trawa

Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 96359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaqza

Mangi
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 16, 2004, 01:01:20 pm »
Ranma jest fajna, ale...kurcze, kiedy czytałem kilka lat temu wersję francuską z fanowskim tłumaczeniem bawiłem sie lepiej. Nie wspominając  o jakosci wydania...Dżizas, JPF potrafi elegancko wydać mangę, a Egmont zachowuje się jakby uważał że nie musi dbać o lepsza jakość edytorską i że wielbiciele komiksu japońskiego łykną ten papier toaletowy bez mrugniecia okiem.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Gashu

Mangi
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 17, 2004, 08:34:29 pm »
nowe pozycje JPF'u:

"Wish" grupy CLAMP,
"Record of Lodoss War" autorstwa Kyo Mizuno,
"Wolf's Rain

Czytał ktoś może? Jest się z czego cieszyć ?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline dasst

Mangi
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 17, 2004, 09:06:53 pm »
A więc:

Wish - jeśli to Clampu to odpuszczam.
Record of Lodoss War - widziałem anime, słabe. Typowe fantazy tylko po japońsku.
Wolf's Rain - tu również widziałem anime, ale wrażenia miałem nad wyraz pozytywne (pewnie po trochu dzięki świetnej muzyce). Dobry pomysł, przygnębiający klimat i tylko zakończenie jakieś nijakie. Jeżeli manga jest równie dobra, to jest to kolejny po Edenie cykl który warto zbierać.

Ostrzegam, że Anime mogą się znacząco różnić od mangi!!
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mangi
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 18, 2004, 09:07:45 am »
Cytat: "dasst"

Record of Lodoss War - widziałem anime, słabe. Typowe fantazy tylko po japońsku.


Ostrzegam, że Anime mogą się znacząco różnić od mangi!!


ale juz na przyklad anime Lodoss OAV jest bardzo dobre - graficznie wysmienite, fabularnie ciekawe; niestety manga ma wiele wspolnego z seria tv - tego komiksu bym nie polecal

Offline Andrev

Mangi
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 21, 2004, 11:06:49 am »
Cytat: "Makary"
Cytat: "Gash"
Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami, po przeczytaniu pierwszego tomu "Miecza nieśmiertelnego" ?


Nie nie mogę się z tobą podzielić wrażeniami, bo przez cały tydzień latałem po Toruniu i nigdzie go nie ma. Pani w księgarni mówiła, że narazie nawet nie ma go w magazynie matrasa. I jestem trochę zdenerwowany... :wall:


W Hobbicie kilka dni temu kupilem

Offline Gashu

Mangi
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 23, 2004, 04:41:13 pm »
I kolejne pytanie do znawców tematu  :lol: :
Ostatnio w ręce wpadła mi, wydana przez Waneko, manga "Zapiski Detektywa Kindaichi". Pierwszy tom przypadł mi do gustu (mam nadzieje, że kolejne są równie dobre, jeżeli nie to proszę o info  :|  ) i chciałbym  skompletować sobie całość.  Czy 7 tomów wydanych w Polsce to cała seria - jeżeli nie - to czy można liczyć na pojawienie się (oczywiście w kraju nad Wisłą) kolejnych ?
Pozdrawiam
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline nori

Mangi
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 24, 2004, 08:00:15 am »
nie jest to niestety cala seria - z powodow nienajlepszej sprzedawalnosci - waneko wstrzymalo wydawanie (byc moze seria bedzie kiedys kontynuowana). 7 tomow wydanych w polsce jest zamknieta caloscia - sklada sie na nie pare historyjek (7 czy 8  ). niestety kolejne opowiesci sa bardzo schematyczne - zawsze wystepuje zamkniete otoczenie, okreslona ilosc osob zamieszanych itd.... natomiast czyta sie dosc niezle. ostatnia nowelka nieco wylamuje sie z schematow - jest chyba najlepsza w calej serii.
ogolnie przeczytac mozna - zadna rewelacja, ale dosc dobre. O wiele lepszy natomiast jest "Tu detektyw Jez" - ale, mimo ze w nim tematem przewodnim sa perypetie detektywow, bardziej nawiazuje do tematow spolecznych (a robi to wprost genialnie).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline SeeMoon

Mangi
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 24, 2004, 02:32:32 pm »
Tu sie zgodze - Detektyw Jeż jest dobry, b. dobry (pracuje nad nie używaniem słów super i genijalny) - niespodziewałem się czegoś tak fajnego - tylko ten tytuł :)
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Ireneusz Pietryka

