trawa

Autor Wątek: Rozpiski do LOTR-a  (Przeczytany 122851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lugburc

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2004, 08:18:35 am »
oto moja rozpiska na 500 pt. - Isengard

saruman
kapitan orków na wargu
warg
9 berserkerów
10 uruków z tarczami
4 piki

piszę z pamięci, ale powinno to wyjść równe 500 pt. Napisałem ją jako wariant typowo ofensywny, stąd brak kuszników.
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2004, 11:16:18 am »
Lu-trz:
nie pomyliłem linków, znam takich ludzi, grałem z nimi i cholera trzeba się na maxa pilnować. Bo właśnie takich jest pełno na turniejach i zazwyczaj wygrywają.
I przyznaję się bez bicia nabrałem się na kilka tanich sztuczek, mając zwycięstwo w kieszeni i oczywiście przegrałem.
PS Oni nie zawsze mają nieklimatyczne rozpiski, jeżeli są punkty za klimat, a nie mają go do końca ok to przekanają sędziów o swojej racji.
Jeden z turniejów mordheim został przerwany z powodu likwidacji Fantasy Shopu i miał być kontynyuowany w Bardzie, ale jeden kolo przekonał sędzów, że ma taką przewage, że zwycięstwo jest jego nawet jak od teras przegra wszystkie bitwy - co było bzdurą, zwłaszcza, że miał walczyć nastepną bitwę przeciwko silnej rozpisce sióstr sigmara, które zrobiły by mu z dupy jesień średniowiecza. A do czego zmierzam - powergamerzy nie zawsze grają niekilmatycznymi rozpiskami, to jest ich broń na wypadek porażki.

Lugburc
Od kiedy Uruk-hai słuchają się orków?

Offline Lu-trz

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2004, 02:30:19 pm »
Drach,

Czy sugerujesz, że Wojennego Młota wygrał powergamer, korzystający z tanich sztuczek i naginający zasady albo wpływający na decyzje sędziów? Jeśli tak czy możesz to jakoś uzasadnić ?
W dalszym ciągu nie łapie związku z artykułem nabijającym się ze zwariowanych powergamerów a tym, że ta rozpiska wygrała. Jeśli jest taki związek to czy możesz go wskazać ?
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2004, 04:32:49 pm »
Szczegóły napisałem w odpowiedzi na PW, a tych którzy mogli się poczuć urażeni przepraszam.

Offline Lu-trz

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 26, 2004, 04:45:06 pm »
Nie ma sprawy.  :)
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Trigeron

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 26, 2004, 09:29:32 pm »
Co myślicie o tym?
Król krasnoludów.
24 krasnoludy z tarczami
9 elfów ze zbrojami, włóczniami i łukami
10 gwardii krasnoludów.
Wg. m. bardziej przegiete, bo liczniejsze i dobry bohater.
Nawet gibliny liczenie nie zagną(te 6 figurek w tą, czy w tamtą)

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 26, 2004, 09:38:05 pm »
jak dla mnie to klimatu nie ma za grosz, wzajemne uczucia elfów i krasnoludów można porownać do wody i ognia. Obie rasy są zbyt dumne by walczyć ramię w ramię ot tak sobie.
Inna sprawa, że połączenie brodaczy z ostrouchami daje zabójczą mieszankę.

Offline Ribald

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 26, 2004, 10:01:01 pm »
Cytat: "drachenfeles"
jak dla mnie to klimatu nie ma za grosz, wzajemne uczucia elfów i krasnoludów można porownać do wody i ognia. Obie rasy są zbyt dumne by walczyć ramię w ramię ot tak sobie


A nie do końca Drach
Elfom i Krasnoludom zdarzało się walczyć ramię w ramię i nie mówię tu o jednostkach legolas i gimli tylko całych armiach. Na przykład współpraca w Eregionie. Jeszcze przed Ostatnim Przymierzem o ile się nie mylę. Więc można by taką rozpiskę wybronić :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 26, 2004, 10:11:42 pm »
owszem, ale ja mówię o trzeciej erze, w końcu to właśnie w tym okresie gramy nie?

Offline Lu-trz

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:12:40 am »
A bitwa pięciu armi (ludzie, elfy, krasnoludy vs gobliny i wargowie) ?
Właściwie powinna być sześciu bo jeszcze orły dołączyły pod koniec.
Myślę, że wokół klimatu jest sporo nieporozumień bo każdy go widzi inaczej. Pomysłem na turnieje byłby podział sił zarówno dobra jak i zła na krainy i okresy. Ale z drugiej strony szukanie morderczych zestawień jest fajne  8). Nie wiem jakie są Wasze doświadczenia ale wg. mnie zwycięstwo w LOTRa zależy od spełnienia kilku warunków :
1. Armia jak najbardziej liczna i zasobna w łuczników
2. Łucznicy mają włócznie i mogą wspierać pierwszy szereg
3. Preferowanie jednostek z wyższym FIGHT
4. Taka kombinacja pancerza i sły jednostki aby własne jednostki zabijały na 5-6 a same gineły tylko na 6 (czy to od ostrzału czy to w walce wręcz).
5. Minimalizacja bohaterów - są bardzo drodzy a łatwo schodzą przy pechu w kościach.

do powyższego khazady na elfach i berserkerzy na orkach są idealni.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Isembold

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:17:42 am »
Odwieczny problem wszystkich Lotrowcow - klimatyczna armia...  Wszystkim wolnym ludom zdazylo sie kiedys walczyc ramie w ramie. Drach dobrze tu mowi, ze powinnismy brac pod uwage glownie 3 ere i jej "podzial politczny" ;))

Triegeron: Armia co do skutecznosci to powinna wymiatac. Ta gwardia to Khazadzi, tak? NIezli twardziele z nich i przy swojej cenie nawet Morannony im nie straszne :)). A lucznikow to moze lesniakow wstaw? Skoro maja wlocznie to glownie wspierac krasnali bede zapewne. Zaoszczedzisz pare pkt i zwiekszysz w ten sposob liczbe jedostek.
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Lugburc

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:26:07 am »
Drach., dlaczego sądzisz, że kapitan orków na wargu (jak zrozumiałem) nie należy do Iserngardu?
A moje uruki w przedstawionej rozpisce słuchają Sarumana....
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline Isembold

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:30:35 am »
Co do tej rozpisku Lugburca:
Cytuj
kapitan orków na wargu
warg

Czy ten warg to jakis zapas dla kapitana, jakby mu ustrzelono rumaka? :P
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Lugburc

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:36:34 am »
Isenbold,
kapitan na wargu to wbrew pozorom dobre rozwiązania. trzymasz go na tyłach i gdy dochodzisz pod szeregi wroga, taki koleś to naprawdę atut, zwłaszcza gdy atakuje obezwładnionego czarem Sarumana bohatera.
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 27, 2004, 09:06:46 am »
nie mówię, że ork nie należy do isengardu, ale od raz uskojażyło mi się jak ork próbował wydawać rozkazy Uglukowi.