trawa

Autor Wątek: Zasady?  (Przeczytany 115057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Zasady?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 28, 2004, 02:27:41 pm »
teoretycznie tak

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 28, 2004, 03:50:11 pm »
a praktycznie? :P
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 28, 2004, 05:57:16 pm »
hmm... ja powiedzialbym raczej, ze teoretycznie nie, a praktycznie w grze z rozumnym graczem tak ;]
G: 3248856

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 28, 2004, 06:48:09 pm »
Figurka leżąca nie jest traktowana jako przeszkoda po drodze ("in the way") czyli jako taka nie stanowi 1szego szerego i według mnie powinno być że można tak
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 28, 2004, 09:29:49 pm »
hyhy. wyobrazcie sobie orka przechodzacego po lezacym balrogu... :o

Cytuj
Figurka leżąca nie jest traktowana jako przeszkoda po drodze ("in the way") czyli jako taka nie stanowi 1szego szerego i według mnie powinno być że można tak


Ale jakby nei patrzec stanowi pierwszy rząd... Zreszta bez sensu polemizuje, to co mowisz jest dla mnei korzystne ;] JEst tez logiczne, ale w zasadach neiuwzglednione...
G: 3248856

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 29, 2004, 04:59:06 pm »
nie wiem czy takie korzystne dla Ciebie Miszka. chlopacy leżą, to nie mogą zadawać ran gdyby coś, a że nie są traktowani jako "in the way" to łucznicy/kusznicy Zła i tak nie biorą ich pod uwagą i strzelają do pierwszego rzędu (tak na serio drugiego), a do drugiego (tak na serio trzeciego) czyli do łuczników Dobra nie mają daleko. to po co mają się turlać po ziemi?
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline MiszkA

Zasady?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 30, 2004, 11:18:43 pm »
Tak, ale jezeli przyjme taktyke defensywna, to dopoki rywal nie podejdzie moge szyc praktycznie z 3 rzedu, dzieki czemu nie musze kupowac wloczni takim np. Faramir Rangers. Potem wstaje pierwszym rzedem itd itd.

Fakt - gdybym gral czymkolwiek innym mogloby to nei byc dla mnie dobre, ale w kilku ostatnich bitwach proxowalem faramir Rangers, i gdybym korzystal z tej 'reguly' to wyniki tych bitew moglyby byc jeszcze lepsze niz byly ;]
G: 3248856

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 01, 2004, 09:01:59 am »
a tak to się zgadza.
gorzej jesli przeciwnik też postanowi nie szarżować od razu, a swoje uruki wyposaży w kusze i sobie ustanie pół metra od ciebie...
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 01, 2004, 09:56:59 am »
No i zgadnij kto jest lepszym strzelcem... Uruki strzelajace na 4+ kosztuja 12 pkt, a elfy z f3+ 11 pkt. A zarowno S3 do D5, jak i S4 do D5 wynosi 5, wiec nie wiem dla kogo tak gorzej bedzie ;)) Jedynie chyba dla stopnia "ciekawosci" bitwy :P
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 01, 2004, 12:13:23 pm »
tak? a lucznicy z D4 ktorych dobro ma sporo, konie z D4 i minas tirith z D6- w kolejnosci, giną na 4-rce i 5-tce, i co? khe khe
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 01, 2004, 02:03:58 pm »
A czy ja mowie o lucznikach rohanu??? Przeczytaj uwaznie poprzedni post. Zlo tez ma takie same problemy - wargi z D4, orki z D4 strzelajce na (o moj boze...) 5+...
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline LordThom

Zasady?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 01, 2004, 07:27:12 pm »
a może się założymy komu częściej wypadnie 4 od 5 przy strzelaniu?

dodając jeszcze do zalet kusz- dobrzy bohaterowie z najwyższym D czyli D8 są zabijani na 6-tce.
ale dla ciebie 6/4 to pewnie też nic wielkiego (o moj boze...) zazdroszcze farta w kościach
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Herudaio

