trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 374902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #915 dnia: Maj 19, 2014, 12:48:36 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #916 dnia: Maj 19, 2014, 01:01:33 pm »
Nie inaczej.
Że niby niehandlowa. Jakby komiksy miały się sprzedawać ;)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #917 dnia: Maj 20, 2014, 09:32:10 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #918 dnia: Maj 21, 2014, 07:14:40 am »
Jeszcze prośba odnośnie poprzedniego maila. Autorzy "Superhero", którzy będą na FKW i chcieliby odebrać egz. autorskie osobiście na imprezie, proszeni są o kontakt.
Do reszty zacznę rozsyłać je w przyszły poniedziałek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #919 dnia: Maj 22, 2014, 05:40:52 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #920 dnia: Maj 28, 2014, 08:40:27 pm »
Krótko i na temat:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/05/krotkie-podsumowanie-ostatniego-tygodnia.html


Zachęcam do wejścia w MROK :) Będzie się działo w ostatnim numerze, oj będzie, wiec warto wziąć w nim udział.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #921 dnia: Maj 29, 2014, 09:19:32 am »
Ciesz dobry sprzedażowy wynik Smert Lachom. Cieszy, bo to naprawdę bardzo dobry komiks. Ci, któzy się jeszcze zastanawiają czy warto, niech się przekonają. Mocna i wstrząsająca rzecz. Komiks tak ciężki, że ja osobiście czytam z przerwami, bo nagromadzenia obrzydliwości, do której zdolni są ludzie nie jestem w stanie przełknąć. Autentycznie wiele razy otwierałem szeroko oczy będąc nieprawdopodobnie zaszokowanym. Pan Zygmunt Similak świetnie rozrysował całą historię, a kadry choćby z egzekucji "katyńską metodą" robią piorunujące wrażenie.
 
Scenariusz również jest wciągający, a postacie bardzo wyraźne. Więcej napiszę po skończonej lekturze, ale dla mnie już na chwilę obecną ścisła czołówka 2014 roku. Miejsce na podium mimo, że mamy dopiero maj zagwarantowane.
 
Rzecz absolutnie wyjątkowa na naszym rynku. I jak historie autobigraficzne rysownika były dla mnie czymś bardzo dobrym, tak Smert Lachom jest czymś co stoi jeszcze wyżej od tamtych tytułów.

Nie zastanawiajcie się i kupujcie.  :wink:
 
Warto również podkreślić, że wszystkie wydarzenia tam zparezentowane opierają się na autentycznych wydarzeniach. W komiksie nie ma miejsce na rzeczy zmyślone, choć czasami wydaje się to niemożliwe.

ps. jak już ruszy lawina recenzji to wydawca nie zdąży ich czytać heh (to tak w nawiązaniu do tego co napisane jest w notce, do której link powyżej) :smile:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline burberry

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #922 dnia: Maj 29, 2014, 09:46:51 am »
Gdzie można kupić tę pozycję?
Bóg Cię kocha

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #923 dnia: Maj 29, 2014, 09:48:05 am »
Gdzie można kupić tę pozycję?

Jest np. w sklepie Gildii w promocji.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline FloreK9

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #924 dnia: Maj 29, 2014, 09:55:03 am »
Jest gdzieś możliwość zobaczenia przykładowych plansz z tego komiksu? Zainteresowałem się tym po zobaczeniu jakiegoś materiału wideo z festiwalu komiksów i gier historycznych, ale trafiłem na jeden kadr tylko.

http://1.bp.blogspot.com/-36WhTJAhmto/Ut1m0YDgXmI/AAAAAAAABVw/wNFwRR1RarQ/s1600/152.jpg


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #925 dnia: Maj 29, 2014, 09:59:56 am »
Jest gdzieś możliwość zobaczenia przykładowych plansz z tego komiksu? Zainteresowałem się tym po zobaczeniu jakiegoś materiału wideo z festiwalu komiksów i gier historycznych, ale trafiłem na jeden kadr tylko.

http://1.bp.blogspot.com/-36WhTJAhmto/Ut1m0YDgXmI/AAAAAAAABVw/wNFwRR1RarQ/s1600/152.jpg

Chyba nie ma w siecie. Nie mam niestety komiksu pod ręką, żebym wkleił jakieś zdjęcia. Może użytkownik Strefa Komiksu wrzuci?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #926 dnia: Maj 29, 2014, 10:15:31 am »
Jest gdzieś możliwość zobaczenia przykładowych plansz z tego komiksu?
Osobą odpowiedzialną za grafikę w tym komiksie jest Zygmunt Similak. Przykładowe jego grafiki można znaleźć bez problemu w necie. Niestety są one z innych jego dzieł. Ale oddają sposób jego rysowania.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #927 dnia: Maj 29, 2014, 10:29:03 am »
Osobą odpowiedzialną za grafikę w tym komiksie jest Zygmunt Similak. Przykładowe jego grafiki można znaleźć bez problemu w necie. Niestety są one z innych jego dzieł. Ale oddają sposób jego rysowania.

Tak, to prawda tylko trzeba mieć świadomość, że Pan Zygmunt rysuje często satyryczne rysunki więc i ich styl jest wtedy inny. Tutaj są to rysunki realistyczne i co ważne raczej bez tej "satyrycznej maniery".
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #928 dnia: Maj 29, 2014, 10:31:03 am »
Cytuj
Jest gdzieś możliwość zobaczenia przykładowych plansz z tego komiksu? Zainteresowałem się tym po zobaczeniu jakiegoś materiału wideo z festiwalu komiksów i gier historycznych, ale trafiłem na jeden kadr tylko.
Dopiero teraz zorientowałem się, a w zasadzie Wy mnie zorientowaliście :wink: , że zapomniałem wrzucić przykładowe plansze :sad:


Teraz jestem w trasie, ale jak tylko dojadę do domu, czyli pewnie koło wieczora, wrzucę kilka plansz na bloga i dam link.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #929 dnia: Maj 31, 2014, 09:23:22 am »