trawa

Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 98763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 05, 2004, 01:06:23 pm »
Metropolis -w końcu znalazłem czas i skończyłem (nie żałuję).
Czytając Metropolis, odnosi się podobne wrażenie jakie jest przy czytaniu Blake'a i Mortimera, Tintina lub inny nadgryziony zębem czasu komiks. Nawiązań do amerykańskich postaci i Europy jest tyle, że jest to najmniej "japońska" manga jaką czytałem. Czyta się to dobrze -szybko, jest interesujące wmiarę wciągające. Rysunki przypominają filmy animowane amerykańskie z tamtego okresu, jednak tutaj ważniejszy jest scenariusz.
W dzisiejszych czasach nie uznano by tego komiksu za przełomowy i odkrywczy (od tego czasu powstało setki lepszych rzeczy), ale tak to już jest z tymi "przełomowymi" rzeczami. Ktoś musi pokazać innym nową drogę... a uczniowie często przerastają mistrzów. :roll:

Jest to pozycja, którą należy mieć w swojej biblioteczce.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 05, 2004, 01:47:59 pm »
Cytat: "graves"
Metropolis -w końcu znalazłem czas i skończyłem (nie żałuję).
[...]W dzisiejszych czasach nie uznano by tego komiksu za przełomowy i odkrywczy (od tego czasu powstało setki lepszych rzeczy), ale tak to już jest z tymi "przełomowymi" rzeczami. Ktoś musi pokazać innym nową drogę... a uczniowie często przerastają mistrzów. :roll:

Jest to pozycja, którą należy mieć w swojej biblioteczce.


W Posłowiu napisano, że od tego komiksu zaczyna się historia mangi. I napisał to Japończyk. Jako, że komiks jest z 1947 roku, ciekaw jestem czemu mandze dopisuje się taką strasznie dlugą prehistorię dopisując japońskim komiksom niezwykłe i róznorakie związki z japońską grafiką. Tu widać wyraźnie, że Japończycy zaczynali (w 1947) od rysowania na wzór i podobieństwo kreskówek Walta Disneya

Offline konradkonrad

Mangi
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 05, 2004, 02:48:06 pm »
Byłem kiedyś na spotkaniu z jakims animatorem japońskim, który tez działał od lat 40tych czy wczesnych 50tych (zresztą z Tezuką) i też mówił o wcześniejszych rzeczach (nawet rysował na tablicy jakąś ewolucję narracji), więc chyba u nich samych jest z tym różnie. A że potem zwłaszcza w animacji zapatrzeni byli na disneya to on sam przyznawał, kiedy opisywał jak próbowali robić u siebie to samo tylko taniej i szybciej.  :)

Offline Gashu

Mangi
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 05, 2005, 02:58:55 pm »
".HACK" - miał ktoś w rękach?
Na podstawie zapowiedzi wnioskuje, że to raczej opowiastka dla dzieciątek. A może jednak warto się tym tytułem zainteresować ?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Beryl

Mangi
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 13, 2005, 07:51:13 am »
Masz rację, opowiastka dla dzieciątek. Momentami zabawna, tłumacz się postarał, ale fabularnie takie sobie.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline raseku

Mangi
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 16, 2005, 03:01:48 pm »
Cytat: "graves"
Metropolis -w końcu znalazłem czas i skończyłem (nie żałuję).[...]Jest to pozycja, którą należy mieć w swojej biblioteczce.


mam małe pytanie: jak ma sie manga Metropolis do anime?

Offline Radagajs

Mangi
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 16, 2005, 06:59:26 pm »
Cytat: "raseku"
mam małe pytanie: jak ma sie manga Metropolis do anime?


Praktycznie nijak. Ogólny zarys fabuły został jeno.

Offline raseku

Mangi
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 16, 2005, 09:29:58 pm »
a zakończenie?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Mangi
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 24, 2005, 03:04:31 pm »
A dlaczego nikt nie wspomniał o Angel Sanctury, Blame!, Tenjou Tenge, Zombie Hunter, Majin Devil lub Alive? A Full Metal Alchemist? Jest sporo ciekawych tytułów a wydaje mi się, że się uparliscie na kilka i je ciągle wałkujecie ;)
Zresztą jeśli się ograniczyć do tego co u nas wychodzi to rzeczywiście dużo tego nie ma.

A Eden robi się coraz ciekawszy - szczególnie 9 i 10 część. Bardzo mnie cieszy, że Hiroki Endo nie zapomniał o Kenji'm i Sofii. I jeszcze to jak dorasta Eliah. Zapowiada się coraz lepiej szczególnie, że ten nowy virus wydaje się jakąś formą życia, któa może nawet być inteligentna.

Co do Chobits to jest to, jak dla mnie genialna manga (i anime) i wypraszam sobie jakiekolwiek "potworki" ;)

Offline greah

Mangi
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 24, 2005, 06:39:43 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
A dlaczego nikt nie wspomniał o Angel Sanctury, Zombie Hunter, Majin Devil lub Alive?
bo to kiszka?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Mangi
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 24, 2005, 07:58:06 pm »
Cytat: "Greahtor"
Cytat: "Wilk Stepowy"
A dlaczego nikt nie wspomniał o Angel Sanctury, Zombie Hunter, Majin Devil lub Alive?
bo to kiszka?


