Autor Wątek: elfi bohaterowie  (Przeczytany 9559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dan15

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 17, 2004, 09:58:31 am »
ale ja musze pisać o tym że ich uwielbiam :)
a tak po za tym Glorfindel też jest spoko :)

Offline LordThom

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 17, 2004, 02:38:26 pm »
Cytuj
ale ja musze pisać o tym że ich uwielbiam  
a tak po za tym Glorfindel też jest spoko

- ej koles co ty tu robisz na tym forum wogule? sorry ze pytam...  :bored:
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Ribald

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 17, 2004, 10:52:43 pm »
Na początek trochę nie na temat: nie jedźcie kolegi dana, moze on po prostu jest estetą i patrzy na wyglad figurek :) A do kolegi Glorfindela- proponowałbym więcej pokory, bo nie tylko ty czytałeś Tolkiena i coś z niego wyniosłeś. Co do elfów zgadzam się, że z Gil-Galadem coś jest nie tak, ale nie zmienimy tego, wiec nie ma sensu się irytować. Dla mnie najciekawszą postacią wśród skośnouchych jest Elrond, moze przez wzgląd na to że świetnie wypadł w filmie...
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline mic

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 16, 2004, 05:21:58 pm »
chcialbym zapytac jak u was w armiach sprawdza sie postac Haldira, sam tez go mam w "oddziale" i nie jest za rewelacyjny (chyba ze mam nim wieczny niefart w kosciach), oczywiscie nie wymagam zeby siekal tak jak Gil-galad ale myslalem ze bedzie lepiej.. :|

jak jest u was?

Offline Herudaio

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2004, 05:38:17 pm »
O Haldirze wiele żeczy się mówi i pisze ale popatrz na to tak i ja tak traktuje Haldira jako leszego kapitana, różnica jest podobna jak przy Kapitanie Uruk-Hai i Lurtzu,
Zacznijmy od porównania
Kapitan High Elfów w Ciężkiej zbroi z łukiem - 65 pkt
Haldir w zbroi z łukiem 65 pkt
H F6    -   K F6
H 3+    -   K 3+
i tak dalej i tak dalej
róznice są dwie a nawet trzy po pierwsz Haldir ma niższy defence czyli 5 podczas gdy kapitan 6, za to otrzymujemy 2x więcej strzałów na ture i jeden punkt więcej mighta :)
Wykorzystywanie Haldira jako przenośnego karabinu maszynowego mija się z celem (poza tym jak się wyposaży go w płaszcz i gra się gdzieś gdzie da się często ukryć i jeszcze jest dużo lasów), więc te 5 pktów wydane na łuk przyda się ale na początku czyli przy ostrzelaniu przeciwnika a potem należy traktować go jak kapitana, chyba ze wyjdzie na "pozycję" to wtedy może namieszać raz jeszcze :)
A co daje nam 3 pkty might i łuk? Np weźmy takiego upiora :ponad 100 pktów a jeden wound niby defence 8 ale że łuk ma siłe 3 to jjest to 6tki na 4kach, a po 3 pktach mighta to się robi ranienie na 3kach (6 - 3 = 3 a 4-3 = 1 :) I za 65 pkt tylko :) (W sumie się dziwie czemu nikt nie wyposaża Aragorna w łuk, tylko 5 pkt a z tym 1 might na ture to mógłby sporo namieszać :) (Nie ma to jak łuk "dwuręczny" :P)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline LordThom

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2004, 06:35:28 pm »
nooo... wesmy takiego króla upiorów, od "zwykłego" upiora różni go 20pkt wg mnie mało [i dobrze  :blehbleh: ] i oprócz W1 i D8 ma M3 i F3, dzięki czemu moze się nawet całkiem dobrze ratować

nie mniej jednak, dobrze kombinujesz.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Terror

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 20, 2005, 06:26:44 pm »
IMO najlepszym z elfich bohaterów jest Gil-Galad oraz Galadriela jednak wole Gila ma jedną wade która nie pozwala mi wprowadzić go do walki jego KOSZT troszku duży:/ IMO 120ptk by wystarczyło........
lfy żądzą........

Offline drachenfeles

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 20, 2005, 06:48:53 pm »
bez urazy, ale chyba ci słońce mózg wypaliło

Offline Diabolo

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 20, 2005, 06:54:43 pm »
Cytat: "Terror"
IMO najlepszym z elfich bohaterół jest Gil-Galad oraz Galadriela jednak wole Gila ma jedną wade która nie pozwala mi wprowadzić go do walki jego KOSZT troszku duży:/ IMO 120ptk by wystarczyło........


