Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #990 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:24:04 am »
Ostrzegałem Rycha, że w komiksowie są ludzie oceniający komiksy po okładkach i sugerowałem daleko idące zmiany, ale nawet nie chciał o nich słyszeć. Mam nadzieję, że okładka nikogo nie zniechęci i środek komiksu bardziej się spodoba. ;)

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #991 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:47:11 am »
Ale tu nie chodzi o ocenianie po okładce, co po prostu stwierdzenie, że ta jest bardzo niechlujnie przygotowana i na dodatek z błędem (brak przecinka). Jakby nie patrzeć, okładki mają zachęcać, a tej może nie wyjść kiedy stanie na drodze zwykłego czytelnika, niezaznajomionego z tematem.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #992 dnia: Styczeń 24, 2015, 12:10:55 pm »
Zgadzam się z Tobą.
Zazwyczaj wszystkie niedociągnięcia biorę na klatę, ale do tych okładek się nie poczuwam. Jeśli autor jest absolutnie przekonany do swojej wizji, to mi pozostaje co najwyżej decyzja, wydać czy nie wydać komiksu.
Jak wiec widzisz, pole manewru mam raczej ograniczone :D


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #993 dnia: Styczeń 24, 2015, 12:47:14 pm »
Zgadzam się z Tobą.
Zazwyczaj wszystkie niedociągnięcia biorę na klatę, ale do tych okładek się nie poczuwam. Jeśli autor jest absolutnie przekonany do swojej wizji, to mi pozostaje co najwyżej decyzja, wydać czy nie wydać komiksu.
Jak wiec widzisz, pole manewru mam raczej ograniczone :biggrin:


1) Co autor widział takiego neisamowitego w tej okładce, że tak stanowczo się przy niej upiera?


2) Ty, jako wydawca powinieneś mieć większe pole manewru, bo ostatecznie to też wpływa na ocenę Twojego wydawnictwa ogólnie


3) tak mi się przynajmniej wydaje  :wink:


4) Dla mnie osobiście nie jest ona ani super świetna, ani też nie jest przesadnie tandetna  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #994 dnia: Styczeń 24, 2015, 01:05:55 pm »
W sumie to okładka pasuje do tytułu, wiec to chyba dobrze :?:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #995 dnia: Styczeń 24, 2015, 01:47:47 pm »
Cóż tu się rozwodzić. Mi obie okładki się nie podobały. W przypadku "Polskiego gówna" chciałem popracować nad innymi wersjami, a w przypadku "Prawdy smoleńskiej" bardziej podobała mi się okładka z pierwszego wydania. Tylko wiecie, jak to jest z gustami, każdy ma swój, więc w takich konfliktowych sytuacjach, zawsze ustępuję na rzecz rysownika.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #996 dnia: Styczeń 26, 2015, 09:23:32 am »
Kilka słów o komiksie od Pawła Gierczaka. Przy okazji zapowiedź naszego nowego komiksu.


http://www.zebrra.tv/strona/1209-wyszukani_pawel_gierczak_18.html

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #997 dnia: Styczeń 28, 2015, 09:33:07 am »
Wczoraj odebrałem komiksy z drukarni i zawiozłem je do W-wy.
Okładki rzeczywiście, nie wyglądają źle :) A środek, to już w ogóle sam miód.
Pod linkiem poniżej wszystkie informacje o komiksie, okładki i przykładowe plansze


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/01/styczen-dabrowskiego-w-strefie-komiksu.html


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #998 dnia: Luty 02, 2015, 03:46:45 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #999 dnia: Luty 04, 2015, 03:17:24 pm »
Polskie Gówno przeczytane  :cool:

Komiks, który według mnie ciężko jednoznacznie ocenić.

Naprawdę udane momenty przeplatane są tymi nieco słabszymi, a w ostatecznym rozrachunku historia jest nieco za krótka i taka trochę niedokończona. Przydałoby się trochę więcej tej szydery z szołbiznesu (w końcu o tym jest komiks), tym bardziej, że ta która jest momentami naprawdę bawi. Tymon na scenie jest już wiele lat, więc z pewnością mógłby opowiedzieć nam zdecydowanie więcej historii z muzycznego światka. Znalazły się też odniesienia do istniejących zespołów jak Kombii, T-Love czy choćby Dody (ciekawe dlaczego Muniek?).

Graficznie udana kreacja menadżera zespołu, typowego "Ryśka" :) Brakuje mi za to kolorów, dzięki którym prace Dąbrowskiego dużo zyskują.

Generalnie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej :)

Jak ktoś jest zainteresowany to więcej napisałem na "Półce" --> recenzja Polskiego Gówna
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1000 dnia: Luty 05, 2015, 10:54:59 am »
Moi drodzy, musicie się nieco sprężać z recenzjami, bo trochę przyspieszyliśmy tempo.
Tym razem dodruk pierwszego komiksu Gierka. Kto nie ma, niech zamawia, bo dodruk niewielki, a kolejnego długo nie będzie.


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/02/wedrowki-po-miescie-cyborgow-ponownie-w.html


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 05, 2015, 02:15:33 pm »
.............
Jak ktoś jest zainteresowany to więcej napisałem na "Półce" --> recenzja Polskiego Gówna

Nie do końca w temacie, ale:
Jarku ładujesz za duże pliki graficzne na swojego bloga. jest on jednym z najdłużej ładujących się blogów jakie kiedykolwiek udało mi się odwiedzić. Jak odpalam główną stronę to musi załadowac te wszystkie zdjęcia (pomimo, że sa miniatury to ładuje ich oryginalny rozmiar). Np ten obrazek ma ponad pół mega. sporo za dużo. 150kilo na obrazek MAX.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 05, 2015, 03:12:22 pm »
Nie do końca w temacie, ale:
Jarku ładujesz za duże pliki graficzne na swojego bloga. jest on jednym z najdłużej ładujących się blogów jakie kiedykolwiek udało mi się odwiedzić. Jak odpalam główną stronę to musi załadowac te wszystkie zdjęcia (pomimo, że sa miniatury to ładuje ich oryginalny rozmiar). Np ten obrazek ma ponad pół mega. sporo za dużo. 150kilo na obrazek MAX.


OOO widzisz i to jest cenna uwaga. Już wiem czemu tak mi zamula hehe Nie zwróciłem uwagi na ten fakt wcześniej, ale dzięki za info. Trzeba zmienić "politykę obrazkową". Podziękował serdecznie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 08, 2015, 05:15:09 pm »
No, teraz chyba koneserzy eleganckich okładek wreszcie będą ukontentowani :)


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/02/heliopolis-miasto-przyszosci-juz-w.html


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 08, 2015, 07:30:26 pm »
Mi się podoba zarówno okładka jak i wnętrze. Komiks zapowiada się całkiem przyjemnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope