Autor Wątek: Mangi  (Przeczytany 96935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qbiak

Mangi
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 06, 2006, 12:31:06 pm »
a ja się zapytam: znasz japoński :?:  :shock:

Offline Dembol_

Mangi
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 06, 2006, 03:45:20 pm »
Cytuj
Mogę spytać dlaczego nie kupujesz żadnej japońszczyzny od Egmontu?
Bo mi się nie podobają ich wydania. Marny papier, często źle obcięte strony, bez obwolut, a przy tym cena jest zbliżona do innych wydawnictw. Nieregularny i dziwny tok wydawniczy (czekanie pół roku na nowe tomy mnie nie bawi), marna strona, słaby kontakt z czytelnikami.
Cytuj
a ja się zapytam: znasz japoński?

Chciałbym. Uczę się intensywnie od jakiegoś roku. Na razie czytanie w oryginale idzie mi BAAAARDZO ciężko, ale pomagając sobie słownikiem/tłumaczeniami z sieci jakoś idzie, chociaż i tak większość oryginalnych tomików słuzy mi na razie jako książeczki z obrazkami :) Za jakiś rok, półtora mam nadzieje czytać w miarę płynnie.

Offline KoZZ

Mangi
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 06, 2006, 04:44:27 pm »
Cytat: "Dembol_"
Cytuj
Mogę spytać dlaczego nie kupujesz żadnej japońszczyzny od Egmontu?
Bo mi się nie podobają ich wydania. Marny papier, często źle obcięte strony, bez obwolut, a przy tym cena jest zbliżona do innych wydawnictw. Nieregularny i dziwny tok wydawniczy (czekanie pół roku na nowe tomy mnie nie bawi), marna strona, słaby kontakt z czytelnikami.
Daj szanse Eden'owi, a twoje top 5 szybko się zmieni ;) Zważywszy, że lubisz cyberpunk, Eden na pewno przypadnie ci do gustu.

*EDIT*o sorka, czytasz Eden, niedoczytałem. Ale BAA cenisz wyżej, niż Eden????? :shock: *EDIT*

Ostatnio czytam sobie Death Note. Całkiem fajna manga, tylko miejscami troche przegadana. Główny bohater, znajduję pewien zeszyt, w którym jeśli wpisze imię i nazwisko osoby, to ona zginie. W ten sposób chce zrobić świat lepszym, zabijając pokolei wszystkich przestępców. Policja szybko orientuje się, że coś jest nie tak, że w magiczny sposób, przestępcy dostają ataku serca i zaczyna się walka, między policją, a głównym bohaterem. Tak się zaczyna, poźniej jest coraz lepiej :D Może jakieś wydawnictwo zreflektuję się nad tym tytułem i wyda go.

No i musze sprawdzić Monstera. Oglądałem anime, ale po parunastu odcinkach wymiękłem. Może w mangą będzie lepiej :) JPF zrobiło kiedyś wielką ankietę, jakie tytuły chcemy, żeby wydali. Wynikało, że większość osób chce tą mangę i na tym się skończyło. DŻEJ. PI. EF. siedzi cicho i nie wypowiada się na temat, ani Monstera, ani Domu (a może ktoś coś wie?)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mangi
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 07, 2006, 12:19:36 pm »
Cytat: "Dembol_"
Cytuj
Mogę spytać dlaczego nie kupujesz żadnej japońszczyzny od Egmontu?
Bo mi się nie podobają ich wydania. Marny papier, często źle obcięte strony, bez obwolut, a przy tym cena jest zbliżona do innych wydawnictw. Nieregularny i dziwny tok wydawniczy (czekanie pół roku na nowe tomy mnie nie bawi), marna strona, słaby kontakt z czytelnikami.

Czyli ze względu na politykę wydawniczo-kontaktową Egmontu. Większość tych rzeczy które wymieniłeś mi nie przeszkadza ( jak papier, czy cena ), a z braku obwolut to sie ciesze, bo ich nie cierpię.

