Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #780 dnia: Luty 19, 2014, 01:18:43 pm »
Cytuj
A będzie można chociaż kupić ten komiks? Bo "nie dostanie nikt z komiksowa" brzmi trochę jak "Wara fanom komiksu od mojego opus magnum. Za głupi są, żeby je docenić."
No jasne, że będzie można nabyć. Moja wypowiedź była w kontekście egzemplarzy recenzenckich.


Asekuruję się, żeby później nie było, że naobiecywał, naobiecywał, a jak co do czego, to żyłuje :D
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 01:21:51 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #781 dnia: Luty 19, 2014, 01:24:33 pm »
 
Cytuj
Z perspektywy fana komiksu dodam, że nie ma większych problemów z nabywaniem komiksów "Strefy Komiksu" w sieci, np. poniżej:
 
 http://www.sklep.gildia.pl/szukaj?q=strefa+komiksu&prefix=
 
 Skoro fani tego medium jakoś sobie radzą to podejrzewam, że tzw. komiksowo też da radę.
   Co to jest komiksowo? Zdefiniuj proszę to pojęcie, skoro się nim posługujesz. Tylko nie odsyłaj mnie, jak wcześniej Robert do google, bo tam nie znalazłem definicji.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #782 dnia: Luty 19, 2014, 01:32:56 pm »
    Co to jest komiksowo? Zdefiniuj proszę to pojęcie, skoro się nim posługujesz. Tylko nie odsyłaj mnie, jak wcześniej Robert do google, bo tam nie znalazłem definicji.

też jestem ciekawe. Zwłaszcza, że Przemek wyraźnie oddziela fanów komiksów od komiksowa.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #783 dnia: Luty 19, 2014, 01:33:14 pm »
Jaszczębiu, czepiasz się słów jak dzieciak.
Przecież już ustaliliśmy, że komiksowo=środowisko komiksowe=my wszyscy, czyli wydawcy, twórcy, recenzenci, aktywni fani=kilkaset osób

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #784 dnia: Luty 19, 2014, 01:37:52 pm »
Czepiam się nie bez przyczyny. Skoro Nawimar regularnie pisze recenzje do dużego portalu, przeprowadza wywiady, jest jednym z aktywniejszych użytkowników największego komiksowego forum, to chyba też jest w tej sytuacji częścią środowiska komiksowego. Dotychczas myślałem, że "komiksowo" jest odpowiednikiem "środowiska komiksowego", ale z wypowiedzi Nawimara wynika, że dla niego to słowo oznacza coś innego.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #785 dnia: Luty 19, 2014, 01:41:31 pm »
Jaszcząb: "Zdefiniuj proszę to pojęcie, skoro się nim posługujesz"
 
Podejrzewam, że na pełną definicję chyba jeszcze trochę będzie trzeba poczekać. Chociaż ostatnie tygodnie przyczyniły się do wzbogacenia tego procesu. Pozwólmy nieco dojrzeć tej sprawie. Przy czym nie mnie przypadnie zaszczyt jej sformułowania. Osobiście skłaniam się raczej ku instynktownemu postrzeganiu pewnych zjawisk.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #786 dnia: Luty 19, 2014, 02:47:43 pm »
czyli jak zwykle.

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #787 dnia: Luty 19, 2014, 02:50:46 pm »
Zadaję sobie karę i jako pracę domową będę musiał napisać 100 razy w zeszycie "Nigdy więcej nie będę próbował rozmawiać na forum z Nawimarem."

Offline peta18

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #788 dnia: Luty 19, 2014, 03:08:15 pm »
Zadaję sobie karę i jako pracę domową będę musiał napisać 100 razy w zeszycie "Nigdy więcej nie będę próbował rozmawiać na forum z Nawimarem."
No widzisz, zrob z tego 1000 razy i kara bedzie adekwatna  :evil:


Zaje...fajny emot. Jak go zrobic?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline silent.bob

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #789 dnia: Luty 19, 2014, 03:58:03 pm »
Jaszcząb: "Zdefiniuj proszę to pojęcie, skoro się nim posługujesz"

 Podejrzewam, że na pełną definicję chyba jeszcze trochę będzie trzeba poczekać. Chociaż ostatnie tygodnie przyczyniły się do wzbogacenia tego procesu. Pozwólmy nieco dojrzeć tej sprawie. Przy czym nie mnie przypadnie zaszczyt jej sformułowania. Osobiście skłaniam się raczej ku instynktownemu postrzeganiu pewnych zjawisk.

