trawa

Autor Wątek: Podstawki  (Przeczytany 12149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Podstawki
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2005, 08:24:36 pm »
Jest reniferowy, kiedyś pytałem z czego to robią, a pozatym mowa o elementach, z kórych robić podstawki ;)

Offline KędzioR_vo

Podstawki
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 23, 2005, 10:58:52 am »
ja jeszcze swojej Mordorsko-Haradzkiej armii nie zacząłem robić podstawek, ale po konwertowaniu i przeróbkach tyczących się prawie 50 jednostek (słownie - pięćdziesięciu :lol: )  jakoś nie mam ochoty na specjalne rozróżnianie ichnich standów ;) planuję wszystkich wrzucić na ładny, ziemisto-trawiasty teren... jako posypki używam piasku, którego kradnę dzieciom z piaskownicy  :badgrin:  hehe... cieniuję, dodaję trawkę elektrostatyczną (też jakąś kolejkową) no i pewnie powrzucam trochę dodatków jednak ;) cenię sobie unikalność i walory estetyczne, więc zapewne pododaję jakichś kamyczków, mieczy, toporków, tarcz, głów pokonanych ;)

ale to kiedyś ;)

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Cave Troll

Podstawki
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 24, 2005, 01:34:17 pm »
Najpierw bardziej oczywiste materiały:
1.drobny piasek
2.gruby piasek
3.trawka statyczna
4.kamyczki
5.różnego rodzaju posypki modelarskie
Teraz rzadziej stosowane materiały:
6.mech norweski (chrobotek)
7.mielona gąbka
8.korek mielony lub w całości
9.fragmenty sztucznych roślin
10.fragmenty figurek lub modeli do sklejania
11.balsa
A teraz ciekawostki:
12.sztuczne rośliny akwariowe
13.klej wikol (przezroczysty po zaschnięciu)
14.goździki (taka przyprawa)
15.bezbarwny lakier do paznokci
Korzystając z numeracji będę opisywał co można zrobić z danym dodatkiem.
1., 2.,3.: sprawa prosta i niewymagająca tłumaczenia
4.: przyklejamy dla urozmaicenia otoczenia, preferowana wielkość kamyczków to około 0.5cm lub mniej. po przyklejeniu możemy je pomalować lub nie.
5.: stosujemy jeśli chcemy osiągnąć efekt opadłych liści
6.,7.: często przyklejamy w pobliżu kamieni jako imitację małych krzaczków i krzewów
8.: stosujemy jeśli chcemy osiągnąć efekt zaoranej ziemi lub bezdroży (jeśli nie macie możliwości kupienia mielonego korka zróbcie go sami, wystarczy wziąć zwykłe korki od wina i zetrzeć na drobnej tarce), natomiast korek pocięty na plastry może być wykorzystany jako skała (oczywiście po pomalowaniu na odpowiedni kolor)
9.: na giełdach kwiatowych można dostać różnego rodzaju roślinność sztuczną (im mniejsze liście i kwiaty tym lepiej - ja polecam m. in. krzaczki sztucznej borówki, z kwiatami a nie z owocami), stosujemy je jeśli chcemy umiejscowić na podstawce np. kwiatki
10.: sprawa dość jasna, szczątki pokonanych wrogów
11.: miękkie i bardzo plastyczne drewno, ostatnio wykorzystałem najcieńszy arkusz balsy do zrobienia podłogi z klepek pod figurkę Bilba
12.: w bardzo prosty sposób otrzymujemy gotowe krzaki
13.: jeśli chcemy urozmaicić nasz podstawek możemy zawsze zrobić na nim wodę, malujemy fragment który ma byc wodą na kolor morski (niebieski z dodatkiem zieleni), następnie pokrywamy tę część grubszą warstwą wikolu i pozostawiamy do zupełnego wyschnięcia (najlepiej na całą noc) WAŻNE: NIE SUSZYĆ KLEJU SUSZARKĄ - POROBIĄ SIĘ PĘKNIĘCIA!!!
14.: gożdziki idealnie nadają się na pojedyncze kwiaty, należy tylko wykruszyć kulkę znajdującą sie u góry i otrzymujemy kwiat z czterema płatkami na całkiem zgrabnej łodydze, teraz już tylko pomalować według własnego uznania i gotowe
15.: jeśli chcemy by nasza woda cudownie lśniła pokrywamy ją warstwą bezbarwnego lakieru do paznokci.

Mam nadzieję że komuś przydadzą się te rady. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania proszę pisać.

Offline Encaitar

Podstawki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2005, 04:07:42 pm »
Mam takie pytanie. Z czego zrobic na podstawke bruk, lub imitacje muru dla jakis wojow pochodzenia powiedzmy miastowego? Wiecie chodzi o wojakow stojacych na kamiennych murach (Minas Tirith). Wogole co myslicie o takich podstawkach. Z jednej strony pasuja do modelu, a z drugiej na zielonym stole wygladaja jak z kosmosu.

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Viruk

Podstawki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 27, 2005, 04:26:47 pm »
Można je robić z GS, ale to sporo zabawy. Możesz też użyc pociętej karty telefonicznej. Mi osobiście podstawki z samym brukiem średnio się podobają, lepiej jeśli są urozmaicone jakimiś kamyczkami, piaskiem, trawką itp.
Mitril nadchodzi

Offline Herudaio

Podstawki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 27, 2005, 06:34:27 pm »
Ja na swoich podstawkach mam spalone/zasypane miasto
płytki ścinałem z karty telefonicznej, reszta drybruszowany piasek będe wykańczać kamieniami/odpowiednim kolorem trawy
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Wraith

Podstawki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 27, 2005, 09:37:14 pm »
A ja ustatnio poznałem taki sposób robienia płyt chodnikowych na podstawce (jest to pomysł Terror'a więc jakby co to wszystkie fanfary dla niego  ;) ). On bierze podstawkę i wycina w niej wzorek kamieni bodajże cienkim brzeszczotem lub nożem(nie wiem dokładnie).
iving is easy with eyes closed.

Offline Herudaio

Podstawki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 27, 2005, 09:40:23 pm »
Sposób całkiem niezły, ale ma pare wad: przy brzegach podstawka w dalszym cyklu lubi się odginać, i co chyba ważniejsze jest bardzo pracochłonny
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Terror

Podstawki
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 17, 2005, 02:49:26 pm »
Nie jest pracochłonny a w połączeniu z iachem i odpowiednimi kolorami wychodzi genialnie i robie to nożem  ;)
lfy żądzą........

Offline Wercyngetoryks

Podstawki
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 17, 2005, 03:03:36 pm »
Cytat: "Terror"
Nie jest pracochłonny a w połączeniu z iachem i odpowiednimi kolorami wychodzi genialnie i robie to nożem  ;)


Skoro taki genialny to wrzuć jakąś fotke...bo nie wdaje mi się żeby to tak dobrze wyglądało,w w recz przeciwnie, płytki wycinane nożem w podstawce :roll: ...dużo lepszym pomysłem jest sposób w jaki płytki chodnikowe robi kolega Herudaio...z reszta sam wilokrotnie stosowałem ten sposób :D

Offline kiddou

no
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 17, 2005, 06:25:14 pm »
Ja natomiast robię podstawki w następujący sposób :
1. Biorę  gąbke zwykłą ( zieloną ).
2. Żyletką wycinam cienkie warstwy gąbki.
3. Następnie całą powierzchnię podstawki maluje na zielono ( taki jaki jest kolor gąbki ), i przyklejam do niej moją pociętą gąbkę.
4. Wygląd według mnie jest naprawdę bardzo spoko.





pozdrawiam
/ Wisła Kraków  //

Offline Masta_Stojak

Podstawki
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 28, 2005, 08:28:39 am »
--==Podstawki Isengardu==--
 
1.Materiały:
-gips
-piasek
-woda
-wikol
-butapren(koniecznie daje efekt błota:D)
-trawa statyczna brązowa
-kamyczki około 1mm do 2mm

2. rozrabiamy gips z wodą a następnie dodajemy do niego po koleji:
(proporcje rozdielajcie w zależności od ilości podstawek)
-piasek
-kamyczki  
-wikol (tu można troszke więcej ulać)

3. Po dobrym rozmieszaniu masy nakładamy ją hurtem na podstawki...
4. po zaschnięciu malujemy na:
-czarno
-ciemno brązowo
- i tak coraz jaśniej aż dojedziemy do jasnego bestial brown'a

5. butapren nakładamy, np: pod nogi modelu lub na skraju podstawki
6. trawke dowolnie w niewielkich ilościach tak jak butapren

Rady:
- niektóre z kamyszków, które wrzuciliśmy do masy będą wystawać można je pomalować na szaro
- butapren nakładamy na na miejsce płaskie nie chropowate...
- trawka

(mam fotki ale nie bardzo wiem jak je tu pokazać;/) chciałem się na sbarciu.pl zarejestrować i wstawić do gallerii ale nie udało mi się jakby ktoś mógł mi pomóc to prosze na PM lub GG 6256224. POZDRO

Podstawki:

http://members.lycos.co.uk/viruk/podstawka_01.jpg

http://members.lycos.co.uk/viruk/podstawka_02.jpg

http://members.lycos.co.uk/viruk/podstawka_03.jpg
url=http://battles.webpark.pl/berserk]
[/url]

Offline kiddou

no
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 28, 2005, 02:02:11 pm »
Dzięki Masta_stojak przyda mi sieto do zrobienia moich uruków
/ Wisła Kraków  //

Offline Neo

Podstawki
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 28, 2005, 09:06:21 pm »
Stresznie hard-corowa ta Twoja metoda Stojak. szczególnie ten Butapren. Czy Ty na pewno używasz go tylko do podstawek :] ? Moja metoda jest nieco prostsza:
1. Smarujemy całą podstawkę Wikolem.
2. Posypujemy drobnym piaskeim - polecam piasek morski, ani się ważcie kupować oryginalnego GW.
3. Przyklejamy kamyczki według własnego uznania.
4. Czekam aż wyschnie :].
5. Malujemy wedle uznania.
6. Przyklajamy wikolem trawke statyczną, byle nie za dużo
7. Delikatnie dmuchamy, aby trawka przyjeła pozycje pionową :]
img][/img]

Offline Masta_Stojak

Podstawki
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2005, 10:11:55 pm »
jeaa..... nie no tylko do podstawek czsami do makiet.... :roll:  :roll:  :roll:
ale efekt błota jest genialny:D:D
url=http://battles.webpark.pl/berserk]
[/url]

 

anything