Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 255063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1350 dnia: Styczeń 19, 2020, 11:43:14 am »

A teraz coś z nieco innej beczki.
Nakładem Wydawnictwa Kameleon ukazała się książka Zbigniewa Masternaka, MASTER SHOT. Kino jako autoportret. Autor pokazuje w niej swoją kolejną po literaturze i piłce nożnej pasję, kino. W kilkunastu felietonach pierwotnie publikowanych w czasopismach literackich wprowadza nas w świat swoich kinowych inspiracji oraz na plany filmów, które współtworzył. W książce czytelnik znajdzie zarówno ocenę najważniejszych z punktu widzenia autora polskich produkcji filmowych, jak też wiele osobistych relacji ze świata filmowego. Zbyszek jest bowiem nie tylko scenarzystą i współproducentem filmów Wiązanka i Stacja Mirsk, ale i bohaterem filmu dokumentalnego Zbigniew Masternak - skazany na książki, a także pierwowzorem bohatera z filmowej adaptacji swojego cyklu autobiograficznego Księstwo. Wystąpił też, wraz ze swoją żoną, w teledysku, z którego zdjęcie znajduje się na okładce książki.
Szczególnie polecamy tę pozycję uwadze czytelników Strefy Komiksu, gdyż zarówno postać jak i twórczość Zbigniewa Masternaka znana jest Wam z komiksowej adaptacji czwartej części jego cyklu autobiograficznego, Nędzole, do której scenariusz napisał Robert Zaręba.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2020, 11:47:48 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1351 dnia: Luty 27, 2020, 01:53:20 pm »
"Przygody Jarosława Polskęzbawa" już w dystrybucji!
Dziś trafiły do dystrybucji Przygody Jarosława Polskęzbawa. To kolejny, piąty już tom komiksów Ryszarda Dąbrowskiego tworzonych na potrzeby tygodnika społeczno-politycznego NIE.

Podobnie jak w poprzednich albumach autor pokazuje otaczającą nas rzeczywistość w krzywym zwierciadle satyry nie oszczędzając nikogo, choć jest oczywiste, że najbardziej "obrywają" ci, którzy są akurat u władzy.

Sympatykom Ryszarda Dąbrowskiego przedstawiać serii nie trzeba. Pozostałym czytelnikom Strefy Komiksu serdecznie polecam ten komiks. Przygody Jarosława Polskęzbawa to świetnie narysowane, satyryczne historie, w których ponadto autor daje się poznać jako sprawny karykaturzysta. Album na pewno poprawi czytelnikom humor i w znacznym stopniu rozcieńczyć  nagromadzone w ich organizmach, narodowe kwasy.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1352 dnia: Marzec 02, 2020, 09:00:53 am »
Do dystrybucji trafiła kolejna książka duetu autorskiego Wiesława Zaręba i Tomasz Kleszcz, "Wielka wyprawa myszki".

Więcej informacji pod linkiem:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2020/03/wielka-wyprawa-myszki-juz-w-dystrybucji.html

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1353 dnia: Marzec 23, 2020, 04:23:00 pm »
Narzekacie, że to takie grubaśne komiksy (nie przeczę, w sumie to prawie 400 stron!) więc nie mieliście ich czasu przeczytać. Teraz tak się złożyło, że wreszcie co poniektórzy z Was mają okazję się za nimi zapoznać. I nie chcę już słyszeć przy następnym spotkaniu, że coś jeszcze zalega...  Miłej lektury!Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1354 dnia: Maj 02, 2020, 01:02:57 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1355 dnia: Maj 08, 2020, 01:56:08 pm »
Z okazji przypadającej w tym roku 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Wydawnictwo Kameleon szykuje dwie wyjątkowe pozycje: CHORĄGWIE POD GRUNWALDEM oraz NA POLACH GRUNWALDU autorstwa Mariusza Moroza. W pierwszym tomie znajdą się wykonane przez Mariusza rekonstrukcje wszystkich chorągwi biorących udział w bitwie, zarówno tych walczących po stronie Królestwa Polskiego, jak i Państwa Zakonu Krzyżackiego.
W tomie drugim autor przedstawia przebieg bitwy, zgodny z najnowszymi ustaleniami naukowców.
Premiera tej dwutomowej publikacji planowana jest na rocznicę bitwy grunwaldzkiej w lipcu 2020 roku.
Poniżej prezentujemy wstępny projekt okładki oraz przykładowe plansze z obydwu tomów.
Niebawem podamy więcej szczegółów.
https://strefakomiksu.blogspot.com


« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2020, 02:13:33 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1356 dnia: Lipiec 20, 2020, 01:09:34 pm »
Kolejna pozycja z Wydawnictwa Kameleon, przy produkcji której udzielali się rysownicy komiksowi. Okładkę do "Dyktand" wykonał Tomasz Kleszcz zaś ilustracje Paweł Gierczak.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1357 dnia: Wrzesień 11, 2020, 12:22:41 pm »


W podręczniku do języka polskiego "Ponad słowami" do klasy 2 szkół ponadpodstawowych znalazła się okładka wydanego przez nas komiksu Zygmunta Similaka, "Zagłoba".
Cieszymy się, że grono entuzjastów komiksów p. Zygmunta stale się poszerza.Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1358 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:20:06 pm »

Najnowsze publikacje historyczne Mariusza Moroza już w sprzedaży. Więcej informacji pod linkiem: http://strefakomiksu.blogspot.com/2020/09/choragwie-pod-grunwaldem-i-na-polach.html
 

anything