnej jednostki w konkretnym miejscu według filmu czy ksiązki np. Grishnakh jest orkiem z Mordoru, ale (według filmu, tudzież fabuły ksiązki)poznajemy go tylko na ziemiach Rohanu więc pasowałoby dac mu podstawkę rohańską, lub Easterlingowie-rodzinny kraj taka pustynia lub sawanna a pojawiają się tylko w Mordorze (film)?
Za robieniem podstawek "rodzinnych" według mnie przemawia fakt że od razu widać sojusz. No nie?
Co o tym sądzicie?
iving is easy with eyes closed.

Offline drachenfeles

Podstawki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2005, 10:27:54 am »
IMO najcekawszym rozwiązaniem jest wykonanie podstawek pasujących do pochodzenia modelu.

Offline Viruk

Podstawki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2005, 10:46:09 am »
Ja wszystkim ze swojej armii Mordoru daje takie same podstawki (wychodzę z założenia, że są to figurki przedstawiające wojowników w czasie bitwy, a więc w tym wypadku wskazane byłoby danie im tych samych podstawek). Początkowo chcialem wszystkim dać proste, cieniowane z czarnego na szary podstawki (takie wydawały mi się odpowiednie dla Mordoru), ale stwierdziłem, że jednostki zbyt się z nimi zlewaja - orki, Nazgule itp. maluję w ciemnej kolorystyce, więc nie pasowały mi do tych podstawek. Tak więc do podstawek używam "gruboziarnistej" posypki (fajniej wygląda na takiej cieniowanie), trawki statycznej (takiej żółtawo-czarnawej). Czasem dodaję jeszcze jakies detale, np.skałkę z korka, troche "trawki norweskiej",jakiś kawałek drzewa, ew. jakąś tarczę, miecz. Posypki kupiłem w sklepie z kolejkami w Wawie - nawet nie wiem jakiej firmy ;) , ale najważniejsze że dużo taniej niż te od GW i jakościowo dobre.
Nie lubie podstawek z krawędziami pomalowanymi na zielono, ja swoje zostawiam czarne - jest wtedy większy kontrast i lepiej widać to, co zrobiłem na podstawce. Waham się jeszcze, czy jednak nie malować ich na ciemnobrązowo :roll:  Tak więc, reasumując, podstawki staram się robic "uniwersalne", żeby pasowały do różnych terenów, niekoniecznie typowych dla poszczególnych jednostek.
Mitril nadchodzi

Offline Wraith

Podstawki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2005, 12:32:20 pm »
Viruk a co to jest trawka norweska? :oops:
iving is easy with eyes closed.

Offline Viruk

Podstawki
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2005, 12:38:07 pm »
To wygląda mniej więcej tak;
http://www.sfan.pl/catalog/images/F170730_mech.jpg
Co do nazwy, to nie mam pojęcia skąd się wzięła :roll: ale tak  na to mówili w sklepie.
Mitril nadchodzi

Offline Lu-trz

Podstawki
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2005, 01:15:23 pm »
Pochodzi z Norwegii  8)
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Wraith

Podstawki
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2005, 01:37:02 pm »
Nazwa odpowiednia biologicznie to... porosty tyle że suszone i farbowane.
Niekoniecznie muszą pochodzić z Norwegii, ale widocznie tak lepiej brzmi(marketingowo).

A jako ciekawostke dodam, że ten porost jest z gatunku Chrobotka chyba reniferowy lub alpejski. Nie potrafię zidentyfikować dokładnie.
iving is easy with eyes closed.

Offline Viruk

Podstawki
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2005, 01:56:35 pm »
hehe, ciekawe, Wraith - nie ma to jak dokładna informacja :D  Ta "trawka norweska", którą kupiłem wyszła od polskiego producenta, ale możliwe, że w ogóle takie porosty sprowadzają z Norwegii :roll:  BTW - nadaje się nie tylko do podstawek  bardzo ładnie wygląda na drzewkach, prezentuje się całkiem "naturalnie" ;)  Pozdrawiam!
Mitril nadchodzi

Offline drachenfeles

Podstawki
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2005, 07:09:45 pm »
heh, ta trawka norweska wygląda zupełnie jak chrobotek reniferowy... tylko po co zmieniali nazwę? To nie jest trawa tylko porost. Mieszają w głowie.

Offline Wraith

Podstawki
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2005, 07:42:25 pm »
Te z tego zdjęcia to mi bardziej wyglądają na Chrobotka Alpejskiego bo są takie gęstsze, ale Reniferowy jest bardziej pospolity (bo jak sama nazwa wskazuje żywia się nim renifery-jest pospolitym pokarmem w tundrze) więc chyba to z niego są robione te modelarskie bajery.

Ale w ostatnich postach offtopa zrobiliśmy  :lol: .
Drachenfelesie moderacja nas ukara  ;)
iving is easy with eyes closed.

 

anything