Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 376577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #960 dnia: Sierpień 20, 2014, 09:17:00 am »
Kilka słów na temat Zawiszy Czarnego Zygmunta Similaka-->

Recenzja: Zawisza Czarny




Przy okazji, bo nie pamiętam czy wrzucałem link do komiksu utrzymanego w podobnym klimacie, czyli Bitwy pod Grunwaldem

(Recenzja) Bitwa pod Grunwaldem i inne opowiadania

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #961 dnia: Sierpień 20, 2014, 10:47:56 am »
Na blogu Kamil Czyta Komiksy pojawiły się dwie recki

3 sierpnia Superhero

19 sierpnia Smert Lachom
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #962 dnia: Sierpień 22, 2014, 06:10:13 pm »
Na kilka zdań ode mnie o Smert Lachom przyjdzie "poczekać" jeszczę troche czasu. Nie mam jeszcze potwierdzenia oficjalnego więc nie piszę o tytule, ale mam nadzieję, że wszystko wyjdzie i wtedy recenzja ta pojawi się w jednym z magazynów historycznych. Piszę o tym nie dlatego, żeby się chwalić (bo pewnie nie ma czym, a poza tym jestem skromną osobą  :wink: ), ale dlatego, że uważam, że ten komiks jest na tyle ważny i udany, że cieszy mnie niezmiernie jeśli wiadomość o nim dotrze do osób, które na codzień nie zaglądają do tego medium tj. do komiksu.

Gratulując świetnej roboty autorom, chętnie czytam kolejne pozytywne recenzję tego tytułu i nieco się dziwie, że na największych komiksowych portalach i blogach (poza Gildią i Paradoksem) w kraju jest cisza w tym temacie. Nie to, że nie ma recenzji pozytywnych, ale nie ma ich wcale, nawet tych krytycznych.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #963 dnia: Sierpień 22, 2014, 06:21:22 pm »
A ja wypatruję kiedy w końcu napiszą o tym komiksie w "Wyborczej". Mam nadzieję, że zdążą nim jeszcze Agora pójdzie pod młotek  :)
 

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #964 dnia: Sierpień 22, 2014, 06:32:38 pm »
A ja wypatruję kiedy w końcu napiszą o tym komiksie w "Wyborczej". Mam nadzieję, że zdążą nim jeszcze Agora pójdzie pod młotek  :smile:

Jeśli ceną braku recenzji Smert Lachom w Wyborczej miałby być jej totalny upadek to ja jestem gotów się poświęcic i darować sobię lekture recenzji w tej gazecie  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #965 dnia: Wrzesień 10, 2014, 10:29:13 am »
Kilka słów o debiucie Strefy Komiksu (wiem, wiem już trochę późno  :wink: )

(Recenzja) Mrok: Przebudzenie

Dobra rzecz, dla fanów Pomidorowej powinna być to chyba obowiązkowa pozycja.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #966 dnia: Październik 12, 2014, 08:54:02 am »
Recenzja pierwszej części MROKU w dziesięciolecie powstania serii, bezcenne :)
Tymczasem wakacyjnemu nieróbstwu mówimy stanowcze dość!
http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/10/incognito-niesamowity-debiut.html


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #967 dnia: Październik 17, 2014, 07:42:02 pm »
"Komiksy na NIE - część 2" już w sprzedaży, a w nich Rychu w nawyższej formie.
http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/10/na-poczatku-tygodnia-do-dystrybucji.html

Offline vision2001

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #968 dnia: Listopad 06, 2014, 02:22:37 pm »

Dzisiaj odebrałem zakupiony egzemplarz INCOGNITO i muszę napisać, iż łudziłem się, że edytorsko będzie to wyglądało znacznie lepiej niż dotychczas wydawane rzeczy spod szyldu Strefa Komiksu.


Przerzuciłem kilka stron komiksu i czerń jest czarna, ale szarości wyglądają na jakieś rozmyte. Poza tym na białych częściach stron widać czarne "paproszki".
Coś mi się wydaje, że komiksy u tego wydawcy są robione chałupniczy/w punkcie ksero (co może być prawdą - format komiksu jest mniejszy niż A4, na kilku stronach widać lekkie ich skrzywienie - widać to m.in. na stronie ze słowem wstępu).
Pewnie powiecie, że jest to standard w Strefie Komiksu, ale chciałbym, aby ten standard się polepszył i był przynajmniej edytorsko zbliżony do tego co podają nam inne wydawictwa w podobnej (lub czasem niższej) cenie za komiks.


Mam jednak nadzieję, że sama zawartość komiksu przyniesie mi dużo radości z czytania i nie zawiodę się na scenariuszu (jedną już część z tej opowieści czytałem w Superhero i zapowiadało się na bardzo smaczny kąsek ;) )


Tak wygląda plansza prezentowana w necie





a tak plansza z samego komiksu (i powiem, że chyba mój aparat robi jakieś czary-mary, bo w realu ta plansza wygląda gorzej ;) )


