Autor Wątek: elfi bohaterowie  (Przeczytany 9570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 21, 2005, 10:23:48 am »
Cytuj

Tak jeden Fate wkurza, ale gdyby mial miec 3 to by chba musial kosztowac 200 pkt. Gil-galad to bardzo uniwersalny bohater. Ma wolcznie, ktora moze wspierac, wlaczyc, straszyc. Sam sie nieczego nie boi. Dowodzenie, pancerz, tarcze (moze przechodzic do defensywy), ten poziom walki... no i wyglad Very Happy Gdyby kosztowal 170 pkt. to by bylo w sam raz.


nareszcie ktoś normalnie/realnie ocenia bohaterów 'dobra'

Cytuj

Aha, no i też uważam, że Theodenowi przydałaby się jakaś zasada specjalna. Wogóle wszyscy królowie i władcy powinni mieć coś w stylu voice of honour. Inaczej tracą na wartości. Przecież za Theodena ludzie ginęli bez słowa, nidgy nie zrobiliby czegoś takiego dla byle Gamlina, a w zasadach nie ma tego odzwierciedlenia Mad


zgadzam sie, wielu bohaterom-królom/władcom brakuje takiej niewielkiej zasady specjalnej, ktora by go wyróżniała.

Offline Diabolo

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 21, 2005, 11:31:26 am »
Cytat: "Encaitar"
Cytat: "Diabolo"
No i ten fate. :cry:


Tak jeden Fate wkurza, ale gdyby mial miec 3 to by chba musial kosztowac 200 pkt. Gil-galad to bardzo uniwersalny bohater. Ma wolcznie, ktora moze wspierac, wlaczyc, straszyc. Sam sie nieczego nie boi. Dowodzenie, pancerz, tarcze (moze przechodzic do defensywy), ten poziom walki... no i wyglad :D Gdyby kosztowal 170 pkt. to by bylo w sam raz.



Nie zgadzam się z punktacją 200 pkt (nie rób z niego Gandalfa Białego), z 3 fate max 170 pkt. Popatrz na Treebeard'a o wiele lepsze parametry od Gil-Galada. A w poprzednim poście napisałem odnośnie terroru który wzbudza we wrogach i co mozna z nim zrobić, prosze uważniej czytać. Jako wspierający z 1 atakiem :?: To chyba przesada. ;) A odnośnie sheelding'a to wyobraż sobie jakie było moje wkurzenie jak walczyłem z 4 berserkerami z wspeiraniem 6 włóczników i na 6 kościach najwięcej miałem 3. :cry:  Chyba nie grasz elfami że tak się wypowiadasz. ;)
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline drachenfeles

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2005, 12:02:23 pm »
Treebeard to najbardziej przegięta jednostka w grze i kosztuje 170p, a powinien jakieś 250. Dobrze wycieniony jest np aragorn czy elrond, do nich porównaj gila.

Offline Encaitar

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 21, 2005, 12:47:01 pm »
Cytat: "Diabolo"
Nie zgadzam się z punktacją 200 pkt (nie rób z niego Gandalfa Białego), z 3 fate max 170 pkt.

Z 3 Fate to bylby czolg lepszy niz Aragorn i 200 to nawet za malo.
Cytat: "Diabolo"

 Popatrz na Treebeard'a o wiele lepsze parametry od Gil-Galada. A w poprzednim poście napisałem odnośnie terroru który wzbudza we wrogach i co mozna z nim zrobić, prosze uważniej czytać.

Terror to wcale nie tak malo. Taki Radagast po rzuceniu na siebie Terryfing Aura bronil sie przez 20-30 orkami przez kilka tur i nic mu nie zrobili. (z mojego doswiadczenia)
Poza tym Drzewiec i Entowie to jedne z najgorzej wycenionych jednostek. Porownaj sobie takiego Enta z Trollem Mordorskim. Za 10 pkt masz: Terror, lepszy kamien, celniej rzuca, wyzsza walka, wieksza sila, wieksza obrona, mestwo nieporownywalnie wyzsze, Lamacz Kamieni i tylko tyle, ze Ent spi na poczatku gry. To jest normalne?
Cytat: "Diabolo"

 Jako wspierający z 1 atakiem :?: To chyba przesada. ;)

To tylko taka dodatkowa mozliwosc
Cytat: "Diabolo"

 A odnośnie sheelding'a to wyobraż sobie jakie było moje wkurzenie jak walczyłem z 4 berserkerami z wspeiraniem 6 włóczników i na 6 kościach najwięcej miałem 3. :cry:

Nawet Balrog i Sauron miewaja pecha.
Cytat: "Diabolo"

Chyba nie grasz elfami że tak się wypowiadasz. ;)

Tu tos wymyslil :D Gram elfami juz bardzo dlugo...
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Diabolo

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 21, 2005, 07:13:46 pm »
Cytat: "drachenfeles"
Treebeard to najbardziej przegięta jednostka w grze i kosztuje 170p, a powinien jakieś 250. Dobrze wycieniony jest np aragorn czy elrond, do nich porównaj gila.


Analogicznie cena chiftane troll też powinna być większa. ;) Nie mówiąc o ustach Saurona. Jeżeli chodzi o Elronda to ostatnio jego wrzucam zamiast Gil-Galada ze względu na 3 fate (chocaż jest o wiele ciężej w walce z trolem mordoru). :D

Cytat: "Encaitar"
Terror to wcale nie tak malo. Taki Radagast po rzuceniu na siebie Terryfing Aura bronil sie przez 20-30 orkami przez kilka tur i nic mu nie zrobili. (z mojego doswiadczenia)
Poza tym Drzewiec i Entowie to jedne z najgorzej wycenionych jednostek. Porownaj sobie takiego Enta z Trollem Mordorskim. Za 10 pkt masz: Terror, lepszy kamien, celniej rzuca, wyzsza walka, wieksza sila, wieksza obrona, mestwo nieporownywalnie wyzsze, Lamacz Kamieni i tylko tyle, ze Ent spi na poczatku gry. To jest normalne?


