Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 18, 2014, 06:41:57 pm »
Jeśli pewnego dnia będziesz miał czas to podziel się tymi rewelacjami. Bo na dzień dzisiejszy słyszałem z Twojej strony wyłącznie żal o ponoć niewłaściwie ujętą lokalizacje jakiejś wioski.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 18, 2014, 06:46:46 pm »
Cytuj
Nikt nigdy nie szydził z Kudrańskiego, Oleksickiego, Clarensa czy Sambora. Sam widzisz, jak coś tam wiedząc, potrafisz wszystko wrzucić do jednego wora i tworzyć obraz nie do końca zgodny z prawdą.
Mylisz się. Nie chodzi mi o szyderę z konkretnych osób, ale o poddanie w wątpliwość, że w ogóle sukces osiągnęli. Lata ciężkiej pracy nad warsztatem? To tylko strata czasu, aby osiągnąć zbędną prawdziwemu artyście manualną sprawność. Co to za sukces, harować jak wół, żeby móc narysować plecy konia. A żeby się taki fachura zesrał, to i tak na 34 stronie w 4 kadrze znajdziemy krzywo narysowany palec. Naprawdę tego nie widzisz, nie czujesz? Bo ja tak.
Żeby nie było nieporozumień, to ja taką postawę rozumiem i nikomu nie odmawiam prawa do jej głoszenia, ale zauważ, że ta szydera z wymienionych wyżej memów jest nieodzownym elementem każdej rozmowy o komiksie realistycznym.
Cytuj
Rozumiem, że jako użytkownik tego forum , publicysta czyli, jak już ustaliliśmy element współtworzący środowisko komiksowe, masz pretensję również do siebie za to, że nigdy w odpowiedni sposób nie uczciłeś sukcesu naszych rodaków, czy to zakładając tematy na forum im poświęcone, czy pisząc o nich artykuły do wydawanych przez siebie czasopism?
Chytrusek z ciebie przewidywalny :biggrin:
Miałbyś rację, gdyby wszystkie elementy środowiska komiksowego zajmowały w hierarchii to samo miejsce i wykonywały te same funkcje. Ale tak nie jest. Obok ludzi od wydawania i rysowania, są jeszcze ludzie od promowania, recenzowania, krytykowania, blogowania, aktywni fani i w sieci to właśnie oni robi największy dym. Do nich proszę więc kierować swoje obiekcje.
Ja mogę wziąć na klatę "Strefę" i "MF". Niestety, kiedy owi twórcy zaczęli odnosić sukcesy, w "MF" nie było już działu komiksowego, a samo pismo znikało z rynku. Mimo to piękna ilustracja Pawła Sambora, rzutem na taśmę, zaistniała na okładce pisma.
W "Strefie" zaś do tej pory nie było publicystyki, ale jak widzisz, nadrabiamy :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2014, 06:53:46 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 18, 2014, 06:54:52 pm »
Jeśli pewnego dnia będziesz miał czas to podziel się tymi rewelacjami. Bo na dzień dzisiejszy słyszałem z Twojej strony wyłącznie żal o ponoć niewłaściwie ujętą lokalizacje jakiejś wioski.

masz w genach zmienianie tresci cudzych wypowiedzi czy moze to cecha nabyta?
nie "lokalizacji" tylko charakterystycznej topografii i zabudowy, nie "jakies wioski" tylko wioski, ktora jest glowna scena wydarzen calego albumu (nie czytasz komiksow, o ktorych sie wypowiadasz?) i nie byl to jedyny zarzut odnosnie tego typu bledow (nie zajmuje sie kwestiami "prawdy historycznej", inni robia to znacznie ciekawiej i bardziej kompetentnie).
a dzielic sie takimi "rewelacjami" moge z ludzmi, ktorzy potrafia chociaz jedno zdanie zacytowac nie zmieniajac jego tresci (jak dosyc powszechnie wiadomo, nie nalezysz (co stwierdzam z przykroscia kolejny raz) do tej grupy).

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 18, 2014, 07:07:05 pm »
Niech Ci wcale nie będzie przykro. Zamiast tego, aby na przyszłość ominąć problemy z - ujmijmy to - "właściwym cytowaniem klasyka" proponuję w odpowiednim temacie uzewnętrznić co leży Ci na śledzionie w kontekście tych komiksów. Dla mnie nie jest to co prawda niezbędne do przeżycia. Jednak jeśli zdecydujesz się na ten krok to na pewno chętnie się z Twoimi (i Twoich rozmówców) uwagami zapoznam.

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 18, 2014, 07:10:46 pm »
Niech Ci wcale nie będzie przykro. Zamiast tego, aby na przyszłość ominąć problemy z - ujmijmy to - "właściwym cytowaniem klasyka" proponuję w odpowiednim temacie uzewnętrznić co leży Ci na śledzionie w kontekście tych komiksów.

a teraz sugerujesz, ze niby ja wyskoczylem tutaj z tym tematem?
spiewaj dalej te swoje bajki  :roll:

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 18, 2014, 07:13:49 pm »
Po prostu odnoszę się do tego co napisałeś. Nie tylko zresztą w tym temacie. Chętnie dowiedziałbym się więcej. Ale jak nie to nie. Ok.

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 18, 2014, 07:37:37 pm »
Naprawdę tego nie widzisz, nie czujesz? Bo ja tak.

Robercie, w tym momencie powiem pas i podziękuję Ci za dalszą dyskusję. Nie czuję się na siłach aby ją kontynuować.
Wolę ten czas poświęcić na rysowanie komiksów.

Offline holcman

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 18, 2014, 10:28:55 pm »
A jakoś mnie to niespecjalnie interesuje. 

Ale widzę, że interesuje Cię przeprowadzanie tendencyjnych wywiadów, opartych na przypuszczeniach i uprzedzeniach, a nie twardych danych :-)

I nie odpowiedziałeś czego w naszych działaniach promocyjnych nie akceptujesz. Bardzo mnie to interesuje.
Dodam, gdyby to miało Ci ułatwić odpowiedź, że nie wydajemy na te działania nawet złotówki.

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 19, 2014, 12:36:15 am »
A ja sobie właśnie przeglądam przykładowe plansze komiksów Zygmunta Similaka i napiszę, że jest bardzo dobrym rysownikiem. A może nawet rewelacyjnym. I chyba sobie coś jego kupię.
Nigdy nie zainteresowałem się jego komiksami, bo mają bardzo słabe, lub nawet tragiczne okładki, więc zostałem odrzucony na wstępie i nawet się nie zagłębiałem kto, co i dlaczego. Od razu podświadomie zaszufladkowałem komiks jako słaby. Ta plansza Similaka, którą zaraz wkleję jest fantastyczna, ale komiks ten kryje się pod słabą okładką autorstwa niejakiego Artura Chochowskiego. A inna okładka, ta do "Trumwiratu: Smoka" jest jedną z najgorszych, jakie widziałem kiedykolwiek na polskim rynku komiksowym. To straszna potwarz dla rysownika tych komiksów, że sprzedaje się je z takimi okładkami. Skąd ja czytelnik miałem wiedzieć, że są one autorstwa innej osoby, a pod okładką są takie fantastyczne plansze? W życiu bym nie pomyślał, że pod tak amatorską okładką, jak ta do "Triumwiratu" znajdę takie ładne plansze. Co polecacie? Wstępnie jestem zainteresowany "W cieniu gwiazdy" i "Zagłobą". Na szczęście nie zawsze komiks odstrasza już na wstępie. Chyba najładniejsza jest okładka do właśnie "W cieniu gwiazdy". Przypuszczam, że stworzył ją sam autor komiksu.


« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 12:46:52 am wysłana przez Death »

Offline holcman

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 19, 2014, 12:58:51 am »
Nigdy nie zainteresowałem się jego komiksami, bo mają bardzo słabe, lub nawet tragiczne okładki


I fatalny font w dymkach.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 19, 2014, 06:07:59 am »
Warto zapoznać się z całym dotąd opublikowanym dorobkiem Zygmunta Similaka. Największy sentyment mam do jego wspomnień tj. "Historii okupacyjnych" i "W cieniu gwiazdy". Szkoda, że autor póki co ich nie kontynuuje (na warsztacie inne projekty), bo to bardzo ciekawe świadectwo. Natomiast nie ukrywam, że jestem trochę zaskoczony krytyką Artura Chochowskiego, który jak dla mnie jest jednym z najzdolniejszych polskich twórców młodego pokolenia.
 
 http://www.komiks.gildia.pl/prasa/strefa-komiksu/15
 
 Ale jak zwykle co kto lubi. 

 Holcman: "Ale widzę, że interesuje Cię przeprowadzanie tendencyjnych wywiadów, opartych na przypuszczeniach i uprzedzeniach, a nie twardych danych"
 
Z "twardymi danymi" mielibyśmy do czynienia w chwili przedstawienia stosownych dokumentów. Póki co mamy do czynienia z lansowaniem produktów i niczym więcej. Zresztą biorąc pod uwagę, że poza paroma tytułami większość produkcji KG wciąż jest łatwo dostępna (a i na wtórnym rynku również mało kto się o nie bije) to doprawdy nie wiem czym tu się chwalić.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 19, 2014, 06:41:30 am »
Death, ale Chochowskiego to Ty szanuj.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 19, 2014, 06:47:20 am »
@Death, a ja z kolei nieśmiało poleciłbym Bitwę pod Grunwaldem i inne opowiadania - będziesz miał możliwość zobaczyć autora w różnych stylach. Komiks czarno biały więc pewnie nie zrobi tskiego wrażenia jak kadry, które wkleiles, ale myślę, że warto.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 19, 2014, 08:36:33 am »
Cytuj
I fatalny font w dymkach.
No, niestety, w Triumwiracie było bardzo dużo tekstu (na tej stronie akurat tego nie widać, ale na innych planszach bym się nie zmieścił z tekstem), a ten font pozwala ścisnąć tekst na maksa.
Zresztą, tak jest w większości moich komiksów :(
A jaki font polecacie?
Cytuj
Ale widzę, że interesuje Cię przeprowadzanie tendencyjnych wywiadów, opartych na przypuszczeniach i uprzedzeniach, a nie twardych danych
Ale przecież wywiady na tym polegają. Twarde dane trzyma się na przesłuchania sądowe :D
Cytuj
[size=0px]I nie odpowiedziałeś czego w naszych działaniach promocyjnych nie akceptujesz. Bardzo mnie to interesuje. [/size][/size][size=0px]Dodam, gdyby to miało Ci ułatwić odpowiedź, że nie wydajemy na te działania nawet złotówki.[/size]
Nie podoba mi się seria artykułów opartych na tym samym schemacie (opisanym w tekście "Artykuł sponsorowany") które ukazały się w różnych miejscach równolegle z promocją waszych komiksów dla dzieci. Nie wiem, czy prowadziliście jakieś warsztaty dla krytyków, czy zastosowaliście jakąś hipnozę czy też przekaz podprogowy :D ale powtarzalność bzdur w tych tekstach sugeruje, że jednak maczaliście w tym paluchy. Zaraz powiesz, że wietrzę spiseq, ale zaciekła obrona pani Dominiki na FB najlepiej świadczy, że to jednak ktoś od was.

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 19, 2014, 09:23:07 am »
Death, ale Chochowskiego to Ty szanuj.
Chciałbym, no ale ziom...patrz na to:


To już wolę smoka z kinowego "Wiedźmina".  :biggrin:

 

anything