To jest świetne. Naprawdę :)

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #790 dnia: Luty 19, 2014, 04:09:56 pm »
A do Ciebie - od deklarowanych przez mnie nakładów i sprzedaży płacimy podatki a przede wszystkim honoraria. Możesz popytać, parę osób posiadających odpowiednią wiedzę jest na tym forum.

Wywolujesz mnie do tablicy?
To zacznijmy od prostej kalkulacji:
KG wydalo 125 pozycji
Na chwile obecna w magazynach maja "zapas" 63 tytulow, pozostale wyprzedaly sie calkowicie lub stanie sie to za chwile.
Naklady w przedzialach 800 do 1500 egz.
Czesc tytulow byla wznawiania, niektore kilkukrotnie.
Wiekszosc (wszystkie?) z tytulow sprzedala sie powyzej progu oplacalnosci (polowa nakladu), czyli wygenerowala zysk (tytuly, ktore sie wyprzedaly, wygenerowaly zysk rzedu 100% inwestycji)
Tworcy dostaja swoj "procent" w momencie wydania i od calosci nakladu, umowy sa spisywane na krotki okres czasu i dotycza tylko rynku krajowego, do tego wydawnictwo dostarcza swoje publikacje do wydawnictw zagranicznych, z ktorymi wspolpracuje (podejmowane sa tez inne dzialania tego typu).
Reasumujac: wydawnictwo generuje zyski a autorzy zarabiaja niezaleznie od wynikow sprzedazy.
Prosta analiza na podst. powszechnie dostepnych informacji.
W tym kontekscie Nawimar nie dostalby pracy jako "analityk" nawet w kasie Stefczyka, ba, mam wrazenie, ze mialby problem sprzedajac zurek "domowej roboty" na osiedlowym handelku.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #791 dnia: Luty 19, 2014, 04:57:44 pm »
No, no, no, świetne wyniki!
Jesteście ostatnią nadzieją polskiego komiksu ;)

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #792 dnia: Luty 19, 2014, 05:27:29 pm »
No, no, no, świetne wyniki!
Jesteście ostatnią nadzieją polskiego komiksu ;)

nie rozumiem?
to ironia czy co?
wszedłem na strone wydawnictwa, policzyłem na palcach, wyszlo to co wyszlo, żadna tajemnica, każdy może to zrobić.
Szkoda, ze np. Strefa Komiksu nie podaje takich danych  :roll:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #793 dnia: Luty 19, 2014, 05:34:41 pm »
Cytuj
to ironia czy co?
Absolutnie. Jestem pod wrażeniem.
Cytuj
Szkoda, ze np. Strefa Komiksu nie podaje takich danych
Jak bym miał się czym pochwalić, to bym się pochwalił.

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #794 dnia: Luty 19, 2014, 05:49:20 pm »
Jak bym miał się czym pochwalić, to bym się pochwalił.

nie chodzi o "chwalenie się" tylko o prozaiczna dostepnosc do podstawowych informacji.
zarówno jako autor jak i czytelnik jestem zainteresowany sytuacja na rynku komiksowym i nie rozumiem dlaczego jedne wydawnictwa sa w stanie podawac takie informacje, a inne robia z tego tajemnice.
Centrala ma zupełnie inne nakłady, warunki wspolpracy i wyniki sprzedaży i jakos nie popadają w szpiegowska paranoje, podobnie Timof czy Taurus, dlatego nie jestem w stanie pojac, dlaczego Ty masz z tym problem? (serio)
Tak jakby miałoby to jakiekolwiek znaczenie dla sytuacji wydawnictwa (pomijając fakt, ze mamy na forum mase "specjalistow", którym takie informacje sa potrzebne tylko i wyłącznie do pitolenia o mizerii oferty komiksowej)

 

anything