Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 10, 2005, 06:58:36 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"

Ja napisałem:
Cytuj
Na jednym z forum napisałeś, że akceptujesz sytuację, w której własnym sumptem wydajesz komiks w kilkuset egzemplarzach, który nastepnie sprzedajesz przez kilka lat, a za jedyną satysfakcje wystarcza ci fakt docenienia przez grupkę ludzi

Tylko ta część zdania dotyczy Ciebie. Reszta dotyczy owej grupy.


aha,
niestety nadal bardzo swobodnie "cytujesz" :roll:
nie ja wydaje tylko sa wydawane (choc czasami zdarza mi sie wydac cos samemu).
ponadto tekst o "Sztuce" jest z Twojej strony rownie napietnowany naditerpretacja (co podobno jest moim problemem), wiec wydaje mi sie, ze sprowadzasz swoje argumenty do poziomu kotla przyganiajacemu garnkowi :?
poniewaz jednak obiecalem dzisiaj rano na Wraku skonczyc z moim "forumowym czepialstwem", pozwole sobie zakonczyc dyskusje w tym miejscu.
powodzenia zycze, sukcesow wydawniczych, weny tworczej i docenienia ze strony czytelnikow, niezaleznie od tego czy sa czy nie sa "przecietni".
z mojej strony EOT.

Offline turucorp

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 15, 2005, 06:13:35 pm »
ja bardzo przepraszam, ale po prostu mam chroniczna alergie na takie sprawy :evil:
przeciez to:
http://www.komiks.gildia.pl/prasa/magazyn_fantastyczny/4/skan7/*sen/
to jest bezczelny plagiat z "Larkisa" Nowakowskiego (kadr 1) i "Legendy o Smoku Wawelskim" Rosinskiego (kadr 2) :evil:

Offline graves

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 16, 2005, 07:10:57 am »
Cytat: "turucorp"
ja bardzo przepraszam, ale po prostu mam chroniczna alergie na takie sprawy :evil:
przeciez to:
http://www.komiks.gildia.pl/prasa/magazyn_fantastyczny/4/skan7/*sen/
to jest bezczelny plagiat z "Larkisa" Nowakowskiego (kadr 1) i "Legendy o Smoku Wawelskim" Rosinskiego (kadr 2) :evil:

Nawet dokładnie przerysowane twarze, chociaż duuuużo gorzej to wygląda (nawet kopiować widocznie trzeba umieć) i raczej kiepsko to wyszło :roll:
Nie spodziewałem się zobaczyć czegoś aż do tego stopnio skopiowanego :roll:
Na razie jestem w dużym szoku :evil:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 16, 2005, 07:35:39 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "turucorp"
ja bardzo przepraszam, ale po prostu mam chroniczna alergie na takie sprawy :evil:
przeciez to:
http://www.komiks.gildia.pl/prasa/magazyn_fantastyczny/4/skan7/*sen/
to jest bezczelny plagiat z "Larkisa" Nowakowskiego (kadr 1) i "Legendy o Smoku Wawelskim" Rosinskiego (kadr 2) :evil:

Nawet dokładnie przerysowane twarze, chociaż duuuużo gorzej to wygląda (nawet kopiować widocznie trzeba umieć) i raczej kiepsko to wyszło :roll:
Nie spodziewałem się zobaczyć czegoś aż do tego stopnio skopiowanego :roll:
Na razie jestem w dużym szoku :evil:


poza tym że straszne to gówno jest. szczególnie tekst. to może jednak warto napisać do obu pańów i zaprezentować im jak błyszczy nowoczesna gwiazda rynku fantastyki.

Offline Blekit

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 29, 2005, 09:05:16 pm »
oj panowie, za bardzo się goraczkujecie
pod owym "Zmierzchem" autor zamieścił informację: "W komiksie wykorzystałem fragmenty rysunków Andrzeja Nowakowskiego, Grzegorza Rosińskiego, Albina Brunowsky."  i wszystko jasne ;)
BTW jestem świeżo po zakupie numeru 4 Magazynu Fantastycznego, póki co z braku czasu niewiele przeczytałem, ale jak na razie zdecydowanie polecam "Chatkę" Krzysztofa Piskorskiego - każdy fan Baby Jagi będzie zadowolony ;), poza tym bardzo dobry artykuł "Jak kochają wampiry", a z komiksów bardziej spodobały mi się: "Pomidorowa III" , "Ptasznik" i (chyba najlepszy) "Bez tytułu" (zastanawiam się tylko czy to się tak beztytułowo nazywa czy rzeczywiście po prostu nie ma tytułu hehe)

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 29, 2005, 10:51:20 pm »
Cytat: "Blekit"
oj panowie, za bardzo się goraczkujecie
pod owym "Zmierzchem" autor zamieścił informację: "W komiksie wykorzystałem fragmenty rysunków Andrzeja Nowakowskiego, Grzegorza Rosińskiego, Albina Brunowsky."  i wszystko jasne ;)


Naprawdę uważasz, że jak ktoś przyznaje się do plagiatu, to już nnie jest to plagiat?

Offline Blekit

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 30, 2005, 05:40:24 am »
moze autor chciał pobawić się w kolaż ? wiele takich przypadków było
a może to jego jakies tam pokazanie swoich inspiracji
zalezy od punktu widzenia
a moze owe "plagiaty" pojawiły się tam ze względu na samą wymowę treści komiksu ? a mówi ona o upadku gatunku fantasy na przestrzeni lat

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 30, 2005, 07:45:14 am »
Cytat: "Blekit"
moze autor chciał pobawić się w kolaż ?


