Autor Wątek: Zasady?  (Przeczytany 115309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 07, 2004, 06:16:48 am »
trola możesz ukryć ale nie dokońca. wystarczy przynajmniej jeden ork stojący przed trolem. jeśli znajduje się bezpośrednio na lini strzału to łucznik robi test: 1,2,3 ork 4,5,6 trol. a orkow mozesz postawic sporo, np. 2 szeregi przed trolem, wiec strzala bedzie miala trudniej dobic sie do trola.

co do osaczenia, to nie tak ze musza byc 3 figsy i kuniec. czasem wystarcza 2-wie to zalezy od tego czy figsa co chce sie wycofać trafia na jakaś przeszkodę.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 08, 2004, 06:20:43 am »
Wiem że można wykorzystać przeskodę aby model osaczyć ale ile potrzeba figurek bez wykorzystania przeszkody aby osaczyć model o większej podstawce???

A tak przy okazji jeśli rzucimy czar Magiczny pocisk to wszystkie figurki na drodze tej trafionej zostają odsunięte i przewrócone + otrzymują cios z siłą 3. Czy ta która dostałe czarem otrzymała cios z siłą 5 i poleciała do tyłu też zostaje przewrócona?
Czy ci przewróceni w myśl zasad otrzymują podwójną ilość ciosów czy w tym ta zasada już nie mam zastosowania?
here is no better Magic than Steel...

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 08, 2004, 07:34:21 am »
O ile pamietam na kazda podstawke wystarcza 3 zwykych wojakow ustawionych w rownych odstepach - wtedy taki np sauron nie moze juz uciec.
G: 3248856

Offline fisha

Zasady?
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 08, 2004, 11:54:33 am »
Wiem ze to bedzie OT ale na jakiej podstawce stoi Sauron ? Małej czy dużej ?

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 08, 2004, 01:52:59 pm »
w dużej w porównaniu do piechoty, małej w porównaniu do balroga  :P
tak na serio: podstwka dla saurona jest wielkości konnego
 ;)

Cytuj
Czy ta która dostałe czarem otrzymała cios z siłą 5 i poleciała do tyłu też zostaje przewrócona?
Czy ci przewróceni w myśl zasad otrzymują podwójną ilość ciosów czy w tym ta zasada już nie mam zastosowania?

ad1. też jest przewracany (zazwyczaj nie ma już co przewracać  ;) )
ad2. nie bardzo wiem co miałes na myśli, ale jeśli czar został rzucony i inne jednostki mają jeszcze ruch to moga podejść do przewróconego i związać go w walce. taki koleś nie może się podnieść i dostaje podwójne obrażenia, jeśli wygra walke nie zadaje ran... do czaru nie ma to jakiegoś innego zastosowania.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 08, 2004, 03:23:54 pm »
Jemu chodziło o to czy na zranienie w przypadku magicznego pocisku też się rzuca 2 kośmi, odpowiedź brzmi nie, najpierw zadajesz hita z siłą 3 i dopiero jak przeżyje to leci :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 09, 2004, 12:19:33 am »
Zrozumaiłem i dzięki za pomoc.
Czy żeby wystawić jednostę Troll Chieftain można to zrobić tylko i wyłacznie z trola z mordoru czy z jaskiniowego też?
here is no better Magic than Steel...

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 09, 2004, 07:30:20 am »
zadajesz te same pytania w 2-óch postach...  :bored:
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline RaLpHi

Zasady?
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 18, 2004, 12:02:12 pm »
Mam pytanko co do wojowników stojących na wysokich murach lub basztach. Czy strzelając do nich używamy normalnego modyfikatora jak do strzelania przez zwykłe przeszkody 1,2,3 - mór, 4,5,6 - dostał?

Moim zdaniem powinno ich być trochę trudniej trafić, niż strzelając w poziomie przez jakieś kamienie, murki, etc...
People should know when they're conquered!

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 18, 2004, 01:52:57 pm »
Dla uproszczenia każda przeszkoda za którą się chowamy lub która jest na drodze trafiamy na 50%, bo inaczej jakby to zrobić? mierzyć wysokość figurki i murku i liczyć % zasłanianej powierzchni??
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline RaLpHi

Zasady?
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 18, 2004, 02:00:02 pm »
Nie chodzi o % zasłanianej powierzchni figurki, lecz o wysokość, np: łucznik stoi na baszcie o wysokości 20cm i do niego strzelają przeciwnicy?

Może się czepiam, ale chciał bym wiedzieć czy są jakieś specjalne zasady przy oblężeniach. Akurat mam taką baszę i wykorzystuję ją do bitew.
People should know when they're conquered!

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 18, 2004, 05:51:53 pm »
Hmmm...:

O
-
-
-
x                                o


o - jednostka strzelajaca
O - jednostka ostrzeliwana

W takiej sytuacji odmierzamy odleglosc od o do O czy od o do X
To pewnie jest w rulebooku, ale nie chce mi sie sprawdzac ;]
G: 3248856

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 18, 2004, 07:02:03 pm »
od o do O

O
-
-
-
xo

Tak to zilustruje oceń sam (x mam rozumiec to jakiś punkt w lini prostej od O i prostopadły do krawędzi stołu?)

EdIT to o małe miało być na maksa z prawej ale nie pamiętam jak się robi niełamliwą spację
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 18, 2004, 07:20:56 pm »
No ja tez mam takie male pytanko, bo w ostatniej bitwie taki glupi problem wyszedl. Oczywiscie zdania sie podzielily i kosc zadecydowala. Ale do rzeczy:
Gracz dobra przegrywa pierwszenstwo - Aragorn robi heroic move. Rusza swoje wojo w promieniu 14 cm, ale nie obial tym zasiegiem calej swojej armii. Skonczyli ta akcje, potem jest normalna tura zla, oni sie ruszaja normalnie. I co nastepuje teraz? Czy pozostale wojsko nie biorace odzialu w heroic action moze sie ruszyc normalnie (czyli tak jakby nie bylo wogole tej akcji ;)), bo teraz nastepowac powinna ich tura ruchu...?
Niby banalny problem a nie moglismy znalezc prostego rozwiazania w oparciu o rulebooka.
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline drachenfeles

Zasady?
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 18, 2004, 07:50:53 pm »
ruszają się normalnie, to że aragorn i go otaczający ruszyli się wcześniej to tylko wyjątek spowodowany heroic move, dla jasnośco aragorn się już nie rusza, bo wykonał swój ruch, tylko poza kolejnością.