Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 12, 2004, 02:31:57 pm »
turucorp
Cytuj
donkiszoci ucza sie na bledach poprzednikow w odroznieniu od wydawcow magazynow

Rzecz w tym, iż wcale nie uważam, że moi poprzednicy popełnili jakieś straszne błędy. Owszem, w każdym z pism to i owo można by zmienić (każdy z nas wprowadziłby pewnie inne zmiany), ale generalnie trzymają poziom. Tylko ludzie coś nie chcą kupować...
Dlatego moje działania nie koncentrują się na negacji tego co jest, ale na szukaniu własnej drogi do czytelnika.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 06, 2004, 11:41:59 am »
Trzeci nemer MF w kioskach i empikach, a w nim pierwszy epizod "MROKU". Jak Wam sie podoba?
C sądzicie o pozostałych komiksach w tym numerze?

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 06, 2005, 11:47:43 am »
karol_konw
Cytuj
w prowadzeniu interesu za friko
pomagac moge serdecznym przyjaciolom


Za wszystko, co ukazuje się w MF płacimy według ustalonych stawek. Od pierwszego numeru.
Istnieje tylko jeden wyjątek. Nauczeni przykrymi doświadczeniami przy okazji wydawania innych gazet, nie płacimy za pierwszy tekst, komiks (chyba, że sami zamawiamy go u autora).

Cytuj
ze nikt ci nie powiedzial jak ma wygladac komiks w mf zebysmy go kupowali?

Nie. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Sprzedaż jest taka, że daje nadzieję na utrzymanie się na rynku.

Cytuj
o ile pamietam bylo o tym.. o txt i komiksach
dlaczego te ktore sa prezentowane w mf nam- mi i paru inym nie leza zupelnie...

Karolu, nie interesuje mnie opinia twoja i "paru innych", podobnie jak ty nie czytajacych MF.
A inni nie podali żadnych argumentów merytorycznych. Stwierdzenie, że coś jest pulpą, kupą czy gównem, nie świadczy jeszcze o poziomie komiksu, a co najwyżej o poziomie osób opinie takie głoszących.

Cytuj
ale widac nei wpadles na pomysl uzycia szarych komorek podczas lektury forum...

Nikt do tej pory na to nie wpadł, bo przecież gdyby redaktorzy uważnie analizowali lekturę forum, nie padłoby ani KKK, ani Produkt, ani AQQ, ani ŚK, ani pozostałe pisma komiksowe teraz już niestety świętej pamięci.

Cytuj
komiksy lubimy wszyscy lubimy o niczh slyszec czytac itd

I pewnie z tej miłości łapiecie pianę, kiedy ktoś chwali polski komiks.

Offline burberry

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 06, 2005, 11:52:57 am »
Koledzy, spuśćcie trochę z tonu, starczy tego obrzucania się błotem.
Bóg Cię kocha

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 06, 2005, 12:03:12 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
Karolu, nie interesuje mnie opinia twoja i "paru innych",
I pewnie z tej miłości łapiecie pianę, kiedy ktoś chwali polski komiks.


nie am sensu rozmawiac z panem zareba
niechsie bawia
a co do psiania i chwalenia polskiego komiksu..
ehh widac niczego pan panie zareba nei rozumei..
wiecej rzetelnosci profesjonalizmu i zwyklej uczciowsci zyce w nowym roku
koneic dyskusji

Jesli chcecie podyskutowac merytorycznie o MF to zapraszam. A jesli macie ochote wymieniac sie subtelnosciami to prosze z tym na priv. w.

Offline Sensei

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 06, 2005, 09:56:23 pm »
małe tylko offtopowe pytanie
czy Karolke
pzrypadkiem nie zmienił treści ostatniego posta już po tym jak
mod napisał, że lepiej na priva się przenieść?

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2005, 10:06:35 pm »
Cytat: "Sensei"
małe tylko offtopowe pytanie
czy Karolke
pzrypadkiem nie zmienił treści ostatniego posta już po tym jak
mod napisał, że lepiej na priva się przenieść?


nie
sencos tam

Offline pszren

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 07, 2005, 12:29:32 pm »
brawo mod. brawo samoograniczający się wypowiadający.

Spokój to co innego niż smutek.

Spotkałem kiedyś mędrca, ale to było we śnie.

Fantastyka powinna być początkiem.

o zachęcaniu
W trudnej sztuce wymiany poglądów spotykamy się z gośćmi, nowymi mieszkańcami naszego świata, przychodzącymi młodzieńcami pełnymi pomysłów i recept. Właśnie dzięki nowym pomysłom możemy odświeżać świat, tworzyć lepsze cywilizacje i kultury.

W społeczeństwie wysokiej klasy lekarz który pisze wiersze, maluje czy komponuje znajdzie wiele słów zachęty. W marnym społeczeństwie usłyszy tylko ryki. Apeluję o pozytywne branie udziału w tworzeniu lepszego społeczeństwa.

najlepsze życzenia,

Pszren

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 07, 2005, 07:00:54 pm »
mod. napisał:

Cytuj
Jesli chcecie podyskutowac merytorycznie o MF


Wypowiedziałeś magiczne zaklęcie i wszyscy poznikali!

No, no, no, ty niegrzeczny czarodzieju...

