Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 373830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #840 dnia: Luty 21, 2014, 06:24:11 pm »
Cytuj
Potrafisz ocenić w jakim stopniu podniesie to Twoją sprzedaż? 5, 10, 50, 100, 1000%? Wiem, że nikt tego nie badał i nie bada, ale jako wydawca i twórca chyba szacujesz tu jakieś wielkości, czy idziesz tylko na żywioł? I co z przykładowymi planszami komiksów wydawanych przez Ciebie, czy innych wydawców? One nie są według Ciebie na tyle mocne, by przyciągnąć potencjalnych czytelników? Pytam o to, bo nie wiem, czy sam nie muszę zweryfikować swojej postawy i pójść w Twoje ślady.


Nie mam zielonego pojęcia na ile ilość i jakość recenzji wpływa na sprzedaż. Po tym, jak wydawcy zabiegają o recenzje książek mogę tylko wnioskować, że jakiś tam ma. Mamy za małe nakłady i za mało recenzji, żeby na własnym przykładzie wyciągać jakieś wnioski.
Co do plansz, to jest chyba indywidualne podejście. Słyszałem glosy czytelników, którzy skuszeni kilkoma planszami czuli się rozczarowani całością. Ale to chyba dobra metoda. Czy plansze ze "Strefy" są wystarczająco mocne? To też chyba sprawa gustu.


Cytuj
Chodzi mi tylko oto, czy nie boisz się tego, że jeżeli uda Ci się zmusić recenzentów, którzy deklarują niechęć do stylu rysunków, czy tematu historii jakie wydajesz (a cenią artystowskie, czy pitupitu), by pozytywnie oceniali Twoje produkcje, że nie staniesz po tej stronie barykady, którą teraz krytykujesz? Że zniechęcisz do siebie tych klientów, których masz teraz, bo będziesz oskarżany: przez wielbicieli teorii spiskowych, że wszedłeś do sitwy, kolesiarstwa.


Co ty wypisujesz :biggrin:
Zmuszać recenzentów do pisania pozytywnych recenzji? Zmuszać wielbicieli Lapinota do recenzowania komiksów historycznych Similaka :biggrin:
Gdybym to jakimś cudem zrobił (cud byłby niezbędny, na bank), to jest oczywiste, że zniechęciłbym do siebie nie tylko tę garstkę fanów, którą "Strefa Komiksu" ma, ale całe komiksowo. A oskarżyć mógłby mnie o to nie tylko wielbiciel teorii spiskowych, ale każdy jeden wielbiciel historii obrazkowych :biggrin:


Cytuj
że produkujesz obco kulturowe twory, przez homofobów, że sprzedałeś tyłek, antysemitów, żeś Żyd, narodowców, żeś Żyd i mason itd. itp. (tu wachlarz przykładów jest naprawdę szeroki).
Tak się dobrze zapowiadało, ale w tym zdaniu znów przestałem rozumieć, o co ci chodzi. :sad:


Cytuj
jestem za mały i za głupi, żeby bawić się w te zniewieściałe gierki
Mimo to jednak próbujesz się bawić.


Cytuj
Tego się nauczyłeś w tych wszystkich miejscach, w których pracowałeś?
Nie, tego akurat nauczyłem się od Spider-mana. :biggrin:

Offline gość

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #841 dnia: Luty 21, 2014, 07:03:46 pm »
 
Co ty wypisujesz :biggrin:
 Zmuszać recenzentów do pisania pozytywnych recenzji? Zmuszać wielbicieli Lapinota do recenzowania komiksów historycznych Similaka :biggrin:
 Gdybym to jakimś cudem zrobił (cud byłby niezbędny, na bank), to jest oczywiste, że zniechęciłbym do siebie nie tylko tę garstkę fanów, którą "Strefa Komiksu" ma, ale całe komiksowo. A oskarżyć mógłby mnie o to nie tylko wielbiciel teorii spiskowych, ale każdy jeden wielbiciel historii obrazkowych :biggrin:
 
Hm, to o co toczysz te boje? Po tym co napisałeś wcześniej
Cytuj
Gdyby było dużo recenzji pozytywnych, pewnie pomogłoby to w sprzedaży. Z drugiej jednakże strony dominują negatywne recenzje komiksów ze "Strefy Komiksu", więc przynajmniej w przypadku niektórych recenzentów, jest lepiej dla nas, że siedzą cicho.
myślałem, że chcesz, by recenzenci tylko pozytywnie oceniali Twoje produkcje.
 
