Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 375694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #975 dnia: Grudzień 24, 2014, 12:46:57 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #976 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:21:12 pm »
W odniesieniu do Twojego wpisu Robercie w innym temacie, cieszy mnie bardzo fakt, że środowiska były pozytywnie nastawione do tej pracy i mam też nadzieję, że zostało tak również po lekturze komiksu.


Jedna rzecz nie "daje mi spokoju", a mianowicie dwie ostatnie, całkowicie oderwane od kontekstu, strony komiksu. To czy prezentują one prawdę czy nie to jedno, ale nie uważasz, że lepiej byłoby, gdyby ich nie było? Wszyscy widzieli to co działo się na Majdanie, ale czy to nie zbyt daleko idące posunięcie i może trochę niepotrzebne w świetle świetnej pracy, którą wykonaliście przez pozostałe strony? Czy nie uważasz, że przez nie trochę komiks "zyskuje" na polityczności? Skąd w ogóle ten pomysł na takie zakończenie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #977 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:43:17 pm »
Otatnie strony dotyczą z jednej strony pamięci historyczne, z drugiej zaś pokazują proces pisania przez Ukraińców tak zwanej alternatywnej narracji historycznej. Osobiście niewiele mnie obchodzi, jaką historie napiszą sobie Ukraińcy, to ich sprawa. Natomiast nie może być tak, że nasza polityczna elita jedzie na "Majdan" i wykrzykuje banderowskie zawołanie "Sława Ukraini, sława bohaterom!". Co by świat powiedział, jakby ci sami politycy pojechali do Berlina i na jakiejś antyrządowej demonstracji wykrzykiwali "Heil Hitler"!
Co zaś do polityki, to ja jestem politycznym daltonistą. Nie widze miedzy nimi wszystkimi zadnej różnicy. Nikomu nie wierzę i na nikogo nie głosuję. Uważam, że zarówno mądrość i uczciwosć jak i głupota i złodziejstwo rozkładaja się w tych samych proporcjach na wszytskich obszarach sceny politycznej i nikogo nie faworyzuję. W komiksie pokazałem akurat tych, a nie innych polityków, ale gdyby na "Majdanie" znaleźli się ci z drugiej strony, też by trafili do komiksu.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #978 dnia: Styczeń 12, 2015, 03:54:27 pm »
Pierwsza recenzja "Mrok - Egzorcyści" na Paradoksie :smile:


http://paradoks.net.pl/read/25653


Tymczasem trwają ostre prace nad komiksem "Zakon". Póki co czytamy, analizujemy, kombinujemy nad scenariuszem, czego odprysk możecie poczytać na moim blogu.


http://robertzareba.blogspot.com/2015/01/pierwsza-krucjata-nowe-spojrzenie.html


Czytelników "Strefy Komiksu" serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2015, 03:59:16 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #979 dnia: Styczeń 12, 2015, 04:21:15 pm »
No to czekamy na ten "Zakon". Kto będzie rysownikiem, bo umknęła mi informacja?



Ja tymczasem kończe trylogię Triumwirat (recenzja po zakończeniu całości). Przeczytałem dwie pierwsze części i jest nieźle, aczkolwiek nieco nierówno tzn. pierwsza część utrzymana w bardzo humorystycznym klimacie mi osobiście podeszła lepiej niż dwójka. Ciekawe, w którą stronę poszła część ostatnia. Na plus muszę za to zdecydowanie zaliczyć sposób prowadzenia narracji, luźny, wesoły, a przy tym utrzymany w stylistyce językowej czasów, których dotyczy. Kilka razy się naprawdę uśmiałem heh


Coś mi się kojarzy, że kiedyś była też dyskusja o okładce do tej serii, że jest brzydka - chyba, że coś mi się pomyliło? Chciałbym natomiast zauważyć nieśmiało, że tył okładki do drugiej części w moim przekonaniu jest świetny.


ps. wrzucałem w innym temacie, ale nie wiem Robercie czy tam zaglądasz, a może Cię zainteresować. Odniosłem się ostatnio na blogu do wpisu o Panie Zygmuncie Similaku, jak masz ochotę przeczytać to zapraszam --> LINK KLIK

czytelnicy "Strefy Komiksu" również pozdrawiają :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #980 dnia: Styczeń 12, 2015, 05:45:08 pm »
Jarosław: "No to czekamy na ten "Zakon". Kto będzie rysownikiem, bo umknęła mi informacja?"
 
Zygmunt Similak :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #981 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:01:50 pm »
Jarosław: "No to czekamy na ten "Zakon". Kto będzie rysownikiem, bo umknęła mi informacja?"
 
