trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2004, 10:44:50 am »
I ja to nawet rozumiem.

Pamietasz, Pookie, jak broniles tekstu Arka Wroblewskiego do Kazeta?

A co do tekstu Gawronkiewicza o Zeligu, to taki tekst juz nawet byl, zdaje sie w Aqq (a niby gdzie?)

 :roll:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Maciej

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 06, 2004, 09:05:10 pm »
Czytałem oba numery

w drugim tylko komiksy, gdyż opowiadania z pierwszego numeru, oględnie mówiąc nie podeszły.
(dno szuflady)
O felietonie Pilipiuka nie wspominając
Ani tym bardziej  o lanserskim wywiadzie z redaktorem graficznym...
bo to było bardziej niż żałosne...

Komiksom kolega Pookie wystawił jednak zbyt wysoką ocenę.
Poligon doświadczalny dla Cabały?
Mam dość takiego hardkoru
Jakieś dupcące cyborgi?
Exodus wyobraźni

Ja Panom jednak podziękuję.
bez urazy
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 06, 2004, 10:04:42 pm »
Cytat: "pookie"
Czy naprawdę nie można było zlecić recenzowania Zeliga komuś innemu? Wydaje mi się, że nie brakuje ludzi, którzy napisaliby dobrą reckę, nawet za free. Tymczasem wydawca komiksu pisze o profesjonalnej edycji, o tym, że to tytuł ważny, aspirujący do miana przedstawiciela kultury wysokiej... Zupełnie tego nie rozumiem.


Naprawdę? Ale jaja. Czy i tym razem pisze o swoim krytycznym obiektywizmie i czy nadal nie rozumie, o co chodzi w  "Achtung Zelig"???

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2004, 11:53:36 am »
Macieju:
Cytuj
Ja Panom jednak podziękuję.
bez urazy

My też Ci dziękujemy. Z tego co piszesz widać wyraźnie, że "Magazyn Fantastyczny" nie jest pismem dla Ciebie.
I bez urazy.

Cytuj
Ani tym bardziej o lanserskim wywiadzie z redaktorem graficznym...
bo to było bardziej niż żałosne...


A kogo niby mamy lansować, jak nie ludzi, których uważamy za wartościowych, a ich prace za godne uwagi? Bo przecież skoro publikujemy ich prace, to dokładnie tak uważamy!
Będziemy ich lansować wszelkimi możliwymi sposobami, a wywiady to tylko jednen ze sposobów. Niebawem pojawią sie inne.
A jak ktoś uważa, że to żałosne, no to jest już jego osobista tragedia.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2004, 12:08:24 pm »
N.N.
Cytuj
Czy i tym razem pisze o swoim krytycznym obiektywizmie i czy nadal nie rozumie, o co chodzi w "Achtung Zelig"???


Nie możesz sam wziąć MF do ręki (nie powinien Cię ugryźć), przejrzeć (nie namawiam do czytania, bo jest długi, a nie wiem jak tam u ciebie przedstawia się sprawa z koncentracją) wspomniany artykuł i wypowiedzieć się na tym forum?
Chętnie podyskutuję.
Przecież wydaliśmy dopiero dwa numery pisma i cały czas szukamy jego ostatecznej formuły. Opinie czytelników naprawdę są dla nas ważne.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2004, 03:20:01 pm »
Ech, Wasz Magazyn jest w duzym stopniu wirtualny. Nielatwo wziasc go do reki. :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:09:55 pm »
Cytuj
Ech, Wasz Magazyn jest w duzym stopniu wirtualny. Nielatwo wziasc go do reki.

Xionc, MF jest dostępny w kioskach RUCHU i Empikach na terenie całego kraju. Drugi numer ma nakład 15.000 egz! Popytaj w kilku kioskach, a na pewno go trafisz.

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:34:12 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
N.N.
Cytuj
Czy i tym razem pisze o swoim krytycznym obiektywizmie i czy nadal nie rozumie, o co chodzi w "Achtung Zelig"???


Nie możesz sam wziąć MF do ręki (nie powinien Cię ugryźć),


Miałem w rękach pierwszy numer - rzeczywiście nie gryzł. Nie robił też nic innego (ani ziębił, ani grzał, jak to mówią), więc doszedłem do wniosku, że nie jest to pismo dla mnie. Ale skoro nikt nie chce odpowiedzieć na moje pytanie, to chyba będę musiał kupić i drugi numer...

Cytuj
przejrzeć (nie namawiam do czytania, bo jest długi, a nie wiem jak tam u ciebie przedstawia się sprawa z koncentracją) wspomniany artykuł i wypowiedzieć się na tym forum?


Jak już przejrzę, to nie będę oczekiwał odpowiedzi na moje pytanie - bo będę ją znał. A na temat krytycznego obiektywizmu Witolda Tkaczyka już się wypowiadałem na tym forum, a nawet napisałem felieton do KZ-u. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat, zapraszam do lektury.

Cytuj
Chętnie podyskutuję.