 

 Tak się dobrze zapowiadało, ale w tym zdaniu znów przestałem rozumieć, o co ci chodzi. :sad:
 
Moja wina, zgubiłeś się, za długie zdanie, wybacz. Ten fragment jest integralną częścią fragmentu zdania, które zrozumiałeś. Po prostu nie oddzielaj go od reszty, a wszystko będzie grało.
 
 

 Mimo to jednak próbujesz się bawić.
 
Dopowiadasz sobie, ale nie będę się spierał o taką bzdurę. Skoro tak czujesz, wybacz, to Twój temat, jestem tu tylko gościem, następnym razem zwróć mi uwagę, a wycofam się.
Nie, tego akurat nauczyłem się od Spider-mana. :biggrin:
 
Cóż mam na to rzec, krytykował wyboru nauczyciela nie będę, każdy ma takiego, jakiego da radę przyswoić. Ale dla odmiany doradzam od czasu do czasu popytać, to też droga do wiedzy. No i może to Ci pomoże na zwiększenie popularności i wielkości sprzedaży Twoich projektów.

 
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 21, 2014, 07:11:50 pm »
Cytuj
Cóż mam na to rzec, krytykował wyboru nauczyciela nie będą, każdy ma takiego, jakiego da radę przyswoić. Ale dla odmiany doradzam od czasu do czasu popytać, to też droga do wiedzy. No i może to Ci pomoże na zwiększenie popularności i wielkości sprzedaży Twoich projektów.


Widzisz gości, zadałeś pytanie, na które, jak każdemu na tym forum grzecznie odpowiedziałem, po czym zacząłeś wypisywać jakieś idiotyzmy bez większego ładu i składu.
Na dodatek popisujesz się swoja ignorancją, która nie pozwala ci zrozumieć prostego dowcipu. :D
Nie chce mi się z tobą dłużej gadać.

Offline gość

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 21, 2014, 08:44:08 pm »
Problem w tym, że ja Ci nie zadałem jednego pytania. Ale to już nieistotne. Nie będę do tego wracał.
Co do dowcipu, wybacz nie zauważyłem go. Na usprawiedliwienie mam tylko to, że zbyt pochopnie przyjąłem, że skoro ja Ciebie traktuję poważnie i z szacunkiem, Ty robisz to samo. Mój błąd, często przeceniam ludzi.
A co do moich pytań, nie miały one na celu umniejszenie, czy ośmieszenie Twej pracy. Chciałem dowiedzieć się tylko, czy Ty, jako wydawca-przedsiębiorca piszesz to wszystko tylko po to, by srać do ciasnego gniazdka w którym wszyscy siedzimy, czy masz jakiś szerszy plan, który przyniesie Ci wymierne korzyści. Ale to pozostanie tajemnicą.
I drobna rada na koniec, masz spory problem z komunikacją, łatwo zrażasz sobie ludzi, nawet tych, którzy są Ci przychylni. Popracuj nad tym, a może wtedy, bez teorii spiskowych i zmuszania innych, by dobrze o Twojej pracy pisali, osiągniesz sukces i dobijesz na chwałę całego komiksowa do nakładów i sprzedaży KG, a może i Egmontu. Czego Ci szczerze życzę.
z poważaniem
gość
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 22, 2014, 11:56:03 am »
No dobrze, może rzeczywiście za szybko do ciebie piszę i wychodzę na ponurego, pozbawionego empatii gbura.
Wyjaśnię więc po kolei zastosowany przeze mnie skrót myślowy.
Istota całej twojej wypowiedzi została zawarta w pytaniu:
Cytuj
Pytam o to, bo chciałbym zrozumieć, co Chcesz osiągnąć tym wszystkim? Jaki zysk przewidujesz dla siebie
Na co ja udzielam ci odpowiedzi.
Cytuj
Chcesz zrozumieć, a pytasz? Rozumiej, a nie pytaj


Otóż załóżmy, że jestem szlachetnym i bezinteresownym człowiekiem, wówczas moja odpowiedź (na postawione przez ciebie pytanie) będzie brzmiała: "Zabieram głos, gdyż leży mi na sercu dobro komiksowa, pokój na świecie i wolność Tybetu".
Ale załóżmy też, że jestem zwykłą szują, która przygotowała szczwany plan sprzedania 10 dodatkowych sztuk komiksu. Jest oczywiste, że bym się do tego nie przyznał (bo to w końcu bardzo szczwany plan) i skłamał odpowiadając tak, jak osoba szlachetna i bezinteresowna, czyli tak: "Zabieram głos, gdyż leży mi na sercu dobro komiksowa, pokój na świecie i wolność Tybetu".