Prawo autorskie zabrania takich "kolaży". Autor mógłby się w nie bawić jedynie za zgodą "cytowanych" autorów.

Cytuj
a może
Cytuj
a moze

Dużo tych "może"... Poprosiłbym o coś pewnego.

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 30, 2005, 08:29:47 am »
Cytat: "Blekit"
a mówi ona o upadku gatunku fantasy na przestrzeni lat


okraszenie tych rysunków tekstami banalnymi i idiotycznym mówi więce o upadku gatunku. choć chyba o wiele więcej mówi polot całego pisma :roll:

Offline konradkonrad

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 30, 2005, 01:38:06 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Blekit"
moze autor chciał pobawić się w kolaż ?


Prawo autorskie zabrania takich "kolaży". Autor mógłby się w nie bawić jedynie za zgodą "cytowanych" autorów.

nawet nie zdążyłem przeczytać tego komiksu, ale jestem rękami i nogami za prawem do cytowania. Oczywiście gdzieś kończy się cytat a zaczyna plagiat, ale w przypadku jednego czy dwóch kadrów będących częscią większej całości, zwłaszcza gdy ma to jakiekolwiek rozsądne uzasadnienie, nie przesadzałbym z legalizmem.

Offline Czarnooki

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 30, 2005, 02:00:13 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Cytat: "N.N."
Cytat: "Blekit"
moze autor chciał pobawić się w kolaż ?


Prawo autorskie zabrania takich "kolaży". Autor mógłby się w nie bawić jedynie za zgodą "cytowanych" autorów.

nawet nie zdążyłem przeczytać tego komiksu, ale jestem rękami i nogami za prawem do cytowania. Oczywiście gdzieś kończy się cytat a zaczyna plagiat, ale w przypadku jednego czy dwóch kadrów będących częscią większej całości, zwłaszcza gdy ma to jakiekolwiek rozsądne uzasadnienie, nie przesadzałbym z legalizmem.


Witam,
Nie miałem jeszcze w ręku nowego MF (znam tylko ze skanu), ale uważam, że aby używać kadrów innych rysowników, trzeba mieć na to ich zgodę. W innym przypadku można używać tak "po jednym, dwa kadry" od różnych autorów i zbudować cały komiks składający się z takich "zapożyczeń" mających "rozsądne uzasadnienie".
Zdecydowanie popieram N.N.
Pozdrawiam.

Offline Blekit

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 30, 2005, 03:17:52 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Blekit"
moze autor chciał pobawić się w kolaż ?


Prawo autorskie zabrania takich "kolaży". Autor mógłby się w nie bawić jedynie za zgodą "cytowanych" autorów.

Cytuj
a może
Cytuj
a moze

Dużo tych "może"... Poprosiłbym o coś pewnego.


o ile mi wiadomo artysci bawiący się w kolaż bardzo często owe prawa naginali/łamali, z tym że z tego punktu widzenia (czyli, gdy punktem odniesienia jest jakis "klasyczny" kolaż), to "Zmierzch" nie można nazwać kolażem
co do dużej ilości "może" - a skąd ja mam k***a wiedzieć dlaczego koleś właśnie tak zrobił ?

Offline konradkonrad

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 30, 2005, 03:42:19 pm »
Cytat: "Czarnooki"

Witam,
Nie miałem jeszcze w ręku nowego MF (znam tylko ze skanu), ale uważam, że aby używać kadrów innych rysowników, trzeba mieć na to ich zgodę. W innym przypadku można używać tak "po jednym, dwa kadry" od różnych autorów i zbudować cały komiks składający się z takich "zapożyczeń" mających "rozsądne uzasadnienie".
Zdecydowanie popieram N.N.
Pozdrawiam.

Czekam z niecierpliwością na taki komiks.

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 30, 2005, 05:35:49 pm »
Cytat: "konradkonrad"
jestem rękami i nogami za prawem do cytowania. Oczywiście gdzieś kończy się cytat a zaczyna plagiat, ale w przypadku jednego czy dwóch kadrów będących częscią większej całości, zwłaszcza gdy ma to jakiekolwiek rozsądne uzasadnienie, nie przesadzałbym z legalizmem.


Prawo do cytowania istnieje, a jego jedynym ograniczeniem jest granica rozsądku (w wypadku sporu między autorem cytowanym i cytującym o to, gdzie ta granica przebiega - kwestię rozstrzyga sąd). Jednak cytat powinien mieć jakieś logiczne uzasadnienie w dziele, w którym się znalazł. Tu takiego uzasadnienia nie widzę...

Offline Blekit

Strefa Komiksu
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 30, 2005, 06:59:54 pm »
uzasadnieniem może być chęć pokazania "wielkich komiksu" ważnych dla komiksu fantasy np jako coś co może już sie nie powtórzyć ze względu na spychanie go przez "nowoczesnosc"/cokolwiek będące przeciw fantasy ("...zmierch ery fantasy...")
ale każdy orze jak może
i każdy widzi to co chce widzieć
BTW plagiat to chyba z założenia "dzieło", którego autor nie przyznaje się do "naśladownictwa"/xera , a w tym wypadku jest wręcz odwrotnie
mi się to kojarzy trochę z pojawieniem się w "Sandmanie" niejakiego Constantine'a - czy to też plagiat ?

 

anything