trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:46:43 pm »
Kto by nie chciał...


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 16, 2014, 05:42:16 pm »
Kilka zdań na temat starszego tytułu Strefy Komiksów.

Strefa Komiksów #7: Gwiezdne Bezdroża

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:14:21 pm »
Jeśli razi Cię takie niewinne dworowanie z kleru, to co dopiero powiesz na "Różne krótkie"? Że o "Pomidorowej" nie wspomnę... ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:20:21 pm »
Jeśli razi Cię takie niewinne dworowanie z kleru, to co dopiero powiesz na "Różne krótkie"? Że o "Pomidorowej" nie wspomnę... :wink:

"Pomidorowa" to chyba najlepszy komiks wydany w tej serii. Szkoda, że nie ma kontynuacji. A dworowanie z czarnych zawsze na plus :smile:

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:29:44 pm »
Kilka shortów autorów Pomidorowej czyli duetu Boruf/Cabała pojawiło się w kilku numerach "Strefy" (choćby ostatnio w "Publicystycznie", a samemu Borufowi wydaliśmy "Toda Robota" zilustrowanego przez doborowe grono rysowników :) To też świetne komiksy, chociaż też żałuję, że nie ma kontynuacji "Pomidorowej", A namawiałem.

Offline burberry

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:34:47 pm »
Kiedy będzie w sprzedaży Smert' Lachom?
Bóg Cię kocha

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:35:51 pm »
Jeśli razi Cię takie niewinne dworowanie z kleru, to co dopiero powiesz na "Różne krótkie"? Że o "Pomidorowej" nie wspomnę... :wink:


To dopiero przede mną :smile: najbardziej "obawiam" się chyba Komiksów na NIE. Szkoda trochę, bo Gwiezdne bezdroża nic by nie stracił pozbawiony pocisków w stronę Księży i religii, a tak cóż. Choć się ubawiłem czytając to nie potrafię się identyfikować i pewien niesmak jest :wink:

@Max udało ci się błysnąć ehh. Po co prowokujesz wiedząc, że są osoby, które to drażni? Utnijmy ten temat teraz, póki nie jest za późno.

Ps. wrzucałem w innym temacie, ale przy okazji skorzystam i wkleję, jeszcze kilka słów o Opowieści autobiograficznej Zygmunta Similaka.

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/04/recenzja-zygmunt-simillak-autobigrafia.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:38:22 pm »



@Max udało ci się błysnąć ehh. Po co prowokujesz wiedząc, że są osoby, które to drażni? Utnijmy ten temat teraz, póki nie jest za późno.



Niby co drażni? Wciskanie ludziom ciemnoty, że czarni są krystalicznie czyści chociaż jest inaczej? Jeśli tak to niech drażni ale przed prawdą tacy ludzie nie uciekną.
Brawo dla Strefy Komiksu i brawo dla NIE.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:42:12 pm »
Nikt nie jest krystalicznie czysty, wszędzie znajdą się czarne owce, dla których zero litości. Pytanie tylko czy forum komiksowe jest dobrym miejscem na takie rozmowy? Gdyby zacząć śmiać się z innych rzeczy bardzo szybko temat byłby ucięty. Dobra nie ma sensu tego kontynuować.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:44:47 pm »
Sorry Jarosław ale to Ty Rozpocząłeś ten temat, linkując recenzję. Nie miej więc do mnie pretensji.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:18:06 pm »
"Smert' Lachom" trafi do dystrybucji 17 maja. Za kilka dni wrzucę więcej informacji na ten temat.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #896 dnia: Maj 06, 2014, 11:28:37 am »
Kontynuując opisywanie tytułów ze Strefy Kommiksu, dziś kilka słów na temat zbioru "Tod Robot: Re-animacja". Przyjemny, choć nieco nierówny album. Tak czy inaczej można się momentami uśmiać.

Strefa Komiksu#6 Tod robot: Re-animacja


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #897 dnia: Maj 08, 2014, 06:43:04 pm »
Powoli zamykamy projekt pt. STREFA KOMIKSU - SUPERHERO. Na materiały czekamy do niedzieli (włącznie).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 14, 2014, 11:39:28 am »
Warto napisać, że w najnowszej Strefie Komiksu o trykociarzach, znajdzie się Bler Rafała Szłapy! Myślę, że to jeden z powodów, dla których ten tytuł warto nabyć.

"Smert Lachom" ma debiut w sobotę na Festiwalu IPN? Poza info z programu niestety cisza w tym temacie.

----------------------------

I recenzja "Pomidorowej"



Może to chore co teraz napisze, ale kurde bawiłem się przy tym tytule naprawdę wybornie. Gore w czystej postaci. Nie jest to tytuł dla osób poszukujących wybitnego scenariusza, ale Ci, którzy lubią niekiedy popatrzeć na krwawą jatkę w horrorach, odnajdą się w konwencji zaproponowanej przez Łukasza Borowieckiego i Nikodema Cabałę bez problemu.

Dodam jeszcze, że choć kilka elementów powiedzmy antyklerykalnych w tym tytule jest, to jednak nie rzucają się (ok poza jedną sceną) w oczy. Po Waszych ostrzeżeniach szykowałem się na coś o wiele gorszego.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 14, 2014, 08:05:16 pm »
Wczoraj dopiero skończyliśmy drukować "Smert' Lachom", a po ubiegłorocznym falstarcie, wolałem być pewien, że wszystko pójdzie jak należy.


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/05/smert-lachom-na-iv-festiwalu-komiksu.html


Przypominam też, ze jutro ruszamy z drukiem "Superhero". Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś materiały, to zostało kilkanaście godzin na decyzje, być czy nie być w Strefie.