Teraz postawmy się w roli pytającego, czyli twojej. Od razu odrzucamy opcję, ze jesteś przychylny lub choćby neutralny wobec "Strefy Komiksu" o czym świadczy zarówno ton, jak i charakter twoich wypowiedzi i od razu przejdźmy do opcji realnej, czyli, że jesteś wobec nas nastawiony negatywnie. Co pomyślisz słysząc moją odpowiedź? Ano, pomyślisz tak: "Co on mi tu pi****li o jakimś Dalajlamie? Z daleka widać, że uknuł szczwany plan, aby sprzedać 10 sztuk komiksu więcej". Jest to też jedyna odpowiedź, która by cię usatysfakcjonowała, ale która z podanych wyżej względów jest niemożliwa.

Widzisz więc, że pytanie jest pozbawione sensu i że niczego się z odpowiedzi nie dowiesz. A ja widząc, że przy pomocy tak postawionych pytań nie dojdziesz do prawdy, która w swej istocie jest fundamentem zrozumienia, odesłałem cię do poznania nie wymagającego żadnych pytań, czyli do poznania pozazmysłowego. Osławionego pajęczego zmysłu :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 12:30:13 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 23, 2014, 11:00:45 am »

Zgodnie z tym, co zaproponowałem na forum Gildii, a co i już wcześniej chodziło mi po głowie, chciałbym włączyć się w bardziej aktywną promocję komiksu środka i wydać przed KW jeden numer "Strefy Komiksu" w całości poświęcony komiksowi superbohaterskiemu (głównie polskiemu, ale wrzucimy też teksty o komiksie w US).
Jeśli macie jakieś prace w tym temacie, ewentualnie bylibyście skłonni coś przygotować, jakiś pojedynczy zamknięty epizod, fragmentem większej całości (musi mieć on swój początek, rozwiniecie i zakończenie najlepiej zakończone puentą), parodię, ilustrację, pasek komiksowy, żart rysunkowy, itd., proszę kontakt na adres: robertzareba@op.pl
Album będzie miał format B5, około 64-80 stron, kolorową okładkę i czarno-biały środek.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2014, 04:35:26 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 23, 2014, 04:26:51 pm »
Zgodnie z tym, co zaproponowałem na forum Gildii, a co i już wcześniej chodziło mi po głowie, chciałbym włączyć się w bardziej aktywną promocję komiksu środka i wydać przed WSK jeden numer "Strefy Komiksu" w całości poświęcony komiksowi superbohaterskiemu (głównie polskiemu, ale wrzucimy też teksty o komiksie w US).

od 2010 roku (włącznie) nie ma WSK. Jest KW.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 23, 2014, 06:54:23 pm »
Ystad: "od 2010 roku (włącznie) nie ma WSK. Jest KW."

 Również nad tym boleję. 

 Swoją drogą dobry pomysł z komiksem superbohaterskim. Bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 23, 2014, 07:04:01 pm »
Cytuj
Swoją drogą dobry pomysł z komiksem superbohaterskim. Bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
A to już zależy od samych twórców i publicystów zainteresowanych komiksem superbohaterskim.
Rozważę każdy pomysł.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 23, 2014, 09:19:27 pm »
Również nad tym boleję. 

Piszesz tak jakby ktokolwiek przed Tobą również o tym wspomniał. A ja nic takiego nie widzę.
 


Pozostając w temacie, zrobiłem jakiś czas temu newsa -> http://www.alejakomiksu.com/nowosci/19695/Strefa-Komiksu-oglasza-nabor-na-komiksy-superbohaterskie/
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 23, 2014, 09:26:53 pm »
Nie pamiętam dokładnie w których tematach, ale zdarzały się głosy z tęsknotą wspominające bezpretensjonalne WSK. No trudno. Czasu nie zawrócimy.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 23, 2014, 09:41:16 pm »
Cytuj
Pozostając w temacie, zrobiłem jakiś czas temu newsa
Dzięki.
Każda pomoc się przyda.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 24, 2014, 07:20:30 am »
Nie pamiętam dokładnie w których tematach, ale zdarzały się głosy z tęsknotą wspominające bezpretensjonalne WSK. No trudno. Czasu nie zawrócimy.

Niektórzy mówią dokładnie tak samo o komunizmie.

Dzięki.
Każda pomoc się przyda.
spox. Może nawet spróbuje coś podesłać :>
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 24, 2014, 09:26:02 am »
Niektórzy mówią dokładnie tak samo o komunizmie.
Mój sąsiad tak ma. :)
"A za komuny to..."

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 24, 2014, 04:53:38 pm »
Mam nadzieje, ze w tym numerze nie beda dominowac parodie superbohaterow. Gdybym umial rysowac, moze sam bym cos podeslal.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything