trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:27:34 am »
Panie Henryku.
Ta Antologia nie reprezentuje komiksu polskiego i całe szczęście.
Nie jest miarodajna do stwierdzenia "co w rysowanych światach piszczy i w jakiej kondycji ma się krajowy rynek komiksowy".
Bo na szczęście "piszczy" o wiele, wiele więcej i o kilka klas lepiej.
Piszczy (oprócz nazwisk wyżej przeze mnie wymienionych) Gawronkiewicz, Oleksicki, ostatnio Ordon i Smektała (widział Pan Hellbreak - to jest światowy poziom, a nie komiksy z "Antologii"), piszczy Sztybor, Asu.
Maciej Łoś, Jacek Brodnicki czy Dawid Nowak - sorry, ale oni wcale nie są Reprezentacją Polskiego Komiksu. Nawet do dalekich rezerw się nie łapią.
Nie wiem, może zachwyt nad pracami z Antologi wynika z nieznajomości innych, o niebo lepszych rzeczy i braku punktu odniesienia?

Offline ljc

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 12, 2009, 12:57:37 pm »

Mylisz się. Widzę, że promowana przeze mnie wizja komiksu nie sprawdza się, dlatego niemal całkowicie usunąłem komiks zarówno z "Magazynu Fantastycznego" jak i z "Twojego Dowcipu" (to takie satyryczne pisemko). Zrezygnowałem także że wszelkich projektów komiksowych (a uwierz mi, było tego trochę) i nie zajmuję się pisaniem scenariuszy komiksowych od przeszło roku :)
W ramach "Strefy..." ukażą się wyłącznie te prace, które są już gotowe, oraz zakończenie rozpoczętych cykli (co w przypadku "Mroku" może trwać lata, o ile w ogóle, bo nie jest to już moim priorytetem).
Jak na kogoś, kto popadł w samozachwyt, to raczej nietypowe zachowanie, nieprawdaż?Zgadza się. Co do wartości oceny moich komiksów, to w głębokim poważaniu mam opienię owych 100 i wyżej sobię cenię jedną wypowiedź Tura.
czy to oznacza, że nowe komiksy nie będą już wychodziły i Strefa Komiksu, jako komiksowa inicjatywa wydawnicza, jest w fazie likwidacji -zwijania się z wypełnienim wcześniej podjętych zobowiazań?
tamtam!

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 12, 2009, 01:33:30 pm »
Cytuj
czy to oznacza, że nowe komiksy nie będą już wychodziły i Strefa Komiksu, jako komiksowa inicjatywa wydawnicza, jest w fazie likwidacji -zwijania się z wypełnienim wcześniej podjętych zobowiazań?
Dokładnie. Plan minimum zakładał wydanie 17 albumów, będących efektem dwuletniej pracy nad Strefą Komiksu w MF w czasach, gdzy nakład MF wynosił 15.000 egz :) (plan maximum zakładał stworzenie miesiecznika komiksowego prezentującego dorobek polskich rysowników). Obecnie wydaliśmy już 11 pozycji.
Cytuj
Bo na szczęście "piszczy" o wiele, wiele więcej i o kilka klas lepiej.
Piszczy (oprócz nazwisk wyżej przeze mnie wymienionych) Gawronkiewicz, Oleksicki, ostatnio Ordon i Smektała (widział Pan Hellbreak - to jest światowy poziom, a nie komiksy z "Antologii"), piszczy Sztybor, Asu.
Maciej Łoś, Jacek Brodnicki czy Dawid Nowak - sorry, ale oni wcale nie są Reprezentacją Polskiego Komiksu. Nawet do dalekich rezerw się nie łapią.

Z owych "piszczących", tylko Śledziu ma łatwość opowiadania komiksem dorównującą łatwości, z jaką językiem komiksu posługuje się Maciej Łoś. Reszta im do pięt nie dorasta.
Prace KRLa, Oleksickiego, Pałki, Skutnika, Turka czy Asu szanuję i pewnie gdybm je dostał, tobym je opublikował, ale to jest ta sama liga co Gierczak, Similak, Brodnicki, Święcki czy Wojciechowicz.
Resztę "piszczących" także cenię, ale nieco niżej.

Jeśli któryś z nich zrobi album na poziomie graficznym "Biocosmosis 3", to nawet postawię go obok Cabały i Gawronkiewicza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 01:06:01 am wysłana przez Robert Zaręba »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 12, 2009, 06:27:31 pm »
Na WSK 2010 ukażą się dwa albumy "Exodusu".
To dla mnie dobra wiadomość.

Ogólnie to jestem w trakcie kombinowania serii tekstów o komiksach z MF na blogaska.
Jak skończę, będę mógł się włączyć do dyskusji.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 12, 2009, 06:57:22 pm »
Reszta im do pięt nie dorasta.
Powiem tak:
 :lol:
uśmiałem się!

Offline ljc

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:14:56 pm »
Dokładnie. (...)
szkoda, bo to zawsze mniej komiksów...
btw: losy Mroku są, by tak rzec, mroczne?
tamtam!

Offline Henry

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:39:55 pm »
Panie Henryku.
Ta Antologia nie reprezentuje komiksu polskiego i całe szczęście.
Nie jest miarodajna do stwierdzenia "co w rysowanych światach piszczy i w jakiej kondycji ma się krajowy rynek komiksowy".
Bo na szczęście "piszczy" o wiele, wiele więcej i o kilka klas lepiej.
Piszczy (oprócz nazwisk wyżej przeze mnie wymienionych) Gawronkiewicz, Oleksicki, ostatnio Ordon i Smektała (widział Pan Hellbreak - to jest światowy poziom, a nie komiksy z "Antologii"), piszczy Sztybor, Asu.
Maciej Łoś, Jacek Brodnicki czy Dawid Nowak - sorry, ale oni wcale nie są Reprezentacją Polskiego Komiksu. Nawet do dalekich rezerw się nie łapią.
Nie wiem, może zachwyt nad pracami z Antologi wynika z nieznajomości innych, o niebo lepszych rzeczy i braku punktu odniesienia?

Dziękuję za polecenie. Gawronkiewicza oczywiście znam, resztę zapewne widziałem, ale nie kojarzę konkretnych tytułów.
No ale jeśli ci w antologii to nie pierwsza liga, to moim zdaniem i tak jest nieźle. na przykład Łoś - świetnie prowadzi narrację. I czy znałbym całą resztę wyliczonych na pamięć, czy też nie - po prostu w ANTOLOGII zaprezentowali się dobrze. Moim zdaniem oczywiście.
Dostałem dziś 3 nowe komiksy od wydawcy. Nie ukrywam, że mam o dwóch dość niskie zdanie. Tak uprzedzam, żeby nie było, że mnie ta rozmowa w jakiś sposób zasugerowała. Recenzje wkrótce.
Pozdrawiam

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:11:47 pm »
Cytuj
Dostałem dziś 3 nowe komiksy od wydawcy. Nie ukrywam, że mam o dwóch dość niskie zdanie. Recenzje wkrótce.
I ty Brutusie...

Offline Henry

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:47:34 pm »
Jak pisałem - jako recenzent jestem obiektywny.
Zresztą - Dąbrowski jest ok i polecę, bo autentycznie się parę razy zaśmiałem.

Offline kmh

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 13, 2009, 01:48:01 pm »
Jestem świeżo po obu częściach "Apokalipsy" i wbrew początkowym obawom, znalazłem kilka historii, które mi się spodobały.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:10:56 pm »
Ja tez sie pod tym podpisuje, wcale ta apokalipsa nie jest taka zla, jak probuja ja tu niektorzy przedstawiac.Btw przydalby sie dluzszy polski komiks podejmujacy tematyke swiata postapokaliptycznego.   
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:17:12 pm »
Ja taki narysowałem
i wydałem w 2005.
W tym roku może zrobię reedycję.

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:22:28 pm »
A jak sie ten komiks nazywal i kiedy mozna sie spodziewac tej reedycji?
dzieki za odowiedz
pozdro 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:15:34 am »
Cytuj
W tym roku może zrobię reedycję
Wydawcę pewnie już masz, ale jakbyś miał problem, chętnie rzuciłbym na ten komiks okiem. Fachowca ;)

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:53:03 am »
Skądinąd wiem, że masz pierwsze wydanie w kolekcji.
Chodzi mi o Laleczki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 09:22:17 am wysłana przez Maciejaszek »

 

anything