Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #660 dnia: Luty 15, 2014, 08:14:51 pm »
Cytuj
O szczegóły musiałbym dopytać moją szanowną rodzicielkę, która jest nauczycielką (gdyby ktoś bardzo chciał).
Po ostatnie reformie podręczniki do języka polskiego w klasach 4-6 i gimnazjum zaroiły się fragmentami komiksów, a w podręcznikach do nauki języków obcych komiks jest obecny od lat. Jednakże temat jest tak ujęty, że niewiele to w postrzeganiu komiksu zmienia.


Jaszcząb, różne komiksy mają dofinansowania z różnych źródeł. Przecież to nie jest tajemnica i można sobie poszukać. To samo dotyczy pewnych funkcjonujących w środowisku pojęć. Wpisz stosowne hasło w google i poczytaj trochę.


Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #661 dnia: Luty 15, 2014, 08:19:47 pm »
Dzięki za odpowiedź i radę. W wolnej chwili skorzystam z wyszukiwarki i poszukam komiksów, o których mówi Nikodem oraz definicji komiksu artystowskiego.

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #662 dnia: Luty 15, 2014, 09:25:21 pm »
W wolnej chwili skorzystam z wyszukiwarki i poszukam komiksów, o których mówi Nikodem oraz definicji komiksu artystowskiego.

Jak znajdziesz to podrzuc jakies linki (ja probowalem, ale wyniki wyszukiwania sa rownie pojechane jak tezy padajace w powyzszym wywiadzie)

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #663 dnia: Luty 15, 2014, 09:30:55 pm »
Po ostatnie reformie podręczniki do języka polskiego w klasach 4-6 i gimnazjum zaroiły się fragmentami komiksów, a w podręcznikach do nauki języków obcych komiks jest obecny od lat. Jednakże temat jest tak ujęty, że niewiele to w postrzeganiu komiksu zmienia.

Robercie!

To, co piszesz to piramidalna bzdura. Pod wieloma względami. Z racji zawodu i wykształcenia z podręcznikami i programem nauczania w szkole/szkołach mam styczność dość regularnie. Komiks, jak zresztą wszystko, co przerabia się w szkole, ma służyć celom dydaktycznym i realizacją podstawy programowej. Niestety (lub stety) "promocja" (bo chyba o to Ci chodzi) komiksu nie jest celem edukacji szkolnej. I bardzo dobrze, nawiasem mówiąc.

Natomiast sposobowi, w jaki komiks został wprowadzony do szkół (z moich doświadczeń, w podręcznikach, z którymi miałem okazje pracować, w założeniach, które są realizowane) trudno cokolwiek zarzucać - ani na poziomie merytorycznym, ani w warstwie dydaktycznej, ani w jakiejkolwiek innej.

Offline holcman

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #664 dnia: Luty 15, 2014, 09:50:21 pm »
Kolejna "Strefa Komiksu" już wydrukowana, a w niej wywiad z Nikodemem Cabałą. Zapraszam :smile:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/02/zapraszamy-do-wywiadu-z-nikodemem-cabaa.html



Myślałem, żeby się punkt po punkcie odnieść do wypowiedzi Nikodema (a może głównie do pytań), ale są zdecydowanie ciekawsze rzeczy do robienia.
Napiszę więc tylko - świetny wywiad! Jak ze złotych lat "Trybuny Ludu"!
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2014, 09:56:55 pm wysłana przez holcman »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #665 dnia: Luty 15, 2014, 11:51:56 pm »
Cytuj
Robercie! To, co piszesz to piramidalna bzdura. Pod wieloma względami. Z racji zawodu i wykształcenia z podręcznikami i programem nauczania w szkole/szkołach mam styczność dość regularnie. Komiks, jak zresztą wszystko, co przerabia się w szkole, ma służyć celom dydaktycznym i realizacją podstawy programowej. Niestety (lub stety) "promocja" (bo chyba o to Ci chodzi) komiksu nie jest celem edukacji szkolnej. I bardzo dobrze, nawiasem mówiąc.

Nie piszę o promocji, ale o postrzeganiu komiksu. Wrzucenie do podręcznika kilku fragmentów znanych komiksów i upewnienie się, czy dzieciaki zrozumiały ich treść, to naprawdę niewiele. Nie zmienia to obrazu komiksu w oczach dzieci. Nie przynosi żadnych efektów.

Cytuj
Napiszę więc tylko - świetny wywiad! Jak ze złotych lat "Trybuny Ludu"!

Spoko, i tak wiele mu brakuje do "rzetelności" i "lotności" recenzji w "Bicepsie" :biggrin:



Cytuj
Jak znajdziesz to podrzuc jakies linki (ja probowalem, ale wyniki wyszukiwania sa rownie pojechane jak tezy padajace w powyzszym wywiadzie)

Jacy nagle wszyscy niekumaci :biggrin:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #666 dnia: Luty 16, 2014, 12:06:11 pm »

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #667 dnia: Luty 16, 2014, 01:02:13 pm »
różne komiksy mają dofinansowania z różnych źródeł. Przecież to nie jest tajemnica i można sobie poszukać. To samo dotyczy pewnych funkcjonujących w środowisku pojęć. Wpisz stosowne hasło w google i poczytaj trochę.

Jacy nagle wszyscy niekumaci :biggrin:

Odsylasz do google to szukam w google, a ze w google bzdury, to pytam u zrodla.
No coz, skoro zrodlo woli medrkowac, zamiast odniesc sie do konkretnego pytania Jaszcza, to trudno  :roll:

Offline Julek_

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #668 dnia: Luty 16, 2014, 01:05:51 pm »
Nie piszę o promocji, ale o postrzeganiu komiksu. Wrzucenie do podręcznika kilku fragmentów znanych komiksów i upewnienie się, czy dzieciaki zrozumiały ich treść, to naprawdę niewiele. Nie zmienia to obrazu komiksu w oczach dzieci. Nie przynosi żadnych efektów

Szkoła ma zmieniać postrzeganie komiksu? Włączenie do podstawy programowej komiksu to wg. Ciebie wrzucenie do podręczników kilku fragmentów komiksu? Robercie, znowu wpisujesz się w obecny na forum trend "kompletnie nie mam pojecia, ale sie wypowiem".

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #669 dnia: Luty 16, 2014, 01:36:56 pm »
Cytuj
Odsylasz do google to szukam w google, a ze w google bzdury, to pytam u zrodla.No coz, skoro zrodlo woli medrkowac, zamiast odniesc sie do konkretnego pytania Jaszcza, to trudno

turucorp, chcesz abym definiował pojęcia :biggrin: Przecież doskonale wiesz o co chodzi, kiedy posługujemy się pojęciami komiks artystowski, mózgojebie, plecy konia, itd.
A na pytanie Jaszczębia mogę odpowiedzieć, jak najbardziej.
"Nest" jest dla mnie średnio udanym komiksem środka, ale to i tak jedyny komiks Turka, który przeczytałem bez towarzyszącego mi przy innych jego komiksach odczucia, że wyrzuciłem kasę w błoto. No i rzeczywiście czerń jest w nim bardzo czarna, a biel wyjątkowo biała  :biggrin:
"Rewolucje" (czytałem tylko dwa pierwsze tomy) są dla mnie komiksem artystowskim.
Żadnego komiksu Stefańca nie czytałem, więc nie wiem.
Cytuj
Szkoła ma zmieniać postrzeganie komiksu? Włączenie do podstawy programowej komiksu to wg. Ciebie wrzucenie do podręczników kilku fragmentów komiksu? Robercie, znowu wpisujesz się w obecny na forum trend "kompletnie nie mam pojecia, ale sie wypowiem"

Julku, załóż sobie nowy temat o nauczaniu komiksu w szkole i tam chętnie sprawdzę twoje kompetencje w temacie. Bo jak na razie wypisujesz głupoty sugerując mi rzeczy, których nie powiedziałem.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2014, 02:01:38 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #670 dnia: Luty 16, 2014, 01:59:44 pm »
A na pytanie Jaszczębia mogę odpowiedzieć, jak najbardziej.
"Nest" jest dla mnie średnio udanym komiksem środka, ale to i tak jedyny komiks Turka, który przeczytałem bez towarzyszącego mi przy innych jego komiksach odczucia, że wyrzuciłem kasę w błoto. No i rzeczywiście czerń jest w nim bardzo czarna, a biel wyjątkowo biała  :biggrin:
"Rewolucje" (czytałem tylko dwa pierwsze tomy) są dla mnie komiksem artystowskim.
Żadnego komiksu Stefańca nie czytałem, więc nie wiem.

No coz, skoro "NeST" jest komiksem srodka, a "Rewolucje" komiksem artystowskim, to ja dziekuje bardzo, nie mam wiecej pytan, szerokiej drogi zycze i gladkiego lotu z glowa w chmurach  :neutral:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #671 dnia: Luty 16, 2014, 02:06:52 pm »

A, dziękuję :D

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #672 dnia: Luty 16, 2014, 02:20:19 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #673 dnia: Luty 16, 2014, 02:24:00 pm »
Skoro ja odpowiedziałem na pytanie, liczę na rewanż.
Jak byś sklasyfikował "Nesta"?

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #674 dnia: Luty 16, 2014, 03:21:17 pm »
Skoro ja odpowiedziałem na pytanie, liczę na rewanż.
Jak byś sklasyfikował "Nesta"?

juz wiele razy upominano mnie, ze nie powinienem wypowiadac sie o wlasnych komiksach, ale, skoro juz pytasz, zrobilem komiks o probie przejecia wladzy, religijnej/mistycznej inwazji na nasza rzeczywistosc. Dalem czytelnikom wystarczajaco wiele wskazowek (moim zdaniem), zeby mogli sami dojsc do tego co sie dzieje. Ale oczywiscie okazalo sie, ze zabawy w takie subtelnosci to nie tutaj i nie teraz, czyli dalem ciala jako autor, bo zamiast zastanowienia sie przy lekturze, dostalem z jednej strony "kiepskim retro-kryminalem", a z drugiej "tanim, chinskim surrealizmem".
Jakby na to nie patrzec, jako autor zawiodlem/przekombinowalem, ale nazywanie tego "srednio udanym komiksem srodka" jest dla mnie rownie zabawne jak ten "retro-kryminal".