trawa

Autor Wątek: Złe Imperium  (Przeczytany 2142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Argon

Złe Imperium
« dnia: Luty 08, 2004, 08:22:18 pm »
Cuż, niektorym temat moze wydac sie smieszny, ale...

Ostatnio naszła mnie chęć zbierania Imperium, jako drugiej armii. Tylko ze jak to lezy w mojej zlej i mrocznej naturze, chcialbym zeby to byla bardziej zla armia niz dobra. Odpowiada mi bardzo banda zlodziei, oprychow, kryminalistow. Chcialbym zasiegnac rady, czy macie pomysly jak zrobic taka armie: czyli jaka maja miec historie (dokladniej skad pochodzic), jak ich pomalowac/skonwertowac, no i najwazniejsze, skad taka armia ma miec dziala, hellblastery itp. Wszelkie pomysly mile widziane :]
esymista to poinformowany optymista.

Offline Vallarr

Złe Imperium
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2004, 08:26:05 pm »
Ogolnie do klimatu takiej armii pasuja huntsmani , Pistoliersi , free company , po jednej maszynce - typu hell , cannon czy mortar - zawsze mozna skads ukrasc - jakis mag - renegat - jak lord to najlepiej wizard , bo grand czy elector nie pasuje kompletnie - chyba , ze przerobisz electora na jakiegos lobuza w stylu robin hooda itp ;)
Natmiast kompletnie nie pasuja rycerze , priesci , greatswordzi , steam tank :)
Idea fajna , jak zrobisz to zarzuc fotki :)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Boodzik

Re: Złe Imperium
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2004, 08:29:25 pm »
Cytat: "Argon"
Odpowiada mi bardzo banda zlodziei, oprychow, kryminalistow. Chcialbym zasiegnac rady, czy macie pomysly jak zrobic taka armie: czyli jaka maja miec historie (dokladniej skad pochodzic), jak ich pomalowac/skonwertowac, no i najwazniejsze, skad taka armia ma miec dziala, hellblastery itp. Wszelkie pomysly mile widziane :]


Kiedyś na forum ktoś wpadł na pomysł jak skonwertować Imperium na armie polską (z konnicą SLD i Lepperem na traktorze, dresami w skirmishu). Pomysł podobny :)
A skądm mają pochodzic maszyny? Z kradzierzy oczywiście, ewentualnie z "lewej" produkcji (inżynierowie bez dyplomów, wykradzione projekty etc).
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Argon

Złe Imperium
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2004, 08:36:40 pm »
Moja koncepcja byla mala buntownicza banda przeciwko Imperatorowi (jak w star warsach :]). Free Company bedzie podstawa armii, huntsmanow myslalem zeby przerobic na zlodzei po prostu - tacy zawsze od tylu zachodza ludzi :]. Myslalem zeby zrobic amatorska armate, tak zeby wygladala jakby miala wybuchnac nawet bez uzywania :] Jako bohaterow capitanow przerobionych na hersztow zlodziei, electora jako glowno dowadzacego (zrobi sie z niego cos jakby pirata, przepasna na oko, szrama na gebie, zarost, i takie tam). Nie pasuja mi czarodzieje do tej armii, ale jednego chyba da rade wrzucic. Szkoda ze nie ma lore of ilusion...
esymista to poinformowany optymista.

Offline Manfred

Złe Imperium
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2004, 08:43:25 pm »
No i oczywiście lore of death dla wizarda :)
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Ferrus

  • Gość
Złe Imperium
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2004, 08:44:42 pm »
Ładna koncepcja.

Do tego jeszcze np. Gryphon legion, czy tez Ci knighci, jako kilku (najwyzej 5-6) wygnanych z rodu mlodszych synow jakichs baronow czy cos.

Zreszta nie zapominaj ze w takich bandach banitow czesto sa najemniczy czy cos, a wiec swordsmeni ładnie skonwertowani czy tez oddzial kusznikow jest w porzadku.

Jesli chodzi o altylerie to jedno dzialo maks.

Offline Argon

Złe Imperium
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2004, 08:55:38 pm »
Cytat: "Manfred"
No i oczywiście lore of death dla wizarda :)


Nie lepszy lore of shadow?
esymista to poinformowany optymista.

Offline Finfarin

Złe Imperium
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2004, 09:01:23 pm »
Cytuj
Imperatorowi (jak w star warsach :]).

Imperator jest w WH40k lub SW właśnie.
W WFB jest Cesarz.

A co do armii-proponuję zakup paru bretońskich piechurów, są biedni, brzydcy i pewnie jeszcze smierdzą, idealnie się wpasują :)
I mają świetne figurki.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Ferrus

  • Gość
Złe Imperium
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2004, 09:11:10 pm »
Cytuj
W WFB jest Cesarz.


Skoro czepiamy sie słówek

Widocznie autorzy słowników się mylą, poniewaz wg. nich słowo Emperor znaczy rowniez imperator.

Poor translators poor :roll:

Offline Ogoo1

Złe Imperium
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2004, 09:14:19 pm »
A ja bym zaproponował pudło imperialnych milicjantów. Po zakupie rzeczonego boxu w ilości hurtowej, mamy tyle stuffu na konwersje w klimaci banitów aż głowa boli. Całkiem do rzeczy są też Faramir's rangers z LOTRa (niestety in blisters only :( ). Bardzo dobrze byłoby poszperać za figurkami z dogs of war. Są piękni :D. I tak na koniec: PISTOLETY!! DUŻO PISTOLETÓW!! Nie wiem czemu ale jakoś mi do klimatu pasują  :twisted: .

Pozdrawiam i powodzenia

Offline Finfarin

Złe Imperium
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2004, 09:14:49 pm »
Czy ja mówię że nie?
Ale gdy się tłumaczy należy zwracać uwagę na kontekst. Cesartwo w WFB jest wyraźnie wzorowane na Swiętym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego, więc wydaje mi się, że termin cesarz bylby tutaj odpowiedniejszy.

To jak spór jak tłumaczyć słowo dwarf- krzat czy krasnolud.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Argon

Złe Imperium
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2004, 09:19:56 pm »
Wracajac do tematu, skad mam wziasc pare (parenascie najwiecej) figurek 'brudnych kobiet'  :P . Przydalo by mi sie ich pare w armii, dla poprawienia klimatu i morali zolniezy :]
esymista to poinformowany optymista.

Offline Ogoo1

Złe Imperium
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2004, 09:23:44 pm »
Proponuje wiedźmy z DE.

Pozdrawiam

Ferrus

  • Gość
Złe Imperium
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2004, 09:27:57 pm »
Cytuj
Czy ja mówię że nie?
Ale gdy się tłumaczy należy zwracać uwagę na kontekst. Cesartwo w WFB jest wyraźnie wzorowane na Swiętym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego, więc wydaje mi się, że termin cesarz bylby tutaj odpowiedniejszy.


okej, ale na przyklad car -> Cesarstwo ROsyjskie, a czesto zwano go Imperatorem Wszechrosji, wiec granica jest cienka, nie skupiajmy sie na czyms takim. PAX  :D

Offline Argon

Złe Imperium
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2004, 09:32:17 pm »
Jak tak sobie ogladalem figsy czarownic wpadlem na taki pomysl:
moze dac jedna 'ladacznice' jako sztandarowego armii, w promieniu 12" bedzie wyjatkowo podnosiła morale  :lol:  :lol:
esymista to poinformowany optymista.

 

anything