Zgadzam sie z tym ze Terror był zabójczy, aż do wyjścia szamanów wtedy to mało jednostek mogło podejść do takiego bohatera (no ale jakoś trzeba było powstrzymać armie umarlaków - która de fakto została wydana bardzo nieprzemyślanie). :D No akurat Enty są jednostką nie oficjalną, ale w tym przypadku masz jak najbardziej racje. Ich cena powinna conajmniej wynosić 160 pkt.

Cytat: "Encaitar"
Nawet Balrog i Sauron miewaja pecha.


Ano niestety i tak bywa. ;) Ale gra toczy się dalej...... :D

Cytat: "Encaitar"
Tu tos wymyslil  Gram elfami juz bardzo dlugo...


To moje gratulacje za wybór dobrej armii.   :D  Trzmaj tak dalej. ;) Mam nadzieje ze Tobie lepiej idzie gra Gil-Galadem bo mnie tragicznie bardzo często przegrywam inicjatywe, a jak wygram to wounda nie zadaje (jak na gre 4 postacie zabije to już się ciesze). :cry:  Pozdrówka :!:
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline drachenfeles

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 21, 2005, 09:06:53 pm »
Cytuj

Analogicznie cena chiftane troll też powinna być większa. Wink Nie mówiąc o ustach Saurona. Jeżeli chodzi o Elronda to ostatnio jego wrzucam zamiast Gil-Galada ze względu na 3 fate (chocaż jest o wiele ciężej w walce z trolem mordoru). Very Happy


Wódz trolli to pikuś w porównaniu do zwykłego enta za 100, o treebeardzie nie wspominając, więc nie opowiadaj tu bajek, a ust saurona to już zupełnie nie rozumiem.

Offline Draugdin

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 22, 2005, 05:06:30 am »
Usta Saurona -piękna figurka - totalnie nieporozumienie jeśli chodzi o parametry. Liczyłem na coś ciekawszego a on ma parametry jedynie nieznacznie lepsze niż normalny kapitan. Zawiodłem się.
here is no better Magic than Steel...

Offline Diabolo

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 22, 2005, 10:04:18 am »
Cytat: "Draugdin"
Usta Saurona -piękna figurka - totalnie nieporozumienie jeśli chodzi o parametry. Liczyłem na coś ciekawszego a on ma parametry jedynie nieznacznie lepsze niż normalny kapitan. Zawiodłem się.


Figurka wygląda świetnie szczególnie na koniu. Parametry faktycznie nie ciekawe, ale jako mag jest w miare dobrą postacią podobną troche do Arweny.

Cytat: "drachenfeles"
Wódz trolli to pikuś w porównaniu do zwykłego enta za 100, o treebeardzie nie wspominając, więc nie opowiadaj tu bajek, a ust saurona to już zupełnie nie rozumiem.


No w walce trola chieftana z treebeard'em to już zależy od szczęścia w rzutach. Różnie to bywało ale fakt, w jednej grze załatwił 3 trole mordoru. Ale mimo wszystkop treebeard i Gil-Galad są jedynymi postaciami z możliwością swobodnej walki z tymi postaciami. A odnośnie ust saurona to na 500 pkt ciekawa figurka. :D
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline drachenfeles

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 22, 2005, 10:06:36 am »
offtop się robi, ma być o elfach

Offline Encaitar

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 22, 2005, 02:21:03 pm »
Cytat: "drachenfeles"
offtop się robi, ma być o elfach


Skoro o elfach to co powiecie o Thranduil`u? IMO bardzo ciekawe polaczenie wojownika z magikiem. Przydatna Aura of Dismay i duze umiejetnesci bojowe. Jedyny minus to slaba obrona...
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Glorfindel

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 22, 2005, 02:36:54 pm »
Cytat: "Encaitar"

Skoro o elfach to co powiecie o Thranduil`u? IMO bardzo ciekawe polaczenie wojownika z magikiem. Przydatna Aura of Dismay i duze umiejetnesci bojowe. Jedyny minus to slaba obrona...


a moim zdaniem to najslabszy bohater elfow
ani nie poczaruje- 3 (!!!!) Wille ani nie powalczy - D4 (jedna przegrana walka gdy jest otoczony i do piachu...) i to za absurdalny koszt 125 p

nawet nie może elfiego plaszcza wykorzystać i postrzelać z łuku :cry:

generalnie wolę mieć specjaliste w jednej dziedzinie niż przeciętnego w dwóch
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Herudaio

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 22, 2005, 09:23:07 pm »
Mógłby kosztowąć nawet więcej albo mieć np. mniej ataków... gdyby miał 1 will na ture albo więcej tych willów bo w ten sposób 3 will to prawie nic, zwłaszcza że część się utrzymuje na willach czyli 2 czary jeśli wyjdą
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Encaitar

elfi bohaterowie
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 23, 2005, 12:33:42 pm »
Cytat: "Herudaio"
Mógłby kosztowąć nawet więcej albo mieć np. mniej ataków... gdyby miał 1 will na ture albo więcej tych willów bo w ten sposób 3 will to prawie nic, zwłaszcza że część się utrzymuje na willach czyli 2 czary jeśli wyjdą


Wlasnie zasugerowalem sie scenarjuszem, w ktorym byly pewne bonusy dla elfow i mni. Thranduil mial darmowego Willa. Bez tego to faktycznie cienias :D
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

 

anything