Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 29, 2013, 07:37:49 am »
      Grzegorio
Mamy problemy z komunikacją na poziomie podstawowym.,  Kiedy ja piszę, hobby, Ty piszesz „hobby”. A przecież to zasadnicza różnica.
Gdybym miał fundusze na kontynuowanie "Gwiezdnych  Bezdroży", to dalej rysowałby by je Rycho, bo możesz być pewny, że nasza  współpraca układa się doskonale. :biggrin:
Nawimar
Komiksy Similaka naprawdę się ludziom podobają. Robiłem kiedyś takie ankiety skierowane do kilkudziesięciu tysięcy czytelników TD i MD (bardzo zróżnicowana grupa odbiorców), to Pan Zygmunt zawsze był na podium. Ponadto drukuję go nie tylko ja, ale kilkanaście czasopism z całej Polski. Jeśli oni wszyscy się mylą, to jestem w doskonałym towarzystwie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 07:46:54 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 29, 2013, 07:59:29 am »
Strefo - wiem, że się podobają, bo sam z przyjemnością je czytuję. Żałuję tylko, że nie miałem sposobności czytywać ich wcześniej. Gdyby jego prace publikował np. KAW albo w "Świecie Młodych" (m.in. "Zawisze Czarnego") prawdopodobnie dziś Zygmunt Similak byłby bezdyskusyjnie uważany za jednego z klasyków polskiego komiksu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 08:06:28 am wysłana przez Nawimar »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:13:37 am »
Za komuny pan Zgmunt zajmowa się głównie story artem (nawet o tym nie wiedząc :D ) zaś do rysownia dłuższych form komiksowych namówił go jego kolega historyk. Tak powstał "Zawisza Czarny" i "Bitwa pod Grunwaldem" i jeszcze kilka krótszych historii. Te komiksy ukazały się w odcinach w "Dzienniku Łódzkim", ale na tym przygoda Similaka z komiksem się skończyła. Dopiero ja namówiłem go do rysowania najpierw "Gangu Mister Dowcipa" dla czasopism humorystycznych, a później "Triumwiratu".

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:14:49 am »
Grzegorio, Julek, po pierwsze, jeśli w ramach swojego hobby macie ochotę narysować jakiś komiks i zrobicie to lepiej od Pana Zygmunta, chętnie go w ramach "Strefy Komiksu" opublikuję.

Ależ Robercie... Po co wytaczać takie wielkie działa - żeby od razu zarzucać czytelnikowi, że jak mu się nie podoba, to niech zrobi lepiej? Po wielu się tego mogłem spodziewać, ale nie po Tobie.

Do Zygmunta Similak nic nie mam, ba - ma kilka dobrych rzeczy na swoim koncie, choć wirtuozem ołówka to on nie jest. Ale ta okładka, nie dość że to suchar jakich mało, to jeszcze jest zwyczajnie paskudna. Poważnie, pomyśl czy nie dałoby się jej czymś zastąpić!

N.N.

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:26:13 am »
Za komuny pan Zgmunt zajmowa się głównie story artem (nawet o tym nie wiedząc :D )
Życzliwie odradzam posługiwanie się tym terminem, chyba, że w celach prześmiewczych. W mojej (wciąż-nie-mogącej-się-ukazać) książce ponad sto stron poświęciłem na dokładne wyjaśnienie, czemu ten termin jest niedobry. Nie chciałbym, żeby Similak oberwał rykoszetem za coś, co nie jest jego winą.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:27:41 am »
Julek, ależ kompletnie nie o to chodzi.
"Strefa. Komiksu" jest dla każdego. Inaczej widzisz komiks, inaczej go sobie wyobrażasz, jest Twoim hobby i chcesz spróbować swych sił, łamy magazynu są dla Ciebie otwarte.
Ta okładka ma drugie dno. Jak każdy szanujący się story arcik :wink: . Oczywiście popracujemy nad nią, ale rysunek pozostanie.
N.N.
My tu sobie trchę dworujemy.

N.N.

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #636 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:46:55 am »
N.N.
My tu sobie trchę dworujemy.
Ja wiem. Apeluję tylko o to, żebyście dworowali tak, żeby inni też o tym wiedzieli. Bo kiedy wydawca mówi " pan Zygmunt zajmował się głównie story artem", to  przez jakiegoś odbiorcę mało wrażliwego na ironię może to zostać wzięte serio. Przykłady pisania, przepisywania i opacznego cytowania bzdur przez osoby, które legitymują się nabytą niechęcią do tzw. znanych znawców i produkują teksty charakteryzujące się tym, że wyglądają jak napisane przez nieznanych dyletantów i naprawdę takimi są, sprawiły, że mam realne powody do obaw.

Offline hans

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:51:37 am »
W mojej (wciąż-nie-mogącej-się-ukazać) książce

Aż z ciekawości zajrzałem do sklepu Gildii. Widzę, że kolejna pozycja poleciała na marzec - pusty się robi ten luty:/

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:58:34 am »
Julek, ależ kompletnie nie o to chodzi. "Strefa. Komiksu" jest dla każdego. Inaczej widzisz komiks, inaczej go sobie wyobrażasz, jest Twoim hobby i chcesz spróbować swych sił, łamy magazynu są dla Ciebie otwarte.

Ta okładka ma drugie dno. Jak każdy szanujący się story arcik . Oczywiście popracujemy nad nią, ale rysunek pozostanie.

To, że inaczej widzę komiks, nie znaczy, że jestem twórcą - nie do końca więc rozumiem o co cały ten post. Na mnie po prostu ta okładka fatalne wrażenie zrobiła. Żart nie ten (choć może tego drugiego dna nie potrafię dostrzec), graficznie dalekie od doskonałości, że o estetyce i błędach nie wspomnę.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:17:00 am »
Julek, spora część komiksowa uważa, że aby zrobić dobry komiks, wcale nie trzeba dobrze rysować. Ani nawet dobrze pisać. Wystarczy samo przeświadczenie, że ma się coś komiksem do powiedzenia. Do końca się z tym nie zgadzam, ale spróbować zawsze warto ;)
N.N., długo pracowałem nad tym, aby się wyzbyć tych zółtych buziek na końcu każdego zdania. A tu taki cios w plecy ;)

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:34:15 am »
Jak pisze - nie należy ani do tej części komiksowa co uważa, że umie pisać i rysować, ani do tej co jest przeświadczona, że ma coś komiksem do powiedzenia. Ale - zamknijmy ten temat, bo chyba już sobie nasze stanowiska wyklarowaliśmy, choć dalej uważam, że Twój zarzut wobec mnie był... dziwaczyny.

Aha, no i ;)

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #641 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:37:21 am »
Hans
 
Najwyraźniej Bydgoska Sobota z Komiksem zyskuje na znaczeniu i popularności :)

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 29, 2013, 02:15:07 pm »
Strefo - wiem, że się podobają, bo sam z przyjemnością je czytuję. Żałuję tylko, że nie miałem sposobności czytywać ich wcześniej. Gdyby jego prace publikował np. KAW albo w "Świecie Młodych" (m.in. "Zawisze Czarnego") prawdopodobnie dziś Zygmunt Similak byłby bezdyskusyjnie uważany za jednego z klasyków polskiego komiksu.

A cóż się stało z przywołanym Wojtkiem Birkiem? Bo chciałem spytać o kontekst albo źródło tej wypowiedzi. Z czystej ciekawości.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #643 dnia: Styczeń 29, 2013, 02:31:00 pm »
Nie mam pojęcia cóż stało się z Wojtkiem Birkiem. Trzeba go o to spytać. Ze swej strony liczę, że z nim wszystko w porządku. Natomiast zacytowana w Twoim poście wypowiedź wynikła z kontekstu obecnej w tym wątku wymiany zdań oraz subiektywnego gustu piszącego te słowa.
 

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #644 dnia: Styczeń 29, 2013, 03:31:15 pm »
Bodajże w 2003 lub 2004 roku podczas Podkarpackich Spotkań z Komiksem prezentowałem plansze komiksów przygotowanych z myślą o "Magazynie Fantastycznym", w tym cały, ukończony już album "Triumwirat - Smok". Wojtek Birek przeglądając plansze wypowiedział z grubsza to, co zacytował Nawimar.
Jak się później dowiedziałem, moje poglądy na temat komiksu niespecjalnie przypadły uczastnikom spotkania do gustu, natomiast same prezentowane komiksy, szczególnie "Gwiezdne Bezdroża", "Triumwirat" i "Exodus" spodobały się.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 03:43:31 pm wysłana przez Strefa Komiksu »