trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 373897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1020 dnia: Luty 17, 2015, 06:17:47 am »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1021 dnia: Luty 17, 2015, 02:39:46 pm »
Kiedyś wspominałem o recenzji Smert' Lachom. Jest już w sprzedaży najnowszy numer biuletynu IPN - pamięć.pl, w którym znajduje się ten tekst. Zainteresowanych odsyłam do salonów prasowych.


http://pamiec.pl/pa/biblioteka-cyfrowa/miesiecznik-ipn-pamiec/14585,Pamiecpl-22015-w-sprzedazy.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1022 dnia: Luty 17, 2015, 03:49:47 pm »
No, ja na pewno przeczytam ;)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1023 dnia: Luty 17, 2015, 03:59:32 pm »
A tymczasem i ja mam dobrą wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Zygmunta Similaka :)


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/02/woje-mieszka-juz-na-horyzoncie.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1024 dnia: Luty 17, 2015, 04:11:21 pm »
A tymczasem i ja mam dobrą wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Zygmunta Similaka :smile:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/02/woje-mieszka-juz-na-horyzoncie.html


wow!!! a swoją droga to jak na wydawcę, który chce się z rynku zwijać to całkiem nieźle wygląda liczba wydawancyh tytułów :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1025 dnia: Luty 17, 2015, 05:12:36 pm »
Dzisiaj same dobre wieści!

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1026 dnia: Luty 17, 2015, 05:38:09 pm »
Ja się nie zwijam.
Sam nie będę robił więcej komiksów (oprócz zapowiedzianych), ale to nie znaczy, że nie będę ich wydawał :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1027 dnia: Luty 17, 2015, 05:47:32 pm »
Ja się nie zwijam.
Sam nie będę robił więcej komiksów (oprócz zapowiedzianych), ale to nie znaczy, że nie będę ich wydawał :smile:


Aaaa widzisz. Odbierałem Twoje słowa jako rezygnacja z wydawania komiksów w ogóle. Uffff ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1028 dnia: Luty 17, 2015, 05:51:14 pm »
Czas oddzielić ziarno od plew ;)


Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1029 dnia: Luty 21, 2015, 12:35:41 pm »
Mam takie pytanie. Może ono już kiedyś padło, ale ten wątek ma prawie 70 stron... Dlaczego niektóre komiksy wychodzą jako Strefa komiksu, a inne tak jakby poza serią?
Np. komiksy Similaka są przeważnie w serii, a Smert` Lachom jest osobno. Albo Miasto przyszłości Gierczaka jest ze Strefy Komiksu, a drugi jego komiks, czyli Wędrówki po mieście cyborgów już nie. To od czegoś zależy?

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1030 dnia: Luty 21, 2015, 01:09:46 pm »
Wszystkie komiksy, jakie wydaliśmy, wchodzą w skład "Strefy Komiksu", ale przyznaję, ze nie przywiązywałem specjalnej uwagi do logo. Kiedy pasowało na okładkę, dawałem je, kiedy nie, to nie.
Jesteś pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1031 dnia: Luty 24, 2015, 09:04:37 am »
Jarosław_D, dzięki za obszerną i merytorycznie poprawną recenzję.


Jeśli chodzi o samą jej końcówkę, to ten komiks nie jest anty-ukraiński, on jest tylko anty-neobanderowski.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1032 dnia: Luty 24, 2015, 12:47:56 pm »
Jarosław_D, dzięki za obszerną i merytorycznie poprawną recenzję.


Jeśli chodzi o samą jej końcówkę, to ten komiks nie jest anty-ukraiński, on jest tylko anty-neobanderowski.


Ależ proszę ;) Długo trzeba było czekać, ale w końcu jest heh.


Co do tej "nieszczęsnej" końcówki to nie podejrzewam Was jako autorów o to, że jesteście nastawieni antyukraińsko, natomiast można ją odebrać bardzo dwuznacznie, tzn. spotkałem się z opiniami, które właśnie w taki sposób odbierały ostatnie kadry. Szkoda byłoby, aby przez ich pryzmat ktoś odbierał źle cały komiks. Do dziś na Ukrainie widoczne są wpływy banderowskie, ale na Majdanie było też mnóstwo dobrych osób, które nie myślały nigdy źle o Polakach i sprowadzenie ich wszystkich do jednego worka nie jest chyba zbyt słuszne.
W mojej skromnej opinii chyba rzeczywiście lepiej byłoby zostawić ten temat w kontekście całego komiksu. Oczywiście jednak jako twórcy macie prawo do swojej, odmiennej od mojej opinii :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline horror

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1033 dnia: Luty 24, 2015, 06:48:59 pm »
Jarosław_D, dzięki za obszerną i merytorycznie poprawną recenzję.


Jeśli chodzi o samą jej końcówkę, to ten komiks nie jest anty-ukraiński, on jest tylko anty-neobanderowski.

jak czytam takie potworki to wiem ze dobrze zrobilem, ze nie kupilem tego komiksu.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1034 dnia: Luty 24, 2015, 06:58:11 pm »
Horror, jeśli masz choć odrobinę tolerancji na komiksy historyczne to autentycznie dużo straciłeś.