trawa

Autor Wątek: pytanko  (Przeczytany 1988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kurt

pytanko
« dnia: Luty 06, 2004, 03:21:18 pm »
czy bohater np: po stronie dobra,niech bedzie gandalf moze dowodzić  rasa dobrych np elfów? ; chodzi mi o to czy bohater innej rasy moze dowodzic inna rasa :D he :?

Offline Bioły

pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2004, 03:28:12 pm »
Jasne :)
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Trebor

pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2004, 03:44:20 pm »
Ależ OCZYWIŚCIE! :)

Offline pc1

pytanko
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2004, 04:18:51 pm »
Generalnie ja nie mam oporów przed robieniem całkowicie nieklimatycznych armii, byle tylko grało się dobrze i ciekawie. Osobiście wielokrotnie robiłem sparingi dobro vs. dobro i zło vs. zło.

Wynika to z tego, że nie mam tak dużo figurek (61 w tym 2 bohaterów).

Ogólnie bardziej podoba mi się wymyślenie dobrego scenariusza z elementami RPG niż złożenie "idealnej armii". Grałem 1 ze zdobyciem artefaktu, który zmianiał statystyki oddziału - był niezły.

Sama walka nie jest ciekawa, jeżeli nie dzieje się w odpowiedniej scenerii (o pomalowanych figurkach nie wspomnę), ciekawy scenariusz jeszcze ją polepsza.

A najważniejsze jest dobre towarzystwo (choć w takim cokolwiek się robi to jest ok ) :D

Offline Trebor

pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2004, 05:06:34 pm »
Poruszyłeś temet o którym chciałem napisać!  :)  
Ostatnio rozegrałem scenariusz w którym chodziło o to żeby oddziały dobra (elfy, gondorczycy z 1 bohaterem) dotarli do flagi znajdującej się w siedzibie uruk-hai (moja nowa makieta  :P )! GRAŁO SIĘ NAPRAWDE SYMPATYCZNIE..!!! [wszystkie zasady zgodnie z LOTR]  POLECAM SPRUBOWAĆ WYMYŚLEĆ DO GRY INNY CEL NIZ WIYBICIE WSZYSTKICH PRZECIWNIKÓW...

Offline pc1

pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2004, 05:31:25 pm »
Dobrym motywem jest robienie scenariuszy w oparciu o różne skarby, które oferuje gra. Np. po co od razu dawać bohaterom ich nadzwyczajne przedmioty bądź zdolności - niech na nie zapracują.

Przykładowo dlaczego nie ułożyć cyklu scenariuszy, w których nagrodą będzie przedmiot np. jakaś broń (Anduril). Przykładowo jedna strona musi zdobyć coś, żeby dostać się gdzieś, żeby coś zrobić. Najlepiej jak o dany przedmiot będą walczyć obie strony - np skrzynia z artefaktem - pierwszy, który do niej dotrze losuje sobie jakiś bonusowy przedmiot ze swojego zestawu (którego oczywiście nie dostał na początku gry) - bo bez sensu jest jak np Sauron znajdzie Elven Cloak :)

Dla mnie natchnieniem są scenariusze z Warcraft 3 (może to mało klimatyczne - ale to właśnie taki komputerowy bitewniak == pomyślcie jaki potencjał miałaby gra na Engine War3 ale w świecie Tolkiena !!!)

Offline kurt

pytanko
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2004, 08:07:49 pm »
mmmmmmmmmmmmmmmm :) warcraft3 boze jak jak kocham tę gre!!!!!!!!!!!!!!!!11 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zajebisty pomysł z tymi scenariuszami :D

Offline dan15

pytanko
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2004, 11:37:06 pm »
the war of the ring wyszło przed dwoma miesiącami jest to gra o LOTR - że ale w grafice warcrafta

ciekawa gra :):):):):):):):):):):):):):) :lol:  :lol:

Offline Isembold

pytanko
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2004, 04:08:28 pm »
Mi sie marzy bitwa o zamek, ktory kumpel ma juz prawie skonczony. Rozkminimy zasady do oblezenia i Helms Deep odegramy...bedzie ostro;]
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Trebor

pytanko
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2004, 04:36:10 pm »
Ja zacząłem budować jedną ścianę zamku z fosą bramą, siedzibą strzelców itp...
Chodzi mi o to aby mogła ona służyć grze w oblężenie, możę to być siedziba dobra jak i zła!
Wygląda to tak:
Łyse pola (góra 2 drzewka  :) ), następnie most przez fosę... i brama..
brama na ścianie ze steropianu ok 30 cm wysokości... Po drugiej stronie ściany (środek zamku) jest plac zamkowy jakieś może domki i schody na taki  balkonik na którym będą usadowieni łucznicy...  :)
Zobaczę jak to wyjdzie gdy skończe narazie jest spoko....  :D

Apropo scenariuszy, naprawdę extra gra się gdy celem nie jest wybicie wszystkich tylko dojście gdzieś zdobycie czegoś.. itp... ale to już pisałem!!  :D

 

anything