Kiszka? Chyba tego nie czytałeś a tylko "coś tam" usłyszałeś. Rozumiem, że AS lub MD może najnormalniej nie przypaść do gustu - tu się nie czepiam, ale nazywać tego "kiszką" to przesada. A może do Alive i Zombie Hunter po prostu jeszcze nie dorosłeś?

Offline greah

Mangi
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 24, 2005, 09:39:32 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Kiszka? Chyba tego nie czytałeś a tylko "coś tam" usłyszałeś. Rozumiem, że AS lub MD może najnormalniej nie przypaść do gustu - tu się nie czepiam, ale nazywać tego "kiszką" to przesada.
chyba nie zrozumiałeś mojego posta a tylko "coś tam" rzuciłeś okiem

Cytuj
A może do Alive i Zombie Hunter po prostu jeszcze nie dorosłeś?
problem leży po zgoła innej stronie - ja właśnie wyrosłem z tego typu produkcji a quasi filozoficzne przemyślenia grające rolę tych natury egzystencjalnej a ograniczające się do wyświechtanych pytań "kim jestem" nie robią na mnie wrażenia i nie powodują, że uskuteczniam "bałwochwalstwo" względem średnich jak na światowy rynek produkcji

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Mangi
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 25, 2005, 12:56:58 am »
Cytat: "Greahtor"
chyba nie zrozumiałeś mojego posta a tylko "coś tam" rzuciłeś okiem


Twojego posta nie sposób było nie zrozumieć - przecież składał się tylko z "bo to kiszka?" Dużo tu do rozumienia nie było, stwierdzenie strasznie lakoniczne, żadnych argumentów. Trudno, by po takim poście traktować rozmowę poważnie (dlatego mnie trochę poniosło i walnąłem to "jeszcze nie dorosłeś?" - PRZEPRASZAM - głupi tekst).
Zresztą Tenjou Tenge z listy wywaliłeś a MD zostawiłeś, a przecież to tego samego autora i na podobnym poziomie. Argumenty, argumenty, argumenty - to ma być przecież rozmowa.

Cytat: "Greahtor"

problem leży po zgoła innej stronie - ja właśnie wyrosłem z tego typu produkcji a quasi filozoficzne przemyślenia grające rolę tych natury egzystencjalnej a ograniczające się do wyświechtanych pytań "kim jestem" nie robią na mnie wrażenia i nie powodują, że uskuteczniam "bałwochwalstwo" względem średnich jak na światowy rynek produkcji


prawda jest taka, że z tego nie da się wyrosnąć, to najwyżej może się znudzić. Zresztą ani ZH ani Alive  pytań "kim jestem" nie zawierają. Szcególnie Zombie Huntter (Alive odpuszczam - rzeczywiście jest średnie, ale coś z sobę też niesie), bo tam o całkeim co innego chodzi jeśli nie zauwazyłeś i nie powinienneś generalizować.

Offline greah

Mangi
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 25, 2005, 06:14:52 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"

Zresztą Tenjou Tenge z listy wywaliłeś a MD zostawiłeś, a przecież to tego samego autora i na podobnym poziomie. Argumenty, argumenty, argumenty - to ma być przecież rozmowa.
argumenty? jakieś crapy wychodzące z wc, mutilacje i inne modyfikacje - to świadczy o poziomie? to może ta manga o rybach co mają nogi też jest ambitna i ma przesłanie?

Cytuj
prawda jest taka, że z tego nie da się wyrosnąć, to najwyżej może się znudzić
wyrosłem z mang o robotach co zakoc**ją się w ofermie, wyrosłem z mang gdzie oferma ma harem chętnych na wszystko dziewczyn, wyrosłem z mang gdzie nauczycielem zostaje zbol, który winien siedzieć podo mostem a nie kształcić młodzież, wyrosłem z histori o ludziach smokach, które od wieków walczą o dobro ziemi i wyrosłem z bohaterów władających super mocą. wystarczy?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Mangi
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 25, 2005, 07:00:34 pm »
Cytat: "Greahtor"
wyrosłem z mang o robotach co zakoc**ją się w ofermie, wyrosłem z mang gdzie oferma ma harem chętnych na wszystko dziewczyn, wyrosłem z mang gdzie nauczycielem zostaje zbol, który winien siedzieć podo mostem a nie kształcić młodzież, wyrosłem z histori o ludziach smokach, które od wieków walczą o dobro ziemi i wyrosłem z bohaterów władających super mocą. wystarczy?


żeś walnął listę. Wygląda to niczym noworoczne postanowienia. Widzę, że objąłeś listą wszystko co Ci nie pasuje a nie tylko wymienione przeze mnie tytuły ;) Wychodzi na to że strasznie powazny z Ciebie gość - wszystko tak na serio traktujesz? Ale skończmy temat, bo nie warto go ciągnąć.

ps. "argumenty? jakieś crapy wychodzące z wc, mutilacje i inne modyfikacje - to świadczy o poziomie?" nie świadczy to o poziomie, ale też nie świadczy o jego braku. Weź żeś się człowieku opanuj i patrz na te mangi jako na całość. Czepiasz się jednej rzeczy i wedle niej oceniasz.