Zasady?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 01, 2004, 08:27:36 pm »
Skończcie tą dyskusję bo każdą ale to każdą jednostkę da się jakoś wykorzystać (prawie :P), każda ma jakieś zalety i wady i nie ma sensu roztrząsać tego na tym topicu
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Isembold

Zasady?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 02, 2004, 06:41:57 pm »
Sory, ale ja zadnego problemu nie mam - moje luki sie swietnie spisuja. Jesli Lordthoma kusze tez sa dobre to nie rozumiem po co takie glupoty roztrzasac. Jak chesz to sobie wystawiaj kusznikow - zasady Ci tego nie bronia,  a oni - jak (o moj boze :P) kazda jednostka ma wady ;))

EOT maxymalny z mojej strony
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Draugdin

Zasady?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 03, 2004, 05:36:21 am »
Witam wszystkich.
Większość zasad Lotr już znam i wiem jakie mają zastosownaie w praktyce. Mam tylko jeszcze kilka brakujących elementów i wątpliwości. Bezskutecznie szukam w necie po różnych stronach polskich i angielskich odpowiedzi a jak dotąd ich nie znalazłem. w końcu trafiłem na wasza forum i przkonałem się że nie potrzebnie tyle grzebałem po necie skoro tu można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i to odpowiedzi rzeczowe i wyczerpujące. Także zwracam się do WAS o pomoc w rozwiązaniu kilku kwestii.
Przepraszam z góry jeśli bym przypadkiem powielił moimi pytaniami tematy już poruszone na forum ale nie mam za często dojścia do netu i nie jestem w stanie prześledzić wszystkich tematów. Macie ich tu chyba najwięcej i to nie tylko z tematu Lotr.

1. Nie mam dojścia do podręcznika z RotK i dlatego bezskutecznie poszukuję dokładnej i pełnej definicji salwy - volley fire. Wiem że musi być minimum 6 łuczników i strzelają na odległość od 42cm do 112cm. Ale co dalej. Jakie rzuty okręślają trafienia i tak dalej. Gdzieś jeszcze wyczytałem że podczas salwy mogę być trafiane też cele poboczne. Słyszeliście coś o tym?

2. Pozostając przy łucznikach. Jak właśnie wygląda sprawa strzelania z drugiego szeregu. I drugi aspekt odróżniając ewentualne strzelanie z dugiego szeregu czy łucznik może wspierać walczącego sojusznika na zasadach na jakich wspiera figurka z piką lub włócznią. Też różne serwisy mają na ten temat skrajne opinie.

3. Kolejna sprawa nadal dotyczy broni dystansowych. Chodzi o włócznie Rohanu i toporki do rzucania Gimliego lub krasnoludów. Jak to w kóncu jest bo każdy mówi coś innego. Czy to jest broń jednorazowego użytku - rzucił i tyle już widzieli. Czy też (jak podaje część serwisów) jest to broń do wykorzystania raz na turę?

4. Army of Dead czy oni podczas testu obrażeń mogą wybrać czy testować na obronę czy na męstwo danej figurki czy też zawsze wykonują test tylko na męstwo?

5. Ineresuje mnie też jedna kwestia z dziedziny Gandalfa. Jak dotąd nigdzie nie znalazłem na ten temat wzmianki. Jeżeli Gandalf rzuci czar Światło to żeby go (lub inną figurkę w promieniu 14cm) trafić z łuku lub innej broni miotanej trzeba w tescie trafinia wyrzucić 6. Ale co w przypadku gdy przeciwnik będzie chciał zaatakować czarem Magiczny Pocisk. Przecież tam nie ma testu na trafienie a z drugiej strony Gandalf jest tak czy inaczej zasłonięty Światłem?

Z góry przepraszam jeżeli powtórzył pytania i zagadnienia które już na tym forum ropatrywaliście ale nie mam już siły błądzić i internecie i bezkutecznie szukać odpowiedzi. Jeżeli możecie podzielić sie ze mną rozwiązaniem powyższych problemów będę wdzięczny.
here is no better Magic than Steel...