Autor Wątek: Zasady?  (Przeczytany 114506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 18, 2004, 08:18:18 pm »
Dzieki Drach. Wlasnie tak mi sie wydawalo jak napisales - najlogiczniejsze rozwiazanie calej tej sytuacji. thx ;)
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline KędzioR_vo

Zasady?
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 19, 2004, 03:17:24 pm »
ja mam dwa pytanka... Pierwsze związane jeszcze z heroic move: otóż chodzi mi o to, czy wojownicy, którzy wykonali ruch podczas heroic move mogą się poruszyć jeszcze raz w czasie swojej normalnej tury ruchu?
i drugie: czy łucznicy konni mają takie same ograniczenie ruchu, jak ci na ziemi, czyli ruszają się o połowę maksymalnego zasięgu?
dzięki, pozdRo!
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 19, 2004, 03:25:25 pm »
1. Ci co robili heroic move robia ruch poza kolejnoscia, nie dostaja dodatkowego ruchu. Ruszaja sie tylko podczas tej akcji, a poxniej stoja w miejscu.
2. Takie same :(
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline KędzioR_vo

Zasady?
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 19, 2004, 04:59:15 pm »
dzięki, tak myślałem, ale z tym heroic move'm się nieźle na Gildii zamieszało ;)
a co do tych ograniczeń łuczniczej kawalerii, to trochę to głupie, ale cóż... polemika  i tak nic nie da  :bored:
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 20, 2004, 04:30:14 am »
Witam ponownie. Znowu mam kilka pytań z różnych tematów.

Przede wszystkim bardzo zaskoczył mnie jeded z pierwszych(chyba nawet pierwszy) raportów bitewnych. Zaskoczyła mnie tak wielka efektywnośc elfów. Przecież analizując statystyki postaci uruk hai mieli większe szanse na przegraną a tam poległo ledwie kilka elfów. Przecież one mają słabszą zbroję???

Druga sprawa.
Interesuje mnie sprawa dotkowego wyposażenia. Czy każadą figurkę można wyposażeć w elementy przewidziane w statystykach czy też ekwipunek mostaci musi być zawarty w reprezentującym ją modelu. I przy tej samej okazji drugi aspekt. Skoro możemy wyposażyć elfa wysokiego rodu z łukiem w tarczę Co nie daje mu +1 do obrony ale może się zasłaniać tarczą to co w przypadku wysokiego elfa z elfim mieczem. Zakładam że skoro elfi miecz może być używany jako broń jedno lub dwu ręczna to tarcza doda mu +1 do obrony przy walce jako jedno ręcznym prawda? Ale czy po wyposażeniu takiego elfa w tarczę można nadal zadeklarować przed faża walki czy używamy elfiego  miecza jako jedno ręcznego i wtedy tarcza daje +1 do obrony czy też używamy go jako dwu recznego i wtedy obrona zostaje bez zmian tarczę na plecy lub upuszczamy obok siebie by póżniej ją opodnieść i rozpatrujęmy walkę jakoz dwu ręcznym mieczem. Instrukcja dośc jasno tego nie określa ani na tak ani na nie.

I jeszce jedno pytanie do ciebie Drachenfeles.
Nie chciałbym się znowu poszarogęsić dlatego też z góry pytam. Czy jest na forum lub jeśli nie to czy mógłyby być dział pod roboczym tytułem Targ. Sprzedam, kupię, wymienie figurki i temu podobne???

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
here is no better Magic than Steel...

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 20, 2004, 06:06:10 am »
1) Elfy moze niektore maja slabsza zbroje, ale zauwaz ze maja wieksze F wiec szansa na wygranie walki jest wieksza - chociaz przy falandze urukow maja one 3 kosci przeciwko 2. Ale pamietajmy o luku, ktory wycina 1/4 wojska zanim przyjdzie :P

2) Sprawa wyposazenia - mozesz sobie wyposazac figurki w co chcesz. Tarcza przy luku nie daje +1, ale na poczatku tury mozesz zadeklarowac ze walczysz teraz sztyletem, czy elven blade i tarcza daje normalny mopdfikator.
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline KędzioR_vo

Zasady?
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 20, 2004, 08:05:30 am »
a co do pytania numer 3... nie zauważyłeś Draugdin takiego tematu, jak "Kupie, Sprzedam, Zamienie - figurki LotR" ??
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 21, 2004, 04:54:13 am »
Dobra sorka tego działu nie zauważyłem.

Nie bradzo rozumiem odpowiedź na drugie moje pytanie. Jakim sztyletem. Przecież elven blade może być bronią jednoręczną czyli nadal zakładam że elf wyposażony w elven blade i tarczę dostaje +1 do obrony.
Ale główne moje pytanie było czy tak wyposażony elf może przed walką zadeklarować walkę elven blade jako mieczem dwuręcznym??? Tak jak mówiłem na tą walkę rezygnuje z bonusu +1 do obrony na przykład przekładając tarczę na plecy lub odkładając ja na chwilę na ziemie by w następnej walce ją podnieść???
Z góry dzięki za odpowiedź.
here is no better Magic than Steel...

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 21, 2004, 06:48:46 am »
Z tym sztyletem to mi chodzilo o przypdaek gdy nie masz elven blade. Ten miecz wlasnie jest taki specjalny i drogi, dlatego ze mozesz sobie deklarowac czy chcesz walczyc 1h czy 2h.
A sprawa tarczy, to mi sie wydaje ze na poczatku tury to trzeba deklarowac. JAk powiesz ze nie masz arczy to masz D5 i np. lucznicy zla cie beda latwiej ranic etc. Jak sie myle to mnie poprawcie ;)
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 21, 2004, 06:53:46 am »
Właśnie chyba niestety tak się nie da.... tzn jak masz tarcze to możesz używać tylko jednoręcznie, podobne ograniczenie jak przy jeździe na koniu, czyli coś dostajemy ale musimy się czegoś innego wyrzec (equivalent trade :))
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Lu-trz

Zasady?
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 21, 2004, 10:27:48 am »
Gwoli ścisłości :
1. Koszty
- elven blade : 1pkt
- elven bow : 2pkt
- shield : 1pkt
- spear : 1pkt
2. Tarcza nie podnosi obrony jeżeli postać ma również łuk - umożliwia wtedy shielding, bzdurna zasada ale dokładnie tak jest
3. Jeśli masz tarcze i blade to blade działa tylko jako jednoręczna broń.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline xioze

Zasady?
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 21, 2004, 12:32:37 pm »
Ale figurka może na początku tury zadeklarować że łuk wyrzuca chowa do kołczanu itp i wtedy urzywać tarczy tak jak by nie miała łuku?

Offline drachenfeles

Zasady?
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 21, 2004, 01:41:31 pm »
nie, nie można niczego odrzucać ani chować, choć w niektórych przypadkach to trochę głupie ale cóż...

Offline xioze

Zasady?
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 21, 2004, 02:06:50 pm »
To jaką obrone mają jeżdzcy Rohanu skoro każdy z nich ma w profilu i łuk i tarcze?

Offline KędzioR_vo

Zasady?
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 21, 2004, 02:31:11 pm »
czepiając się słówek to łuk można raczej schować do sajdaka lub łubia, a nie do kołczanu, gdyz w tym ostatnim wojownik nosił strzały :)
PozdRo
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad: