trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 369380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 04, 2005, 09:07:29 am »
(wywaliło bądź ktoś wywalił mojego poprzedniego posta, odpowiem więc jeszcze raz)  -ja nie mam z tym nic wspólnego-graves
timof, o czym ty piszesz?
Kopiści, to zupełnie inna bajka! Aby nim być trzeba spełniać szereg kryteriów. To cieżka, odpowiedzialna i szanowana praca! I zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, ilu uznanych mistrzów było jednocześnie kopistami.
Poklikaj trochę w wyszukiwarce, to zobaczysz.

Cytuj
doskonale wiem

Nie wiesz. Gdybyś wiedział, miałbyś świadomość, jak strasznie skompromitowałeś się zaliczając Ratnia do "cyganerii polskiej".
Ale tego nie dowiesz się klikając w wyszukiwarkę.

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 04, 2005, 09:23:15 am »
Cytat: "Robert Zaręba"
Gdybyś wiedział, miałbyś świadomość, jak strasznie skompromitowałeś się zaliczając Ratnia do "cyganerii polskiej".
Ale tego nie dowiesz się klikając w wyszukiwarkę.


wiem, wiem. twój bóg. a inni go wrzucają do garnka o nazwie cyganeria. tylko twoje żale i bełkoty idą w niewłaściwym kierunku, bo to nie ja go zaliczam do cyganerii. znowu mi imputujesz zdanie, które zaledwie powtórzyłem za innymi.

napisz do sezonów, poboczy, gazetki uniwersytetu warszawskiego, do panów kociuby i marxa, że nie jest tak jak oni piszą i zaprezentuj im swoją wersję (zamiast pisać po gazetkach studenckich). może wydobędziesz go z kanału poezji przeklętej, a może cię oleją (ale jak nic nie zrobisz, to pozwól mi spokojnie powtarzać to co więksi znawcy od nas piszą :p )

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 04, 2005, 10:27:02 am »
timof napisał:
Cytuj
znowu mi imputujesz zdanie, które zaledwie powtórzyłem za innymi

Jasne, siła autorytetu.
Cytuj
zamiast pisać po gazetkach studenckich

timof, ja do gazetek studenckich pisałem 17 lat temu. W tej chwili nie odczuwam takiej potrzeby.
Cytuj
może wydobędziesz go z kanału poezji przeklętej, a może cię oleją

Nie zrobię nic i to nie ze strachu, że ktoś mnie oleje, ale dlatego, że wcale nie uważam, że znajomość poezji (jakiegokolwiek okresu) jest nam niezbędna do życia (aczkolwiek są na tym forum osoby przeciwnego zdania).
Cytuj
ale jak nic nie zrobisz, to pozwól mi spokojnie powtarzać to co więksi znawcy od nas piszą

A właśnie, że nie pozwolę.
Nie ruszę na żadną krucjatę, ale chociaż zacytuję kogoś z pewnym autorytetem:
"Ratonia trzeba uratować przed zapomnieniem, Ratoń był poetą, który opisywał nieszczęście nie dlatego, że modnie, że do twarzy młodemu ze śmiercia, ale dlatego, że on umierał naprawdę, głodował naprawdę, znieważony przez los - znieważał tych, którym się wiodło "normalnie"(...)
Wiersze te są czymś wiecej, niż odpowiedzią na "zamówienie" pięknoduchów szermujących słowem "śmierć" jako najbardziej twarzowym, są przejmującym dokumentem."- Bohdan Drozdowski, rednacz "Poezji".
Cytat pochodzi z "Poezji" nr 1/1984 w całości poświeconej Ratoniowi.
I to tyle.

