trawa

Autor Wątek: Morfołaki  (Przeczytany 87507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Morfołaki
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:49:33 am »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "karol_konw"
ktos nei znajacy komiskow wpada na serwis im poswiecony

sytuacja zwana nieprawdopodobną.
zdarzenie niemożliwe.


taa?
mamay wakacje
ogorkow czas...
wyobrazmy soebi...
taka mloda chalupnicza dziennikarke
z telewizji regionalnej
dajmy na to..
szuka tematow
dostaje komiks.. laczy go z jakims innym tematem - np. sprawy studenckie..
wchodzi na serwis...
czyta i oczom nie wierzy- choc sprytna i bystra nie jest to jednak ma ambicje:D

zdarzenie autentyczne:d
przy czym
i tu uwaga!
ciekawsze bbyly pytania dziennikarki mlodej zdolnej z ambicjami na temat komiksu:
czym roznia sie komiksy studentow od komiskow nei studentow:)
hyhyhyhyhyhy
ale mam wrazenei ze juz to keidys mowilem:|

Anonymous

  • Gość
Morfołaki
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:57:22 am »
Cytat: "karol_konw"

zdarzenie autentyczne
przy czym
i tu uwaga!
ciekawsze bbyly pytania dziennikarki mlodej zdolnej z ambicjami na temat komiksu:
czym roznia sie komiksy studentow od komiskow nei studentow:)
hyhyhyhyhyhy
ale mam wrazenei ze juz to keidys mowilem

wałkujesz to na okrągło.
zupełnie jak mikołajek w serii książek o mikołajku. (nie mylić z komiksem mikołajek)
"nie wiem czy już wam mówiłem, ale alcest zawsze je i zawsze jest tłusty od masła z kanapek i ma pełno okruszków na sobie".......

N.N.

  • Gość
Morfołaki
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 13, 2005, 09:36:21 am »
Cytat: "Macias"

Ale jedna rzecz mnie zastanawia-to ty masz pretensje do recki Jaxa, wiec chyba ty powinienes EWENTUALNIE slac mu swoje spostrzezenia, a nie on tobie recki do wgladu.

Jax jest zarejestrowanym użytkownikiem tego forum, kiedyś bardzo aktywnym. Teksty podpisuje jax, a więc swoim nickiem z tego forum. Cóż więc dziwnego, że inni uzytkownicy forum oczekują, że się odezwie...

On sam oczekiwał od innych odpowiedzi na swoje pytania. I zwykle je dostawał.

Offline Kowal^

Morfołaki
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 13, 2005, 05:35:54 pm »
Cytat: "Maciej"
Jakich k**wa chęci? Co Ty bredzisz? Macie jakieś niezrozumiałe uprzedzenia!
Morfy "mierzą siły na zamiary" i zarówno forma jak i treść są na WYSOKIM poziomie, ale skąd Ty to możesz wiedzieć skoro nie czytałeś, tylko narzekasz że od czasu mistrza Grzegorza polscy rysownicy niczego sie nie nauczyli...

Też mnie interesuje CO TO JEST TEN ARTYSTYCZNY BEŁKOT??? :roll:
no i w kołko Macieju.....napisałem jak byk ze nie czytałem i text ten nie odnosił sie do Morfołakow ale dzieki za zauwazenie i darmowe zinterpretowanie. Zgodze sie co do uprzedzen faktycznie je mam co chyba normalne bo kazdy ma jakies ale nie wypowiadam sie na temat komixow ktorych nie czytałem.
Turucorpie polskie komixy czytam (bo moze cos ustrzele i sie miło rozczaruje -jak chocby przy Glinno) choc do domowej kolekcji kupuje je zadko z wiadomego powodu (tak z uprzedzen). Komix dziele tylko na dobry i zły nie uznaje podziałow na amerykanski, europejski, polski, japonski. Jak cos jest srednie (co wcale nie znaczy ze złe) albo mnie nie bierze to nie uratuje tego znaczek "teraz polska". Mam skromne fundusze i kupuje tylko to co najlepsze.
ps: Bedziecie mi tego Rosa wypominali za kazdym razem? :o Bo sie za facetem wstawiłem zamiast pochwalic odpowiednie osoby z towarzystwa wzajemnej adoracji?

N.N.

  • Gość
Morfołaki
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 13, 2005, 06:30:28 pm »
Cytat: "Kowal^"
Mam skromne fundusze i kupuje tylko to co najlepsze.


