Autor Wątek: Moja pierwsza potyczka :-)  (Przeczytany 14688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek_666

Moja pierwsza potyczka :-)
« dnia: Grudzień 04, 2002, 10:15:29 pm »
Witam,

Wczoraj rozegrałem pierwszy w życiu scenariusz do Mordheim (przy okazji napisze że był to mój pierwszy kontakt z bitewniakami w ogóle).
Moi Skaveni (wykonani z Nightrunnersów i 3 oryginalnych figurek do M) wygrali "Noc bezgłowego" z Shadowwarriosami. Naprawde świetny scenariusz - szczerze polecam. Co prawda gralismy go na terenie 40tkowym ale sprawdził sie znakomicie (z budynków były tylko ruinki GW i 2 wieże oraz chałupa z pudełka battlowego). Najładniej spisała się Warloczka (dark elf sorceress - nota bene piękna figurka chociaż baaaaaaardzo wysoka w porównaniu ze szczurkami:-)) która bedąc mocno przeziębiona (ach ta grypa z zasad opcjonalnych:-)) w ostatniej fazie walki przed ucieczką Shadowsów, rozwaliła ich kierownika :-) Pozdrawiam,

Tomek
rat Tomasz, Oddział Szkolny "Semper Fidelis", 7 Kompanii Rezerwowej Zakonu Krwawych Aniołów
Inkwizytor Fabius, Grupa Bojowa "Imperator naszym Światłem i Przeznaczeniem" złożona  903 batalionu specjalnego oraz 2 drużyn Zakonu Szarych Rycerzy

Offline skolo

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2002, 10:23:53 pm »
Hej Tomek. Witam na grupie. Niezly material na krotki opis walki. Moze masz ochote napisac raport bitewny? ;)

Offline Tomek_666

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2002, 11:44:54 pm »
Nie wiem czy uda mi sie odtworzyć dokładnie przebieg potyczki (te emocje :-) ale pogadam z moim adwersarzem (moim serdecznym kolegą) i spróbujemy moze coś skrobnąć.... problem moze byc z cyfrówką do fotek, ale coś pokombinuję....

Pozdrawiam,

Tomek

PS Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się moja rozpiską. Zrobiłem ją na Ab w pracy (razem z wariantem bez Warloczki) i tak mi sie "wyjęła" z teczki....
a oto ona:

Adept - 2 miecze, proca (oryginalna figurka - prawie WYSWIG:-))
2 Czarnych Skavenów - włócznia miecz proca
2 Nocnych Biegaczy :-) - proca
1 Skaweński Szaman - miecz włócznia proca, klątwa która nie wyszła ani razu :-( (też ładna mordheimowa figurka)
Warloczka - laska :-), urok osobisty, niezły wzrost :-), Srebrne Strzały (przez 5 rund wyszły raz :-() , Miecz Rezhebela (raz i podtrzymanie ale za to skutecznie:-))
6 Łobuzów - pałki, proce
wszyscy dodatkowo darmowe noże (sztylety to moga nosić elfy.... my mamy noże:-))
razem (chyba) 497 ZK (ups 11 Wyrdstonów :-))
rat Tomasz, Oddział Szkolny "Semper Fidelis", 7 Kompanii Rezerwowej Zakonu Krwawych Aniołów
Inkwizytor Fabius, Grupa Bojowa "Imperator naszym Światłem i Przeznaczeniem" złożona  903 batalionu specjalnego oraz 2 drużyn Zakonu Szarych Rycerzy

Offline SzAjBuS

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2002, 07:29:12 am »
Ja sie uda skrobnac to wiecle liczymy ze zamiescicie to tu na forum : )
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline skolo

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2002, 02:01:20 pm »
zamieszcze na mejnie bitewnych

Offline Nilgar

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2002, 02:47:13 pm »
Widzę, że to chyba wielka rzadkość jak ktoś zagra bitewkę w Mord.  :?

Offline yakubu

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2002, 04:17:30 pm »
Hehe. To ja miałem przyjemnośc stać po drugiej połowie stołu.  :)
Scenariusz był naprawdę fajny. Chłopaki trzymali się twardo, ale 5 łuków (na więcej brakło figurek :) ) na tuzin skawenów i warlocka to trochę za mało. Rewanż nastąpi po wizycie w sklepie.  :D
Na razie mamy (w 3 osoby) skavenów(x2), shadowwarriorów i reiklandczyków. Poćwiczymy jeszcze trochę i pewnie chętnie zaprosimy do stołu jakąś ciekawą bandę (w roli głównego dania :wink: ).