Ja dodam do tego jeszcze Celeborna gdyż z dodaniem blade'a, ciężkiego pancerza i tarczy robi się z niego ciekawy mag bitewny. Ano Gil-Galad troche za drogi to jest jak na fate 1.  :D
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline Terror

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 20, 2005, 07:00:13 pm »
Mógłbyś to uzasadnić ............ wyrażam moje zdania i dziękuje za komentarz lecz wolałbym by był on uzasadniony
lfy żądzą........

Offline KędzioR_vo

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 20, 2005, 07:47:27 pm »
Terror, Gil, po dodaniu tarczy, staje się czołgiem o obronie 8, ma "dowodzenie", "Aeglos", który powoduje to, co masz jako ksywę, strasznie wysoką walkę, odwagę... i Ty chcesz, żeby był tańszy od Gothmoga?
dobry żart  :lol:

a poza tym, powiedz mi, o co chodzi z tą "żądzą elfów" z Twojego podpisu? chuć, głód, uzależnienie od narkotyków?  ;)  :D
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline drachenfeles

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 20, 2005, 08:35:02 pm »
przepraszam, trochę za ofensywnie to ująłem, ale KędzioR uzasadnił już za mnie.

Offline Draugdin

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2005, 05:07:27 am »
Cytat: "Turgon Mądry"
Cytuj
a chyba pamiętamy jego przemówienia ... przecierz mnie tak ciary przechodziły, że myślałem że w trakcie seansu filmowego wstane i krzykne DEATH!

Kurczę.... Ja miałem tak samo, po prostu trząsłem się jak w febrze i jak by mi ktoś dał miecz to bym chyba wybiegł na środek kina i ciął tych co byli na "Harrym Potterze" :evil:
Moim zdaniem, po takich właśnie reakcjach można ocenić wielkość filmu.

Aha, no i też uważam, że Theodenowi przydałaby się jakaś zasada specjalna. Wogóle wszyscy królowie i władcy powinni mieć coś w stylu voice of honour. Inaczej tracą na wartości. Przecież za Theodena ludzie ginęli bez słowa, nidgy nie zrobiliby czegoś takiego dla byle Gamlina, a w zasadach nie ma tego odzwierciedlenia :x


Naprawdę dobrze powiedziane.
Poieram całym sercem i duszą.
here is no better Magic than Steel...

Offline Diabolo

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2005, 10:01:36 am »
Cytat: "KędzioR_vo"
Terror, Gil, po dodaniu tarczy, staje się czołgiem o obronie 8, ma "dowodzenie", "Aeglos", który powoduje to, co masz jako ksywę, strasznie wysoką walkę, odwagę... i Ty chcesz, żeby był tańszy od Gothmoga?
dobry żart  :lol:

a poza tym, powiedz mi, o co chodzi z tą "żądzą elfów" z Twojego podpisu? chuć, głód, uzależnienie od narkotyków?  ;)  :D



O czym ty mówisz jakim czołgiem przeciwko urukom i moranionom z którymi walcze co bitwe i tak na 6 i tak na 6. :cry:  Więc 5 pkt wydawać troche szkoda. Dowodzenie na 12" to jeszcze ujdzie, ale właściwości Aeoglas'a już mnie nie interesują bo w trzeciej linii u przeciwnika 2 szamanów z rzuconą Furią i terror zniwelowany (i musze dodać że gram z 4 ludzmi i wszyscy maja po 2 szamanów - IMO czar ten jest przegięty jeżeli chodzi o automatyczne zdawanie testu na odwage :cry: ). Byle pikuś podchodzi do Gil-Galada. Jedynie dobre że sam podejdzie do postaci z terrorem bez zdawania testów.  :D  No i ten fate. :cry:
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline Encaitar

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2005, 10:08:41 am »
Cytat: "Diabolo"
No i ten fate. :cry:


Tak jeden Fate wkurza, ale gdyby mial miec 3 to by chba musial kosztowac 200 pkt. Gil-galad to bardzo uniwersalny bohater. Ma wolcznie, ktora moze wspierac, wlaczyc, straszyc. Sam sie nieczego nie boi. Dowodzenie, pancerz, tarcze (moze przechodzic do defensywy), ten poziom walki... no i wyglad :D Gdyby kosztowal 170 pkt. to by bylo w sam raz.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

 

anything