Uważam, że "Glinno" to kupa. Ma fajne rysunki, ale scenariusz się sypie, co strona. W moim osobistym rankingu "Morfołaki" są o kilka długości przed "Glinnem', jeśli więc cenisz sobie moje zdanie choć trochę, a "Glinno" kupiłeś, powinieneś kupić i "Morfołaki"...

Offline Kowal^

Morfołaki
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 13, 2005, 07:56:55 pm »
Tak gosc sie pogubił i to juz w srodku histori ale album traktuje jak Artbooka. Jestem wzrokowcem dla mnie dobre rysunki sa w stanie zrekompensowac luki w scenariuszu na odwrot to nie działa przynajmniej u mnie.
Zdanie cenie wiec kupie

Offline adro

Morfołaki
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 14, 2005, 10:25:23 am »
NN
Troche przeginasz z ta kupa bez przesady , Glinno to jedna z ciekawszych premier zeszlego roku .Bardzo dobry , wciagajacy scenariusz , mocno zakrecony . Owszem moze i jakies luki moznaby bylo znalezc . Od strony plastycznej to majstersztyk , bardzo czesto wracam do tego albumu po to chociazby aby  pozachwycac sie szata graficzna tego dziela. Praktycznie caly komiks to istne dzielo sztuki . Obrazy wykreowane przez frasia idealnie oddaja ten niedopowiedziany , tajemniczy , schziofreniczny klimat rodem z koszmaru sennego    . Ten komiks naprawde wciaga i nie pozstawia czytelniak obojetnym .
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Morfołaki
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:14:47 pm »
Cytat: "Kowal^"

Turucorpie polskie komixy czytam (bo moze cos ustrzele i sie miło rozczaruje -jak chocby przy Glinno) choc do domowej kolekcji kupuje je zadko z wiadomego powodu (tak z uprzedzen). Komix dziele tylko na dobry i zły nie uznaje podziałow na amerykanski, europejski, polski, japonski. Jak cos jest srednie (co wcale nie znaczy ze złe) albo mnie nie bierze to nie uratuje tego znaczek "teraz polska". Mam skromne fundusze i kupuje tylko to co najlepsze.


no widzisz, napisales wlasnie spora ciekawostke, bo skoro dzielisz komiks na dobry i zly to skad wzial sie Twoj tekst:
Cytat: "Kowal^"

Jedyne co mi sie w recu podobało to ten text z "artystycznym bełkotem" bo coby nie mowic swietnie pasuje do wiekszosci polskich komixow. osobiscie bym uzył łagodniejszego okreslenia np: "tryumf checi nad forma".

 :?:
rzucasz slowa na wiatr, nie popierajac ich zadnymi przykladami, czyli robisz dokladnie to samo co Jax w swojej recenzji, co ciekawe, stwierdzasz, ze "kupujesz to co najlepsze" i jednoczesnie przyznajesz, ze niebardzo sie orientujesz co wlasciwie sie ukazuje ("Morfolakow" nie znasz, jak rozumiem wielu innych pozycji rowniez :?:  :roll: ).
nie wypominam ci wypowiedzi o Rosinskim czy kimkolwiek innym, ale byloby milo gdybys zastanowil sie z 10 razy zanim jeszcze kiedykolwiek napiszesz o dominujacym w krajowym komiksie "tryumfie checi nad forma", a przy okazji poparl to jakimis (DOMINUJACYMI :roll: ) przykladami.

BTW jak rozumiem Jax jest jednak ponad rozmowy z prostaczkami z forum? :roll:

Offline Kowal^

Morfołaki
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 14, 2005, 10:14:05 pm »
Cytat: "turucorp"
ze "kupujesz to co najlepsze" i jednoczesnie przyznajesz, ze niebardzo sie orientujesz co wlasciwie sie ukazuje ("Morfolakow" nie znasz, jak rozumiem wielu innych pozycji rowniez :?:  :roll: )
Gdzie ja napisałem ze sie nie orientuje co wychodzi? Jesli nie znam Morfołakow to znaczy ze sie nie orientuje co wychodzi LOL wiesz wogole jaka jest roznica miedzy kupieniem a przeczytaniem :roll:
Cytat: "turucorp"
ale byloby milo gdybys zastanowil sie z 10 razy zanim jeszcze kiedykolwiek napiszesz o dominujacym w krajowym komiksie "tryumfie checi nad forma", a przy okazji poparl to jakimis (DOMINUJACYMI :roll: ) przykladami.
zastanawiam sie za kazdym razem jak czytam komix i czasem wiecej jak 10 razy. Przykłady dawac mozna tylko nie wiem czy jest sens bo jeszcze bys sie zagotował. Przyjdzie na to czas w innych tematach a takowe sie pojawia (starych nie bede odkopywał). Widzisz roznica miedzy nami dotyczy nie tylko gustow ale rowniez tego ze piszesz z poziomu tworcy (co sie daje zauwazyc az za bardzo) ja zas czytelnika a ci ostatni sa z natury bardziej wybredni - i takie ich zbojeckie prawo.
ps: widzisz zazartowałem sobie z tym Rosem post wyzej a Ty juz walnołes do tego odpowiedz.