Offline Tomek_666

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2002, 04:42:28 pm »
8 łuków też bedzie za mało :-) Mój skaveński kierownik (zwany Skleetassikiem Szalenie Przystojnym) przewidział taką opcję i od rana cała banda ćwiczy "biegi w skrajnym pochyleniu przednim" :-) Najładniej wychodzi to warloczce chociaz musiała załozyć pancerny biustonosz :-) ...  z wiadomych względów :-)
rat Tomasz, Oddział Szkolny "Semper Fidelis", 7 Kompanii Rezerwowej Zakonu Krwawych Aniołów
Inkwizytor Fabius, Grupa Bojowa "Imperator naszym Światłem i Przeznaczeniem" złożona  903 batalionu specjalnego oraz 2 drużyn Zakonu Szarych Rycerzy

Offline Nilgar

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2002, 10:54:33 am »
Znowu ilość ponad jakość  :wink: szkoda. Smith może pochwalisz się rozpiską? Pytam, bo też chciałbym grać Shadowsami.  :?:

Offline yakubu

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2002, 01:28:13 pm »
W tej potyczce rozpiska była prosta:
Mistrz Cienia + 3*Kroczący w Cieniu z: łukiem, mieczem, włócznią,
Tkacz Cieni z: nożem, włócznią i elfim kamieniem runicznym (niezłe cacko, ale strasznie drogie; niemniej bardzo się przydało:),
1*Wojownik Cienia z: nożem, łukiem i włócznią.
Wskaźnik bandy: 98.

Wcześniej testowałem też wersję szturmową - bez łuków, a z dwóręcznymi mieczami  :D , ale to była wielka pomyłka.

Najnowsza rozpiska (8 SW + Warlock) będzie wyglądała mniej więcej tak:
Mistrz Cieni + 3*Kroczący w Cieniu z: 2*nóż, długi łuk,
Tkacz Cieni z nożem,
3*Wojownicy Cienia z: 2*nóz, łuk,
Warlock.
Wskaźnik bandy: 124

Mam wrażenie, że SW są stworzeni do wyższych celów, niż szczurołapstwo.  :wink:  Nie dość, że przeciw skaveną tracą przewagę manewrowości, to jeszcze są w zdecydowanej mniejszości. Jedyna szansa, to szybko wystrzelać 3-4 szczury, zanim cię zaleją i czekać na rozbicie. Myślę, że przeciw innym bandą będzie lepiej.  8)

Offline Nilgar

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2002, 02:35:01 pm »
Ja swoim planuję dać miecze i sztylety, tak żeby mieć jak najwięcej ataków. Poza tym również stawiam na łuki, ale w pierwszych potyczkach będę miał do czynienia z raczej ociężałym towarzystwem i mam nadzieję tych brodaczy obtańcować - pożyjemy zobaczymy. Udało Ci się coś wyczarować przypomocy Weaversa?

Offline Tomek_666

Dzięki za komplement :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2002, 04:55:18 pm »
Cytat: "Smith"

 Jedyna szansa, to szybko wystrzelać 3-4 szczury, zanim cię zaleją i czekać na rozbicie. Myślę, że przeciw innym bandą będzie lepiej.  8)


Podoba mi się to o "jedynej szansie"  :-) jeszcze chwila a pomysle że Szczurki to najlepsza banda w Mordce :-)

Z rozpiską spróbuję jeszcze jedną bitwę (może z Reiklandem Sławka) i zobaczę czy cos nie pokombinować .....

Pozdrawiam

Tomek
rat Tomasz, Oddział Szkolny "Semper Fidelis", 7 Kompanii Rezerwowej Zakonu Krwawych Aniołów
Inkwizytor Fabius, Grupa Bojowa "Imperator naszym Światłem i Przeznaczeniem" złożona  903 batalionu specjalnego oraz 2 drużyn Zakonu Szarych Rycerzy

Offline skolo

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2002, 10:39:01 pm »
chetnie z kims zagram via e-mail? chetni?

skolo

Offline SzAjBuS

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2002, 09:43:32 am »
Ooo tego nie probowalem, a jak to sie gra via mail?
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Marchewa

Moja pierwsza potyczka :-)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2002, 11:43:18 am »
właśnie jak to jest via e-mail??
ar, War never changes...