Mangi
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 24, 2004, 08:08:09 pm »
Mam prośbę. Komiksy czytam od dawna, ale niewiele wiem o mandze, oprócz powierzchownych i ogólnych wiadomości o cechach charakteryzujących komiksy z Japonii, stąd moje duże braki na tym polu.
Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś komiksy z tego nurtu? Jak dotąd czytałem Akirę, ale to na pewno za mało. Proszę więc o radę: co warto przeczytać z tego co się ukazuje z mangi w Polsce oraz o informację, gdzie można przeczytac coś o  cechach tych komiksów, historii (z tego co wiem, to zaczyna się gdzieś w średniowieczu), itd.
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline nori

Mangi
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 24, 2004, 08:44:57 pm »
polecic moge:
z JPF'u:
Battle Angel Alita - sf dosc niezle, dla starszych (krwawe)
Dragon Ball -az 42 tomy - i mimo ze momentami wtorne calkiem dobrze bawilem sie podczas lektury...
Cowboy Bepop - tu akurat odradzam mange, natomiast jak najbardziej polecam serial oraz film pelnometrazowy (dostepny u nas na DVD) - perelka
z Waneko:
Tu detektyw Jez -genialne, jak dla mnie najlepsza pozycja mangowa na naszym rynku, historie detektywistyczne o podlozu spolecznym, (9 tomow nie kontynuowana obecnie)
Locke superczlowiek - sf, dosc ciezkie (w odbiorze), ale jak ktos lubi naprawde polecam
Czesc Michael - humor koci
z Egmontu:
Eden - jak podobala Ci sie Akira to to musowo
Gunshmit Cats - dwie Panie detektyw - z humorem i na luzie, do poczytania
Z Kasenu:
Island - niezly horrorek z demonami
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Gashu

Mangi
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 24, 2004, 09:25:45 pm »
Cytat: "nori"
nie jest to niestety cala seria - z powodow nienajlepszej sprzedawalnosci - waneko wstrzymalo wydawanie (byc moze seria bedzie kiedys kontynuowana).


damn... jak to jest, że dobre serie upadają, a takie "potworki" jak "Chobits", czy "Skrzydła serafina" (?) trzymają się całkiem nieźle  :x

Do listy mang, wartych polecenia dodałbym jeszcze "Blade Of Immortal" - ukazał się dopiero 1 tom  - całkiem niezły.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline nori

Mangi
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 24, 2004, 11:18:42 pm »
jak to jest ze Big Brother mial tak wielka ogladalnosc, jak to jest ze zawsze to co glupie zyskuje poklask, a ambitne jest mieszane z blotem (...)

no ale jak zostalo stwierdzone:
"czlowiek jest najinteligetniejszym stworzeniem na ziemi, ludzie - najglupszym"

a, z waneko detektyw jez i locke superczlowiek tez zostaly wstrzymane (odpowiednio po 9 i 10 tomach) z tegoz samego powodu. jakby niebylo te serie mialy "troche" wiecej do zaoferowania niz wspomniane skrzydla serafina (oczywiscie nie chodzi o ilosc centymetrow w obwodzie kobiecej klatki piersiowej)
waneko probowalo reaktywowac jeza w mangamixie - jak na zlosc i wydawanie tego magazynu zostalo wstrzymane, natomiast jak widac takie dziadostwa jak video girl ai (juz 10 tomow) sprzedaja sie calkiem przyzwoicie, a teraz jeszcze wrowadzaja na nasz rynek sakure (to juz shit totalny)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Ireneusz Pietryka

Mangi
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 25, 2004, 02:22:39 pm »
Nori: serdeczne dzięki :)
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline hans

Mangi
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 27, 2004, 09:09:31 am »
ech, te serwisy. na Anime Sheen news o tym, ze Metropolis juz jest pojawil sie w dzien oficjalnej premiery (a wiadomo, jak to jest z tymi oficjalnymi datami), na Wraku wczoraj, na WAKu dzis, a tymczasem na forum wydawnictwa powiedziano, ze wysylka bedzie od dzis. :)
jak to w koncu jest? ma juz ktos Metropolis (Imago widze, ze nie ma)?

Offline hans

Mangi
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 27, 2004, 11:17:12 am »
sam sobie odpowiem :)

na stronie Arashi pisza to samo, co na forum: ze wysylka zaczyna sie dzisiaj. teraz pozostaje czekac na listonosza 8)
co ciekawe - komiksiarnia miala nie miec w ogole, a juz ma.