Anonymous

  • Gość
Morfołaki
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 15, 2005, 06:55:13 am »
uwaga piszę z poziomu rysownika:
- nie kłóćcie się bo szkoda zdrowia.

:D

Offline turucorp

Morfołaki
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 15, 2005, 10:49:50 am »
Cytat: "murtaugh"
uwaga piszę z poziomu rysownika:
- nie kłóćcie się bo szkoda zdrowia.


a czy ja sie kloce?  
spokojnie sobie probuje dyskutowac :roll:
Cytat: "Kowal^"
Gdzie ja napisałem ze sie nie orientuje co wychodzi? Jesli nie znam Morfołakow to znaczy ze sie nie orientuje co wychodzi LOL wiesz wogole jaka jest roznica miedzy kupieniem a przeczytaniem :roll:


skoro jestes taki zorientowany to nie rozumiem skad Twoje obiekcje przed konkretyzowaniem wypowiedzi? :roll:
Cytat: "Kowal^"
zastanawiam sie za kazdym razem jak czytam komix i czasem wiecej jak 10 razy. Przykłady dawac mozna tylko nie wiem czy jest sens bo jeszcze bys sie zagotował. Przyjdzie na to czas w innych tematach a takowe sie pojawia (starych nie bede odkopywał). Widzisz roznica miedzy nami dotyczy nie tylko gustow ale rowniez tego ze piszesz z poziomu tworcy (co sie daje zauwazyc az za bardzo) ja zas czytelnika a ci ostatni sa z natury bardziej wybredni - i takie ich zbojeckie prawo.


wybacz, ale jakies straszne bzdury tutaj piszesz :?
jako "bardziej wybredny" wyskoczyles narazie z Rosinskim i Frasiem, cos swiadczy jedynie, ze zagladasz czasami do empiku i znasz tzw. wierzcholek gory, jednak ma sie to nijak do tego co powstaje w tym kraju, a tym bardziej nie stanowi podstawy do wypisywania tekstow o "dominujacej" nieudolnosci :roll:
konkrety zamiast ogolnikowego belkotu poprosze :roll:
komiksy obecnego tutaj Mateusza, tworczosc Gawronkiewicza, Rebelki, Adlera, Sledzia, Owedyka, Gosienieckiego etc.?
to jest Twoim zdaniem "mniejszosc" czy "wiekszosc"?
a tak BTW, nie musisz daleko szukac zeby uczciwie i "z natury bardziej wybrednie" wypowiedziec sie na temat.
jesli masz cos rzeczywiscie do powiedzenia to zapraszam tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=744&postdays=0&postorder=asc&start=120
smialo :roll:

Offline Julius Corentin A.

Morfołaki
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 12, 2006, 10:13:33 pm »
marzec 2004 - #1
marzec 2005 - #2

...

marzec 2006 - #3 ?  

(o ile pamietam zapowiadane byly 3 części, mamy dwie, mija rok, żadnych zapowiedzi.. jak będzie? )   :?

Anonymous

  • Gość
Morfołaki
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 13, 2006, 07:36:41 am »
słabo to widzę szczerze mówiąc. sądzę że turu wie więcej w tych sprawach ode mnie, ale chyba bedzie kiepsko.
m

Offline Julius Corentin A.

Morfołaki
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 13, 2006, 02:18:53 pm »
Cytat: "murtaugh"
słabo to widzę

Cytat: "murtaugh"
szczerze mówiąc.

Cytat: "murtaugh"
chyba bedzie kiepsko.


no to macie przechlapane...  ;)

Offline turucorp

Morfołaki
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 13, 2006, 07:15:09 pm »
Cytat: "murtaugh"
sądzę że turu wie więcej w tych sprawach ode mnie

czy wiecej to nie wiem, ale wiem, ze marcu nie bedzie (niestety :cry: )

 

anything