trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 375842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #795 dnia: Luty 19, 2014, 05:58:10 pm »
Nie no pomidorowa, laleczki, dwie czesci apokalipsy, dabrowski, exodus to sa naprawde fajne rzeczy. Nie zaluje wydanej kasy, a wrecz przeciwnie jestem zadowolony, ze moglem kupic te komiksy.
ta dyskusja jest naprawde fajna, czlowiek ma wrazenie, ze czas cofnal sie do 2004-2005 roku. TWA, komiksy srodka kontra atystowskie pitu - pitu :razz: :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #796 dnia: Luty 19, 2014, 06:02:40 pm »
"Pomidorowa" była świetna. Szkoda, że zabrakło kontynuacji.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #797 dnia: Luty 19, 2014, 06:10:12 pm »
Nie podaję danych bo nikt mnie o to nie pytał :biggrin:
Ty jesteś pierwszy.
Średni nakład komiksów to około 300 egz (na początku były wyższe nakłady, teraz są niższe). Na dzień dzisiejszy jeszcze wszystkie pozycje są dostępne, ale kilka pozycji jest na wyczerpaniu.
Nie planuję żadnych dodruków.
Dla mnie i współpracujących ze mną ludzi "Strefa Komiksu" to czyste hobby, czego chyba nigdy nie ukrywałem. Jak coś sprzedawało się lepiej (to znaczy zwróciły się koszty), do kolejnych albumów dodawaliśmy kolorowe wkładki.
Od pewnego czasu sprzedaż jest niższa, więc nie dodajemy kolorowych wkładek.
Nie wiem, co chciałbyś jeszcze wiedzieć.

Offline turucorp

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #798 dnia: Luty 19, 2014, 06:42:37 pm »
Nie wiem, co chciałbyś jeszcze wiedzieć.

o, dziekuje, zawsze to cos (jakby co, to przeciez moge (chyba? ;) ) dopytac)

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #799 dnia: Luty 19, 2014, 07:56:44 pm »
Skoro znowu wracasz do Chochowskiego to on również wystąpił w ostatnim zeszycie Domu Żałoby.
Pracowałem z nim też przy Scenach z życia murarza (i w efekcie GW-Kato). Jako ciekawostkę dodam, że gdy pokazywałem Sceny osobom postronnym związanym ze środowiskiem sztuki (a nie tylko komiksu) to jego rozdział robił na nich chyba największe wrażenie. EOT
Zresztą, robimy razem z Arturem kolejnego Dampca. To co mi podsyłał powaliło mnie na łopatki.

Offline Death

Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #800 dnia: Luty 19, 2014, 08:04:01 pm »
Spoko. Ja tylko skrytykowałem te okładki. Nie znam człowieka.  :smile:
Może jest utalentowany, nie wiem, zobaczę. Okładki są be.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #801 dnia: Luty 19, 2014, 08:08:41 pm »
Skoro już ktoś wspominał o Laleczkach to dodam od siebie, że Robert miał opory przed umieszczeniem logo Strefy Komiksu na okładce aby przypadkiem temu albumowi nie zaszkodzić (wiadomo, jaką prasę miały publikacje Strefy). Ja uznałem, że skoro Robert jest wydawcą to bierzemy uprzedzenia na klatę i powalczymy. W efekcie logo jest ładnie wyeksponowane. Nie spotkałem się z żadnymi nieprzyjemnościami z tego względu. Współpracę wspominam bardzo dobrze.
Co do recenzji (lista tutaj: http://maciejportfolio.blogspot.com/2006/11/laleczki.html)
to około połowa była zamieszczona w miejscach nie związanych z komiksami (prasa, serwisy fantastyczne/postapo) i proponując tam recenzję startowałem z pozycji hudefaka. Właściwie każdy mógłby taką recenzję swojego komiksu gdzieś wydębić. O, właśnie. Podstawa to wyegzekwowanie recenzji aby egzemplarz nie został oddany na próżno. Rozdałem 30 egzemplarzy - dostałem 30 recenzji. Czasami musiałem się kilka razy przypomnieć. Cała filozofia.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #802 dnia: Luty 19, 2014, 08:10:55 pm »
Serio? Ta też?



