Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #750 dnia: Luty 19, 2014, 09:50:09 am »
@Robert

Faktycznie ten font, który stusujecie w większości Waszych albumów jest strasznie sztywny i mało komiksowy.
Nie zlewa się z kadrami, odstaje od nich.
Jest masa fajnych fontów na stronie www.dafont.com, ale nie ma tam polskich liter, więc wymagałoby to dorabiania ogonków itd.
Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę, czy dany font można użyć do celów komercyjnych.

Jest taka fajna stronka  - http://www.yourfonts.com gdzie za 10 dolców, czyli na prawdę niedrogo, można sobie zrobić
bardzo łatwo własny font, na podstawie własnego pisma. I osobiście ten sposób polecałbym najbardziej.
Szczególnie w komiksach Pana Similaka, bo z jego cartoonową kreską ten sztywny font gryzie się najbardziej.

Nie jestm jakimś specem w tej dziedzinie, ale to tyle co ja mogę poradzić.

Jest też gdzieś na sieci fajny font zrobiony przez KRLa jakąś inną metodą. Karol nie nałożył żadnych ograniczeń
na korzystania z niego, więc też moglibyście go czasem użyć.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 19, 2014, 09:51:23 am »
Death, jestem zaskoczony twoją oceną. Artur nie tylko według mnie, ale i wielu innych osób od wielu lat zajmujących się komiksem, to jeden z najciekawszych polskich twórców komiksowych, ale ze "Strefą Komiksu" tak już jest, że jak rysuje dla nas, to prezentuje "szary koniec", ale jak dla N.N. to wtedy jest godnym uwagi fachurą.
Takie mamy w tym komiksowie klimaty.


Co do smoka, to może masz względem niego inne oczekiwania, ale "Triumwirat" to komiks satyryczny. Nasz smok, to gamoń, którego wszyscy wykorzystują do swych niecnych celów ze względu na groźne, napuszone miny, a który w głębi duszy jest wrażliwą istotą nabywającą pewności siebie dopiero, gdy nażre się ziela rosnącego na trollim łajnie.
Artur świetnie to uchwycił, moim zdaniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 09:58:09 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 19, 2014, 10:07:55 am »
Death, jestem zaskoczony twoją oceną. Artur nie tylko według mnie, ale i wielu innych osób od wielu lat zajmujących się komiksem, to jeden z najciekawszych polskich twórców komiksowych, ale ze "Strefą Komiksu" tak już jest, że jak rysuje dla nas, to prezentuje "szary koniec", ale jak dla N.N. to wtedy jest godnym uwagi fachurą.
Takie mamy w tym komiksowie klimaty.

Możesz mi pokazać, w którym miejscu (oprócz tego co napisał Death) ktoś uważa Chochowskiego za kiepskiego rysownika, który reprezentuje wspomniany przez Ciebie "szary koniec"?
Nie przypominam sobie takich sytuacji, a Ty próbujesz mesjanistycznie zrobić z niego niedocenionego rysownika.

Chciałbym zobaczyć dokładnie te "klimaty".
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 19, 2014, 10:15:09 am »
N.N. napisał:
Cytuj
Według mnie komiksy ze "Strefy Komiksu" reprezentują raczej komiksy z szarego końca
"Strefa Komiksu" to także album autorski Artura Chochowskiego, kilka okładek i kilka shortów rozsianych po kilku albumach.
Poza tym poczytaj sobie komentarze pod dyskusją o "Drągalu".


Masz strasznie krótką pamięć.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 19, 2014, 10:18:55 am »
Szczerze pisząc to ja wciąż nie bardzo wiem o co chodzi z tym smokiem, bo narysowany jest przyzwoicie. Wygląda na to, że niczego mu nie brakuje.
 
Cała sytuacja pokazuje jednak, że są w Polsce fani (a przynajmniej jeden), którzy pomimo forumowej aktywności i zainteresowania większością produkcji naszych wydawców dopiero teraz zwracają uwagę na ofertę "Strefy Komiksu". I co więcej wstępnie deklaruje chęć zapoznania się z tą ofertą. To bardzo cieszy, bo kto wie czy nie powtórzy się sytuacja jak z komiksami publikowanymi przez IPN.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 19, 2014, 10:21:25 am »
N.N. napisał:"Strefa Komiksu" to także album autorski Artura Chochowskiego, kilka okładek i kilka shortów rozsianych po kilku albumach.
Poza tym poczytaj sobie komentarze pod dyskusją o "Drągalu".

Masz strasznie krótką pamięć.

Mam strasznie krótką pamięć? Ale dlaczego? Sugerujesz, że zapomniałem treści jakiejś dyskusji? A może najnormalniej tej dyskusji, czy konkretnych postów nie widziałem. No ale łatwiej jest mi coś zarzucić, prawda?

I jeżeli według Ciebie słowa
Cytuj
Według mnie komiksy ze "Strefy Komiksu" reprezentują raczej komiksy z szarego końca
są równoznaczne z "Chochowski jest kiepskim rysownikiem", to muszę przyznać, że potrafisz w bardzo kreatywny sposób interpretować czyjeś słowa.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 19, 2014, 10:29:05 am »
Cytuj
Mam strasznie krótką pamięć? Ale dlaczego? Sugerujesz, że zapomniałem treści jakiejś dyskusji? A może najnormalniej tej dyskusji, czy konkretnych postów nie widziałem. No ale łatwiej jest mi coś zarzucić, prawda?
No, zakładałem, że przynajmniej śledzisz co większe awantury na tym forum :biggrin:
Jeśli nie, to sorry.
Cytuj
są równoznaczne z "Chochowski jest kiepskim rysownikiem",
Oczywiście. N.N. nie precyzuje, co mu się w komiksach nie podoba, ale deprecjonuje całą naszą działalność, na którą składają się między innymi umiejętności rysowników ze "Strefy".

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 19, 2014, 10:36:36 am »
Aj, z moją pamięcią też krucho.
Zajrzyj sobie także do komentarzy na Alei Komiksu :biggrin:

Offline holcman

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 19, 2014, 10:44:15 am »
Holcman: "Ale widzę, że interesuje Cię przeprowadzanie tendencyjnych wywiadów, opartych na przypuszczeniach i uprzedzeniach, a nie twardych danych"
 
Z "twardymi danymi" mielibyśmy do czynienia w chwili przedstawienia stosownych dokumentów. Póki co mamy do czynienia z lansowaniem produktów i niczym więcej. Zresztą biorąc pod uwagę, że poza paroma tytułami większość produkcji KG wciąż jest łatwo dostępna (a i na wtórnym rynku również mało kto się o nie bije) to doprawdy nie wiem czym tu się chwalić.

:-) 
No pewnie, lepiej zrobić czego 100 sztuk i potem chwalić się, że na allegro chodzi ten biały kruk już za 50 zeta.
Nie interesuje mnie takie działanie. Chcę żeby maksymalnie dużo naszych komiksów było na rynku dostępnych jak najdłużej.

A poza tym nie odpowiedziałeś na moje konkretne pytania tylko brniesz w przepychanki. Taka właśnie z Tobą dyskusja :-)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 19, 2014, 10:47:51 am »
No, zakładałem, że przynajmniej śledzisz co większe awantury na tym forum :biggrin:
Jeśli nie, to sorry. Oczywiście. N.N. nie precyzuje, co mu się w komiksach nie podoba, ale deprecjonuje całą naszą działalność, na którą składają się między innymi umiejętności rysowników ze "Strefy".

czyli jak napisałeś coś złego o Bicepsie w jednej z naszych uprzednich dyskusji, to mogę wnioskować, że również deprecjonujesz rysunki Chochowskiego, który w jednym z Bicepsów zagościł?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 19, 2014, 10:50:34 am »
Holcman: "A poza tym nie odpowiedziałeś na moje konkretne pytania tylko brniesz w przepychanki."
 
 ?
 
 Ystad: "deprecjonujesz rysunki Chochowskiego, który w jednym z Bicepsów zagościł?"
 
 Całkiem jak w przysłowiu: "Jeden Chochowski czy Cabała wiosny nie czyni".

Offline holcman

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 19, 2014, 10:54:33 am »
Holcman: "A poza tym nie odpowiedziałeś na moje konkretne pytania tylko brniesz w przepychanki."
 
 ?

Sorry, to miało być do Roberta.
A do Ciebie - od deklarowanych przez mnie nakładów i sprzedaży płacimy podatki a przede wszystkim honoraria. Możesz popytać, parę osób posiadających odpowiednią wiedzę jest na tym forum.
A jeśli podawanie tych informacji tutaj traktuje jako lansowanie wydawnictwa, to jesteś głupszy niż myślałem.
I jeszcze bardziej zacietrzewiony :-)
Ale to Twój problem. Musisz z tym żyć.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 19, 2014, 10:54:46 am »
Cytuj
czyli jak napisałeś coś złego o Bicepsie w jednej z naszych uprzednich dyskusji, to mogę wnioskować, że również deprecjonujesz rysunki Chochowskiego, który w jednym z Bicepsów zagościł?
A co ja złego o "Bicepsie" napisałem?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 19, 2014, 10:55:51 am »
Ystad: "deprecjonujesz rysunki Chochowskiego, który w jednym z Bicepsów zagościł?"
 
 Całkiem jak w przysłowiu: "Jeden Chochowski czy Cabała wiosny nie czyni".

Robert bawi się w generalizowanie, to i chyba ja mogę generalizować.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 19, 2014, 10:57:24 am »
Cytuj
Sorry, to miało być do Roberta.
Przecież odpowiedziałem, co mi się nie podoba.