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 04, 2005, 10:55:40 am »
Cytat: "Robert Zaręba"
Nie ruszę na żadną krucjatę, ale chociaż zacytuję kogoś z pewnym autorytetem:
"Ratonia trzeba uratować przed zapomnieniem, Ratoń był poetą, który opisywał nieszczęście nie dlatego, że modnie, że do twarzy młodemu ze śmiercia, ale dlatego, że on umierał naprawdę, głodował naprawdę, znieważony przez los - znieważał tych, którym się wiodło "normalnie"(...)
Wiersze te są czymś wiecej, niż odpowiedzią na "zamówienie" pięknoduchów szermujących słowem "śmierć" jako najbardziej twarzowym, są przejmującym dokumentem."- Bohdan Drozdowski, rednacz "Poezji".
Cytat pochodzi z "Poezji" nr 1/1984 w całości poświeconej Ratoniowi.
I to tyle.


cóż minęło 20 lat i piszą o nim kociuba i marx. i nie w takim sensie jak pragniesz.
poza tym ratoń to nie jedyny poeta, o którym się zapomina, a którego ktoś potem odkrywa na nowo. o którym pisze się, że nie można go zapomnieć, a staje się tylko elementem róznych antologii poezji. taka kolej rzeczy.

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 04, 2005, 03:30:59 pm »
Proponuję zatrem, żeby ktoś przepisał co lepsze kawałki Ratonia, sklecił je w jedną całość i opatrzył przypisem, że pisząc korzystał z...

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:49:09 pm »
Cytat: "N.N."
Proponuję zatrem, żeby ktoś przepisał co lepsze kawałki Ratonia, sklecił je w jedną całość i opatrzył przypisem, że pisząc korzystał z...


i niech będzie tym kimś właśnie zaręba :D

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 04, 2005, 06:09:27 pm »
N.N. napisał:
Cytuj
Proponuję zatrem, żeby ktoś przepisał co lepsze kawałki Ratonia, sklecił je w jedną całość i opatrzył przypisem, że pisząc korzystał z...

Ratonia zostawmy.
Ale jeśli masz ochotę możemy zrobić coś innego. Napiszę scenariusz komiksu w całości składającego się z cytatów z Twojej książki i dam go do narysowania jednemu ze współpracujących ze mną rysowników.
Co ty na to?

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 04, 2005, 06:55:52 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
N.N. napisał:
Cytuj
Proponuję zatrem, żeby ktoś przepisał co lepsze kawałki Ratonia, sklecił je w jedną całość i opatrzył przypisem, że pisząc korzystał z...

Ratonia zostawmy.
Ale jeśli masz ochotę możemy zrobić coś innego. Napiszę scenariusz komiksu w całości składającego się z cytatów z Twojej książki i dam go do narysowania jednemu ze współpracujących ze mną rysowników.
Co ty na to?


hmmm
swietny pomysl zgodnie z zasada gloszana przez red nacza MF -> publikujemy komiksy dla ludzi ... popularne
witek napsize felieton
i sprzedawac bedzie specjalny numer MF z pedzacego samochodu
najlepiej czarnej wolgi

a ja sie tak zastanawiam o czym wy rozmawiacie?
w sumie o niczym
jakis komiks nijaki
jakiegos kogos
w jakims pismie o fantastyce
jeszcze cos tam cos tam "robiacy" z tematem "Fantasy"
chyba najciekawszy komentarz na ten temat pojawil sie w ktoryms z wilqow...
ale cytujac klasyka (juz) nie chce urazic wielbicieli "spoconych krasnali i lafirynd na lace"

nie lepiej o majorze albo o lupusie albo o essensji pogadac?
to chyba komiksy ktore na to zasluguja
ale co ja tam wiem
ja sie nie znam


ale megalomani na tym swiecie
 :roll:

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 04, 2005, 08:11:04 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
N.N. napisał:
Cytuj
Proponuję zatrem, żeby ktoś przepisał co lepsze kawałki Ratonia, sklecił je w jedną całość i opatrzył przypisem, że pisząc korzystał z...

Ratonia zostawmy.

Dlaczego? Opisałem proces, ktorego dopuścił się autor "Zmierzchu" na dziele innych twórców - jesli w komiksie jest on dopuszczalny, to powinien być i gdzie indziej.
Cytat: "Robert Zaręba"

Ale jeśli masz ochotę możemy zrobić coś innego. Napiszę scenariusz komiksu w całości składającego się z cytatów z Twojej książki i dam go do narysowania jednemu ze współpracujących ze mną rysowników.
Co ty na to?

