trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #930 dnia: Czerwiec 03, 2014, 09:45:59 am »
W temacie komiksów historycznych, do przeczytania recenzja Dariusza Cybulskiego. Cieszę się, że komiks się spodobał, bo i ja uważam, że jest zajebisty.


http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-2664.html#107


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #931 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:11:52 am »
Strefa Komiksu Superhero:

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/06/recenzja-strefa-komiksu-28-superhero.html



Sam komiks bardzo dobry. Końcową ocenę obniżaja nieco wpadki wydawnicze. Tak czy inaczej czytanie było bardzo przyjemne. Więcej dowiecie się z recenzji heh ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline FloreK9

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #932 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:31:54 am »
Przymierzałem się do tego komiksu i zostałem dodatkowo zachęcony Twoją recenzją. :) Mam tylko jedno zastrzeżenie, wspominasz o '45 roku w pewnym kontekście, chyba trzeba by zmienić na '44. ;)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #933 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:33:57 am »
Przymierzałem się do tego komiksu i zostałem dodatkowo zachęcony Twoją recenzją. :smile: Mam tylko jedno zastrzeżenie, wspominasz o '45 roku w pewnym kontekście, chyba trzeba by zmienić na '44. :wink:

mega wstyd  :oops: już oczywiście poprawione.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #934 dnia: Czerwiec 11, 2014, 01:02:26 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #935 dnia: Czerwiec 19, 2014, 07:55:27 am »

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #936 dnia: Czerwiec 23, 2014, 01:06:17 pm »
Smert lachom-SWIETNY , mocny, wstrzasajacy komiks. Dzieki za ten tytul, zdziwilem sie, ze IPN nie chcial wspolpracowac przy tworzeniu tego komiksu
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #937 dnia: Czerwiec 23, 2014, 05:11:00 pm »

Cytuj
Dzieki za ten tytul, zdziwilem sie, ze IPN nie chcial wspolpracowac przy tworzeniu tego komiksu
W ogóle nie było takiego tematu. Chciałem od początku do końca mieć kontrolę nad scenariuszem.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #938 dnia: Czerwiec 28, 2014, 08:35:39 am »
Pierwsza recenzja "Smert' Lachom", autorstwa Dariusza Cybulskiego. Cenna tym bardziej, że stryj Dariusza występuje w komiksie, o czym dowiedziałem się dopiero po ukazaniu się komiksu :)

[/size]http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-4129.html#110

Offline adro

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #939 dnia: Czerwiec 28, 2014, 04:41:41 pm »
wypada podpisac sie pod ta recka wszystkimi mozliwymi konczynami :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #940 dnia: Czerwiec 28, 2014, 06:17:24 pm »
Czy ja wiem? Za dużo razy pada w niej słowo: 'prawda' i 'fakty', co ma posmaczek politycznego fanatyzmu.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #941 dnia: Lipiec 01, 2014, 08:09:10 am »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #942 dnia: Lipiec 26, 2014, 08:55:05 am »
Kolejna recenzja "Smert' Lachom".


http://paradoks.net.pl/read/24091


Do wszystkich tekstów ustosunkuję się za jakiś czas na blogu "Strefy Komiksu".
Natomiast w tej akurat recenzji ubawiła mnie rola p. Szyłaka jako autorytetu w kwestii komiksów ze "Strefy". Przypomnijmy, że został nim ktoś, kto kilkakrotnie deklarował (bądź dał do zrozumienia), że naszych komiksów nie czytał, gdyż zniechęciły go do tego negatywne recenzje... To jest chyba możliwe tylko w kraju nadwiślańskim:D

N.N.

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #943 dnia: Lipiec 26, 2014, 09:33:15 am »
Kolejna recenzja "Smert' Lachom".


http://paradoks.net.pl/read/24091


Jak rozumiem, autorem tej recenzji jest TEN Zajączkowski. Jeśli tak, to on chyba nie musi podpierać się autorytetami. Ma własny.

Cytuj
Do wszystkich tekstów ustosunkuję się za jakiś czas na blogu "Strefy Komiksu".
Natomiast w tej akurat recenzji ubawiła mnie rola p. Szyłaka jako autorytetu w kwestii komiksów ze "Strefy". Przypomnijmy, że został nim ktoś, kto kilkakrotnie deklarował (bądź dał do zrozumienia), że naszych komiksów nie czytał, gdyż zniechęciły go do tego negatywne recenzje... To jest chyba możliwe tylko w kraju nadwiślańskim:D
Skoro już zostałem wezwany do tablicy, to się odzywam. Przypomnijmy, że kilka lat temu, po burzliwej dyskusji na temat jakości tego, co piszesz i wydajesz, ustalilismy, że prowadzisz swoją działalność za własne pieniądze i znajdujesz odbiorców, którym się to podoba. Ustalilismy wówczas, że nie jestem takim odbiorcą i nie powinienem wypowiadać się na temat czegoś, co
a) nie dla mnie jest przeznaczone;
b) jest przeznaczone dla osób, których gustów nie podzielam i nie rozumiem.
Od tamtej pory zdecydowanie unikam wypowiadania się na temat tego, co wydajesz, a przyciskany do muru robię uniki w rodzaju: "Nie czytałem, bo miało złe recenzje".
W dyskusjach o Twoich publikacjach zdarza mi się brać udział tylko wtedy, kiedy sam (natarczywie, według mojej oceny) zaczynasz się domagać, żeby były one oglądane i oceniane w szerszym kontekście i na tle innych publikacji komiksowych. A i wtedy ograniczam się do minimum. Tak - wedle wszelkiego prawdopodobieństwa - było w sytuacji, którą Zajączkowski przywołał w swojej recenzji.
Zwracam też uwagę, że on wcale nie powołuje się na mnie jako na autorytet, ale jako na przedstawiciela grupy osób, które wobec Twoich komiksów się dystansują i ktore mają na ich temat raczej kiepskie zdanie (Nie zaprzeczysz przecież, że takie osoby istnieją). W dodatku Zajączkowski robi to po to, by się od tej opinii odbić i powiedzieć, że w wypadku "Smert' Lachom" nie jest ona słuszna.
Na wypadek, gdybyś nie zauważył, chciałem podkreślić, że to jest pozytywna recenzja, napisana przez kogoś, kto ma niekwestionowane doświadczenie w robieniu komiksów historycznych. Umniejszając jej wartość poprzez takie uwagi jak ta zacytowana, działasz de facto na własną szkodę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 09:36:57 am wysłana przez N.N. »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #944 dnia: Lipiec 26, 2014, 09:48:08 am »
Po pierwsze, to nie mam do ciebie absolutnie żadnych pretensji. Nie pamiętam co ustalaliśmy, ale jednio jest pewne, Strefa Komiksu to nie k**wa i nie każdemu musi się podobać.
Po drugie, to bawi mnie sytuacja, w której recenzent powołuje się na autorytet, który swoją wiedzę w temacie czerpie z innych recenzji. Ty to wiesz, ja to wiem, ale Sławomir chyba nie.
Po trzecie, to oczywiście widzę, że recenzja jest pozytywna ale to akurat, o czym wspomniałem, mi się nie podoba. No i przede wszystkim jest to zabawne. :D