Cytat: "Dembol_"
Oprócz tego Eden (choć w okolicach 10 tomu się psuje)

Masz na myśli spadek poziomu w tomach niewydanych w Polsce?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline KoZZ

Mangi
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 07, 2006, 12:34:47 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Czyli ze względu na politykę wydawniczo-kontaktową Egmontu. Większość tych rzeczy które wymieniłeś mi nie przeszkadza ( jak papier, czy cena ), a z braku obwolut to sie ciesze, bo ich nie cierpię.
zawsze możesz je zdejmować jak czytasz ;) Mi one nie przeszkadzają i osobiście wolę jak manga jest w obwolucie. Jednak w przypadku Eden'u bardzo źle, że zrezygnowali z obwolut, ponieważ na nich Hiroki Endo pisze teksty odautorskie. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku BAA. Niby nic wielkiego, raptem parę zdań, ale niektóre są ciekawe.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mangi
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 07, 2006, 12:48:24 pm »
Cytat: "KoZZ"
*EDIT*o sorka, czytasz Eden, niedoczytałem. Ale BAA cenisz wyżej, niż Eden????? Shock *EDIT*


Też mnie to dziwi.
Cytat: "KoZZ"

zawsze możesz je zdejmować jak czytasz Wink Mi one nie przeszkadzają i osobiście wolę jak manga jest w obwolucie. Jednak w przypadku Eden'u bardzo źle, że zrezygnowali z obwolut, ponieważ na nich Hiroki Endo pisze teksty odautorskie. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku BAA. Niby nic wielkiego, raptem parę zdań, ale niektóre są ciekawe.


Z reguły je zdejmuje, przy czytaniu.
Jeśli te komentarze odautorskie są w rodzaju tych autora BAA, to nie żałuje.
Choć na skrzydełkach "Edenu" są rozwinięcia okładek i całkiem nieźle wyglądają. Najbardziej Egmont mnie wkurzył pominięciem kilku stron w 8 tomie.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline KoZZ

Mangi
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 07, 2006, 01:19:11 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
]Najbardziej Egmont mnie wkurzył pominięciem kilku stron w 8 tomie.
Jak to???? :shock:  :evil:
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Dembol_

Mangi
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 07, 2006, 05:14:05 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Czyli ze względu na politykę wydawniczo-kontaktową Egmontu. Większość tych rzeczy które wymieniłeś mi nie przeszkadza ( jak papier, czy cena ), a z braku obwolut to sie ciesze, bo ich nie cierpię. Masz na myśli spadek poziomu w tomach niewydanych w Polsce?

Polityką Egmontu można z grubsza określić to co mi się w nim nie podoba. i jeszcze jakość wydań. Cenę czy obwoluty powiedzmy mogę przeżyć bo mi wiszą, ale to w jakiej jakości wychodzą niektóre pozycje woła o pomstę do nieba, a ja po prostu lubie ładnie wygladające komiksy. Z tego co widziałem Eden jeszcze jakoś w miarę wygląda (podobnie jak późniejsze BotI), ale na razie i tak nie zamierzam kupować.

Pamiętam, że wkurzył mnie nagły przeskok po 8mym tomie gdy z historii, która się rozwijała przez kilka tomów nagle przeskoczono na jakichś terroroystów. Po 9tce jakoś się nie mogłem zebrać, żeby jeszcze raz wszystko pożyczać przy okazji 10 i w sumie zostawiłem serię.
Cytuj
Jak to????

Wycięto kilka stron Omake'u.

Czemu Alita bardziej mi się podoba niż Eden? Nie wiem, tak jakoś wyszło. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, a ten top 5 w biegu robiłem i umieściłem tam to co kupuje lub zamierzam dokupić w najbliższej przyszłości (Akira).

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mangi
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 07, 2006, 10:54:31 pm »
Cytat: "KoZZ"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
]Najbardziej Egmont mnie wkurzył pominięciem kilku stron w 8 tomie.
Jak to???? :shock:  :evil:


Jest o tym w temacie o "Edenie" ( coś koło 11 strony ), w ósmym tomie na końcu jest 10 str. dodatek, nazywa się to "Short Story: SEXY Highs, Middles, and Lows".
Idiotyczna sytuacja, kupiłem sobie legalnie komiks, ale żeby wiedzieć co jest na tych 10 stronach ściągnąłem skan.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mangi
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 30, 2006, 10:34:00 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "KoZZ"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
]Najbardziej Egmont mnie wkurzył pominięciem kilku stron w 8 tomie.
Jak to???? :shock:  :evil:


Jest o tym w temacie o "Edenie" ( coś koło 11 strony ), w ósmym tomie na końcu jest 10 str. dodatek, nazywa się to "Short Story: SEXY Highs, Middles, and Lows".
Idiotyczna sytuacja, kupiłem sobie legalnie komiks, ale żeby wiedzieć co jest na tych 10 stronach ściągnąłem skan.


