Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Belzebiusz

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:21:31 am »
przydalby sie dluzszy polski komiks podejmujacy tematyke swiata postapokaliptycznego.   

czy takim komiksem nie jest przypadkiem "Ósma czara"?
Nie chce mi się pisać...

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:13:07 pm »
Cytuj
Skądinąd wiem, że masz pierwsze wydanie w kolekcji.
Chodzi mi o Laleczki
Rzeczywiście komiks nie jest mi obcy, ale na półkach go nie mam.

O ile sobie przypominam, objętościowo nie był za bogaty, więc spokojnie możnaby go uzupełnić o Twoje shorty i szarpnąć się na jakiś albumik autorski.
Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam na maila.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 01:02:54 am wysłana przez Robert Zaręba »

Offline kmh

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 15, 2009, 03:49:33 pm »
czy takim komiksem nie jest przypadkiem "Ósma czara"?
No to może nowy komiks. Bez boga i raju, ale z mutantami, gangami pustkowi i neowesternem.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Henry

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:09:38 pm »
czy takim komiksem nie jest przypadkiem "Ósma czara"?

Och, to był wspaniały komiks. Takich pozycji mi brakuje.
BTW - fajny nick :)

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:21:56 pm »
Cytuj
No to może nowy komiks. Bez boga i raju, ale z mutantami, gangami pustkowi i neowesternem.
Najlepiej by było.
Tyle tylko, że "Strefa Komiksu" to od dłuższego już czasu działalność hobbystyczna.
Możemy się jeszcze pobawić w komiksy autorskie gromadzące dotyczas powstałe prace (wzbogacone o premiery), jakieś antologie tematyczene, ale nie jestem w stanie finansować nowych projektów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 01:03:52 am wysłana przez Robert Zaręba »

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:19:20 pm »
Tzn. wiem, ze osma czara podejmuje tematyke swiata postapokalitycznego(ten komiks tez mi sie bardzo podoba), ale mi chodzi o jakis nowy komiks. Pomysl Kmh uwazam za calkiem fajny.
Chcialbym przeczytac jakis dluzszy komiks z Apokalipsa w tle, moze kiedys sie doczekam(moze jakas hardkorowa, ultrapesymistyczna wizja swiata po zagladzie z wszelkimi wynaturzeniami itp) 
Ogolnie to antologie Apokalipsowa oceniam in plus, fajna inicjatywa i calkiem niezle wykonanie.     
pozdro       
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:41:37 am »
Cytuj
Chcialbym przeczytac jakis dluzszy komiks z Apokalipsa w tle, moze kiedys sie doczekam(moze jakas hardkorowa, ultrapesymistyczna wizja swiata po zagladzie z wszelkimi wynaturzeniami itp)


Miałem kiedyś pomysł na komiks osadzony w takim uniwersum i nawet dość szczegółowo konsultowałem go z Nikodemem Cabałą. Doszliśmy do wniosku, że najodpowiedniejszym rysownikem dla tego projektu byłby Filip Myszkowski. Niestety, wtedy jakoś nie udało mi się nawiązać współpracy z Filipem. Później zarzuciliśmy kilka projektów, w tym i ten.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 06:56:36 pm wysłana przez Robert Zaręba »

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 16, 2009, 11:51:06 am »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2009/02/recenzja-antologii-strefa-komiksu-apokalipsa-cz-1

Czytam tę recenzję i własnym oczom nie wierzę.
Widzę, że już tylko wystarczy pojawić się w Strefie, żeby na dzień dobry dostać w ryja. I dotyczy to nie tylko debiutantów, ale i takich filarów współczesnego polskiego komiksu jak KRL, Myszkowski czy Dąbrowski.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 16, 2009, 12:01:29 pm »
To tylko potwierdza moją opinię, że Henryk Tur nie zna się na komiksach. :doubt:

Offline Mysza_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 16, 2009, 12:26:36 pm »
lol. strach pomyśleć jakie odczucia towarzyszyłyby autorowi recki po przeczytaniu jedynki Bezbóla w całości.
  Te 3 strony streszczenia to nie był jednak dobry pomysł Robert. Brak w tym ciągłości jaka była na tych oryginalnie 50 stronach. to by dopiero mogło recenzenta skosić wulgarnością i rynsztokiem.
  Ale żeby nie było, że na buca wychodzę co broni swojego "dzieła". Święte prawo recenzenta mieć taką a nie inna opinie o tym komiksie. Ten poziom zdystansowanego hardkoru nie musi trafiać do wszystkich. Choć ciekawa sprawa z tym komiksem bo wiem,że zdarzało się że ludzie płakali czytając obie części. Poczucia humoru rzecz względna , ot tyle:]

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 16, 2009, 12:32:19 pm »
Święte prawo recenzenta mieć taką a nie inna opinie o tym komiksie.
Prawda to.
Jest tylko jedno "ale":
warto mieć jako-takie pojęcie w temacie o którym się pisze...
Tak jak nie zgadzałem się z opinią p. Tura, który zachwycał się słabiutką "Antologią", tak nigdy nie zrozumiem jak można było "Bezból" nazwać "debilnym".

Offline Mysza_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 16, 2009, 12:38:00 pm »
Kingpin, po prostu autor recki to nie jest ten target. Oryginalnym targetem był czytelnik znina "Tfór". Do dziś pamiętam jak nam cały nakład tego numeru zniknął ze stołu w 2 godziny na giełdzie, na którymś tam MFK. Kto go zgarnął? Właśnie ten docelowy target. Menele spod monopolowego to nie byli o ile pamiętam;D
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 12:41:05 pm wysłana przez Mysza_ »

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 16, 2009, 12:39:29 pm »
Prawda to.
Jest tylko jedno "ale":
warto mieć jako-takie pojęcie w temacie o którym się pisze...
Tak jak nie zgadzałem się z opinią p. Tura, który zachwycał się słabiutką "Antologią", tak nigdy nie zrozumiem jak można było "Bezból" nazwać "debilnym".

Bo jest debilny. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 16, 2009, 12:42:49 pm »
po prostu autor recki to nie jest ten target
To nawet nie o to chodzi, że to nie ten target.
Ja się nie znam na kinie radzieckim, dlatego nie ośmieliłbym się napisać recenzji filmu "Lecą żurawie"...
to jest tego typu kwestia...

edit:
Cytuj
Bo jest debilny. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.
A! To widzisz, ja nie załapałem, że to o pozytywne znaczenie chodzi.
No, to zmienia postać rzeczy. Bardzo dobra recka zatem!

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 16, 2009, 01:15:15 pm »
Cytuj
Te 3 strony streszczenia to nie był jednak dobry pomysł Robert. Brak w tym ciągłości jaka była na tych oryginalnie 50 stronach.
Czy ja wiem?
Jak bym miał do wyboru te 3 strony czy całość, to dołożyłbym 47 stron do antologii i opublikował całość.
Ale ja miałem do wyboru 3 albo 0 więc wybrałem 3 :)
I wcale tego nie żałuję, bo uważm, że "Bezból 1" to zajebisty komiks, a mimo to przeszedł prawie bez echa. Była okazja o nim przypomnieć, więc z niej skorzystałem.
Cytuj
Ja się nie znam na kinie radzieckim, dlatego nie ośmieliłbym się napisać recenzji filmu "Lecą żurawie"...
to jest tego typu kwestia...
A niby dlaczego nie?
Tak trudno ująć w słowa co ci się w filmie podoba a co nie? Co cię ujęło, a co odrzuciło? Tak trudno wyrazić własny sąd?
Szanuję zdanie Henryka właśnie dlatego, że to robi. Wyraża własny sąd.
I nie odmawiam mu prawa do krytyki, tylko stwierdzam fakt, że co by się w Strefie nie ukazało, jest ostro krytykowane.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 01:42:42 pm wysłana przez Robert Zaręba »