trawa

Autor Wątek: Co na dzień budowy makiet ??  (Przeczytany 7291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

Co na dzień budowy makiet ??
« dnia: Luty 01, 2004, 08:44:59 pm »
No właśnie, Ci którzy dziś byli na spotkaniu ligowym w Paradoxie, wiedzą, że Mythos organizuje materiały na makiety do gry w tamtejszym klubie - co byście chcieli aby się znalazło w tej ofercie - tylko błagam poważne i przemyślane propozycje ;)

Offline Overkill

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2004, 08:57:03 pm »
1234567890987654321

Offline Przemas(MalleusMA)

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2004, 09:05:03 pm »
Sluszne pytanie z tym czy chodzi o materialy , czyo makiety. Strzelam na podstawie tytulu, ze chodzi o materialy. Pierwsza sprawa - plyty styropianowe. Przydalyby sie rowniez styropianowe pudeleczka z figurkowych boxow. Bardzo fajna sprawa , nie syfiaca tak jak styropian, jest pianka w okleinie tekturowej (sorry , lepiej nie umiem tego wyjasnic), czesto uzywana np. w szkolach do wieszania na niej obrazkow , fotel. Zwykla szpachla akrylowa tez by sie przydala. Hmmmm... bez wikolu rowniez ani rusz.
   DO tego karton/maty korkowe oraz drzewka.  Roznej masci posypki, trawki etc. Jesli chcemy byc juz maksymalnie twardzi i sami przysiadziemy do robienia drzewek to szczotki do butelek bylyby tez na miejscu.
  Ok, tyle ma razie przyszlo mi do glowy....

Pozdrawiam
Przemas
url]http://www.maxmini.pl/[/url]

Offline BeRsErK

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2004, 09:05:17 pm »
Co za ludz  :roll:  - o materiały Piotrusiu - makiety to my będziemy robić ;)

Offline Vallarr

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2004, 10:44:57 pm »
a tak serio to kiedy , bo sie chetnie zalapie - w skierkach mamy malutko makiet , odrobina by sie przydala :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Folko

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2004, 10:48:33 pm »
Jak przyjdzie to co do czego to ja też mogę pomóc, byleby nie do 10 lutego! Warto jeszcze dorzucić jakieś druty do skręcenia suchych drzew, a poza tym z rolek papieru toaletowego też fajne rzeczy można porobić  :D

Offline BeRsErK

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2004, 10:54:43 pm »
Cytat: "Vallarr"
a tak serio to kiedy , bo sie chetnie zalapie - w skierkach mamy malutko makiet , odrobina by sie przydala :)


Niestety ale makietki robimy do klubu Paradox i  materiały są udostępnione tylko w tym celu, jak będzie miejsce to oczywiście możesz się załapać jak przyjdziesz z własnymi materiałami i porobic razem z nami :)

Kiedy - najpierw musimy ustalić co trza kupić ;)

Offline Ryogaty

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2004, 11:00:00 pm »
gdzie i kiedy (byle było po 11.II to akurat po sesji będzie :P)
Wikolu dużo, a nawet więcej, do tego rzeczy które są raczej darmowe -  piasek, karton/tektura (zarówno gruba z pudeł jak i cieńsza np. z pudełek po grach komp. - nadaje się na dachówki do domów)
Do tego jakieś rzeczy w stylu ołówki, noże, nożyczki, ekierk i linijki, ale to każdy może we własnym zakresie załatwiać.
Przydałby się hotwire, choć równie dobrze można ciąć normalnie nożem.
Marcin Galoch miał chyba maszynkę której używaliśmy do mielenia papieru-do-podcieru na masę papierową, może by użyczył. Z masy też da się parę fajnych rzeczy zrobić (np podstawy murków w terenach battlowskich są z niej zrobione). Mogą być też takie małe białe kamyki jakich sypie się do doniczek, używa w ogrodach itp.
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Vallarr

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2004, 11:00:06 pm »
wiem , mialem na mysli - przyjade , pomoge i przy okazji sam sie naucze , potem porobie w domu :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline veyDer

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2004, 06:18:53 am »
Przede wszystkim polistyren, balsa, klej, farby, jakieś posypki...
Tektura...
Cienki drut...
Drut oporowy + bateria :D Znaczy hot-wire albo inne badziewie do cięcia styropianu...
Są w sklepach takie jakby wykładziny, czy wycieraczki - Inkwizytor z tego lasy robił...

Ja wezmę to, co mam u siebie (czyli resztki styropianu i balsy), Cielaq ma pełno styropianu (czy poli?), ale nie chce mu się tego wozić, to może ja trochę skubnę...

O, może ktoś ma jakąś porządna drukarkę?... Niektóre rzeczy są w postaci szablonów - można wydrukować, przerysować na tekturę, wyciąć, skleić i pomalować...


Co do pomysłów na same makiety, to mogę coś ambitnego zaproponować? Niech każdy zajmie się czymś pasującym pod klimat jego armii (ja i Overkill np. siakiś cmentarz czy grobowiec), BeRsErK jakieś skały na jaskinie (może gdzieniegdzie jakieś laleczki podoklejasz, tylko musisz najpierw uszyć :giggle:), Fenris ziggurat albo coś pustynnego, itd...

A potem podczas gry będzie można np. jakoś łączyć, albo losować, czyja armia będzie miała "swój" teren... I będzie więcej klimatu :)

Oczywiście oprócz tego trochę jakichś "neutralnych" terenów - lasy, górki, domki, itd.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline veyDer

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2004, 09:02:27 am »
Propozycje terenów dla poszczególnych armii (w razie, gdyby ktoś nie miał pomysłów):

Alchemicy - pustynne wzgórza, wieże, ruchome piaski, oazy
Barbarzyńcy - chaty, kurhany, obeliski, palisady, ogniska, strumienie, drewniane mostki
Gobliny - rozlatujące się chaty, jeziora z brudną wodą, elementy statku
Gryfy - domki, chaty, murki, kaplice, płonące stosy, rzeki, mosty
Krasnoludy Mid-Nor - skały (np. rozświetlone od środka dziwnym światłem), rzeki lawy
Krasnoludy Tir-Na-Bor - dziwne maszynerie, bramy
Lwy - wiejskie chaty, koszary, mury zamku, rzeki, mosty
Nieumarli z Acheronu - nagrobki, bramy cmentarzy, bagna, spalone lasy
Orkowie - palisady, chaty, ogniska, totemy
Pożeracze - obeliski z symbolem Gwiazdy Bestii, legowiska, bagna
Wilczarze - obeliski z symbolem księżyca, legowiska, jeziora
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Fenris

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2004, 09:43:06 am »
Mi sie podoba. Może najpierw wypadałoby się spotkać i miej wiecej zaprojektować jak poszczegulne elementy maja wyglądać (nie mówi tu o ogniskach ale raczej o takim Zigguracie ;)
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline cielaq

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2004, 09:44:39 am »
Cytat: "veyDer"
Cielaq ma pełno styropianu (czy poli?), ale nie chce mu się tego wozić, to może ja trochę skubnę...
cielaq ma pełno styropianu, i chętnie by przywiózł, ale to są płyty 100x50cm, różnych grubości, i jakoś mu się nie widzi wożenia ich pocigiem, zwłaszcza większej ilości :P
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline Ryogaty

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2004, 10:33:36 am »
Ze standartowych terenów - drzewka (np takie z drutów jak były bodajże w white dwarfie - czyli potrzebna byłaby też taśma malarska), ruiny (wystarczy karton, jakieś kamyki na gruz itp), może rzeka + mosty itp.
Te wykładziny z których robione były laski do wfb odpadają, chyba, że tylko jako rodzaj wysokiej trawy - nadawały się tam gdzie potrzebna była możliwość wstawienia całego oddziału w las, w konfie lepiej sprawdzą się pojedyncze drzewka - choćby do określania line of sight.
Z potrzebnych rzeczy może jeszcze parę sztuk plastkowych szkieletów i zombich z wfb? Zawsze można zrobić jakiś stos kości, powiesić zombiaka itp.

Ale przedewszystkim określcie miejsce - bo nie wyobrażam sobie robienia tego w Paradoxie, bo się syf straszny zrobi
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline BeRsErK

Co na dzień budowy makiet ??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2004, 12:27:43 pm »
Oki Panowie to pozbierajcie to teraz wszystko do kupy i wysyłam mail'a z lista naszych zakupów :)