A mógłbym wiedzieć skąd ściągnąłeś? Też bym chciał zobaczyć. Albo, o ile jeszcze masz tego skana, to może mi go wyślesz mejlem? Z góry dzięki.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline True_Nuriel

Mangi
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 30, 2006, 11:24:02 am »
Były na mangaproject, ale Eden został zlicencjonowany i projekt porzucili. Korzystałem z tych skanideł, jak byłem trochę czasu poza Polską (zdziwiłem się, że pomimo kilkudziesięciu wydawanych serii, nikt w Kanadzie nie pomyślał o Edenie. Ale to było kilka lat temu). Generalnie dodatkowy rozdział nie zawiera niczego istotnego dla fabuły... właściwie, to nie zawiera niczego istotnego w ogóle :p. Ot, trochę chędożenia. I z tego pewnie powodu Egmont to wyciął. Znów by się jakaś 'uwaga' przywaliła, i byłaby sensacja na następnych kilka lat.

Czy premiera tomu 11 we wrześniu to pewniak?
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline KoZZ

Mangi
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 30, 2006, 05:44:33 pm »
Cytat: "Dretwiak"
A mógłbym wiedzieć skąd ściągnąłeś? Też bym chciał zobaczyć. Albo, o ile jeszcze masz tego skana, to może mi go wyślesz mejlem? Z góry dzięki.
podaj maila to ci wyśle :)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mangi
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 31, 2006, 01:04:32 pm »
Dzięki KoZZ! Mejla wysłałem na PW.

A żeby nie było offtopowo, to polecę mangę, którą niedawno przeczytałem, a mianowicie DOMU a chil's dream Otomo. Naprawdę mocna rzecz - horror, dreszczowiec i w dodatku kryminalna zagadka w jednym. Świetne studium psychiki dziecka. Rysunki oszałamiają - niezwykle precyzyjne, wiele dwustronicowych kadrów - coś pięknego. Polecam fanom dobrych komiksów.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Mangi
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 18, 2007, 09:35:05 pm »
Jakiś czas temu przeczytałem trzy ostatnie tomy "Exaxxiona" Kenichiego Sonody. Niestety, w porównaniu z porzednimi tomami (które wbiły mnie w fotel), te mnie rozczarowały. Tak jakby Sonoda dostał zadyszki i ciągnął serię troszkę na siłę, co natychmiast odbiło się na jakości narracji oraz na fabule. Co ciekawe, podobną prawidłowość dostrzegłem w "Gunsmith Cats" tegoż autora. Mam nadzieję, że następne serie Sonody będą najwyżej cztero- lub pięciotomowe.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Mangi
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:01:21 pm »
Cytat: "Dretwiak"
Dzięki KoZZ! Mejla wysłałem na PW.

A żeby nie było offtopowo, to polecę mangę, którą niedawno przeczytałem, a mianowicie DOMU a chil's dream Otomo. Naprawdę mocna rzecz - horror, dreszczowiec i w dodatku kryminalna zagadka w jednym. Świetne studium psychiki dziecka. Rysunki oszałamiają - niezwykle precyzyjne, wiele dwustronicowych kadrów - coś pięknego. Polecam fanom dobrych komiksów.


popieram.

co do Monstera - well, trzeba wybaczyć autorowi kilka śmiesznych akcentów - coś ta Europa nie wygląda jak Europa, tylko jak wyobrazenie Japończyków o Europie :D, a Praga jakby żywcem wydziergana z pocztówek, to raz. dwa: ponieważ główny bohater jest neurochirurgiem WSZYSCY doznają obrażeń głowy (bo przecież musi się na coś przydać biedaczyna). Jednak czyta sie bardzo dobrze, fabuła zakręca czasami dość dziwnie... ale ogólnie atmosfera tajemnicy, ciemnych zakamarków miast i ludzkich duszy, ładna kreska i dość mała liczba tomików  - to są atuty nie do przebicia :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata