trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 12, 2008, 12:24:43 pm »
Cytuj
Bo nie rozmawialiśmy o "Strefie Komiksu", ale o "Magazynie Fantastycznym"
No właśnie o tym piszę.
My z repkiem rozmawialiśmy o "Strefie Komiksu", a Ty odnosisz się do dyskusji na temat "Magazynu Fantastycznego" (czy też mojej w nim roli). I nie jest to żadne tłumaczenie, bo niby z czego mam się tłumaczyć?
Cytuj
Jestem czytelnikiem fantastyki, ale - jak już ustaliliśmy - nie jestem członkiem grupy docelowej "Magazynu Fantastycznego".
Nie odwracaj kota ogonem.
Jeśli jesteś czytelnikiem fantastyki, to "Magazyn Fantastyczny" jest skierowany do Ciebie.
Natomiast jeśli zawartość magazynu Ci nie odpowiada, to siłą rzeczy nie jest on dla Ciebie i pewnie w takim kontekście doszliśmy do zbliżenia stanowisk.
Cytuj
Kluczowe dla problemu
???
Cytuj
Wyjasnij, proszę, kogo masz na myśli, pisząc "my" (uważamy).
Rzeczywiście zapędziłem się.
Po usunięciu komiksu z "Magazynu Fantastycznego" teraz już tylko ja podejmuję decyzje w sprawie publikacji w "Strefie Komiksu".
Wyjasnij, proszę, kogo masz na myśli, pisząc "my"?

N.N.

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 12, 2008, 02:57:41 pm »
No właśnie o tym piszę.
My z repkiem rozmawialiśmy o "Strefie Komiksu", a Ty odnosisz się do dyskusji na temat "Magazynu Fantastycznego" (czy też mojej w nim roli).
Cytuj
Robert Zaręba w rozmowie o "Magazynie Fantastycznym" wyraźnie powiedział, że za własne pieniądze publikuje to, co lubi i co mu się podoba. Ja lubię co innego i co innego mi się podoba, więc omijam produkcje wydane przez Roberta Zarębę szerokim łukiem, wszystko jedno, czy to są produkcje literackie, czy komiksowe. To właśnie chciałem zasygnalizować, kiedy się odezwałem w tym temacie i nic więcej na temat produkcji by Robert Zaręba do powiedzenia nie mam.
Nie wykluczam sytuacji, że po przeczytaniu jakichś pozytywnych i wiarygodnych recenzji komiksów ze "Strefy komiksu" zechcę po  nie sięgnąć, ale na razie takich recenzji nie czytałem, więc dalsze odzywanie się w tym temacie uważam za bezprzedmiotowe.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 12, 2008, 08:13:56 pm »
Cytuj
Robert Zaręba w rozmowie o "Magazynie Fantastycznym" wyraźnie powiedział, że za własne pieniądze publikuje to, co lubi i co mu się podoba. Ja lubię co innego i co innego mi się podoba, więc omijam produkcje wydane przez Roberta Zarębę szerokim łukiem, wszystko jedno, czy to są produkcje literackie, czy komiksowe.
Pewnie nie Ty jeden masz takie podejście do tematu, ale ja nic na to nie poradzę.
Prędzej pozamykam wszystkie swoje tytuły, nim zacznę drukować rzeczy, których sam nie chciałbym czytać i oglądać.

Offline Henry

Odp: strefa
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 10, 2009, 01:20:55 pm »
Spóźniony, ale jestem, ponieważ ktoś tu zasugerował lekko, że recenzuję komiksy ze Strefy, bo wychodzę w MF.
Żeby nie było nieporozumień, przedstawiam, dlaczego to ja recenzuję Strefę a nie kto inny.
Po pierwsze - o Strefie dowiedziałem się z MF. Spodobał mi się tam MROK i POMIDOROWA, więc gdy poszła wieść, że będą albumy, zaraz zapisałem się na nie. A jako że recenzowałem pierwsze dwa numer STREFY, powierzono mi w Gildii zreckowanie całej reszty.
Po drugie - raz na jakiś czas dostajemy (recenzenci) z Gildlii listę ksiązek i komiksów do wzięcia. Jako że zawsze wiszę kilka recek (tak to jest, jak się robi na 4 etatach, czasu po prostu brak), zawsze zgłaszam się na końcu, gdy komiksy są już rozdane. I to jest właśnie powód, dlaczego tylko STREFĘ KOMIKSU recenzuję. Mam na nią po prostu abonament :)
Po trzecie - wierzcie mi, jesli Robert Zaręba wydałby g..., napisałbym, że wydał g... Jednakowoż człowiek ten siedzi w temacie od lat i w byle co by swojej kasy nie inwestował, więc ani g... jak dotąd nie wydał, ani z pewnością nie wyda.
Pozdrawiam
Henryk Tur 

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: strefa
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 10, 2009, 03:06:43 pm »
Po trzecie - wierzcie mi, jesli Robert Zaręba wydałby g..., napisałbym, że wydał g... Jednakowoż człowiek ten siedzi w temacie od lat i w byle co by swojej kasy nie inwestował, więc ani g... jak dotąd nie wydał, ani z pewnością nie wyda.
G..na może nie, ale trochę kupy - tak.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: strefa
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 10, 2009, 04:51:14 pm »

Po trzecie - wierzcie mi, jesli Robert Zaręba wydałby g..., napisałbym, że wydał g... Jednakowoż człowiek ten siedzi w temacie od lat i w byle co by swojej kasy nie inwestował, więc ani g... jak dotąd nie wydał, ani z pewnością nie wyda.
Pozdrawiam
Henryk Tur 


Mnie nie przekonales...  :-?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Henry

Odp: strefa
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 10, 2009, 08:03:49 pm »
No cóż poradzę.

@Kingpin -> pisząc recenzję uzasadniam, dlaczego pozycja jest dobra lub zła. Może więc uzasadnisz i Ty swoją wypowiedź? Miło mi będzie podyskutować.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: strefa
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 11, 2009, 05:42:09 pm »
Z pozycji wydanych przez R. Zarębę czytałem:
- Mrok,
- Pomidorową,
- Antologię Komiksu Polskiego.

To są rzeczy bardzo bardzo bardzo słabe.
Jeśli chodzi o scenariusz to zarówno Mrok, jak i Pomidorowa nie bronią się wcale.
Nuda. Złe, nieciekawe dialogi i męczenie czytelnika.
Graficznie - to najsłabsze dokonania Cabały, który w Biocosmosis udowadnia, że potrafi świetnie rysować. Nie w Mroku, nie w Pomiodorowej.
Cabała nie jest najlepszym rysownikiem w tym kraju. Jest bardzo dobry (Biocosmosis - tak, ale nie Mrok i nie Pomiodorowa), ale jest co najmniej kilku lepszych od niego (Śledź, KRL, Ryłko, Skutnik, Turek, Pałka - wymieniać dalej?).

A "Antologia"?
Smutne, że tak słabe prace mają być reprezentacją "Komiksu Polskiego". Większość wyglądała jakby powstały od niechcenia na nudnej lekcji.
Tylko Gierczak zasługiwał na uwagę.
Piszesz, że dzięki tej pozycji możemy poznać "co w rysowanych światach piszczy i w jakiej kondycji ma się krajowy rynek komiksowy".
Jeśli rzeczywiście to ma być miara polskiego komiksu, to jest z nim tragicznie. Na szczęście nie jest. Poza Gierkiem i Cabałą pozostali twórcy za wiele w polskim komiksie nie znaczą - to nie jest grupa wzorcowa.

Jak sam przyznajesz w swojej recenzji "Antologii" - nie siedzisz za bardzo w komiksie.
To prawda.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 11, 2009, 09:28:55 pm »
Cytuj
To są rzeczy bardzo bardzo bardzo słabe.
Biorąc pod uwagę, że jesteś fanem "Suki", to taka a nie inna twoja ocena moich komiksów, jest dla mnie bardzo, bardzo, bardzo dobrą wiadomością:) Pod ziemię bym się zapadł ze wstydu, gdyby ci się spodobał "Mrok".
I piszę to bez złośliwości.

Cytuj
Graficznie - to najsłabsze dokonania Cabały, który w Biocosmosis udowadnia, że potrafi świetnie rysować. Nie w Mroku, nie w Pomiodorowej.

