trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 374864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śledziu

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 19, 2009, 02:12:40 pm »
E, T & P wyszły dwa albumy( świeży stuff, nieproduktowy), pierwszy z Zin Zin Press drugi z Mandragory. Z tym drugim mam troszkę żal do Filipa, że zwulgaryzował dialogi( serio), bo historia tego nie potrzebowała, Strachy sam by chętnie zobaczył wydane osobno( to oczywiste).

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 19, 2009, 02:23:47 pm »
Cytuj
E, T & P wyszły dwa albumy( świeży stuff, nieproduktowy), pierwszy z Zin Zin Press drugi z Mandragory.
Chodziło mi o epizody z "Produktu".
Cytuj
dlaczego nikt podczas takiej dyskusji nie pokusi się np. o zbadanie np. fnomenu Baranowskiego. kiedyś 300 000 egzemplarzy, dziś 500 sztuk z bólem.
Dokładnie o to mi chodzi. Takie badanie musiałoby uwzględniać każdy aspekt rynku dawniej i dziś, w tym także, jak to nazwałeś "fenomen Baranowskiego". 
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 12:56:42 am wysłana przez Robert Zaręba »

Offline Mysza_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 19, 2009, 02:27:36 pm »
Autentycznie dziwi mnie, dlaczego "Bezból" nie został do tej pory wydany w wypasionym albumie.
eee, Rober żartujesz sobie;D  poszło w zinie Tfur, teraz trochę w Apokalipsie- starczy.To nie jest rzecz do pełnego obiegu!to punk rock underground! lol

Cytuj
To samo tyczy się innych komiksów Filipa: "Emilia, Tank & Profesor" i "Strachów".
i tu mam podobnie zdanie .Poszło docelowo w Produkcie- też starczy. Odgrzewaniu starych kotletów i wydawaniu tego samego raz jeszcze mówię stanowcze nie.
-----------------
a przy okazji, znalazłem dzisiaj stary rysunek z Bezbólem, który popełniłem przy okazji pierwszej części. dla wszystkich czytających ten potok słów, którzy nie wiedzą o co chodzi- chodzi mniej więcej o to:
http://img26.imageshack.us/img26/8098/bezblpa8.jpg
(matko zasłoń dziecku oczy!)

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 19, 2009, 02:44:18 pm »
Cytuj
Odgrzewaniu starych kotletów i wydawaniu tego samego raz jeszcze mówię stanowcze nie.
O Matko Boska, co Ty wypisujesz?
Gdyby wszyscy mieli takie podejście, jak Ty, zniknęłaby taka polska tradycja, jak świąteczne oglądanie "Kevina" czy "Szklanej pułapki"! Co to byłyby za święta?! Bez Kevina?!

A tak na poważnie, to nie do końca jest prawdą, co piszesz.
Kiedy ukazał się ostatni numer "Produktu" mój najmłodszy syn czytał jeszcze Kaczora Donalda. Dla jego pokolenia "Produkt" nie istnieje. On oczywiście ma dostęp do moich komiksów, więc sobie przeczyta co będzie chciał, ale inne dzieciaki, którzy nie mają starych interesujących się komiksem, nie mają na to żadnych szans. A jakby był w albumie, zawsze gdzieś możnaby go trafić; na giełdzie, w Inetrnecie, itd.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 19, 2009, 02:48:26 pm »
A jakby był w albumie, zawsze gdzieś możnaby go trafić; na giełdzie, w Inetrnecie, itd.
a jak jest w Produkcie, to nie można trafić na giełdzie albo w Internecie?

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 19, 2009, 02:55:39 pm »
Na stare Produkty można było nawet trafić w ubiegłe lato nad morzem w tych wszystkich namiotach z książkami za grosze...

KRL

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 19, 2009, 03:02:49 pm »
co nie zmienia faktu, że oficjalne liczby sprzedaży (te które miały fakturkę, że sprzedane) na prawdę nie były takie złe. biły średnio....tak ... 20 razy nakład nowych albumów Baranowskiego.

ale 300 000 to nie było. przyznajemy. bijemy się w piersi.

100 000 płyt sprzedał zespół feel (wszystkich razem wziętych)

7 tys płyt sprzedawali tede i im podobni raperzy.

sprzedano u nas 200 000 sztuk  "kodu leonarda da vinci" dana browna.

jeżeli ktoś wierzy w nakłady 300 000 to jest poszkodowany przez naturę.

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 03:13:56 pm wysłana przez KRL »

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 19, 2009, 03:05:16 pm »
Akurat kotlety z Produktu to proszę odgrzewać.
Bo to były:
a) kotlety bardzo smaczne
b) kotlety z bardzo długim okresem przydatności do spożycia

Offline Mysza_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 19, 2009, 03:19:56 pm »
c) ale te kotlety i tak kto ma mieć w chacie na półce już ma, zna ich smak a na nabycie nowego czytelnika to sorry, nie liczyłbym.
 Nie wierze w nowych czytelników komiksów w Polsce.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 19, 2009, 03:30:47 pm »
Cytuj
co nie zmienia faktu, że oficjalne liczby sprzedaży (te które miały fakturkę, że sprzedane) na prawdę nie były takie złe. biły średnio....tak ... 20 razy nakład nowych albumów Baranowskiego.

Bo to fajny produkt był :)
Załóżcie wreszcie jakieś stowarzyszenie i wystąpnie do odpowiedniego organu o sfinansowanie takiego magazynu. Jak sobie pomyślę, że budżet jednej inscenizacji bitwy na ulicach miasta wystarczyłby na żywot takiego magazynu przez cały rok, to mnie szlag trafia.

Co do odgrzewanych kotletów, to chętnie widziałbym komiksową serię (w jednej szacie graficznej) skupiającą wszystkie te historie w odcinkach z "Produktu", których uzbierałoby się na album.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 06:54:05 pm wysłana przez Robert Zaręba »

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 19, 2009, 03:41:17 pm »
Ale niektóre rzeczy fajnie byłoby zebrać do kupy i wydać w jakimś bezpiecznym nakładzie.
Ewentulanie dosztukować 20 stron dodatków np. szkice i jakąś premierową historię. Osiedle, ETiP, Strachy, Gangsta i pewnie jeszcze coś
mołyby zdać egzamin w takiej formie. Piszę za siebie oczywiście. Ja bym coś takiego chętnie kupił, miał i wracał sobie czasem.
Pomimo tego, że Produkty na półce mam.

KRL

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 19, 2009, 03:42:47 pm »
Cytuj
Załóżcie wreszcie jakieś stowarzyszenie i wystąpnie do odpowiedniego organu o sfinansowanie takiego magazynu.

i zamiast wilqu byłby popiełuszko, zamiast osiedla swoboda - obrona warszawy w 1944, zamiast paroovki - losy solidarności, a w miejsce strefy kwasu - nieznane losy cicho-ciemnych.

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 19, 2009, 03:52:59 pm »
Cytuj
zamiast wilqu byłby popiełuszko, zamiast osiedla swoboda - obrona warszawy w 1944, zamiast paroovki - losy solidarności, a w miejsce strefy kwasu - nieznane losy cicho-ciemnych.
Istnieje takie ryzyko :)

Offline ljc

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 19, 2009, 05:14:31 pm »
i zamiast wilqu byłby popiełuszko, zamiast osiedla swoboda - obrona warszawy w 1944, zamiast paroovki - losy solidarności, a w miejsce strefy kwasu - nieznane losy cicho-ciemnych.
nie zamiast, ale obok - cichociemni byli kozakami! - każdy z tych tematów przy odpowiednim ugryzieniu może być kanwą kozackiej historii (a nie takie encyklopedycznej definicji z obrazkami)

a co do syndromu Baranowskiego (git określenie!) - tfuj jest zajebisty graficznie, ale tylko graficznie - scenariusz jest nomem omen do bani - nikt tego nie kupuje także ze względu na cenę i dostepność (i tak imo nieźle zszedł) - tfuj to też kamyczek do wywiadu z Kopciem - Baranowski mógł wydać ten komiks w Egmoncie takim np, ale nie chciał, bo mu zaproponowali za mało jego zdaniem kasy (nie podam kwoty, bo nie chcę niepotrzebnie przekręcić)

a Myszy wolałbym nowy kotlet niż odrzewane kotlety (np w Strefie Komiksu:)

tamtam!

KRL

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 19, 2009, 05:36:36 pm »
ale dlaczego zaproponowali tak mało? według Baranowskiego, ofkors. czyżby nie było popytu? czy wydawca zrezygnował bo mu się przelewało i nie potrzebował następnej pozycji w ofercie?


a ty wierzysz, że za państwowe pieniądze to można pokazać cichociemnych kozaków? bez różańców w dłoniach, pieśni na ustach i twarzy Małaszyńskiego?  że oni np. krzyczeli "ku*wa" kiedy
trafiała ich kula?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 05:44:55 pm wysłana przez KRL »