Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 376267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #645 dnia: Luty 10, 2013, 07:57:00 am »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 02, 2013, 11:20:34 am »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 08, 2013, 09:03:35 pm »
ups, pomyliłem forka  :cry: 
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2013, 09:08:43 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #648 dnia: Maj 30, 2013, 09:33:47 pm »

Offline Grzegorio

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #649 dnia: Maj 30, 2013, 09:44:38 pm »
Panie drogi, prośba wielka, weź Pan Ryśka Dąbrowskiego zachęć znowu do współpracy, bo jednak Z. Similak w komiksie porusza się, delikatnie mówiąc malo absorbująco. Naprawdę...

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 30, 2013, 10:07:54 pm »
Pomijając fakt, że ja bardzo lubię kreskę Similaka, już sobie wyobrażam, jak dzwonię do Rycha i mówię: Weź i rzuć tę dobrze płatną robotę u Urbana i zajmij się moim komiksem hobbystycznym. No, weź, no...
Miałbym go na sumieniu, bo na bank zszedłby ze śmiechu ;)

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #651 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:57:35 pm »
Kiedy w końcu będzie ta publicystyczna "Strefa"?

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #652 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:18:17 pm »
Sprawy się skomplikowały. Kiedy miałem czas zająć się składem, drukiem, itd, czekałem na materiały. Kiedy w końcu prace nadeszły, ja nie mam czasu. Robię co mogę, ale teraz to niestety trochę potrwa.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #653 dnia: Listopad 22, 2013, 08:40:59 am »

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #654 dnia: Listopad 22, 2013, 01:21:44 pm »
Sprawy się skomplikowały. Kiedy miałem czas zająć się składem, drukiem, itd, czekałem na materiały. Kiedy w końcu prace nadeszły, ja nie mam czasu. Robię co mogę, ale teraz to niestety trochę potrwa.
Jakiś termin, przybliżony, premiery?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #655 dnia: Listopad 22, 2013, 05:00:53 pm »


Cytuj
Jakiś termin, przybliżony, premiery?
Twoje pytanie dotyczy "Strefy Komiksu - Publicystycznie?"


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #656 dnia: Styczeń 08, 2014, 08:11:48 am »
No to jedziemy. Czas najwyższy, bo tyle zaległości do odrobienia.


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/01/shorty.html


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 15, 2014, 05:47:07 pm »
Kolejna "Strefa Komiksu" już wydrukowana, a w niej wywiad z Nikodemem Cabałą. Zapraszam :)


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/02/zapraszamy-do-wywiadu-z-nikodemem-cabaa.html


Offline vivaadeal

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 15, 2014, 06:51:23 pm »
Kolejna "Strefa Komiksu" już wydrukowana, a w niej wywiad z Nikodemem Cabałą. Zapraszam :smile:

Bardzo interesujący wywiad. Ja na szybko chciałem się odnieść tylko do jednego stwierdzenia.
Na pytanie o promocję komiksu, Pan Cabała mówi:
Cytuj
Przede wszystkim trzeba edukować. Nie jestem pewien ,jak to w tej chwili wygląda, ale ja nigdy nie zetknąłem się z komiksem w szkole.

Nie jest prawdą, że komiksu w szkołach nie ma. Jest on obecny na lekcjach j. polskiego w programie klas 4-6. Na pewno pojawiają się przedruki Tytusa. O szczegóły musiałbym dopytać moją szanowną rodzicielkę, która jest nauczycielką (gdyby ktoś bardzo chciał).  Problemem jest jednak podejście nauczyciela do tematu. Na przykładzie własnej matki wiem, że często jest to dla nich całkowicie obcy temat, katorga, przez którą trzeba jak najszybciej przelecieć. Może poprawa nastąpi wraz z wymianą pokoleń nauczycieli. Zresztą Pan Cabała sam jest tego poniekąd świadomy, mówiąc że "Można by się nawet pokusić o tezę, że im krótsza historia komiksu w danym kraju tym mniejszy jego udział w kulturze i społecznej świadomości".

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 15, 2014, 07:14:48 pm »
Jestem ciekaw jakie tytuły miał na myśli Nikodem Cabała mówiąc o tej trzeciej grupie komiksów - "Trzeci nurt to komiksy tworzone za pieniądze uzyskane ze środków publicznych.". Wypowiedź nie została niestety o nie uzupełniona, a wywiadujący nie dopytał. Z tej wypowiedzi wynika, że jest to jakiś poważny segment rynku, a twórcom tych komiksów żyje się z ich tworzenia dobrze i dostatnio. Chciałbym też wiedzieć o jakich konkretnie komiksach mówią obaj panowie, rozprawiając o tzw. komiksie "artystowskim". Czy np. "Rewolucje" to komiks artystowski? Czy komiksy Wojtka Stefańca to komiksy artystowskie? Czy "Nest" Marka Turka również zalicza się do tego nurtu? Fajnie byłoby, gdyby ludzie posługujący się tym określeniem ukuli jakąś konkretną definicję i poparli ją przykładami.

 

anything