trawa

Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 98446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 29, 2004, 10:28:59 am »
Cytat: "Gash"
damn... jak to jest, że dobre serie upadają, a takie "potworki" jak "Chobits", czy "Skrzydła serafina" (?) trzymają się całkiem nieźle  :x

Chobits -to nie "potworek" -poza tym się już skończył (wyjdzie jeszcze tylko jeden tom - z grafikami i dodatkami). A jeśli chodzi o kindaichi -to po kilku tomach poi prostu się przejadł. Schematyczne sprawy, tak samo nieprawdopodobne i skomplikowane morderstwa, na które bohater "przypadkowo" trafiał, zawsze będąc w środku akcji... Popłuczyny po detectyvie Conanie, który jest ciekawszy i może będzie wydany.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Mangi
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 29, 2004, 10:46:18 am »
Cytat: "nori"
natomiast jak widac takie dziadostwa jak video girl ai (juz 10 tomow) sprzedaja sie calkiem przyzwoicie, a teraz jeszcze wrowadzaja na nasz rynek sakure (to juz shit totalny)


Mi tam sie Video Girl nawet podobalo, choc po przeczytaniu pierwszego tomu jakos mnie nie ciagnie do nastepnych. Nie za bardzo chyba lubie seriale. :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Beryl

Mangi
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 30, 2004, 09:58:58 pm »
Co do tej Sakury i Chobitsów jako shitu totalnego to się nie zgodzę. Rozumiem, zę facetowi to się może nie podobać, nie jest to wymagane, jak i ja nie lubię Akiry czy innych Skrzydeł Serafina.
I świetnie, że Wish wychodzi, mam już co prawda, ale po polsku tez kupię. Cztery tomiki komediowo-romantycznej historii a'la Romeo i Julia, oby głównego bohatera i jego mistrza nie przerobiono na babki, jak to było we Francji.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline nori

Mangi
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 31, 2004, 01:54:22 pm »
pierwszy tom video girl ai nie zachecil mnie - mimo to mam pozostale i pewnie jak seria sie skonczy to przeczytam calosc - ale jak na razie - dla mnie jest to shit. z chobitsami tak samo - przeczytalem 3 tomy i poprostu niestrawne, teraz seria jest zakonczona - moze zmienie zdanie jak przeczytam calosc. co nie zmienia faktu ze po pierwszych tomach to ani jedna ani druga seria nie zacheca do siegniecia po dalsze tomiki (oczywiscie wedlug mojego subiektywnego zdania).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Kurczaczek

Mangi
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 31, 2004, 11:19:58 pm »
A czytał już ktoś to Metropolis?
...

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 01, 2004, 08:12:53 am »
Cytat: "Kurczaczek"
A czytał już ktoś to Metropolis?

zacząłem, ale -czas... czas..., a raczej jego brak :roll:
Rysunki charakterystyczne dla tego autora (ten co czytał Black Jacka wie o co idzie), chwilami podchodzące pod postaci disneya ;)
To co mnie intryguje u Tezuki to przedtawianie przy pomocy lekko humorystycznego rysunku, powaznych i często wciągających opowieści...

Cena wydaje mi się nieco wysyka... (a i mam numer kolekcjonerski zdaje się 81 ;) )
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline hans

Mangi
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 01, 2004, 10:10:25 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "Kurczaczek"
A czytał już ktoś to Metropolis?

zacząłem


a wiec masz 8)
kiedy dostales (a ze masz numer kolekcjonerski to pewnie zamawiales u wydawnictwa)?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mangi
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 01, 2004, 11:51:27 am »
a ja wciaz czekam na przesylke... kurcze

Offline hans

Mangi
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:11:47 pm »
ja tez :(
a na forum arashi niektorzy juz wczoraj pisali, ze dostali Metropolis
ech :cry:

Offline graves

Mangi
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 01, 2004, 06:15:54 pm »
Cytat: "hans"
a wiec masz 8)
kiedy dostales (a ze masz numer kolekcjonerski to pewnie zamawiales u wydawnictwa)?

Zamawiałem w wydawnictwie -a dostałem -w poniedziałek.
Na wielkość jest to -13x18,5 cm (czyli centymetr wyższe od Hellsinga i 0,5 cm szersze), czyli małe raczej icieńsze od zwykłej mangi -ok 170 stron.
Papier biały.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mangi
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 02, 2004, 11:50:58 am »
no! dostałem 'Metropolis' :D
hans, chwila cierpliwosci i pewnie tez znajdzie sie w Twojej skrzynce :D

Offline pookie

Mangi
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 02, 2004, 12:41:46 pm »
Czytaj to Metropolis, ino szybko  :giggle:
 for Pookie

Offline hans

Mangi
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 02, 2004, 12:49:45 pm »
Cytat: "Tiall"
hans, chwila cierpliwosci i pewnie tez znajdzie sie w Twojej skrzynce :D


tez juz mam :)
a jak odczucia po lekturze?
ja powiem, ze sie rozczarowalem; znajac Black Jacka, spodziewalem sie troche wiecej

grzybek

  • Gość
Mangi
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 02, 2004, 06:48:22 pm »
Sakura jest raczej kierowana dla mlodego czytelnika. Chobits glownie dla chlopcow 15-16 lat. ( Tak mi sie wydaje ).

Tak jak do porzednich mang Clampa mozna zauwazyc typowe Shojo tak teraz na Chobitsach widac ukierunkowanie w Shonen.
Badz co badz kobiety maja talent i postacie sa rysowane starannie :)

pozdrawiam
Grzybek

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mangi
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 02, 2004, 08:50:56 pm »
Metropolis - cóż, czuje się powiew minionych... wielu lat, ale nie jest tak źle
najzabawniejsze, że akcja ma się dziać gdzieś w roku 19XX, tymczasem my to dostajemy do rąk w roku 200X :P
jestem przekonany o tym, że wiele osób się zawiedzie na tej mandze - nie jest to nic efektownego graficznie, ani też fabularnie, tyle, że to Tezuka Osamu i jakoś tak miło mieć taką pozycję na półeczce

 

anything