"Elegancka okładka jest autorstwa Artura Chochowskiego. Jak dla mnie ten rysownik jest największym odkryciem (a nawet objawieniem) Strefy Komiksu. Już wcześniej zwróciłem uwagę na jego rysunki w [/size]komiksie o Drągalu[/color][/size] z antologii "[/color][/size]11/11 = Niepodległość[/color][/size]" (jak dla mnie najlepszym z całego zbioru). Tam bawił się stylem kojarzącym mi się z sensacyjnymi komiksami Christy o [/color][/size]Gucku i Rochu[/color][/size]. W antologii sci-fi po pierwsze zrobił dobre wrażenie już samą okładką. Po [/color][/size]Hard Boiled[/color][/size] grafiki z dużą ilością szczegółów prowadzone czystą linią kojarzą się u nas jednoznacznie z pracami Goefa Darrowa. Chochowski jeśli tylko by chciał, mógłby sprawdzić się w takim stylu. Tymczasem, w komiksie ŻYCIOWA ROLA pokazuje, że w innych rejonach komiksowego rysunku radzi sobie równie dobrze a nawet lepiej. Mięsista krecha przywołuje na myśl wczesne komiksy [/color][/size]Micka McMahona[/color][/size] czy też kreskę Jacka Michalskiego. Konkretne, czytelne grafiki i sprawna narracja obrazkami - podstawy komiksowego rzemiosła autor opanował celująco. Mam nadzieję, że uda mu się dalej rozwijać i wytrwać przy komiksie. Sama historyjka jest dość zabawna i nie odstaje poziomem od średniej komiksów o Jeżu Jerzym, czy humoresek Rycha Dąbrowskiego. Z tym, że ze sci-fi ma niewiele wspólnego".[/color]
[/size]http://maciejpalka.blogspot.com/2009/10/pozne-syny-rzecz-o-antologiach-ze.html[/color]

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #803 dnia: Luty 19, 2014, 08:14:51 pm »
Cytuj
Rozdałem 30 egzemplarzy - dostałem 30 recenzji. Czasami musiałem się kilka razy przypomnieć.
Macieju, Ty jesteś mistrzem świata :)
Ja rozesłałem znacznie więcej "Mroku - Przebudzenia" i dostałem chyba dwie czy trzy recenzję.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #804 dnia: Luty 19, 2014, 08:15:53 pm »
Z tego co pamiętam to chyba tylko Nawimara nie musiałem poganiać.

Offline Death

Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #805 dnia: Luty 19, 2014, 08:17:01 pm »
Ta ładna.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #806 dnia: Luty 19, 2014, 08:19:47 pm »
Ej, no i nie wierzę, że nie znasz komiksu o ślunzokach w kosmosie:
http://komiks.wp.pl/fid,16128781,title,W-kosmosie-nikt-nie-uslyszy-jak-godosz-Artura-Chochowskiego-i-Tomasza-Kontnego,tpl,4,fototemat.html

MUSIAŁEŚ to widzieć na MFK!


EDIT: Przepraszam za offtopa. Wątek o Arturze to chyba do topiku o Strefie Komiksu.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 08:25:16 pm wysłana przez Maciejaszek »

Offline Death

Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #807 dnia: Luty 19, 2014, 08:25:28 pm »
Toś mie tera chopie zaskoczył. Jo je se Ślonska, a takigo komiksu żech nie znoł.
Cołkiym gryfne te malunki. Nie wiym czamu te okładki taki szpetne, dyć dziwom sie na tyn komiks o kosmosie i je fest gryfny. A smok dali szpetny i to fest.

Offline Julek_

Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #808 dnia: Luty 19, 2014, 08:29:21 pm »
Po prostu Krzychu trafił na okładkę, która Chochowskiemu tak średnio wyszło. A że to jeden z najsprawniejszych polskich rysowników, to Ci to nie tylko Pałka, ale i Oleksak powie. A teraz kończyć mi ten offtop w temacie o Gedeonie!

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Odp: Daniel Grzeszkiewicz
« Odpowiedź #809 dnia: Luty 19, 2014, 08:30:11 pm »
No, to Krzychu zakonotuj sobie Chochowskiego w kajecie. Warto śledzić.