Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1305 dnia: Czerwiec 13, 2018, 08:36:45 pm »
Zainteresowanych odsyłam do najnowszego numeru "Fantoma", gdzie jest kilka plansz w kolorze z Endorfa :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1306 dnia: Czerwiec 21, 2018, 12:03:09 pm »

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1307 dnia: Lipiec 27, 2018, 07:32:32 am »
Ja tu niecierpliwie wypatruję "Zakonu", a Pan Wydawca wrzuca na "Feniu" coś takiego: 
 
  
 
   A tu nieco szczegółów: http://paradoks.net.pl/read/35678-saladyn-i-ryszard-lwie-serce-jesienia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 10:12:11 am wysłana przez Nawimar »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1308 dnia: Sierpień 02, 2018, 11:13:42 am »
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2018, 11:16:43 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1309 dnia: Sierpień 02, 2018, 11:49:52 am »
Wprost nie mogłem się już doczekać na coś takiego! Mam nadzieję, że na kartach komiksu dadzą o sobie znać m.in. takie gwiazdory współczesności jak TW Pie...a Joasia, Kijaszek, kolega Kramek, Swetru i to całe Amnesty International prześladowane przez reżimowego redaktora Mazurka. W końcu skala zagrożenia jest tej rangi, że chyba nawet wielki L. nie pogardzi wsparciem wytrawnych obrońców demokracji ;)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1310 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:07:28 pm »
No, tego się akurat nie doczekasz. ale wielu innych wyjmie zasłużony wpi****l :D

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1311 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:09:07 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1312 dnia: Wrzesień 08, 2018, 05:08:10 pm »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2018, 06:51:37 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1313 dnia: Październik 21, 2018, 08:54:09 am »
W najnowszym numerze dwumiesięcznika "Fantom" udostępniliśmy fragment naszego najnowszego komiksu "Saladyn i król Lwie Serce". Komiks jest już na ukończeniu i ukaże się na początku przyszłego roku :)


[/size][/color]
[/size][/color]

Offline LordDisneyland

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1314 dnia: Październik 21, 2018, 04:51:25 pm »
Wy tak na poważnie?
 Do  "Starca z Gór" jegomość zwraca się per "starcze"? "Liścik"? Saladyn dostaje kartkę A5 z pogróżkami, bielutką i  na tyle sztywną, że podczas lektury trzyma ją jedną ręką? Wojowniczy dżentelmen demonstruje zbroję łuskową, jednocześnie mówiąc o tym, że uratowała go kolczuga? Oblegający Aleppo założyciel dynastii Ajjubidów rozbija obóz o rzut kamieniem od murów miasta, bo niestraszne mu pociski miotane przez obrońców? Zresztą  przecież tam Saladyn nie prowadził raczej walk, tylko negocjacje...  Asasyni, rosłe chłopy na haszyszu wychowane, przewyższają wzrostem namioty? Co do namiotów, to pasowałyby raczej pod sienkiewiczowskie oblężone twierdze, a nie tutaj...zresztą kwestia tych rysunków to bolesna sprawa i lepiej na tym zakończę.

A może po prostu nic nie zrozumiałem i to prześmieszna historyja typu "Kajko i Obelix"...

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1315 dnia: Październik 22, 2018, 10:25:53 am »
Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana :smile: 
"Kolczugę" oczywiście poprawimy na "zbroję". :smile: 
Reszta zostanie jak jest, gdyż:
Co do listu, to jest kilka sprzecznych wersji tego wydarzenia (łącznie z taką, że otrzymał go nie Saladyn, ale jego wuj przebywający w innym mieście), więc w komiksie przybrał on charakter symboliczny. Więcej o tym będzie w przypisach, bo nie sposób prowadzić narrację jednocześnie rysując kilka równoległych jej wersji. :biggrin: To samo się tyczy użycia określenie "starzec" czy rysunków obozu pod murami czy żołnierzy otaczających namiot Saladyna. Rysownik do przedstawienia tych scen zastosował takie skróty, jakie mu pasowały, a że dla fabuły nie są one istotne, więc je zostawiłem.
W scenie przedstawionej w komiksie (rozgrywającej się po 30 grudnia 1174) wojska Saladyna jak najbardziej regularnie oblegały i walczył pod Aleppo omal nie zdobywając miasta. Ty natomiast masz pewnie na myśli ponowne oblężeniu Aleppa pół roku później, gdzie podobnie jak pod Masjaf Saladyn głównie negocjował. Szczegóły negocjacji Saladyna z asasynami w ich twierdzy w górach Al-Ansarija nie są znane, ale jego armia była w nich z pewnością silną kartą przetargową. Co do namiotów nie sądzę, aby na przestrzeni kilku wieków zmieniły się znacząco. Takie są na licznych ilustracjach przedstawiających ten okres i takie p. Zygmunt narysował
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 06:52:12 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline starcek

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1316 dnia: Listopad 02, 2018, 02:10:32 pm »
[...]...zresztą kwestia tych rysunków to bolesna sprawa i lepiej na tym zakończę. [...]
To zdarzenie z cyklu Zygmunt Similak. I wszystko jasne.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1317 dnia: Listopad 02, 2018, 03:32:04 pm »

"To zdarzenie z cyklu Zygmunt Similak. I wszystko jasne."
Oczywiście, że wszystko jasne.
Pan Zygmut rysuje w swoim stylu od przeszło pięćdziesięciu lat i przez ten czas zgromadził na tyle liczne grono fanów, że bierzemy w ciemno każdy jego komiks. :D

Offline starcek

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1318 dnia: Listopad 02, 2018, 08:03:41 pm »
No oczywiście, że w ciemno, bo przy świetle dziennym nie sposób na to patrzeć.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Koalar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1319 dnia: Listopad 02, 2018, 11:22:25 pm »
Rysunki Similaka są dalekie od kanonów poprawności rysunku realistycznego, ale są charakterystyczne i jak dla mnie mają swój urok (inna sprawa, czy to pasuje do komiksu historycznego).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything