trawa

Autor Wątek: Giacomo C.  (Przeczytany 12014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Giacomo C.
« dnia: Grudzień 06, 2002, 06:31:29 pm »
Ktoś to czytal???
Warto kupic?
...

Offline mykupyku

Giacomo C.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2002, 08:39:49 pm »
na 3 z duzym plusem, ale sie pozbywam i tęskinił nie będę
opyright by mykupyku

Offline pookie

Giacomo C.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2002, 11:17:05 pm »
Nie warto. Nieudane połączenie kryminału, dworskich intryg i szczypty erotyzmu. Klimat na początku jest ok, ale potem akcja siada i nawet plenery nie są w stanie pociągnąć dalej tego tytułu. Dufaux znowu nie wyszło...
 for Pookie

Offline Kurczaczek

Giacomo C.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2002, 04:05:56 pm »
Hmm mimo wasych zniechecajacych ocen skorzystalem ze znajomosci i pozyczylem wczoraj ze sklepu 1 tom Giacomma C.- byl fajny, wiec dzisiaj zaplacilem za niego i kupilem od razu drugi- jesli bedzie dorownywal 1, to super. Ogolnie nie wiem co wam sie nie podobalo w tej serii- no chyba, ze #2 jest slaby...
...

Gaston

  • Gość
Giacomo C.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2003, 11:12:49 am »
Po prostu nie lubią komiksów kryminalno-historycznych. Zbyt wielu jest fanów fantastyki wśród komiksiarzy i nie potrafią się lubować w drobiazgowości realiów historycznych. Ale każdy ma własny gust i nikt nikogo do czytania "Giacomo C." nie zmusza. Według mnie, seria nie jest taka zła, ale trzeba wiedzieć, czego "szukać".

Offline graves

Giacomo C.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2003, 11:25:42 am »
Pierwsza część Giacomma C - podobała mi się. Drugiej na razie nie kupiłem (czeka w kolejce na liście komiksów do nabycia przez net, u mnie w mieście od dawna nie ma nic nowego tego wydawnictwa). Na razie chyba tylko "Twój komiks" poruszył komiks "historyczny" (nie liczę pegasusa -swego czasu). Im więcej różnorodnej tematyki na rynku -tym lepiej.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pookie

Giacomo C.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2003, 11:39:54 am »
Gaston, na Giacomo C czekałem z nadzieją i utęsknieniem. Miał się bowiem pojawić komiks kryminalno-przygodowy osadzony w XVII-XVIII-wiecznej Wenecji (mogę się mylić, co do czasu). Niestety cała intryga została popsuta przez Dufaux, scenarzystę, który w żadnym wydanym w Polsce komiksów (czy to przez Egmont, czy przez TK, bądź Siedmioróg) nie zdołał mnie do siebie przekonać. Już gdzieś pisałem, że Jean miewa świetne pomysły, ale niestety knoci je w sposób koncertowy.
 for Pookie

Gaston

  • Gość
Giacomo C.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2003, 11:40:09 am »
Mój ulubiony komiks historyczny, spośród tych wydawanych obecnie na rynku, to "Głowy orłów". Właśnie takie historyczne, średniowieczne klimaty lubię. Nie licząc serii ocierających się o magię, to chyba tylko "Twój Komiks" wydaje komiksy historyczne. Ma jeszcze "Milczenie i krew", "Krzyżaków", "Władców chmielu" i Dimitriego.

Offline Rzezbiarz.wg

Giacomo C.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2003, 11:47:23 am »
Ja lubię Giacomo C.
I czekam niecierpliwie na 3 album.
Kreska Griffo nie jest szczytem doskonałości, ale całkiem mi się podoba.
Scenariusz Dufaux tez jest OK.

Nie wiem co Wy chcecie od niego. podobaja mi sie chyba wszystkie serie jego autorstwa wydawane w Polsce.
Moim zdaniem van H. produkuje ostatnio znacznie wiecej qpy.

A propos Giacoma, czy ktos wie czy sceneria dalszych albumów jest zawsze Wenecja czy bohater podróżuje po Włoszech lub Europie?

Gaston

  • Gość
Giacomo C.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2003, 03:37:13 pm »
Pierwsza część Giacomma C - podobała mi się. Drugiej na razie nie kupiłem (czeka w kolejce na liście komiksów do nabycia przez net, u mnie w mieście od dawna nie ma nic nowego tego wydawnictwa).

A w jakiej miejscowości mieszkasz?

Offline graves

Giacomo C.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2003, 03:41:26 pm »
Może mi się wydaje ale chyba widać po lewej stronie :)
W Płocku.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Gaston

  • Gość
Giacomo C.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2003, 03:57:33 pm »
Obecnie w trakcie finalizacji jest umowa o współpracy z księgarnią w Płocku. Oczekuję jej podpisania i jeśli otrzymam ją w ciagu tygodnia, to zaraz potem pojawi się w Twoim mieście pełna oferta wydawnictwa Twój Komiks. Śledź na bieżąco informacje o punktach sprzedaży na stronie:
www.twojkomiks.motopol.pl
po kliknięciu odpowiedniego linku.

Offline graves

Giacomo C.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2003, 04:03:35 pm »
Dzięki. A swoją drogą jestem ciekaw, która księgarnia na to pójdzie (przędą bardzo cienko). No cóż będę sprawdzał ten link.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kurczaczek

Giacomo C.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2003, 04:40:51 pm »
No cóż mam nadzieje, że kiedys doczekam sie nastepnego Giacomo- seria nie jest moze super wybitna, ale warta uwagi!
...

Offline mykupyku

Giacomo C.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2003, 05:56:15 pm »
Cytat: "Gaston"
Nie licząc serii ocierających się o magię, to chyba tylko "Twój Komiks" wydaje komiksy historyczne.


a Murena z Egmontu?
opyright by mykupyku

 

anything