Cóż, ja z kolei dyskutuję niechętnie, bo większość dyskutantów na forum przeprowadza ćwiczenia z erystyki zamiast dążyć do znalezienia jakiejś płaszczyzny porozumienia. Dyskutowanie o zawartości magazynu po to tylko, by zrobić mu darmową reklamę, też mi się nie uśmiecha.

Offline turucorp

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:36:01 pm »
o "powszechnej dostepnosci" :roll:  MF juz chyba mowilsmy na WAKu?
naklad niestety nie przeklada sie na dystrybucje i to jest problem (bynajmniej nie wyssany z palca :roll: )

Offline psc

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:43:49 pm »
aaaa KOMIKSY SREDNIE SA ALE DOBRZE ZE SA W TAKIEJ ILOSCI
SC

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 11, 2004, 10:06:06 pm »
N.N.
Cytuj
Dyskutowanie o zawartości magazynu po to tylko, by zrobić mu darmową reklamę, też mi się nie uśmiecha.

Rzeczywiście!
Już widzę te tłumy fanów komiksu tłoczące się pod kioskami i Empikam po przeczytaniu tych kilku zdań na forum!
Więc cicho sza...

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 11, 2004, 10:14:48 pm »
turucorp
Cytuj
naklad niestety nie przeklada sie na dystrybucje i to jest problem (bynajmniej nie wyssany z palca

Drugi numer MF trafił do dystrybucji w/g wewnętrznego rozdzielnika RUCH-u i EMPIKów. Jeśli są problemy z jego nabyciem, proszę nastepny numer zamówić w konkretnym kiosku. Wtedy na pewno dotrze, zaś niebawem będzie też można zamawiać egz. archiwalne u nas (informacja o tym ukaże się w trzecim numerze MF).

Offline turucorp

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 11, 2004, 10:54:44 pm »
walcze z bandytyzmem stosowanym przez duze sieci handlowe i ksiazki i komiksy kupuje jedynie w sklepach specjalistycznych :)
brak MF zarowno w ksiegarniach komiksowych jak i specjalizujacych sie w literaturze fantastycznej jest dla mnie conajmniej niezrozumialy i z tego co wiem nie wynika z niecheci tych ksiegarni :roll:  
pozatym ja sobie poradze ale trudno wymagac od przecietnego czytelnika zeby zamawial MF w kiosku skoro o istnieniu tego pisma nawet nie slyszal.
troche to dziwne, ze np. AQQ mialo 10 razy mniejszy naklad i 10 razy latwiej mozna go bylo kupic, moze potencjal umiejetnosci Witka lepiej wykorzystac na tym polu? (nie rozumiem, podejmuje wspolprace z MF i nie dzieli sie swoim bagazem doswiadczen? odpowiednia dystrybucja, przesylanie egzemplarzy do recenzji, ukierunkowane dzialania reklamowo-marketingowe to sa rzeczy, na ktorych Witek sie zna, wiec troche dziwne jest z tego nie korzystac :roll: )

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 11, 2004, 11:31:56 pm »
turucorp
Cytuj
walcze z bandytyzmem stosowanym przez duze sieci handlowe i ksiazki i komiksy kupuje jedynie w sklepach specjalistycznych

Był już taki jeden, ale on walczył raczej z wiatrakami.
Cytuj
brak MF zarowno w ksiegarniach komiksowych jak i specjalizujacych sie w literaturze fantastycznej jest dla mnie conajmniej niezrozumialy i z tego co wiem nie wynika z niecheci tych ksiegarni

Mam różne doświadczenia z bezpośredniej współpracy z księgarniami i małymi hurtowniami. I niekoniecznie są one pozytywne. Jednakże nie wykluczam z nimi współpracy w niedalekiej przyszłości.

Offline turucorp

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 12, 2004, 12:51:32 am »
Cytat: "Robert Zaręba"

turucorp
Cytuj
walcze z bandytyzmem stosowanym przez duze sieci handlowe i ksiazki i komiksy kupuje jedynie w sklepach specjalistycznych

Był już taki jeden, ale on walczył raczej z wiatrakami.

nawet dwoch, ten drugi wlasnie obnizyl obroty macdonaldsa o 40% :roll:
donkiszoci ucza sie na bledach poprzednikow w odroznieniu od wydawcow magazynow (ze tak odpowiem zlosliwoscia na zlosliwosc :) )
Cytat: "Robert Zaręba"
Cytuj
brak MF zarowno w ksiegarniach komiksowych jak i specjalizujacych sie w literaturze fantastycznej jest dla mnie conajmniej niezrozumialy i z tego co wiem nie wynika z niecheci tych ksiegarni

Mam różne doświadczenia z bezpośredniej współpracy z księgarniami i małymi hurtowniami. I niekoniecznie są one pozytywne. Jednakże nie wykluczam z nimi współpracy w niedalekiej przyszłości.

i to jest krok w dobrym kierunku (jak juz zreszta sugerowalem kilkukrotnie)
inna sprawa, ze takie stwierdzenie jest lekko obrazliwe w kontekscie notorycznych przewalow stosowanych np. przez RUCH :roll: