trawa

Autor Wątek: Giacomo C.  (Przeczytany 12044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaston

  • Gość
Giacomo C.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2003, 10:02:57 am »
"Murena" ociera się właśnie o magię. Zdaje się, że nawet Egmont tak komiks reklamował w "Świecie Komiksu". Komiks, w którym pojawiają się postaci mitologiczne, nie jest już w 100% komiksem historycznym. Chyba, że autor pokazuje sceny rozmów z jakimś tam bogiem w postaci snu proroczego, lub rozgrywającej się w wyobraźni. Czytałem na razie tylko pierwszą część "Mureny" i nawet już nie pamiętam, jak to tam wyglądało Czy ktoś chciałby ten album ode mnie odkupić? Kupiłem na próbę i nie będę serii kontynuować.

Offline mykupyku

Giacomo C.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2003, 05:19:42 pm »
ja nie pamiętam anie w pierwszej ani w drugiej części Mureny sztuk magicznych i bóstw wszelakich, ale może pamięć mam zawodną :)
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

Giacomo C.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2003, 05:40:13 pm »
Był tam fragment z jakimś szarlatanem ale jako wątek drugoplanowy. Zresztą w tamtych czasach wróżbici doradzali elicie rządzącej, póżniej zresztą też. Murena to komiks historyczny.

Offline graves

Giacomo C.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2003, 05:53:04 pm »
Wydaje mi się, że Gaston'owi chodzi o postać Erosa - którą widzi Neron (8-9 strona). Sam nie bardzo wiem, czy to wyobrażenie Nerona czy coś innego
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."