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #969 dnia: Listopad 06, 2014, 08:03:24 pm »
Standard komiksów ze Strefy się polepsza (teraz grubsze komiksy kleimy, dajemy papier o większej gramaturze, dodajemy napisy na grzbietach) ale przy obecnych nakładach niewiele więcej mogliśmy zrobić.
Przy następnych numerach postaramy się jeszcze bardziej, co umożliwiła lepsza niż się spodziewaliśmy sprzedaż "Smert' Lachom".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #970 dnia: Listopad 06, 2014, 09:51:03 pm »
Zmienia się to fakt. Zauważyłem to przy SuperHero. Natomiast jeśli mogę zasugerować coś to warto skupić się na drobnostkach, które nie kosztują dużo pieniędzy. Spójrzcie na kwestie odpowieniego podpisania komiksów, prawidłowego ich rozmieszczenia, dobrej jakości skanów, które znajdują się w albumach itp. To już będzie dużo. Kwestia okładek, papieru itp to już inna sprawa, bo to rzeczywiście koszt.
Ps. Cieszy dobra sprzedaż Smert Lachom. Zdradzisz ilość czy to tajemnica handlowa?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #971 dnia: Listopad 07, 2014, 07:16:16 am »
Skany są dobrej jakości, ale dalej zaczynają się koszty. Aby wydruk odpowiadał jakości skanów, trzeba świecić od razu blachy, a ich koszt jest wtedy czterokrotnie wyższy niż blach, na których ja pracuję. Można też świecić na foliach w rozdzielczości 20 000 dpi, a nie jak my to robimy drukować na drukarkach laserowych z rozdzielczością 1200 dpi (a później dopiero na blachy). Przy konturach to nie ma żadnego znaczenia, ale kiedy jest dużo rastrów i odcieni szarości, wychodzi spora różnica. Niestety, średni komiks ze Strefy to około 40 blach, a to są już znaczne koszty.
http://technologie.gazeta.pl/internet/56,104530,16911746,Prasa_elektroniczna,,3.html

No i jak już wspomniałem mały nakład, a co za tym idzie częste włączanie i wyłączanie maszyny w krótkich odstępach czasu powoduje nadmiar wody na wałkach i podmywanie farby na niektórych stronach, a także przepuszczanie stron, które przy większych nakładach odpadłyby przy kontroli jakości.


W tych tematach nic się nie da poradzić nie zwiększając znacznie ceny lub nakładu (wtedy spada koszt jednostkowy).


Ja wiem, że czytelnik ma to wszystko w dupie, bo płaci i wymaga, dlatego też kombinujemy jak możemy i na razie jesteśmy na etapie, że w ogóle możemy wydawać komiksy i to z częstotliwością większą, niż to miało miejsce w ciągu ostatnich lat. Teraz jest okazja poprawić jakość komiksów, więc z niej skrzętnie skorzystamy. Jeśli dzięki temu sprzeda się więcej komiksów (choć osobiście w to wątpię, bo świetny wynik sprzedaży "Smert' Lachom" zawdzięczamy w zdecydowanej większości klientom spoza środowiska komiksowego) będziemy dalej utrzymywać wyższe standardy.


Takie sprawy jak odpowiednie podpisanie komiksów i prawidłowe ich rozmieszczenie, co w przypadku "Superhero" rzeczywiście szwankowało, wynikły z morderczego tempa pracy przy kilku projektach jednocześnie i nie powinny się więcej powtórzyć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2014, 03:17:24 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #972 dnia: Listopad 18, 2014, 11:16:01 am »


Mam jednak nadzieję, że sama zawartość komiksu przyniesie mi dużo radości z czytania i nie zawiodę się na scenariuszu (jedną już część z tej opowieści czytałem w Superhero i zapowiadało się na bardzo smaczny kąsek :wink: )


No i jak Vision przeczytałeś już? Ja jestem po lekturze i przyznam szczerze, że trochę się rozczarowałem lekturą tego komiksu. Wątek wprowadzenia mocy i osobistych spraw bohaterów jest ciekawy, ale fabuła pojedynku z Baronem i tą kreaturą już nieco chaotyczne.

Rysunki też nie są równe. Widać, że warsztat się rozwija wraz z kolejnymi odcinkami.

Swoją drogą widać inspirację Spider Manem.

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/11/recenzja-piotr-czarnecki-ukasz.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline burberry

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #973 dnia: Listopad 29, 2014, 03:22:42 pm »
Długo się zbierałem do przeczytania Smert' Lachom. Poniżej moja opinia nt. tego komiksu:

Bardzo sugestywny i mocny obraz. Od strony scenariusza mnóstwo ciekawostek historycznych, próba umiejscowienia wydarzeń w konkretnym kontekście, zachowany względny obiektywizm. Ten komiks jest dokładnie taki, jak relacje z wydarzeń na Wołyniu - brutalny, przerażający i przykry. Jeśli chodzi o rysunki, początkowo mi przeszkadzały, po jakimś czasie jednak dostrzegłem ich urok - są szorstkie, ale ładne, niektóre kadry zaś to małe dziełka, nad którymi warto się pochylić na dłużej. Scenarzysta i rysownik zadbali o to, by realizm został zachowany w stu procentach, tj. nie unikają przedstawiania detali okrutnych ukraińskich zbrodni. W stosunkowo krótkim komiksie zadbano o przedstawienie historii przez kilka pryzmatów, dodatkowo umiejscawiając w nim liczne wydarzenia, obejmujące swym zasięgiem zarówno czasowym, jak i miejscowym szeroki zakres (np. sporo poświęcono samoobronie w Przebrażach). W kontekście spuszczenia zasłony milczenia na te wydarzenia przez polityków wszystkich większych formacji, historyków, a także w związku z bezkrytycznym poparciem dla ukraińskich neobanderowców ten komiks mógłby być solidną odtrutką dla wąskiego, jak mniemam, grona, które się z nim zapozna. Dla osób interesujących się Wołyniem - must have, dla tych, którzy nie mieli okazji się spotkać z tą przerażającą kartą nieodległej polskiej historii, a lubiących komiks - must have, dla reszty zdecydowanie warte polecenia.
Bóg Cię kocha

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #974 dnia: Grudzień 11, 2014, 08:39:34 am »
burberry, dziękuję za obszerną opinię odnośnie "Smert' Lachom".


Tymczasem do dystrybucji trafia kolejny album ze "Strefy Komiksu".
http://strefakomiksu.blogspot.com/2014/12/mrok-egzorcysci_11.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 10:02:07 am wysłana przez Strefa Komiksu »