Dziwnym nie jest.
W końcu najpierw Nikodem rysował Mrok i Pomidorową, a dopiero później Biocosmosis. Wynika z tego, że się rozwija. Nie przyszło ci do głowy, że wysoki poziom w Biocosmosis jest w części załugą tego, że wcześniej pracował nad Mrokiem i Pomidorową?

Cytuj
Cabała nie jest najlepszym rysownikiem w tym kraju. Jest bardzo dobry (Biocosmosis - tak, ale nie Mrok i nie Pomiodorowa), ale jest co najmniej kilku lepszych od niego
Nawet gdyby to była prawda, to co z tego? O czym to niby ma świadczyć?
Sugerujesz coś?

Cytuj
Tylko Gierczak zasługiwał na uwagę.
A widzisz, tu jest akutrat przeciwnie niż w przypadku Nikodema.
Po rewelacyjnych "Wedrówkach" wydał dwa komiksy, też w sumie niezłe, ale do pięt nie dorastające choćby "Remo". I to pod każdym względem.
Cytuj
Poza Gierkiem i Cabałą pozostali twórcy za wiele w polskim komiksie nie znaczą
Spokojnie, cały czas pracujemy, aby to zmienić :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 09:38:30 pm wysłana przez Robert Zaręba »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 11, 2009, 09:43:29 pm »

Dziwnym nie jest.
W końcu najpierw Nikodem rysował Mrok i Pomidorową, a dopiero później Biocosmosis. Wynika z tego, że się rozwija. Nie przyszło ci do głowy, że wysoki poziom w Biocosmosis jest w części załugą tego, że wcześniej pracował nad Mrokiem i Pomidorową?


W sumie juz kiedys Kolodziejczak mowil, ze jak nie bedzie wydawal tych debiutow polskich rysownikow, to jak oni maja sie nauczyc robic dojrzale komiksy?

Takze taka prace u podstaw wypada docenic, ale czy to znaczy, ze komiksy te staja sie lepsze z automatu? Choc oczywiscie w przyszlosci moga stanowic gratke dla kolekcjonerow. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 11, 2009, 10:02:13 pm »
Cytuj
Takze taka prace u podstaw wypada docenic, ale czy to znaczy, ze komiksy te staja sie lepsze z automatu?

Ależ skąd.
Ja wybrałem sobie Nikodema do rysowania "Mroku" nie dlatego, że był moim kolegą czy też miał jakieś inne referencje, ale dlatego, że widziałem jego prace w "AQQ" i "KKK". Spodobały mi się, więc zadzwoniłem do redakcji "KKK" (czy też byłej redakcji) i tam podano mi namiery na Nikodema.
Jemu z kolei spodobał się scenariusz i tak zrobiliśmy komiks.
Mieliśmy czekać z pracą nad albumem, aż dojdzie do perfekcji i wyeliminuje jakieś drobne błędy, które dla istoty komiksu "Mrok" i tak są bez znaczenia?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:38:21 am »
Panie Zaręba. Dyskusja z Panem nie ma większego sensu, gdyż żyje Pan w samozachwycie, wielbi tylko to, co sam zrobił, wydał i nie ma znaczenia jaką wartość obiektywnie to ma.
100 osób może Panu powiedzieć, że komiks jest słaby, ale to nie będzie Panu robiło różnicy, bo znajdzie się 1 klakier, który powie, że komiksy są SUUUUPPPEEEERR!!! I tylko ta opinia będzie miała znaczenie.

Cytuj
Cabała nie jest najlepszym rysownikiem w tym kraju. Jest bardzo dobry (Biocosmosis - tak, ale nie Mrok i nie Pomiodorowa), ale jest co najmniej kilku lepszych od niego
Cytuj
Nawet gdyby to była prawda, to co z tego? O czym to niby ma świadczyć?
Sugerujesz coś?
Odnosiłem się do fragmentu recenzji Henryka Tura, w której mówi, że Cabała to "obecnie najlepszy rysownik w tym kraju".

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:15:24 am »
Cytuj
Panie Zaręba. Dyskusja z Panem nie ma większego sensu, gdyż żyje Pan w samozachwycie, wielbi tylko to, co sam zrobił, wydał

Mylisz się. Widzę, że promowana przeze mnie wizja komiksu nie sprawdza się, dlatego niemal całkowicie usunąłem komiks zarówno z "Magazynu Fantastycznego" jak i z "Twojego Dowcipu" (to takie satyryczne pisemko). Zrezygnowałem także że wszelkich projektów komiksowych (a uwierz mi, było tego trochę) i nie zajmuję się pisaniem scenariuszy komiksowych od przeszło roku :)
W ramach "Strefy..." ukażą się wyłącznie te prace, które są już gotowe, oraz zakończenie rozpoczętych cykli (co w przypadku "Mroku" może trwać lata, o ile w ogóle, bo nie jest to już moim priorytetem).
Jak na kogoś, kto popadł w samozachwyt, to raczej nietypowe zachowanie, nieprawdaż?
Cytuj
100 osób może Panu powiedzieć, że komiks jest słaby, ale to nie będzie Panu robiło różnicy, bo znajdzie się 1 klakier, który powie, że komiksy są SUUUUPPPEEEERR!!! I tylko ta opinia będzie miała znaczenie.
Zgadza się. Co do wartości oceny moich komiksów, to w głębokim poważaniu mam opienię owych 100 i wyżej sobię cenię jedną wypowiedź Tura.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2009, 09:30:05 am wysłana przez Robert Zaręba »

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:41:13 am »
No i wszystko jasne w temacie.

Offline Henry

Odp: strefa
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:01:11 am »
Z pozycji wydanych przez R. Zarębę czytałem:
- Mrok,
- Pomidorową,
- Antologię Komiksu Polskiego.

To są rzeczy bardzo bardzo bardzo słabe.
Jeśli chodzi o scenariusz to zarówno Mrok, jak i Pomidorowa nie bronią się wcale.
Nuda. Złe, nieciekawe dialogi i męczenie czytelnika.
Graficznie - to najsłabsze dokonania Cabały, który w Biocosmosis udowadnia, że potrafi świetnie rysować. Nie w Mroku, nie w Pomiodorowej.
Cabała nie jest najlepszym rysownikiem w tym kraju. Jest bardzo dobry (Biocosmosis - tak, ale nie Mrok i nie Pomiodorowa), ale jest co najmniej kilku lepszych od niego (Śledź, KRL, Ryłko, Skutnik, Turek, Pałka - wymieniać dalej?).

A "Antologia"?
Smutne, że tak słabe prace mają być reprezentacją "Komiksu Polskiego". Większość wyglądała jakby powstały od niechcenia na nudnej lekcji.
Tylko Gierczak zasługiwał na uwagę.
Piszesz, że dzięki tej pozycji możemy poznać "co w rysowanych światach piszczy i w jakiej kondycji ma się krajowy rynek komiksowy".
Jeśli rzeczywiście to ma być miara polskiego komiksu, to jest z nim tragicznie. Na szczęście nie jest. Poza Gierkiem i Cabałą pozostali twórcy za wiele w polskim komiksie nie znaczą - to nie jest grupa wzorcowa.

Jak sam przyznajesz w swojej recenzji "Antologii" - nie siedzisz za bardzo w komiksie.
To prawda.

Ale widzisz - mi się w MROKU dialogu podobały. Znajomi, którzy czytali, porównywali to do Tarantino. Co do Cabały - wyraziłem swoje zdanie na temat i swoją opinię.
A czemuż to ANTOLOGIA nie miałaby reprezentować komiksu polskiego?  Jest tu kilkunastu polskich autorów, którzy jakby nie było rysują komiksy, prawda? Twórcy za wiele w nim nie znaczą? no wybacz, ale nigdy nie wiesz, kto co będzie znaczył jutro, jeśli jeszcze dziś nie :) Jak dla mnie Gierczak rysuje tragicznie, a to, co widziałem jego produkcji nie zasługuje na uwagę. No ale ja nie mieszkam na blokowisku i dresiarzy to chyba raz czy dwa w życiu widziałem, więc nie jestem czytelnikiem docelowym jego historii.

 

anything