Zygmunt Similak :smile:


No właśnie tak mi się coś kojarzyło, bo chyba Robert Zaręba wspominał o tym zaraz po wydaniu Smert Lachom, ale wolałem się upewnić :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #982 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:24:20 pm »
Dzięki Jarosławie za ciekawą refleksje w kontekście zamieszania przy "Świętym Królestwie". Zaszło jednak pewne nieporozumienie, Uściślę zatem, że ja również daleki jestem od doszukiwania się stylistycznego pokrewieństwa w rysunkach Zygmunta Similaka i Tomasza Bereźnickiego. Przyznam, że byłem zaskoczony taką interpretacją zdania w którym odnoszę się do jednej z prac autora "Historii okupacyjnych". Najwidoczniej wyraziłem się zbyt ogólnikowo, bo chodziło mi o to, że podobnie jak w "Zagłobie" również w komiksie o upadku wczesnonowożytnych Węgier zawarto odniesienia do czasów późniejszych niż momenty dziejowe w których rozgrywają się oba utwory. Pozwolę sobie zresztą przytoczyć problematyczne dla Maciejewskiego zdanie, za które - jak to się wyraził - m.in. ja będę się smażył w piekle (do tej pory myślałem, że za co innego :smile: ).  Przepraszam, że cytuję samego siebie, ale taki jest wymóg chwili: "Z kolei alegoryczny wymiar fabuły z odniesieniami do czasów znacznie nam bliższych stosował m.in. Zygmunt Similak w „Zagłobie”." Konia z rzędem temu kto wskaże, że mowa w tym zdaniu o rysunkach.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #983 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:30:59 pm »
To ciekawe co piszesz, natomiast jeśli w tym co ja napisałem zmienia to niewiele tak przy zarzutach p. Maciejewskiego bardzo dużo... Ja odniosłem się do zarzutów scenarzysty, ktore jak się okazuje nie mają zbyt dużego pokrycia w rzeczywistości... Chyba, że autor miał jeszcze jakieś inne zdanie na myśli?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #984 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:50:38 pm »
Jarosław_D: "Chyba, że autor miał jeszcze jakieś inne zdanie na myśli?"
 
O Zygmuncie Similaku wspomniałem tylko w tym jednym zdaniu. Mam wrażenie, że Gabriel Maciejewski mógł się poczuć o tyle obruszony, że jako osoba świeża w komiksowej branży prawdopodobnie był przekonany, że pewnych zabiegów formalnych nikt przed nim nie stosował i wymyślił je on sam (m.in. tło muzyczne dla komiksu czy wzmiankowane odniesienia do współczesności). A przynajmniej tak ośmielam się mniemać po wpisach na jego blogu, w których zachwala swój produkt jako bezprecedensowe novum deklasujące wszystko co do tej pory u nas opublikowano. Możliwe także, że spodziewał się recenzji w formie arcypochlebnej arii upchanej określeniami typu "absolutnie genialne!", bo chyba bardzo się przyzwyczaił do adoracji czytelników swego bloga. A tymczasem zawiodłem ;) Tyle o Maciejewskim. Tymczasem niecierpliwie wypatruję premiery "Zakonu".

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #985 dnia: Styczeń 12, 2015, 07:52:27 pm »
Cytuj
wrzucałem w innym temacie, ale nie wiem Robercie czy tam zaglądasz, a może Cię zainteresować. Odniosłem się ostatnio na blogu do wpisu o Panie Zygmuncie Similaku


Oczywiście czytałem Twój wpis i jestem Ci  bardzo wdzięczny, że stanąłeś w obronie p. Similaka.


Co do "Zakonu" to komiks narysuje oczywiście Zygmunt Similak, zresztą specjalnie dla niego piszę scenariusz. Kwestią otwartą pozostaje wciąż, czy będzie to jedna komiksowa cegła (taki gruby komiks około 200- 250 stron), czy rozbijemy go na kilka albumów.




Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #986 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:21:50 pm »
A tymczasem kilka słów o planach na 2015 rok.


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/01/rok-2015-plany.html


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 17, 2015, 02:40:19 pm »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 20, 2015, 11:59:47 am »
Jarosławie, dzięki za recenzję.


A tymczasem:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/01/no-to-ruszamy.html


Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:07:20 am »
No cóż, jeśli front PG rzeczywiście ma tak wyglądać, to chyba mamy już zwycięzcę w kategorii Najgorsza okładka 2015 (i to jeszcze z błędem)...

Ale co jak co - idealnie pasuje do tytułu komiksu :)