trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 374828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 26, 2014, 10:21:13 am »
Mam nadzieje, ze w tym numerze nie beda dominowac parodie superbohaterow. Gdybym umial rysowac, moze sam bym cos podeslal.  :razz:
pzdr
to chyba zależy w dużym stopniu od  nadsyłanych prac. Czy będą takie (śmiszne?) czy inne (poważne) komiksy te powinny pokazać jakie jest naprawdę zainteresownie superhiro wśród twórców komiksów czy to już publikujących czy domorosłych.

Ciekawy felieton dot. Strefy Komiksu Publicystycznie zamieścił na Ziniolu Dominik Szcześniak + dyskusja w komentarzach http://ziniol.blogspot.com/2014/02/moim-zdaniem-strefa-komiksu.html

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 26, 2014, 12:42:23 pm »
Cytuj
to chyba zależy w dużym stopniu od  nadsyłanych prac. Czy będą takie (śmiszne?) czy inne (poważne) komiksy te powinny pokazać jakie jest naprawdę zainteresownie superhiro wśród twórców komiksów czy to już publikujących czy domorosłych.
Kilka osób zadeklarowało przygotowanie komiksów na poważnie, kilka osób parodie. Będzie sporo publicystyki (trochę nowej, jeden lub dwa przedruki z "Magazynu Fantastycznego", koniecznie wywiad :D, no i nowy dział, pt. "Kącik Frustrata".


Cytuj
Ciekawy felieton dot. Strefy Komiksu Publicystycznie zamieścił na Ziniolu Dominik Szcześniak
Tak, tak, Szymon z "Bicepsie" i Dominik w "Ziniolu" wyznaczają nowe standardy pisania o komiksach.
Od przyszłego numeru "Strefy Komiksu" z bólem serca się do nich dostosuje :D

Offline koziorozec1979

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 26, 2014, 02:57:09 pm »
Kilka osób zadeklarowało przygotowanie komiksów na poważnie, kilka osób parodie. Będzie sporo publicystyki (trochę nowej, jeden lub dwa przedruki z "Magazynu Fantastycznego",
czy planowana publicystyka dotyczyć będzie również superhirołsów?
- generalnie bardzo ciekawie się zapowiada
koniecznie wywiad :biggrin: ,
no, koniecznie
no i nowy dział, pt. "Kącik Frustrata".


również zapowiada się frapująco :eek:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 26, 2014, 06:21:47 pm »
Cytuj
czy planowana publicystyka dotyczyć będzie również superhirołsów?
Tak.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #859 dnia: Marzec 03, 2014, 05:24:21 am »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #860 dnia: Marzec 05, 2014, 09:39:21 am »
Dla zainteresowanych kilka słów na temat Strefy Komiksu Publicystycznie. Przepraszam, że tu a nie w "Nowościach komiksowych na blogach", ale myślę, że i w tym miejscu link powinien pasować ;)

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/03/recenzja-strefa-komiksu-publicystycznie.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #861 dnia: Marzec 05, 2014, 10:54:14 am »
W teście "Epitafium dla krytyka" (który jest przedrukiem z "Magazynu Fantastycznego" gdzie nosił bardziej dosadny tytuł "Polecanki - Dymanki") nie chodziło mi o to, że ktoś recenzuje książkę/komiks którego w ogóle nie przeczytał (co byłoby absurdem), ale o ludzi ogólnie mało czytających, a z niewiadomych przyczyn zajmujących się recenzowaniem.


A pod tym linkiem kolejny głos w tej niekończącej się dyskusji:


http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/3639/autorzy-kontra-recenzenci


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #862 dnia: Marzec 05, 2014, 11:44:38 am »
W teście "Epitafium dla krytyka" (który jest przedrukiem z "Magazynu Fantastycznego" gdzie nosił bardziej dosadny tytuł "Polecanki - Dymanki") nie chodziło mi o to, że ktoś recenzuje książkę/komiks którego w ogóle nie przeczytał (co byłoby absurdem), ale o ludzi ogólnie mało czytających, a z niewiadomych przyczyn zajmujących się recenzowaniem.


A pod tym linkiem kolejny głos w tej niekończącej się dyskusji:


http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/3639/autorzy-kontra-recenzenci

Po części jedno wiąże się z drugim tym bardziej, że w tekście używane są zwroty "krytyk nieczytający" czy zdanie "Do niedawna zakładałem, że krytyk jednak coś tam czyta... Okazało się, że jednak, że krytyk zrzucił z siebie zbędny balast czytania czegokolwiek". Ponadto:

"Recenzja to z kolei krytyczna i objaśniająca ocena dzieła. Krytyk nieczytający nie jest w stanie sprostać temu zadaniu i ogranicza się do polecanek. Aby tym dyrdy**łom nadać pozór fachowości, krytyk nieczytający...zapoznaje się z opinią Autorytetu (bywa nim zazwyczaj krytyk czytający)."

Z całości tak to odebrałem, ale dzięki w takim razie za wskazanie "błędu myślowego".

Tak czy inaczej tekst naprawdę ostry, aż korci poznać nazwiska, które miałeś na myśli.

Pozdrawiam
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #863 dnia: Marzec 05, 2014, 12:06:16 pm »
Cytuj
Tak czy inaczej tekst naprawdę ostry, aż korci poznać nazwiska, które miałeś na myśli.
Tekst powstał chyba z siedem czy osiem lat temu i wtedy dotyczył innych osób, ale nadal jest aktualny.
Odpowiedź masz choćby w tekście "Artykuł sponsorowany" dotyczącym artykułu p. Dominiki i kilku innych o podobnej tematyce i zawartości, które ostatnio wykwitły w sieci i na papierze. Te teksty nie są co prawda recenzjami, ale chodzi o to samo, o osoby mające znikome pojęcie o komiksie, a piszące o nim obszerne teksty budujące przy okazji zafałszowaną, alternatywną rzeczywistość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2014, 02:00:45 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #864 dnia: Marzec 06, 2014, 10:35:51 am »
Zgodnie z tym, co zaproponowałem na forum Gildii, a co i już wcześniej chodziło mi po głowie, chciałbym włączyć się w bardziej aktywną promocję komiksu środka i wydać przed KW jeden numer "Strefy Komiksu" w całości poświęcony komiksowi superbohaterskiemu (głównie polskiemu, ale wrzucimy też teksty o komiksie w US).
Jeśli macie jakieś prace w tym temacie, ewentualnie bylibyście skłonni coś przygotować, jakiś pojedynczy zamknięty epizod, fragmentem większej całości (musi mieć on swój początek, rozwiniecie i zakończenie najlepiej zakończone puentą), parodię, ilustrację, pasek komiksowy, żart rysunkowy, itd., proszę kontakt na adres: robertzareba@op.pl
Album będzie miał format B5, około 64-80 stron, kolorową okładkę i czarno-biały środek.

zauważyłem Robercie, że nie podałeś ostatecznego terminu wysyłania prac.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #865 dnia: Marzec 06, 2014, 04:32:02 pm »
Termin nadsyłania prac, to połowa kwietnia.
21.04 zacznę składać komiks, aby na początku maja był gotowy do druku.
Najprawdopodobniej pozostanę przy formacie A4, ponieważ spłynęło już do mnie kilka prac, w stosunku do których zmniejszenie formatu do B5 byłoby barbarzyństwem.
Jeśli wszyscy wywiążą się ze swych obietnic, zwiększymy też liczbę stron i po raz pierwszy skleimy "Strefę Komiksu".
Zapowiada się ciekawy numer ;)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #866 dnia: Marzec 11, 2014, 11:18:23 am »
My tu gadu, gadu, a w przyszłym tygodniu do druku trafi:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/03/komiksy-na-nie.html


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #867 dnia: Marzec 24, 2014, 05:53:18 am »
Już można zamawiać, a od środy już w dystrybucji.


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/03/komiksy-na-nie-juz-w-sprzedazy.html


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #868 dnia: Marzec 30, 2014, 03:36:16 pm »

Offline Wolfram

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #869 dnia: Kwiecień 01, 2014, 05:54:24 pm »
Nooo brawo Panowie, brawo! :biggrin:  Jeżeli tak ma wyglądać dalsza zawartość to biję brawa. Moim subiektywnym zdaniem jest to jawna antyreklama dla wydawnictwa. Według kanonu superhero takie rysowanki drukowane są w dziale "listy od czytelników". A tu proszę, okładka :lol:  Przestałem się dziwić, że rysownicy komiksów pracują na zmywaku w Anglii. Lub rysują za granicą. No chyba, że ta pozycja przeznaczona jest dla gawiedzi z przedszkola.
W takim układzie zwracam honor autorom :oops:

 

anything