Kiedy Stanisława Lema zapytano, dlaczego zażądał aż tak wysokiego honorarium za prawa do sfilmowania jednego ze swoich dzieł, odpowiedział: "Bo to nie honorarium. To odszkodowanie za to, co z niego zrobią".
Jeśli masz ochotę - proszę bardzo. Honorarium możecie mi przesłać na konto lub przekazem pocztowym. Ale zanim przystąpicie do tej "adaptacji", poproszę o umowę...

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 04, 2005, 08:13:42 pm »
Cytat: "karol_konw"
a ja sie tak zastanawiam o czym wy rozmawiacie?
w sumie o niczym
jakis komiks nijaki
jakiegos kogos
w jakims pismie o fantastyce


Karolu, to jest temat "Magazyn Fantastyczny". Rozmawiamy o komiksie opublikowanym w "Magazynie Fantastycznym".

Anonymous

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 04, 2005, 08:26:29 pm »
Cytat: "N.N."
Karolu, to jest temat "Magazyn Fantastyczny". Rozmawiamy o komiksie opublikowanym w "Magazynie Fantastycznym".


no przeciez wiem
ale w tematach o
ciekaawych
doskonalych
waznych
dobrych

komiksach
cicho:(

 :roll:

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 04, 2005, 08:47:26 pm »
N.N. napisał:
Cytuj
Opisałem proces, ktorego dopuścił się autor "Zmierzchu" na dziele innych twórców - jesli w komiksie jest on dopuszczalny, to powinien być i gdzie indziej.

A próbowałeś czytać "Ziemię jałową" bez przypisów?
Cytuj
Jeśli masz ochotę - proszę bardzo.

Z takim twoim nastawieniem, nie mam już ochoty.

N.N.

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 04, 2005, 10:22:33 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
N.N. napisał:
Cytuj
Opisałem proces, ktorego dopuścił się autor "Zmierzchu" na dziele innych twórców - jesli w komiksie jest on dopuszczalny, to powinien być i gdzie indziej.

A próbowałeś czytać "Ziemię jałową" bez przypisów?{/quote]

A co ma piernik do wiatraka?
Kto i do czego miałby dać przypisy? Przepisywacz poezji czy przerysowywacz komiksów.
Cytat: "Robert Zaręba"

Cytuj
Jeśli masz ochotę - proszę bardzo.

Z takim twoim nastawieniem, nie mam już ochoty.

Ale o co chodzi? To uczciwe postawienie sprawy. Jeśli masz ochotę korzystać z cudzej pracy, weż na siebie odpowiedzialność za to, co robisz. Przecież nie zarządałem niczego, do czego nie miałbym prawa. Autora "Zmierzchu" jakoś istnienie owego prawa nie zniechęciło do "cytowania"...

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:04:44 pm »
N.N. napisał:
Cytuj
Jeśli masz ochotę korzystać z cudzej pracy, weż na siebie odpowiedzialność za to, co robisz.

Nie mam ochoty korzystać z cudzej pracy.
Widocznie się nie zrozumieliśmy. Chciałem zrobić kilkustronicowy żart, cytując (tak, nie bójmy się tego słowa) kilka linijek twojego tekstu. Nic więcej. Tym bardziej, że sam tekst byłby tu sprawą drugorzędną i spokojnie mógłby zostać zastapiony przez inny tekst, najlepiej autora martwego przynajmniej od dwustu lat (tak dla pewności).

Poza tym nawet do głowy mi nie przyszło opublikowanie tego komiksu w "Magazynie Fantastycznym", gdyż nie miałby on nic wspólnego, nawet z najszerzej definiowaną fantastyką.

Oczywiście znając twój stosunek do mojej osoby mogłem się takiej reakcji spodziewać. Toteż potraktuj moją propozycję jako spóźniony żart Prima Aprilisowy. I na tym skończmy ten temat.

Robert Zaręba

  • Gość
Strefa Komiksu
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:23:59 pm »
N.N. napisał:
Cytuj
Przepisywacz poezji


"Ja pie***lę!" - jak napisałeś na innym forum.