Offline konradkonrad

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 07, 2005, 07:15:02 pm »
A ja uważam, że redaktor naczelny powinien być z jajem.

Offline burberry

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 07, 2005, 08:31:18 pm »
Nawet dwoma.  :roll:
Bóg Cię kocha

Offline Sensei

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 07, 2005, 09:07:52 pm »
A ja uważam, że zima powinna być z jajem.
W tym roku zima jest bez jaj.

chociaż zima to przecież kobieta

to były scenar na komiks dla dorosłych :
znerwicowany meteoropata
indiańska szamanka - zaklinaczka dżdżu
i telewizyjny przepowiadacz pogody (np. Jarek Kret - wszelkie podobieństwo przypadkowe)
wyruszają na poszukiwanie
prawdziwej zimy z jajami
po długiej wędrówce
spotykają stetryczałą kobietę
o nieco męskich rysach...

to musiałby być komiks o specyficznym klimacie   ;)

Offline turucorp

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 07, 2005, 10:06:03 pm »
Cytat: "wilk"

Jesli chcecie podyskutowac merytorycznie o MF to zapraszam.


merytorycznie to moje uwagi pozostaja niezmienne, podobnie jak podejscie do tematu red.nacz. "MF", wiec to do niczego nie prowadzi :roll:

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 08, 2005, 09:20:42 am »
sensei napisał
Cytuj
spotykają stetryczałą kobietę
o nieco męskich rysach...

Mam nadzieję, że nie czynisz aluzji.
Tematem płciowości pór roku bawił się już, i to z doskonałym skutkiem, T. Baranowski w "ORIENT MENIE". Aby go przebić, scenariusz musiałby być naprawdę śmieszny. No i rysunki...

turucorp napisał:
Cytuj
merytorycznie to moje uwagi pozostaja niezmienne, podobnie jak podejscie do tematu red.nacz. "MF


Nasza ostatnia rozmowa miała nieco chaotyczny przebieg, ale o ile pamiętam zakończyła się konstruktywnie. Spytałeś, jakie oczekiwania mam w stosunku do komiksu, który mógłby się w MF ukazać, a ja to sprecyzowałem. I co? I nic. Albo nie pasują wam warunki współpracy, albo nie chcecie bądź nie potraficie takiego komiksu zrobić (ta ostatnia opcja jest mało prawdopodobna, bo np: Twój shrot komiksowy o Bogu oddelegowującym swego prymusa na zarządcę piekieł jest "w pytkę" (jakby napisał fan Produktu).

Cytuj
wiec to do niczego nie prowadzi

Dyskusja zawsze do czegoś prowadzi. To jej brak, zacietrzewienie i trwanie w nieświadomości do niczego nie prowadzą. Przykład?
Człowiek, który od roku w kółko powtarza tezę, że MF jest jakimś klonem bądź pochodną AQQ. A przecież wystrarczy wziąć do reki ostatnie numery obu pism i przerzucić kartki, nawet czytać nie trzeba, by stwierdzić, że są to dwa różne podejścia do komiksu! Dwie zupełnie inne bajki.
Ja rozmawiałem kiedyś z Witkiem Tkaczykiem o przejęciu AQQ, ale moja wizja komiksu tak odbiegała od wizji Witka, że obaj doszliśmy do wniosku, że AQQ pod moimi rządami zatraciłoby swój charakter i stało się zupełnie innym pismem. Dlatego postanowiłem stworzyć nowy tytuł. Początkowo miała to być wkładka w MF, która z czasem wyodrębniłaby się z magazynu i żyła własnym życiem. Okazało się jednak, że czytelnicy fantastyki, wrogo początkowo do komiksu w MF nastawieni (dla większości z nich komiks (ogólnie) to pierdoły, który tylko niepotrzebnie zajmują miejsce, które moglibyśmy przeznaczyć na opowiadania), teraz nie wyobrażają sobie pisma bez komiksu. Wkładka stała się więc integralną częścią magazynu.

Do tej pory w MF ukazało sie wystarczająco dużo prac, abyście wiedzieli czego oczekujemy. My też potafimy robić komiksy, które będą wewnętrznie spójne i logiczne, a jednocześnie zrozumiałe dla nielicznych (chcecie przykład, jeszcze dziś wyślę do NG jedną planszę komiksu KOSMICZNE ODPADY i każdemu, kto zrozumie dowcip bez zaglądania do słowników i leksykonów, przy najbliższym spotkaniu stawiam piwo).
Tylko po co robić takie komiksy (oprócz samej satysfakcji rzecz jasna)?

Offline Sensei

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 08, 2005, 09:34:56 am »
Cytat: "Robert Zaręba"
sensei napisał
Cytuj
spotykają stetryczałą kobietę
o nieco męskich rysach...

Mam nadzieję, że nie czynisz aluzji.
Tematem płciowości pór roku bawił się już, i to z doskonałym skutkiem, T. Baranowski w "ORIENT MENIE". Aby go przebić, scenariusz musiałby być naprawdę śmieszny. No i rysunki...


 dlaczego zaraz śmieszny?
ja bym wolał odjechany
taka schiza na całego
nie żeby zaraz piwo stawiać każdemu co zrozumie
ale samemu polecieć się napić zaraz po przeczytaniu

PS - dawaj te kosmiczne odpady